Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie, już niedługo. Taka marża to archaizm z czasów edycji pudełkowych gdzie było przynajmniej kilku pośredników. Na konsolach niewiele wydawcy są w stanie z tym zrobić ale na PC już się zaczyna odcinanie od korytka. Dla porównania, Rockstar ze swojego sklepu ma ~95% zysku z tego co czytałem. Kogoś jeszcze dziwi, że chcą przekonać jak najwięcej osób do swojej platformy?

 

Jedno ze źródeł IGN przyznało, że realne zyski ze sprzedaży pudełkowych wydań często wynoszą zaledwie 10-15% ceny gry.

Dobre sobie, ktoś nam tu próbuje wcisnąć jakąś alternatywną rzeczywistość :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale R sprzedaje tam tylko swoją grę i tylko ją tam utrzymuje, nie będzie tam sprzedawał innych gier od innych wydawców z zerową prowizją, litości. Do tego marża platformy nic nie znaczy dla klienta końcowego, bo dla niego ustala cenę wydawca i nawet przy niskiej opłacie dla platformy da on cenę 260zł, świeży przykład na EPIC z B3.

 

Dlaczego kit? Sklep musi zarobić, musi zapłacić pracownikom; magazynierom, sprzedawcom itd, trzeba pokryć koszty całej logistyki, transportu, opłacić dodatkowe licencje dla Sony, MS, wyprodukować fizyczną zawartość, do tego cykle sprzedaży też wymagają nakładu środków i pracy.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na sztima, ale R zachował się ok, promuje swoją platformę ale każdy będzie mógł kupić jak chce.

 

Też jestem tego zdania :D

 

Polecieli w jajko? To Steam leci w jajko z tą swoją absurdalną marżą. 30% za pośrednictwo to czysty rozbój i bandyctwo.

 

arNHWM9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to odcinanie się zaczęło? Że niby Epic? :lol2: Jak się Epic rozkręci do poziomu Steam'a to i prowizja poleci w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to odcinanie się zaczęło? Że niby Epic? :lol2: Jak się Epic rozkręci do poziomu Steam'a to i prowizja poleci w górę.

Gdzie? Pecetowa edycja jednej z największych marek wychodzi tylko na platformie wydawcy gry (Battle.net) a ty próbujesz udawać, że nic się nie dzieje. Swoją drogą Rockstar w końcu zaktualizował sekcję PC na swojej stronie :)

 

https://www.rockstargames.com/reddeadredemption2/pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jesteś na bieżąco jak ja do dziś, D2 spieprzyło na sztima i bije sukces, a gówno.net nie ma już gier i konta mu się kończą :lol2:

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile tych wydawców założy własne launchery i całą infrastrukturę? A jak założą i będą chcieli gry innych to do jakich prowizji będą dążyć?

 

Konta im się nie kończą bo się usunąć nie da. :E

 

Akurat tej sprawy bym nie mieszał bo to nie porażka platformy, a lipny PR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieć będzie tylko dla swoich gier, które już bardziej są historią niż topem, szklana kula on: nawet poziomu małego goga pod względem oferty nie osiągnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jesteś na bieżąco jak ja do dziś, D2 spieprzyło na sztima i bije sukces, a gówno.net nie ma już gier i konta mu się kończą :lol2:

Bije, bo jest za darmo. Na gównonecie ostatni Black Ops 4 sprzedał się tak, jak żaden inny CoD nie sprzedał się na Steamie w historii. A z pewnością BO4 nie jest najlepszym CoDem, więc to nie przez jego jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o ofercie dla klienta, że jest biedna, a nie o sprzedaży jakiś sztuk ich gier. D2 tam zdychało i to jest fakt, po obecnej akcji gdyby tam zostali to zdechło by na amen. Co tam jest obecnie w sprzedaży?

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale D2 na Battlenecie nie było darmowe, tak? Bo nie śledzę.

Możesz sobie gdybać ale nie wiesz jaki byłby odbiór. Ja obstawiam, że podobny do Steam'a.

Co do problemów platformy to poczekamy i zobaczymy ale Ci wszyscy co dzisiaj likwidują abonament w WoW'ie równie dobrze mogą za miesiąc wrócić. Bojkoty graczy generalnie są często liche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej wypowiedzi o D2 zrozumiałem, że gra bije rekordy popularności bo spieprzyła na Steama. A ona bije rekordy, bo jest darmowa i jest na Steamie. To dwie różne rzeczy - na gównonecie ona była wcześniej normalnie sprzedawana przed przejściem na F2P, tutaj ma handicapa w postaci darmowości. Tak samo obecność CoD-a na Steamie nie sprawiała, że gra się sprzedawała dobrze, bo wystarczyło, że trafiła na gównonet i BO4 zmiótł wszystkie steamowe CoDy. Zmiotła gra, sprzedawana w sklepie, w którym nic nie ma. :E A D2 nie zostałoby tam, bo na Battle.net nie są sprzedawane gry, które nie są wydawane przez Blizz/Acti, a obecnie prawa wydawnicze do gry ma Bungie.

