Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre na low to sie zgodzę.. ALe nie ze wszystko :). Więc proszę by niektórzy się trochę ogarneli.. :)

masz wszystkie ustawienia wypisane dokladnie wiec o co sie spierac :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, który nigdy nie dotykałem RDR2 na żadnej konsoli (brak "skrzywienia" porównawczego) uważam, że RDR2 JEST znakomita. Graficznie jest to majstersztyk. Uważam jedynie, że R* chcąc "odróżnić" ver. PC / konsole - strzelił sobie w kolano - wierząc w zdrowy rozsądek graczy - zbyt optymistycznie odblokowawszy im sztywne configi konsolowe. Dali za dużo suwaków do zabawy, co powoduje zbyteczne frustracje u suwakowców. PCtowiec zamiast cieszyć się, że może sobie opcje, dwie lub trzy dźwignąć w prawo vs wersja konsolowa, to jest płacz, że nie mogę sobie wymaksować wszystkiego o 4 skoki suwaka w prawo vs konsola.

 

Uważam, że nastał czas schizy suwakowej.

 

Tak naprawdę, gdyby R*, jako ULTRA - zastosował tylko MED i nic pond to, to efekt byłby spoko (czyt. zgodnie z oczekiwaniami ładniej niż na konsolach), a po tygodniu posiadacze grubych sprzętów i tak zmienialiby sobie ustawiania konfiguracyjne "z palca" w plikach konfiguracyjnych. I gdyby po takiej operacji coś chrupnęło, to uznaliby pewnie (zdroworozsądkowo), "no tak, przegiąłem, to i chrupnęło - nie ma się co dziwić". A ponieważ R* dał to w wersji suwakowej "to takie opcje nalezą mi się, jak psu buda - skoro są". I tu jest ich błąd IMO.

 

Jako stary gracz - wedle metryki - :) pamiętam czasy, gdy low vs high, to była PRZEPAŚĆ.

To były wręcz inne gry !!!

 

Dziś między low a high przepaści nie ma. Za to jest internet. YouTube. Filmy porównawcze / analizujące w slow motion, albo przy zoomach detale - i pojawiają się prawdy objawione (dokonane przez kogoś) = że config A gra jest "brzydka", a config C gra jest "piękna", bo pokazał mi to ktoś na dzielonym ekranie, w slow i zoomach. A tak naprawdę w wielu mocno wyciśniętych graficzne grach DZISIEJSZE low (albo med dla spokoju) już wygląda pięknie! Nie sugeruj się filmem YT. Nie czytaj opinii. Odpal (w ślepym teście) grę na med i stwierdź, że... jest brzydka! Nie. Nie będzie brzydka. Uznamy, że jest zajebista. Dopiero jak wejdziesz opcje i ją wymaksujesz, to stwierdzisz że jest ŁADNIEJSZA (ale wcześniej brzydka wcale nie była). Na ultra jest "tylko" ładniejsza - co oczywiste, bo po to są configi i różne GPU na rynku.

 

Po prostu powariowaliśmy.  

Im więcej (na przestrzeni lat) dostajemy, tym bardziej narzekamy.

Taki czas.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azazell, wiele opcji na XOX jest na poziomie pecetowego Low ale zapewne ty i tak wiesz lepiej od osób, które mają tą grę na PC.

 

@Azazell musisz wiedzieć, że niektórzy maniacy, którzy wybitnie maniakalnie czekali na tę grę na PC będą przeprowadzać "obronę Częstochowy" i będą Cię lać z każdej strony kontrargumentami, że to Ty jesteś w błędzie i jak śmiesz śmieć potępiać obecne działanie tej gry na PC na zasadzie "ale co chcecie, przecież i tak jest płynniej niż na konsoli i tekstury ładniejsze" i będą wmawiać z uporem maniaka, że granie na PC poniżej 50fps to hehe sama przyjemność w tej grze - ja już sobie dałem siana i nie wchodzę nawet w głębszą polemikę, przynajmniej staram się nie wchodzić bo same najgorsze obelgi podchodzą mi na język jeśli chodzi o partaczy i nieudaczników z Rockstara i na fakt co oni z tym portem zrobili, dla mnie to jest powtórka GTA 4 i czasami zastanawiam się czy obecne pokolenie graczy już zapomniało o tym bo dla mnie zapowiada się powtórka i ta gra po dziś dzień nie jest w pełni grywalna w 60fps na żadnym PC bez problemów, to samo będzie z RDR 2 moim zdaniem.

