Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka karte musialbym kupic do ryzena 5 2600 aby pograc w miare przyzwoitych detalach? Z 1k moge wydac.

Czasami w okolicach 1000zł można kupić RX Vega 56 (w RDR2 poziom RTX2060S/RTX2070, czyli kart dwukrotnie droższych).

Tylko ze względu na pobór trzeba wiedzieć jak ogarnąć tą kartę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem na streamie jak ktoś ogrywa na k+m, widzę L CRTL, L Shift, tam jakiś inny klawisz itd. Gram na PS4 Slim, na padzie, wiadomo gra uczy co i jak klikać, ale na padzie jest to intuicyjnie, wszystko pod ręką. Na PC będę grać na padzie od Xbox360, rzadko podpinam pada od ps4.

 

Na razie jestem po śnieżnej lokacji, obóz rozbity, gra zapisana uff. Masakra człowiekowi chciało się spać, a tu ta końcowa misja ciągnęła się, a zapisu nie widać :hmm: Do gry będę musiał mieć pewność, że nikt mi nie będzie przeszkadzać, że nie odciągnie mnie od PC/PS4, bo niestety w trakcie misji nie zapiszę rozgrywki, a te nie które misje są długieee. Nie żebym narzekał, ale bywają przypadki, że coś człowiekowi wypadnie, a tu masz misję w trakcie grania. :lol2:

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :thumbup:

 

To teraz skopiować zawartość tego posta i podawać go za każdym razem, gdy ktoś będzie pytać, czy da radę pograć w porównywalnej jakości do konsol tylko że w 60k/s :D

 

THX :)

 

Jest jakiś problem z 1080Ti w tej grze? Lipton coś tutaj wspominał o tym ;)

 

Z tego co pamiętam chodziło mu o crashe i niestabilny fps na Vulkanie. Mnie pierwszy crash spotkał po dojechaniu wozem do Valentine.

 

Poprzeglądałem trochę wyników wydajności i tak szczerze to wygląda mi to na, w pewnym sensie, podobną sytuację co z Keplerami w Wieśku 3. Konkretnie mam na myśli to, że coś jest chyba nie tak z Pascalami i wydajność na takim 1080Ti mogłaby a nawet powinna być lepsza.

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX :)

 

Jest jakiś problem z 1080Ti w tej grze? Lipton coś tutaj wspominał o tym ;)

 

Z tego co pamiętam chodziło mu o crashe i niestabilny fps na Vulkanie. Mnie pierwszy crash spotkał po dojechaniu wozem do Valentine.

 

Poprzeglądałem trochę wyników wydajności i tak szczerze to wygląda mi to na, w pewnym sensie, podobną sytuację co z Keplerami w Wieśku 3. Konkretnie mam na myśli to, że coś jest chyba nie tak z Pascalami i wydajność na takim 1080Ti mogłaby a nawet powinna być lepsza.

A to nie jest przypadkiem tak, że Turingi mają lepszy zoptymalizowany Vulkan i dx12, ogólnie chyba lepiej działa ten cały async compute? Bo chyba tak to można nazwać, może coś przekręciłem to sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś problem z 1080Ti w tej grze? Lipton coś tutaj wspominał o tym ;)

 

Jaki problem? Gra zapiernicza aż miło. Lipton niestety wyznaję popularną zasadę do testowania w stylu wszystko na High albo Ultra a tutaj tak się nie da - trzeba ręcznie poprzestawiać opcje graficzne i śmiga pięknie w 4K. Niektóre ustawienia są typowymi zjadaczami fps'ów np. odbicia na chropowatych powierzchniach ("konia z rzędem" temu kto dostrzega różnicę między średnimi a wysokimi w ślepym teście a wcina masakrycznie dużo klateczek). Test Liptona to trochę taka reklamówka sklepu X-KOM, nie pojawiły się w nim starsze karty tylko te które można u nich kupić więc o kant dupy rozbić bo większość tych co narzekają mają starsze "rydwany" ;)

 

Z tego co pamiętam chodziło mu o crashe i niestabilny fps na Vulkanie. Mnie pierwszy crash spotkał po dojechaniu wozem do Valentine.

 

To ja mam zupełnie odwrotnie na DX12 gra się wysypywała a chłopaki z forum pisali że lepiej działa na Vulkanie i prawda to - od dwóch dni 0 wywalania do pulpitu a "klateczki" podobne no i na DX12 jest problem z FullScreen po restarcie gry :E

 

Coś Liptonowi nie pykło :P

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam dziwny problem z obrazem w grze RDR2 występuje losowo , wygląda to jakby nakładały sie na siebie te same obrazy w grze , ciężko to opisać ale wszystko widać na saranach z gry

Przedzespoły : Ryzen 5 3600 , ram 16 gb 3200mhz + rtx 2070 super gaming oc

ss: https://imgur.com/B2r0TeA

https://imgur.com/ql7ouxA

https://imgur.com/P9Vx2VF

 

W czym problem ?