Zobaczymy, jak długo D2 utrzyma przy sobie graczy. O Apex Legends tu na forum mówiło się jak o killerze Fortnite, z czego miałem trochę bekę i jak się okazało, słusznie. Chwilową popularność łatwo zdobyć w przypadku dużych tytułów sieciowych, ale trudniej ją utrzymać. Szczególnie, jak na PC gracze będą musieli płacić za rozszerzenia, a nie korzystać z mikrotransakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie, że ich oferta jest biedna i mają tam kilka marek, zresztą kilka to już brzmi na wyrost, ta platforma nie rozwija się kompletnie i nie jest żadną alternatywą dla konkurowania nawet z gogiem, który ma swoje marki ale sprzedaje coś więcej. Jak im nie wypali D4, to będzie platforma jednej gry. Nic kompletnie nie wspominałem o ilości sprzedanych gier, więc będzie miło jak nie będziesz dodawać od siebie.

 

 

Fortnite nie potrzebuje żadnego kllera, bo już samo zwija się, moda skończyła się, a gracze im rozchodzą się po rynku i będą płacić w innych miejscach. D2 też ma płatny kontent i przy takiej ilości graczy spokojnie zarobią.

 

s9tUkzq.png

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwija się w ten sposób, że i tak wyprzedza resztę wielokrotnie, a jednocześnie reszta nie notuje dużych wzrostów???

Panie. Jak ja bym się chciał tak zwijać. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie napisałem, że nie zariba, tylko, że jest mocna tendencja spadkowa, a że w przyrodzie nic nie ginie to kasa rozchodzi się bardziej w innych miejscach. Poza skupem indyków na razie nic nie wymyślili :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedno tej rozmowy jest takie, że to nie Steam zrobił skok Destiny tylko przejście na f2p. Zostaliby na BN czy poszli na Origin i wynik byłby podobny.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Bungie opłacało się iść z modelem F2P na origin to przecież by to zrobili :E Nie chcę być też złośliwy ale model f2p wybrali dużo wcześniej przed steamem ;)

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Bungie opłacało się iść z modelem F2P na origin to przecież by to zrobili :E Nie chcę być też złośliwy ale model f2p wybrali dużo wcześniej przed steamem ;)

Logicznym posunieciem jest to ze wybrali najwieksza i najbardziej znana platforme jaka jest Steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie, że ich oferta jest biedna i mają tam kilka marek, zresztą kilka to już brzmi na wyrost, ta platforma nie rozwija się kompletnie i nie jest żadną alternatywą dla konkurowania nawet z gogiem, który ma swoje marki ale sprzedaje coś więcej. Jak im nie wypali D4, to będzie platforma jednej gry. Nic kompletnie nie wspominałem o ilości sprzedanych gier, więc będzie miło jak nie będziesz dodawać od siebie.

 

 

Fortnite nie potrzebuje żadnego kllera, bo już samo zwija się, moda skończyła się, a gracze im rozchodzą się po rynku i będą płacić w innych miejscach. D2 też ma płatny kontent i przy takiej ilości graczy spokojnie zarobią.

 

Ty z jakiegoś nieznanego mi powodu sądzisz, że oni mogą chcieć być dla czegoś alternatywą. Gdyby chcieli, to by sobie otwarli ten sklep na inne gry. Proste, nie trzeba za długo nad tym myśleć. Nie otwierają, więc nie chcą.

 

No i co, że będzie platforma jednej gry? Od uruchomienia tego launchera to jest właśnie "platforma jednej gry" i nie widzę, by to im przeszkadzało. Wystarczy, że mają po 100% od sprzedaży swoich produkcji, które nadal rozchodzą się w milionach.

 

To fajnie, że Ty nie wspomniałeś nic o sprzedaży. Ja wspomniałem. Nie wiem, jak Ty to czytasz, ale nigdzie nie powiedziałem, że Ty coś twierdziłeś o sprzedaży jakichś gier, więc nic nie dodaję. Wspomniałeś jednak, w tendencyjny sposób, o popularności D2, jakoby ona wynikała z tego, że gra trafiła na Steama. Dlatego wspomniałem o przykładzie BO4, które na gównonecie zdobyło gigantyczną popularność, i to pomimo faktu, że w przeciwieństwie do D2, trzeba było za tę grę zapłacić. Natomiast inne CoDy, pomimo obecności na Steamie, nie zdobyły takiej popularności, więc to nie Steam jest tu czynnikiem określającym, czy gra jest popularna, czy nie.

 

Swoją drogą, D2 i tak wypada tak sobie, skoro jako darmowa gra zrobiła peak players 290k, podczas gdy płatny Borderlands 3, wydany na znienawidzonym, pozbawionym funkcji i chińskim EGS, zrobił ponad 250k graczy grających równocześnie. Pytanie, kto tu osiągnął większy sukces, wiedząc, że za jedną trzeba zapłacić, a za drugą nie :E

 

No widzę właśnie, że Fortnite się zwija. Praktycznie dno :E . A pod dnem są pclabowy killer Fortnite'a Apex, drugi killer PUBG i trzeci killer BO4. Epic miało bardzo złe pomysły na ostatnie sezony, to zbiera tego żniwa. Do tego doszła mobilna wersja gry, która do sierpnia zarobiła 752 mln dolarów. Więc raczej nie zbiednieją.