 

I jeszcze te porównania, że to nowy Crysis i nowe objawienie Boskie na rynku PC, że takiej gry dawno nie było i wszyscy usprawiedliwiają naokoło, cud, miód normalnie. Nie jestem złośliwy i nie staram się hejtować chociaż z boku może to tak wyglądać ale poważnie ludzie, jeśli dla Was tak skopany port to jest nowa jakość grania na PC to ja nie mam pytań, z takim podejściem i zgadzaniem się na każdy niedorobiony syf jaki serwują nam twórcy niedługo rynek gier albo upadnie albo będzie wymagał posiadania sprzętu za totalnie grube tysiące by chociaż te "klasyczne" 60fps wyciągać, tak nie ma prawa być tym bardziej, że jest to port z nędznej jakościowo konsoli nie mającej nawet startu do PC ze średniej półki.

 

Z tego miejsca chciałbym apelować o rozum do głowy i o zdroworozsądkowe podejście do tematu technikaliów tego tytułu bez sztucznych "ochów i achów" - nie zaginajmy rzeczywistości.

W tej grze większość ustawień Low to Medium w innych grach, porównania do GTA IV nawet nie skomentuję :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ty nie rozróżniasz ogólnego profilu low, od poszczególnych opcji na low i to jest śmieszne .

 

- tu albo wystarczy puścić wiele innych materiałów w wysokiej jakości 4K (na dobrym odbiorniku) i już widać, że aż tak wielkiej różnicy nie ma.. Co ważne ... Wystarczy porównać Xbox One X do wersji LOW na PC.. TU jest różnica kolosalna i o tym mówiłem już wcześniej.

 

Wczoraj zagrałem na pełnym Low na PC i spora różnica względem Xbox X.. Aż byłem zdziwiony, że takie detale są słabej jakości. Wystarczy wejść do dowolnego budynku i już widać różnice w detalach. Np kasa, półki, pierdółki..

 

 

Uważam, że nastał czas schizy suwakowej.

 

Dokładnie i masz tu rację. Przykre to jest .. niestety takie czasy ;/. Dlatego sobie daje spokój już tu nie pisze :P. Bo szkoda mojego czasu .. Jedynie chciałem powiedzieć że LoW na PC prezentuje się dużo gorzej od Xbox one X. Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może faktycznie Tobie nie będzie przeszkadzać, nie chcę nic polecać, bo na przykład moja MSI padła, a jakieś testy pewnie już przeglądałeś ;)

 

 

Tak przeczytałem recenzje i biore tą płytę glówną bo do drozszej nie ma co podchodzić bo reszte hajsu zostawiam na premierę nowych rxtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- tu albo wystarczy puścić wiele innych materiałów w wysokiej jakości 4K (na dobrym odbiorniku) i już widać, że aż tak wielkiej różnicy nie ma.. Co ważne ... Wystarczy porównać Xbox One X do wersji LOW na PC.. TU jest różnica kolosalna i o tym mówiłem już wcześniej.

 

Wczoraj zagrałem na pełnym Low na PC i spora różnica względem Xbox X.. Aż byłem zdziwiony, że takie detale są słabej jakości. Wystarczy wejść do dowolnego budynku i już widać różnice w detalach. Np kasa, półki, pierdółki..

 

Raczej w wysokiej kompresji :E a nie jakości. Nie lepiej posłuchać opinii specjalistów z DF?

 

 

 

Azazzell jak zwykle nie widział wersji PC, nie obejrzał najlepszej analizy jaka jest w necie od DF i już wszystko wie.

 

Wczoraj testowałem te ustawienia Xbox one X i spokojnie nawet na słabszym gpu można je podkręcić, bo te wszystkie opcje co dostał xbox powyżej low czyli med i trochę high są opcjami raczej mało wpływającymi na wydajność.

 

Niżej screen z PC 90% ustawień na low, 4 ustawienia na med i textury ultra. Jakość ustawień zdecydowanie poniżej xbox one X a i tak wygląda bardzo ładnie

 

yUypwsu.jpg

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie lepiej posłuchać opinii specjalistów z DF?

 

Nie.. Wolę sam zobaczyć coś na własne oczy i samemu wyrazić swoje zdanie. Ogólnie DF czasami oglądam ale przeważnie testy porównawcze gier PS4/Xbox - a to tylko by wybrać docelową platformę dla danej gry.

 

Zresztą DF też sie wiele razy mylą. Były gry, które odziwo działały lepiej na ps4 niż sugerowali na filmikach.