Poza ta gra problem nie występuje , podczas gry w oknie bez obramowania po alt+tab obraz robi sie prawidłowy jednolity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzeglądałem trochę wyników wydajności i tak szczerze to wygląda mi to na, w pewnym sensie, podobną sytuację co z Keplerami w Wieśku 3. Konkretnie mam na myśli to, że coś jest chyba nie tak z Pascalami i wydajność na takim 1080Ti mogłaby a nawet powinna być lepsza.

 

NVIDIA pewnie postarała się już o to w sterownikach :lol2:. Szczerze? Nie widzę problemu i jestem zadowolony z tego jak działa i wygląda. Problem to jest raczej ogólnie z kartami NV w RDR2, skoro RX580 depcze topowym „Turingom” po piętach a RTX2080Ti nie daje sobie rady z Ultra\High to czego wymagać od staruszka GTX1080Ti? Cudów nie ma. Pamięci VRAM to mam z zapasem na fanowskie paczki z texturami 8K więc da się jeszcze wycisnąć więcej czego nie można powiedzieć o takich RTX2080 bez dopisku Ti :cool:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was gra chodzi podobnie z innymi grami jeśli chodzi o temperaturę karty? U mnie tak jak by nie osiągała pełnej wydajności mam z 2-3C mniej jak w innych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, aż dymi z kompa, ale gram w 4k i non stop na 100% leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, aż dymi z kompa, ale gram w 4k i non stop na 100% leci.

Ja gram bez Vsync także karta non stop 99% a i tak nie może się rozkręcić... może pascale mają jakieś ograniczenia i dlatego tak słaba wydajność jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% a 100 to faktycznie kolosalna różnica :E.

 

Mam u siebie ustawione potrójne buforowanie i V-SYNC na API Vulkan gra śmiga elegancko więc dynda mi to czy zarzyna karciochę w 100% czy już tylko w 95 ;)

 

Jakby były jakieś frizy to już dawno bym piszczał

 

Pogoń karciochę w 4K to gwarantuje Ci że nie będzie się nudzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie grafika lata na 97-98% i temperatury są nawet wyższe niż w innych grach.. srednio 70 stopni na gpu

 

Kosmici.. co ciekawe na ps4 nigdy nie trafiłem na to :E

 

 

71I8Wj7.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kosmici.. co ciekawe na ps4 nigdy nie trafiłem na to :E

 

 

Było, miałem to już na PS4.

 

Ja wczoraj trafiłem na zupełnie nowe zadanie z Szamanem i ziołami.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smogsmok, Phoenixsuple i skunRace jak działa na Waszym Ryzenie 3700X? Możecie coś napisać o CPU 8/16?

Ja mam procka i płytę w serwisie, bo jedno i drugie zachowywało się podejrzanie, ale okazało się, że to płyta. Więc nie gram na razie, bo siedzę na starszym PC, a nie pali mi się aż tak żeby kupował drugie mobo na czas RMA ;)

 

Nie do końca zmieniam cały komp i zostawiam tylko karte graficzną a chcę dozbierać kasy na lepszą płyte główną z serii x-570 a budżet mam 4500 zł na razie.

 

 

Wiec myślę ze taki będzie ok https://www.x-kom.pl/lista/lr63m6lfl

Tylko się zastanów czy nie będą Ci przeszkadzać obroty wentylka i temperatury chipsetu na tej płycie, niektórzy piszą, że mają powyżej 70 stopni i po 3-4K RPM, w upalne lato lepiej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @azgan za odpowiedzi ;) Przełączę się na Vulkana w takim razie i potestuję. Na dx12 gra mi się lubi wywalić do pulpitu a w podglądzie zdarzeń pojawia się wtedy "sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność"

 

Potestowałem sobie te ustawienia odpowiadające jakości z xbox one x i gra wygląda wciąż bdb moim zdaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie TAA robi z gry jakąś mydlaną kreskówkę, najlepiej wygląda bez tego, oczywiście na Vulcanie. Może w 4k tego nie widać, ale to sprawdzę dopiero w przyszłym tygodniu jak dojdzie monitor z wymiany (sygnaturka), na razie cisnę na 27" 1440p.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie mówi o tym "czym jest" dana opcja graficzna.

 

 

 

edit:

Co ważne niektóre pokazuje, i... czasami między ultra a low nie ma przepaści.

Takie zdroworozsądkowe wideo, które mówi, że low, to bardziej stan umysłu i nie gwałci gry do szkarady. Nadal jest pięknie.

