Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy zauważyliście ale w Online im więcej osób w sesji tym gra działa wolniej. Widać to szczególnie na słabszych konfiguracjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach od aktualizacji, chciałem zagrać, ale cały czas grę wywala mi z błędem ERR_GFX_STATE i nic nie daje dopisanie do linii -ignorepipelinecache, ani kasowanie plików sga, czy najnowsze stery :mad2: ... w taki sposób R* spier :mad2: ł stabilnie działającą grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym Was prosić o linka do ustawień z XboXa One, z czego zrezygnować, lub co warto podciągnąć powyżej tych ustawień konsolowych ? I co warto zrobić na start w grą żeby lepiej chodziło, mniej irytowało ? Jakieś grzebanie w pliku, cokolwiek, na razie uruchomiłem tylko grę, a Wy jesteście mądrzejsi o ponad miesiąc i kilka sztuczek się tu po premierze przewijało ;) Nie mówię o pisaniu dokładnego poradnika, tylko ogólnie co warto zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem te ustawienia :https://www.youtube.com/watch?v=C3xQ33Cq4CENo i mam już ok 60-70fps.Karta łapie pod 80 stopni i rdzeń spada w okolice 1850 shocked.gif. Widać dostaje po  tyłku.

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyżej - jeśli ustawienia uniwersalne to tylko te od Hardware Unboxed, w linku wyżej jest część 2, radzę też sprawdzić część 1.

 

Po dwóch dniach od aktualizacji, chciałem zagrać, ale cały czas grę wywala mi z błędem ERR_GFX_STATE i nic nie daje dopisanie do linii -ignorepipelinecache, ani kasowanie plików sga, czy najnowsze stery :mad2: ... w taki sposób R* spier :mad2: ł stabilnie działającą grę

No to "wesolutko" - dobrze, że wstrzymałem się z dalszym graniem profilaktycznie, jestem tego typu człowiekiem, że jeśli dostaje za dużo dziwnych crashy na ryj nie z mojej winy to gra po prostu leci z dysku i nigdy więcej do niej nie wracam - wolałbym uniknąć tego podejścia przy tej grze ze względu na jej klimat dlatego wolę odczekać na kolejnego patcha niż grać i ryzykować molestując własne nerwy. Dobrze, że chociaż jak sami napisali wiedzą o problemie i próbują znaleźć rozwiązanie - myślę, że gdyby nie to durnowate DLC do trybu online i terminy z nim związane to wierzę, że wstrzymaliby się z patchem i naprawili ten błąd a tak sporo graczy zostało ponownie z ręką w nocniku.

 

Tak samo irytuje mnie kolejna sprawa - Rockstar napisał, że błąd według nich pojawia się tylko przy uruchomieniu gry co jest błędnym podejściem bo w moim wypadku błąd wystąpił po wczytaniu zapisu i wskoczeniu na konika już w trakcie aktualnego grania.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz gram po patchu. Pewnie zależy od konfiguracji, nie dopisywałem nic i gra się normalnie uruchamia. Na razie dopiero dopiero ~1.5h sesja.

 

A co do Ustawień HU to na mocniejszych GPU spokojnie można podbić kilka opcji oświetlenie na high, bliską wolumetrie z low na med, daleką wolumetrie na high,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można powiedzieć, że na przykład ten post azgana poniżej jest w miarę aktualny. Bo pamiętam, że czasem pisaliście, że po którymś patchu trzeba od nowa dłubać w ustawieniach, bo pozmieniali presety.

 

https://forum.pclab.pl/topic/1295862-Red-Dead-Redemption-2-Modyfikacje/page__p__15695767entry15695767

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już się nic nie zmienia po patchach. Tak mniej więcej coś w stylu tych ustawień, tylko oświetlenie lepiej na high, taki sweet spot pomiędzy jakością a wydajnością. mgłę dalekiego zasięgu można dać na high, jakość textur naklejanych na ultra.

 

Z czasem sobie sam dopracujesz swoje ustawienia.

