Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Sępy na pewno obżerają pozostawione truchła.

 

Fotka zrobiona złomofonem słaba jakość poglądowo 21:9 3840x1440

Imo jak klatka z filmu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się jeszcze, ale im macie lepszą matrycę tym więcej docenicie tą grę. Ja specjalnie do niej jak się okazało zmieniłem monitor :-)

 

To jest święta racja dobry monitor na prawdę wyciąga z tej gry masę detali. VA z większym kontrastem i wysokie pokrycie kolorów matrycy to też wielki plus aby powyciągać detale z tej gry.

 

Ta zasada obowiązuje praktycznie w każdej nowej grze. Bez dobrego odbiornika nawet najbardziej wypasiony zestaw do grania nie urwie głowy a dobrej klasy ekran wydobędzie lepszy detal, kolor czy nawet grafikę za sprawą HDR :cool:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan spróbuj sobie dodać niestandardową rozdzielczość w panoramie 3840x1600. 3840x1440

 

Normalnie bajka jak wyglądają te widoki w takiej filmowej panoramie, no i płynność większa bo mniej pixeli niż 4k. A ostrość dalej żyleta.

I jak tu nie kochać pctów za takie możliwości konfiguracji :E

 

Edit posta nie rób 3840x1600 dopiero po chwili się gapnąłem :E gra nie obsługuję poprawnie tego formatu, więc zamiast dodać extra pole widzenia w pionie po prostu rozciąga obraz. 21:9 3840:1440 działa poprawnie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a polowa 4k na monitorze 4k wyglada gorzej?

 

Widzisz różnicę między mniejszą, a większą rozdzielczością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21:9 jest niedocenione a właśnie w takich grach robi robotę :D 3440x1440 to już dosyć spora rozdzielczość a wydajność ciągle sporo lepsza niż w 4k, polecam ale tak naprawdę to wszystko byłoby niczym gdyby nie mnogość detali i smaczków w samej grze, dla mnie takie rzeczy jak opisuje JeRRy_F3D to jest piękno tej gry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym grać na tv z 4k, ale zdecydowanie wolę mój monitor 21:9 i 3440x1400.. Obraz nie jest tak ostry jak przy 4k, ale za to widoki lepsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej grze jak na ironię w tle dzieje się chyba więcej niż w GTA V :E

 

23 vs 71 FPS, co tu się podziało :lol2:

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym grać na tv z 4k, ale zdecydowanie wolę mój monitor 21:9 i 3440x1400.. Obraz nie jest tak ostry jak przy 4k, ale za to widoki lepsze..

Ja na razie pogram sobie w 21:9, widoczki w panoramie w tej grze naprawdę robią robotę, ale na dłuższą metę raczej wrócę do 4k 16:9.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny smaczek.

 

Jadę brzegiem jakiejś sadzawy (i to też jest czad, że nie widzę na mapie, tylko po nerwowości konia czuję, że "coś jest nie tak"). Mały misiek poluje na jelenie. Jeden "ucieka" do wody. No to ja go bach! Rogaty załatwiony (pływa) - no to nie ucieknie, ale przede mną misiek. No to ja na miśka. Miśka w czapę. Skórowanie. Wracam po jelenia - NIE MA! Podchodzę na brzeg, gdzie go zostawiłem, a jeleń... wypływa (a w koło ryby). Ryby żerując pociągnęły go pod wodę. Gdy podszedłem spłoszyłem ryby - jeleń wypłynął na powierzchnię!

 

Mało tego! Zająłem się jakimiś pierdołami, patrzę a jelenia znowu nie ma! Za długo się guzdrałem. Nabrał wody i poszedł na dno. Płytko było do piersi. Widzę, ale za ciężki żeby go wytaszczyć. Menu proponuje "oskóruj", ale... zwierz pod wodą i skórowanie niemożliwe. Tak więc jeleń w całości został pod wodą.

 

Aż mnie korci by jakoś oznaczyć te miejsce i kiedyś sprawdzić, czy go ryby z czasem obżarły (albo zgnił).

Genialne rozwiązania.