 

 

I na koniec - launcher Rockstara też nie będzie dla niczego alternatywą. To jedynie program uruchomieniowy ze sklepem, z którego Rockstar może mieć 100% zysku ze sprzedaży gry. Nic mniej, nic więcej. Zobacz, jak Rockstar rozegrał zamówienia przedsprzedażowe - najpierw ich launcher, potem Epic/inne sklepy z kluczami do rejestracji w launcherze Rockstara, a Steama jak plebsa zostawił na koniec. Bo oni wiedzą, że największa sprzedaż jest przez pierwszy miesiąc i chcą się nachapać tam, gdzie będą mieli najwyższą marżę. Czyli z założenia, nie na Steamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę kręcisz, napisałem proste zdanie, że tam oferta jest bardzo uboga obecnie i nie ma gier, a twoje wywody do tego to mocny przerost formy nad treścią, bo to co kiedyś mieli, a to co teraz mają jest zwijaniem się i mówię tu o ich własnych znanych markach, nie sądzę aby ich celem było jak to mówisz opieranie się tylko o CODa. Co do Destiny 2 już pod koniec 2018 na gówno.net praktycznie była f2p, bo była za darmo, sam mam taką kopię i to jedyna gra jaką tam mam.

 

PS

Chciałeś czepić się, a nawet nie zdążyłeś postu odczytać, a teraz musisz całkiem sporo gimnastykować się :E

 

 

PS2.

Zapomniałeś dodać, że R dużo mniej się ogranicza tak jak redzi i po za ich domowymi platformami nie omijają steama, także sytuacja jak z gówno.net nie jest w pełni analogiczna. Co do EPIC obstawiam, że grę będzie sprzedawać pod laucnger Rocstar, tak jak była sprzedaż W3 na uplay.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blizz nawet w kryzysie zarabia tak dużo, że mówienie o zwijaniu się jest wyssane z palca. WoW miał się zwijać już tyle lat, a na tej grze oparli swoje przychody przez kilkanaście lat, nie musząc wydawać w tym czasie nawet 10 gier :E

Nigdzie nie mówię, że ich celem jest opieranie się tylko na COD :lol2:xD Ty pisałeś o "platformie jednej gry", ja dałem to w cudzysłów, bo uważam, że przez małą liczbę tytułów, to zawsze była taka platforma jednej gry.

Tak, D2 było na gównonecie grą F2P, ale co z tego wynika? Nie wiesz, ilu graczy wtedy grało, czy peak na Steamie jest dużo wyższy lub czy w ogóle jest wyższy niż tam. Patrząc na CoDy może się okazać, że wcale wyższy nie jest :lol2: Po zmianie wydawcy tej gry na gównonecie być już nie mogło, więc to, czy tam grało więcej, czy mniej ludzi nie ma żadnego związku z faktem, że gra musiała z tej platformy polecieć.

I nie masz już jej, bo Ci ją usunęli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mówi o zatopieniu i zniknięciu z rynku? A to obecnie jest rozwój? Zwolnienia jakie mieli z dobrobytu?

 

Zwróciłem uwagę tylko, że wybór darmowego modelu został dokonany wcześniej i wprowadzony w życie w 2018r, gdzie podstawową kopię gry rozdawano za darmo.

 

Ps.

Już nawet nie che mi się pytać w którym miejscu napaisałęm, że nie mają zysków, bo mam wrażenie, że co chwile sobie coś dodajesz od siebie.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mówi o zatopieniu i zniknięciu z rynku? A to obecnie jest rozwój? Zwolnienia jakie mieli z dobrobytu?

 

Zwróciłem uwagę tylko, że wybór darmowego modelu został dokonany wcześniej i wprowadzony w życie w 2018r, gdzie podstawową kopię gry rozdawano za darmo.

 

Nie wiem kto tak mówi. Nie wiem skąd to pytanie, bo nie użyłem w ogóle takich słów :E To tyle o dodawaniu czegoś od siebie. Napisałeś o zwijaniu się, to tego słowa użyłem. Nie o zatopieniu i nie o zniknięciu z rynku.

 

Finanse się im zgadzają. To, że nie wydają nowych gier, nie oznacza, że nie zarabiają na starych. A zwolnienia miało ostatnio z dobrobytu Sony.

 

Przecież widzę i wiem, że wtedy był darmowy. Nie zmienia to faktu, że zwróciłeś uwagę na sukces D2 na Steamie. Sukces wynikający właśnie z tego, że gra jest darmowa. Napisane to było w takim tonie, jakby wpływ na to miało przejście z gównonetu na Steama. Nie wiemy natomiast, w jakiej skali to sukces, bo na Battle.net darmowa wersja mogła być nawet popularniejsza. Tak jak wspomniany przeze mnie COD BO4 z Bnet był popularniejszy niż każda poprzednia część COD sprzedawana/rejestrowana na Steamie.

 

Nigdzie nie piszę, że gdzieś napisałeś, że ktoś nie ma zysku. :E JPDL, nie rób z tego farsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...