Zobaczcie trawę ultra vs low. W zasadzie, gdyby nie pokazać komuś ultra, to w low... uznałoby się, że "tak ma wyglądać" te miejsce mapy.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępne ustawienia od DF zbliżone do jakości z xbox one x:

 

Jakość tekstur: ultra

Filtrowanie anizotropowe: x4

Jakość oświetlenia: Niska

Jakość globalnego oświetlenia: Niska

Jakość cieni: wysoka

Jakość odległych cieni: wysoka

Okluzja otoczenia przestrzeni ekranu: średnia

Jakość odbić: Niska

Jakość odbić: wysokie

Jakość wody: średnia

Jakość efektów wolumetrycznych: custom

Jakość cząstek: średnia

Jakość teselacji: średnia

TAA: średnie

FXAA: OFF

MSAA: OFF

Jakość bliskich efektów wolumetrycznych: Niska

Jakość oddalonych efektów wolumetrycznych: Niska

Jakość oświetlenia efektów wolumetrycznych: wysoka

Odblokowane wolumetryczne przenikanie światła: OFF

Jakość oświetlenia cząstkowego: Niska

Jakość miękkich cieni: wysoka

Jakość cieni trawy: Niska

Długie cienie: OFF

Okluzja przestrzeni ekranu: OFF

Jakość refrakcji na wodzie: średnia

Jakość odbić na wodzie: średnia

Jakość zachowania wody: pół paska

Skala rozdzielczości: OFF

Wyostrzanie AA: 0

Rozmycie ruchu: ON

MSAA Odbić: OFF

Szczegóły obiektów geometrycznych: cały pasek

Poziom szczegółowości trawy: 20% paska

Jakość drzew: Niska

Jakość okluzyjnego mapowania paralaksy: średnia

Jakość tekstur naklejonych: średnia

Jakość futra: Średnia

 

Posiłkowałem się tym filmem:

 

Alex z DF zrobi pewnie jeszcze dokładniejsze testy to wtedy edytuje posta :)

 

ja na tych ustawieniach mam tylko 35-40 fps(saint denis 35fps) w 4k na gtx1080, ryzen 2600 i 8gb ramu, liczyłem na 40-50fps na ustawieniach podobnych do xbox one x. co by tu można jeszcze zmniejszyć ale żeby nie było gorzej niż na xbox one x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś na ryzen 5 2600 i rx 570? U mnie na ultra low mam około 39fps a na średnich 30fps. Nie scina i nie wywala ale nie mogę nic więcej osiągnąć. Windows w miarę świeży najnowsze sterowniki. Gram w fhd na vulcanie. Dodatkowo 16gb ram, procesor ustawiłem sobie na 3.9ghz. Da się coś więcej w grze wywalczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ważne niektóre pokazuje, i... czasami między ultra a low nie ma przepaści.

Takie zdroworozsądkowe wideo, które mówi, że low, to bardziej stan umysłu i nie gwałci gry do szkarady ;).

Nadal jest pięknie. Zobaczcie trawę ultra vs low. W zasadzie, gdyby nie pokazać komuś ultra, to w low... uznałoby się, że "tak ma wyglądać" te miejsce mapy :).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie TAA robi z gry jakąś mydlaną kreskówkę, najlepiej wygląda bez tego, oczywiście na Vulcanie. Może w 4k tego nie widać, ale to sprawdzę dopiero w przyszłym tygodniu jak dojdzie monitor z wymiany (sygnaturka), na razie cisnę na 27" 1440p.

 

Szczególnie dla tych co grają na vulkanie i nie mają możliwości podkręcenia wyostrzenia obrazu przez sterownik.

 

Można podbić wyostrzanie ponad to co oferuje suwaczek w grze.

dokumenty/rockstar games/RDR2/settings

 

edytujemy system.xml

 

zmieniamy <sharpenIntensity value="1.000000" />

 

Proponuję zacząć od 3-2 i dopiero ewentualnie bawić się pośrednimi.

 

Jak ktoś gra w DX12 to niech sobie w sterowniku dopracuje wyostrzanie lub w grze, dla mnie jakościowo wyostrzanie nvidii lub z gry jakościowo niczym się nie różni.

 

Dla mnie w 4k TAA + odpowienio ustawione wyostrzanie gra wygląda bardzo ostro każdy detal w błocie widać, na texturach widać wszystkie drobne detale, każde źdźbło trawy wyraźnie widać i nic nie miga, nie ma artefaktów, dziwnych zmian kolorów na drzewach i pop up na drzewach/gałęziach itd.

 

 

Jak macie już pewne ustawienia i nie chcecie aby gra wam przez przypadek zresetowała ustawienia to można dać system.xml tylko do odczytu ;)

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na tych ustawieniach mam tylko 35-40 fps(saint denis 35fps) w 4k na gtx1080, ryzen 2600 i 8gb ramu, liczyłem na 40-50fps na ustawieniach podobnych do xbox one x. co by tu można jeszcze zmniejszyć ale żeby nie było gorzej niż na xbox one x?

czyli w 1440p na 1080 jest szansa na 60fps z tymi ustawieniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tego video / low / ultra.

Chyba uznam, że można śmiało odlać się na ustawienia - bo różnice między krańcowymi low - ultra / high są niemal "nieuchwytne" (kiedyś w grach, między krańcowym low, a szczytowym high była przepaść) , ale "uchwytnie" zabijają sprzęt.

Ustawię sobie all na med i tylko te na których mi zależy wymaksuje (volumetryka, cząsteczki, światło).

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany gdzie najlepiej kupić grę ? Oglądam allegro i tam klucze po 160zł, ale VPN. Też sprzedają konto z grą. Może ktoś polecić coś sprawdzonego i działającego ? Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...