Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Zapisałem sobie, jak już będę grał to sobie je wrzucę, i jak z klatkami w takich ustaniach ?

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście moje ustawiania na jakich gram w 4K (TV + padzik)...

Czyli na twoich będę miał w okolicach 30 w 4k na swoim RTX1070 i tak mam zamiar ograć u siebie na Oledzie ten tytuł. thumbup.gif

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB minimum?

 

Jak mam uruchomione tylko RDR2, to użycie RAMu jest w okolicach 12-13GB. No więc 16GB to minimum, przy 12 już będzie swapować pewnie

 

aha - gra na padzie jest znacznie przyjemniejsza niż klawiatura+mysz. Mam pada od Xboxa One i zapomniałem o nim, dopiero dzisiaj wpadłem na to żeby spróbować :)

Edytowane przez KonKor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem sobie, jak już będę grał to sobie je wrzucę, i jak z klatkami w takich ustaniach ?

 

Lepiej niż na XBOX ONE X :E

 

Nie gram z wł. MSI Afterburner bo gram w grę a nie klateczki i dopóki na podzie jest przyjemnie to nie czuje potrzeby włączania licznika fps ;).

 

Nie mam problemów z shiftem bo na padzie jest gitara więc problem mnie nie dotyczy.

 

Czyli na twoich będę miał w okolicach 30 w 4k na swoim RTX1070 i tak mam zamiar ograć u siebie na Oledzie ten tytuł. thumbup.gif

 

Jakby co to można spokojnie poluzować jakość oświetlenia na średnie i GI na wysokie. Ja niestety jestem zauroczony oświetleniem w tej grze więc wolałem poluzować Volumetrie która jest i tak gęsta (taka osobista preferencja) i mieć lepsze oświetlenie "sceny".

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gitara, czyli u mnie powinno być podobnie, najpierw myślałem, że sobie zrobię ustawienia z XBOXA X i podkręcę tylko konkretnie wolumetrię i oświetlenie, ale u Ciebie, większość to jest dużo wyżej niż na XBOXieX. To będzie dla mnie i tak przepaść i opad szczęki w porównaniu do Prosiaka ;)

 

Też się powoli oduczam grać z OSD, najlepiej mieć włączanie/wyłączanie pod skrótem, ale to ciężki nałóg dla mnie :E

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azgan w ilu fps grasz na tych ustawieniach ?? wyciaga 30fps??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skunRace u Ciebie powinno być lepiej, bo masz lepszego procka 8/16.

 

Najgorszym miejscem z całej gry jest Saint Denis, ale nie za dnia tylko w nocy przy wolumetrycznej mgle i opadach dusze za dnia jest tam wyraźnie lepiej. Pozostała "zielona" część mapy (czyli jakieś 90% czasu gry) śmiga elegancko.

 

azgan w ilu fps grasz na tych ustawieniach ?? wyciaga 30fps??

 

Lekką ręką jest ponad 30 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skunRace u Ciebie powinno być lepiej, bo masz lepszego procka 8/16.

 

Najgorszym miejscem z całej gry jest Saint Denis, ale nie za dnia tylko w nocy przy wolumetrycznej mgle i opadach dusze za dnia jest tam wyraźnie lepiej. Pozostała "zielona" część mapy (czyli jakieś 90% czasu gry) śmiga elegancko.

 

 

 

Lekką ręką jest ponad 30 :)

To chyba jak stoisz w szopie bo u mnie na gorszych ustawiniach w 4k na 2080ti w wymagajacym miejscu jest 36fps :E No ale i tak szacun bo ponizej 50fps jak widze klatkarz w tej grze to uwazam za drame i szacun ze ktos tak gra :cool: testowalem dzis chyba z ponad 100x benchmark i ustawienia, wiele z nich mozna ruszyc z wysokie na srednie i fps nie dgrnie nawet 1fps.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jak stoisz w szopie bo u mnie na gorszych ustawiniach w 4k na 2080ti w wymagajacym miejscu jest 36fps :E

 

Na moich ustawieniach czy na własnym configu? Zależy od miejscówki ale spokojnie jest ponad 30 klateczek na zielonych terenach. Jak Ci wkleję screena z licznikiem to i tak nie dasz temu wiary więc nawet się nie staram Ciebie przekonać.

 

Mówię jak jest, ustawienia podałem każdy może sobie obadać jak to u nie go działa :D.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moich ustawieniach? Czy na własnym configu?

Napisalem ze mam mniej wymagajace ustawienia niz twoje i ile fps mam ;) To ponad to ile 30,5fps??

 

Zazdroszcze wytrwalosci bo u mnie ponizej 50fps gra nie przejdzie, wole dac detale na mniejsze niz meczyc sie z konsolowym klatkarzem.