Za to uwielbiam Rockstar, przywiązanie ogromnej uwagi do detali jakiego nie znajdzie się nigdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jedyna gra która powala na kolana :-) w panoramicznym widoku :-)

tXrT3v6.jpg

 

ktXpJ8n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32:9 to już srogie przegięcie, zwłaszcza że promień gięcia przy takich rozmiarach mocno wypacza geometrię obrazu. Dla chyba najlepszym formatem było by 18:9/18.5:9 zgodnie z dzisiejszymi trendami w smartfonach, swoiste wypośrodkowanie między 21:9 a 16:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaliczyłem buga w zadaniu Pierwsi będą ostatnimi, jak macie dwa monitory i Sean na lodzi się zawiesi, to trzeba przełączyć w tryb Okna patrząc przez lornetkę XD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla testerów / benchmarkerów (kiedy chcemy trafić do konkretnej lokacji dla testów)

m.in. TELEPORTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32:9 to już srogie przegięcie, zwłaszcza że promień gięcia przy takich rozmiarach mocno wypacza geometrię obrazu. Dla chyba najlepszym formatem było by 18:9/18.5:9 zgodnie z dzisiejszymi trendami w smartfonach, swoiste wypośrodkowanie między 21:9 a 16:9.

Zaręczam Ci że nie jest :-) Szczególnie w samochodówkach. Ale zdjęcie czy film tego nie odda a nad gustami się nie dyskutuje bo każdy ma inne :-) mi się podoba drugiemu nie musi.

Kończąc off o proporcjach monitorów, gra jest dla mnie obok dwóch ostatnich Assasinów, Skyrim i Wieśka najprzyjemniejszym single od lat :-) Godziny przedniej zabawy okraszonej przepięknym i złożonym światem :-) Od roku gra leżała na dysku one x. Dla mnie na konsoli ze względu na lagi i wrażenie pływania

była nie grywalna. PC nawet z mniejszym framrate jest tej wady pozbawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę, na pc nawet 40fps+ to już bardzo czuć różnicę w płynności względem tego co miałem na konsoli w 30fps. Całkiem inna gra.

 

Ja siedzę cały czas w okolicach Valentine, prawie, że misji nie robię, a to polowania, a to rybki, a to jakieś smaczki, widoczki itd. Coś czuję, że na PC będę przechodził tą grę przynajmniej 2 x dłużej niż na konsoli. Mega klimat.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę, na pc nawet 40fps+ to już bardzo czuć różnicę w płynności względem tego co miałem na konsoli w 30fps. Całkiem inna gra.

 

Ja siedzę cały czas w okolicach Valentine, prawie, że misji nie robię, a to polowania, a to rybki, a to jakieś smaczki, widoczki itd. Coś czuję, że na PC będę przechodził tą grę przynajmniej 2 x dłużej niż na konsoli. Mega klimat.

"G-sync" na monitorze kompatybilnym z freesync też swoje daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia z konsoli:

 

Texture: Ultra

Anistropic: 4x

Lightning: Low

Global : Low

Shadow: High

Far Shadow: High

SSAO: Medium

Reflections: Low

Mirror: High

Water: Medium

Volumetric: Custom

Particles: Medium

Tesselation: Medium

TAA: Medium

FXAA: Off

MSAA: Off

Graphics API: Vulkan

Near Volumetric: Low

Far Volumetric: Low

Volumetric Light: High

Unlocked Volumetric: Off

Particle: Low

Soft Shadows: High

Grass Shadows: Low

Long Shadows: Off

Full Res SSAO: Off

Water Refractions: Medium

Water Reflections: Medium

Water physics: Mid

Res Scale: Off

TAA Sharpening: Off

Motion Blur: On

Reflection MSAA: Off

Geometry LOD: FULL

Grass LOD: 1/5

Tree Quality: Low

Parallax: Medium

Decal: Medium

Fur: Medium

 

spróbuje ktoś to odpalić na GTX 1060 6gb, a najlepiej na jakimś RX 570/580 4-8GB ?? w 1080p i ile da FPS ?