 

Tylko jak robisz ręczne ustawienia i nie chcesz ręcznie grzebać w ini. to najpierw ustaw jakiś profil ultra a następnie ustawiaj ręcznie suwaczki, pewne ustawienia graficzne nie są dostępne w menu gry i zmieniając ręcznie ustawienia przy ustawieniu profilu na med czy low może ci wyłączyć takie bajery jak "świecenie" drobinek śniegu, obciąć jakość niszczenia się modeli, praktycznie nic mocy to nie zabiera, a zawsze masz dodatkowe efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tym patchu zero zmian w lewo lub prawo.

Zero crashy, poprawy jakiejś też chyba nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwalają mnie niektóre skrypty w tej grze. Np. Puma zrespawnuje ci się zaraz za plecami i skoczy i g*wno możesz zrobić.

A konie to gorsze niż w wiedźminie.

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z błędem częściowo ominąłem, odpalając najpierw tryb online i potem przechodzę do trybu fabularnego ... dramat :mad:

 

Jak wspomniałem, zainstalowałem też najmowsze stery 441.41, zauważyłem spadek fps, sądziłem że to przez patch do gry, ale wróciłem na próbę do 441.34 Hotfix i nagle 6-7fps więcej ... czyżby uśmiercanie Pascala :hmm:

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Też mam najnowsze stery i po ostatnim patchu wszystko działa tak samo. Nie widzę żadnych zauważalnych spadków czy wzrostu FPS. A gram na GTX1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działa autosave a to dziwne bo jak grałem kawałek na próbę to normalnie był. Dzisiaj zacząłem grę, przeszedłem fragment i po jakimś czasie znowu odpalam grę a tutaj save brak. Miał może ktoś taki problem i wie jak to naprawić?

Edytowane przez Ata15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działa autosave a to dziwne bo jak grałem kawałek na próbę to normalnie był. Dzisiaj zacząłem grę, przeszedłem fragment i po jakimś czasie znowu odpalam grę a tutaj save brak. Miał może ktoś taki problem i wie jak to naprawić?

W ustawieniach ogólnych masz do wyboru włączenie lub wyłączenie autosave. Po każdym nowym odpaleniu gry program pyta, czy może nadpisać poprzedni zapis autosave. Jeśli odpowiesz nie, autosave zostanie wyłączony. Musisz go włączyć na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autosave mam włączony i nie miałem żadnego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już się nic nie zmienia po patchach. Tak mniej więcej coś w stylu tych ustawień, tylko oświetlenie lepiej na high, taki sweet spot pomiędzy jakością a wydajnością. mgłę dalekiego zasięgu można dać na high, jakość textur naklejanych na ultra.

 

Z czasem sobie sam dopracujesz swoje ustawienia.

 

Tylko jak robisz ręczne ustawienia i nie chcesz ręcznie grzebać w ini. to najpierw ustaw jakiś profil ultra a następnie ustawiaj ręcznie suwaczki, pewne ustawienia graficzne nie są dostępne w menu gry i zmieniając ręcznie ustawienia przy ustawieniu profilu na med czy low może ci wyłączyć takie bajery jak "świecenie" drobinek śniegu, obciąć jakość niszczenia się modeli, praktycznie nic mocy to nie zabiera, a zawsze masz dodatkowe efekty.

Jeszcze zapytam, czy jest coś w ini. co warto podkręcić, albo na odwrót ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Wcześniej wyostrzanie sobie podbijałem, ale jak działa z nakładki experience to już nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos podpowiedziec, od tamtego tygodnia nie moge odpalic gry, caly czas krzyczy o sprawdzenie spojnosci danych co owczywiscie wielokrotnie zrobilem i dalej nic.

 

-Pobralem gre na nowo, na inna partycje itp

-Przeinstalowalem launcher, epic store itd

-Bawilem sie z ustawieniami administratora itp

 

 

Jest jakas realna szansa na uruchomienie tego czy po prostu nowy system postawic i modlic sie zeby tym razem zadzialalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystkim? Mi działa od premiery. Wczoraj też z 3h grałem po tym najnowszym patchu. Ale przyznam, że jeszcze najnowszych sterów nie testowałem. Dalej siedzę na tych z okolic premiery gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe popołudnie wczoraj grałem,zero problemów. Nie sprawdzałem online. Stery najnowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Steam masa osób narzeka po nowym patchu - albo spadki wydajności albo ERR_GFX_STATE.

Widać znowu powtórka - albo masz farta i grasz albo nie masz farta i męczysz ogóra tak samo jak na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać ale próbować trzeba   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...