 

Udalo misie sensownie ustawic 1440p plus 1,5x skalowanie i klatki 555-65fps. W 4k bajka :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenixsuple nie wiem co Ci mam powiedzieć? Mnie zadowala taka jakość i płynność w tej konkretnej grze

 

gV1d5lQ.jpg

 

jestem przyzwyczajony do grania na konsoli i padzie więc dla mnie to absolutnie żaden problem.

 

Gram w wyraźnie lepszych warunkach od tego co serwuje XBOX ONE X - lepsza grafika, lepsza płynność, mniejszy lag na sterowaniu padem

 

Zazdrościć też nie ma czego bo wiadomo że mogłoby być lepiej. Osobiście wole grać na większym ekranie OLED w 4K niż kombinować z WQHD i 144Hz.

 

Gra jaka jest każdy widzi. Rozgrywka tutaj jest powolna to nie jest dynamiczna gra więc można postawić na lepszą jakość obrazu jeśli wolisz więcej klatek to w jakości z XOX na sprzęcie Twojej klasy spokojnie pograsz w praktycznie stałych 60k/s i 4K - kto co woli , kto co lubi.

 

Możliwości konfiguracji masz multum więc każdy dobiera je pod siebie a ja obrałem właśnie taki kierunek i z efektów jestem zadowolony :).

 

Zamieściłem swoje ustawienia, bo byłem o to proszony a nie po to by się spierać czy przekomarzać a tym bardziej coś udowadniać, bo kompletnie mi na tym nie zależy.

 

Gram i cieszę się, że udało mi się znaleźć dobre ustawienia pod mój sprzęt balansujące między jakością a wydajnością - tyle albo aż tyle.

 

EDIT:

 

 

Zapisałem sobie, jak już będę grał to sobie je wrzucę, i jak z klatkami w takich ustaniach ?

 

Czyli na twoich będę miał w okolicach 30 w 4k na swoim RTX1070 i tak mam zamiar ograć u siebie na Oledzie ten tytuł. thumbup.gif

 

Dodałem screena z wynikami

 

Jak robiłem test to jakość oświetlenia była ustawiona na średnie a GI na wysokie - tak jak polecałem żeby sobie przestawić.

 

PS> Tak wiem że ten Benchmark nie jest najlepszy ale miało być na szybko

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże ta gra jest niesamowita. Właśnie przeszedłem misję gdzie z Lennym idziemy do baru :D Dawno się tak nie uśmiałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście moje ustawiania na jakich gram w 4K (TV + padzik)

 

CPonXpN.jpg

 

Synchronizacja pionowa włączona? Czy nie lepiej wyłączyć? No chyba, że aż tak bardzo szarpie obraz przy 30fps.

 

A tak poza tym. Na razie za dużo nie przeszedłem bo dopiero w weekend zacząłem grać w pełni fabułę i zastanawiam się gdzie są te rzeczy które R* obiecał do wersji specjalnej czy jak to tam się zwało(tej najtańszej). Głównie o konia się rozchodzi bo ta łaciata pokraka to powolna jakaś :E

Pytanie też mam, jak się zmienia amunicję ze zwykłej na inną, bo kupiłem do rewolweru jakąś szybszą za 2$ ale jak się przy wyborze broni pokazują pod bronią "zwykła <>" ale nie da się tego kliknąć ani żadnym klawiszem zmienić?

 

Ogólnie jakoś nie narzekam bardzo na swoim pc na działanie gry, bo w ogóle odpaliła nie tak jak u innych, jedynie crashe były jak zmieniałem np ustawienia prędkości myszy w trakcie gry :lol2:

Tak trochę nie fajnie bo człowiek w tygodniu ma pracę, trening i jedynie weekend mu zostaje żeby zamiast spędzić 8 godzin w pracy to spędza je przed kompem :D ale wkurzające jest to jak pod sam koniec misji przy której straciło się godzinę, nagle.... już prawie autozapis, dolary wpadają na konto.... i dupa crash gry :(

 

Jeszcze co do grafiki gram na teksturach ultra a reszta to takie średnie/wysokie. Co do TAA, FXAA, MSAA to wszystko wyłączone. Bo TAA jak dla mnie mydło robi straszne aż oczy bolą. Dziwnie zachowujące się drzewa jakby miały zespół touretta owszem przy TAA nie występują ale jak się wyłączy też FXAA też nie ma, a poszarpanych krawędzi to ja tam nie widzę. Nawet lepsza ostrość moim zdaniem jak mam wszystkie wyłączone.