 

wychodzi mix LOW-medium/OFF z okazjonalnym high

z tego co widzę to na radkach najlepiej grać na Vulcanie :P

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz różnicę między mniejszą, a większą rozdzielczością?

 

ledwo widać roznice ale nawet jak ktoś nie widzi to idąc tyk tokiem rozumowania będziesz obnizal rozdzielczość az wyjdzie kaszana daltego ze możesz zapytać czy widzisz roznice miedzy 1440p a 1400p i tez można stwierdzic ze nie widać, wiec obniżamy i dalej pytamy czy widzisz roznice miedzy 1400p a 1350p, i dalej stwierdzamy ze nie widać wiec obniżamy do 1350p i tak moza zejść do 1080p stwiedzjac ze nie było widać roznicy. tak wiec 1440p jest gorsze od polowy 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Wy w ogóle gracie czy bawicie się tylko w benchmarki ? :hmm: Ja bawię się przednie... ustawienia mix ultra-wysokie-średnie i spkojnie mam te 50-60 fps (poza miasteczkami). Dopadłem skarb i 1000$ wpadło :Up_to_s:

 

Panowie grajcie, gra cholernie wciąga !!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra rozbija bank w kwesti grafiki, dorzucilem lekkie skalowanie do 1440p.

 

cm6GACr.png

bJpafMF.png

Tdmc1Rh.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia z konsoli:

 

Texture: Ultra

Anistropic: 4x

Lightning: Low

Global : Low

Shadow: High

Far Shadow: High

SSAO: Medium

Reflections: Low

Mirror: High

Water: Medium

Volumetric: Custom

Particles: Medium

Tesselation: Medium

TAA: Medium

FXAA: Off

MSAA: Off

Graphics API: Vulkan

Near Volumetric: Low

Far Volumetric: Low

Volumetric Light: High

Unlocked Volumetric: Off

Particle: Low

Soft Shadows: High

Grass Shadows: Low

Long Shadows: Off

Full Res SSAO: Off

Water Refractions: Medium

Water Reflections: Medium

Water physics: Mid

Res Scale: Off

TAA Sharpening: Off

Motion Blur: On

Reflection MSAA: Off

Geometry LOD: FULL

Grass LOD: 1/5

Tree Quality: Low

Parallax: Medium

Decal: Medium

Fur: Medium

 

spróbuje ktoś to odpalić na GTX 1060 6gb, a najlepiej na jakimś RX 570/580 4-8GB ?? w 1080p i ile da FPS ?

 

wychodzi mix LOW-medium/OFF z okazjonalnym high

z tego co widzę to na radkach najlepiej grać na Vulcanie :P

 

ja na 1060 6GB mam w okolicach 40FPS z dropami do 33-35 (jestem w Valentine), ale w 1440p . W 1080 jest koło 55 (i w zasadzie nie widzę różnicy w płynności, ale w jakości już tak)

 

ps. gram na DX12, bo Vulcan wywala co jakiś czas (a na nim jest jakieś 2-3 FPS lepiej)

Edytowane przez KonKor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Vulkan działa lepiej i stabilniej... jak wcześniej wspomniałem mix ustawień i te 50 fps są (po za miasteczkami)... w plenerze niemal stałe 60fps zablokowane v-sync. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 1060 6GB mam w okolicach 40FPS z dropami do 33-35 (jestem w Valentine), ale w 1440p . W 1080 jest koło 55 (i w zasadzie nie widzę różnicy w płynności, ale w jakości już tak)

 

ps. gram na DX12, bo Vulcan wywala co jakiś czas (a na nim jest jakieś 2-3 FPS lepiej)

 

na tych dokładnie ustawieniach tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych dokładnie ustawieniach tak ?

 

no może nie kropka w kropkę, ale lepiej posiłkuj się tym

 

https://i.imgur.com/SFPMkxJ.png

 

niektóre opcje nie mają dużego wpływu na FPS i nie warto za dużo kombinować... tam gdzie zalecane jest low, a ma to mały wpływ - to dałem średnie. I jeszcze mam anizo 8x zamiast 4x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...