 

Pisałem chyba trzy razy, że wczoraj grałem na PC na Low, czytaj dokładnie kolego :P. Ogólnie nie interesowałem się grą na PC bo wiadomo ogrywałem na konsoli.. ALe to co zobaczyłem na Low to jednak dziekuje Bogu, że rok temu przeszedłem na Xboxie.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.. Wolę sam zobaczyć coś na własne oczy i samemu wyrazić swoje zdanie. Ogólnie DF czasami oglądam ale przeważnie testy porównawcze gier PS4/Xbox - a to tylko by wybrać docelową platformę dla danej gry.

 

Zresztą DF też sie wiele razy mylą. Były gry, które odziwo działały lepiej na ps4 niż sugerowali na filmikach.

 

Pisałem chyba trzy razy, że wczoraj grałem na PC na Low, czytaj dokładnie kolego :P. Ogólnie nie interesowałem się grą na PC bo wiadomo ogrywałem na konsoli.. ALe to co zobaczyłem na Low to jednak dziekuje Bogu, że rok temu przeszedłem na Xboxie.

a ten swoje, rozumiesz ze df zrobilo analize i podalo odpowiedniki ustawien zeby miec grafike jak na xox ? i ze jest to mieszanka lowest( :E ), low(najwiecej chyba), medium, high i nawet jedno ultra(tekstury) ?

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyżej więcej ;) Kto normalny daje textury na low :E na PC. Nawet jak ktoś ma słabe GPU to spokojnie może podkręcić wiele opcji do poziomu Xbox X bo te opcje są mało wymagające. Masz wyżej listę ustawień, zagraj jeszcze raz testując grę jak człowiek i dopiero się wypowiadaj ;) Chociaż ty i tak nie masz pojęcia o technikaliach więc rozmowa z tobą to zawsze to samo.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może dla odmiany humorystycznie tym razem... :E

 

nssjofrjujx31.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

a ten swoje, rozumiesz ze df zrobilo analize i podalo odpowiedniki ustawien zeby miec grafike jak na xox ? i ze jest to mieszanka lowest( :E ), low(najwiecej chyba), medium, high i nawet jedno ultra(tekstury) ?

 

A czy ja pisałem, że Xbox nie ma Low? Ma sporo takich ustawień ale nie tak jak tu pisał np azgan, że wszystko jest na Low - bo to już podchodzi pod fanboizm. I takie głupotki mnie denerwują ;).

 

Chociaż ty i tak nie masz pojęcia o technikaliach więc rozmowa z tobą to zawsze to samo.

 

I po co piszesz takie rzeczy? Znasz mnie na tyle by pisać o mnie w taki sposób? Jak męczyłem układy 286 i 486 od intela, to ty jeszcze kolego w pieluchy robiłeś ;) (już nie mówiąc o rozkręcaniu spectrumów itp prehistorycznych maszyn).. Dlatego raz jeszcze przemyśl co napisałeś o mnie, bo nie było to rozsądne.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkor Wlaczysz u siebie async i napiszesz czy jest troche wiecej FPS na GTX 1060?

 

Sprawdziłęm. Dziwne, ale u mnie odjęło chyba jedną klatkę więc wracam do sync :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może dla odmiany humorystycznie tym razem... :E

 

https://i.redd.it/nssjofrjujx31.png

 

 

Ale tu na prawdę nie ma co śmieszkować w kwestii optymalizacji na PC ;)

 

Zobacz DF zrobił test w 4k na RX 580(podobne GPU jak w xox), w ustawieniach podobnych, trochę wyższych od wersji Xbox one X bo na pc nie da się zjechać poniżej low.

 

Kapkę brakuję do 30fps w bardzo wymagającej miejscówce, ale przy czym trzeba pamiętać o tym, że GPU w xbox one x ma znacznie szybszą pamięć o większej przepustowości, a to jest bardzo ważne przy 4k.

 

 

Dodać do tego większą przepustowość pamięci dla RX 580 i dać te kilka detali poniżej low jak na xbox X i na PC będzie to samo co na konsoli czyli w miarę stabilne 30fps w 4k

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale drama w temacie, czy low czy high. Lepszy jest ubaw z czytania tych waszych mądrości niż nawet z grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dojedziemy do momentu, że na xbox x wszystko jest poniżej pctowego low :lol2:

 

A tak na poważnie - widać, że wersje nie różnią się znacząco. Pewnie te low ustawienia to zamulacze, które nie zmieniają za wiele całościowo w grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Zaraz dojedziemy do momentu, że na xbox x wszystko jest poniżej pctowego low :lol2:

 

 

 

To raczej nie jest Max na PC :) bo coś ta grafika nieodbiega od tej z xboxa ;p

 

Jeszcze wyjdzie na to, że DF kłamią :> Wszystko możliwe.. Ja tam już nie wnikam..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu na prawdę nie ma co śmieszkować w kwestii optymalizacji na PC ;)

 

Zobacz DF zrobił test w 4k na RX 580(podobne GPU jak w xox), w ustawieniach podobnych, trochę wyższych od wersji Xbox one X bo na pc nie da się zjechać poniżej low.

 

Kapkę brakuję do 30fps w bardzo wymagającej miejscówce, ale przy czym trzeba pamiętać o tym, że GPU w xbox one x ma znacznie szybszą pamięć o większej przepustowości, a to jest bardzo ważne przy 4k.

 

 

Dodać do tego większą przepustowość pamięci dla RX 580 i dać te kilka detali poniżej low jak na xbox X i na PC będzie to samo co na konsoli czyli w miarę stabilne 30fps w 4k

Tylko ze xox wspoldzieli ta przepustowosc z cpu(jaguarem :E) wiec ciezko mowic o jakiejs przewadze przepustowosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zmieniłem z vulkana na dx12 żeby sprawidzc jak chodzi i mi sie już nie odpala gra. da sie zmienić jakoś bez wlaczania gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- tu albo wystarczy puścić wiele innych materiałów w wysokiej jakości 4K (na dobrym odbiorniku) i już widać, że aż tak wielkiej różnicy nie ma.. Co ważne ... Wystarczy porównać Xbox One X do wersji LOW na PC.. TU jest różnica kolosalna i o tym mówiłem już wcześniej.

 

Wczoraj zagrałem na pełnym Low na PC i spora różnica względem Xbox X.. Aż byłem zdziwiony, że takie detale są słabej jakości. Wystarczy wejść do dowolnego budynku i już widać różnice w detalach. Np kasa, półki, pierdółki..

Ogarnij się, dopiero dowiedziałeś się jak działa PC? Grasz na pełnym LOW gdzie np. textury są ucinane i porównujesz to do XOX gdzie jest mieszanka detali z czego większość to LOW? DF podało listę mieszanych ustawień na PC który jest odpowiednikiem tych z konsol i jednocześnie może działać na słabszych sprzętowych z większą ilością klatek i nieco lepszą grafiką bo na klocku masz detale poniżej LOW. Twój brak logiki jest porażający. Już pomijam że na konsoli masz 30 FPS z dropami a ludzie tutaj oczekują 60 więc faktycznie przekonałeś nas że na XOX jest lepiej :lol2:. Z blokadą klatek do 30 to panie kolego spokojnie uzyskasz wyższe ustawienia od tego co serwuje XBOX ONE X tylko że mało kto chcę tak grać na PC.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zmieniłem z vulkana na dx12 żeby sprawidzc jak chodzi i mi sie już nie odpala gra. da sie zmienić jakoś bez wlaczania gry?

 

Skasuj katalog Settings z c:\Users\twoja nazwa użytkownika w windows\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings\

Albo w tym katalogu wyedytuj plik system.xml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dbdb424

 

C:\Users\Nazwa_użytkownika\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings - otwierasz plik settings.xml

np. notatnikiem i zmieniasz linię: <API>kSettingAPI_DX12</API> na <API>kSettingAPI_Vulkan</API> - zapisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem tego presetu na gtx 970 i i7 4770, i gra wygląda ładnie, fps około 45 fps i jest git

https://gamertagzero.com/red-dead-redemption-2-pc-best-optimum-graphics-settings/

 

 

Spotkałem nieznajomego, co pisze książkę o jakimś rewolwerowcu, dal mi 3 foty, jak je sprawdzić, zobaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą był u mnie szwagier z swoim chrześniakiem(16 lat) pożyczyć gry.

 

Jako, że grał w RDR2 na Xbox X dałem mu pada w łapy. Już po minucie zapytałem jak wygląda w porównaniu do konsoli. Odpowiedź była instant lepiej. A że byli tylko chwilę to chociaż niedźwiedzia sobie upolował na PC bo w domu ma tylko konsolki i jakiegoś laptopa.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

kruca fuks, dwa dni stracę zanim przetestuję te wszystkie suwaki i ich pływ na jakość grafy/zamulenia kompa.

Podeślecie jakiś gotowy preset do GTX1080/8700K, chciałbym pograć w 1440p/60FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...