Ciekawią mnie jedynie takie artefakty dziwne czarne cienie, podczas burzy, jakby ktoś nałożył obraz na obraz, miał ktoś coś takiego? I tak sprawdzałem na włączonym TAA czy FXAA ale tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dzisiaj 5h, w tym 3h z Lasso i wywaliło mi gre :/ Fakt, faktem w tych 3 godzinach nie miałem żadnego freez'a, ale równo wybviło 3 godziny i widziałem już pulpit. Wkurzyłem się, wyrzuciłem w wuj Lasso i wolałem grać tyle ile chce z freez'ami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja pionowa włączona? Czy nie lepiej wyłączyć? No chyba, że aż tak bardzo szarpie obraz przy 30fps.

Jeszcze co do grafiki gram na teksturach ultra a reszta to takie średnie/wysokie. Co do TAA, FXAA, MSAA to wszystko wyłączone. Bo TAA jak dla mnie mydło robi straszne aż oczy bolą. Dziwnie zachowujące się drzewa jakby miały zespół touretta owszem przy TAA nie występują ale jak się wyłączy też FXAA też nie ma, a poszarpanych krawędzi to ja tam nie widzę. Nawet lepsza ostrość moim zdaniem jak mam wszystkie wyłączone.

Ciekawią mnie jedynie takie artefakty dziwne czarne cienie, podczas burzy, jakby ktoś nałożył obraz na obraz, miał ktoś coś takiego? I tak sprawdzałem na włączonym TAA czy FXAA ale tak samo.

 

 

Tez wyłaczylem TXAA ,no nie dam rady,serio,nawet jak dam wyostrzenie nie maxa to to jest takie mydlo,ze czuje sie jakbym gral w 720p,tak nie moze byc.

Na razie gram bez niczego bo ostrosc taka jak trzeba choc tez potwierdzam mam jakies dziwne cienie wokolo np drzew,z tym ze i ta to jest chyba lepsze niz to mydło.

 

Na Vulkanie gram juz kilkanascie godzin i ANI jednego crasha czy freeza

,mam gre na SSD.

Natomiast to i tak wszytko blednie.

Blednie bo ta gra to oskar za scenariusz,postacie ,jakosc dialogów,przerywniki filmowe.

W tej grze nawet schody skrzypią jak sie włazi na pierwsze pietro jakiejs kanciapy.

Arthur ginie mi po spadla belka od dachu na budowie jakiejs chaty,akurat stalem pod ... :lol2:

Zastanawiam sie ile tu jest jeszcze takich detali poukrywanych ,bo cos czuje ze jeszcze wiele wody uplynie w Wisle zanim do wszystkiego sie dojdzie.

Gra Miazdzy wszytsko i chyba juz drugiej takiej gry nie bedzie,wiec cieszmy sie ze dane jest nam grać w tą gre tfu perełke. ;)

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo MSAA już x2 zżera tyle mocy co podbicie skalowania rozdzielczości o 25%Bo z MSAA + FXAA wszystko miga nawet w 4k, do tego pojawiają się artefakty obrazu. Całe gałęzie drzew/krzewów potrafią znikać i migać, kolory się zmieniać/zniekształcać na drobnych elementach itd. Gra totalnie nie jest przystosowana do grania bez TAA. Więc większość gra TAA+dobre wyostrzanie=największa stabilność obrazu.

Nie zrozumiałeś, chodziło mi o to, aby wszystkie te trzy opcje wyłączyć TAA, FXAA i MSAA. Jak włączyłem samo FXAA to miałem właśnie jakieś anomalie na dole ekranu z zanikaniem menu i interfejsu.

 

 

Chcieliście moje ustawiania na jakich gram w 4K (TV + padzik)

No w końcu, bo jakieś 10 stron wcześniej o to prosiłem ;). Dzisiaj sprawdzę jak to się sprawuje u mnie w 1440p, a jutro już w 4k :D

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokumenty/rockstar games/RDR2/settings

 

Usuń ustawienia/save w tym folderze(wcześniej zrób kopię)

 

 

system.xml

 

Możesz w tym pliku spróbować zmienić na inne API

<API>kSettingAPI_DX12</API>

<API>kSettingAPI_Vulkan</API>

 

Więcej nic mi nie przychodzi na myśl bo jak łupię w to całymi dniami i gra stabilna jak skała u mnie.

Dzieki wielkie, pomoglo! Stety niestety ale musze grac w vulkan bo w dx12 gra sie nawet nie odpala :E

 

Wystarczyło usunąć folder rockstar w moich dokumentach, tam masz zapisane ustawienia.

Wywalilem gre + wszystko od rockstara, kazalem im usunac wszelkie slady po swojej dzialanosci, nie sadzilem, ze zostawia cos po sobie, druga sprawa, nie mialem nawt czasu na szukanie i bawienie sie w takie pierdoly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

No to tylko się cieszyć. Vulkan raczej działa w tej grze stabilniej i wydajniej, szczególnie na minimalnym fps i pod kątem przycinek. Do dx12 pewnie gdzieś brakuje ci jakiejś paczki w windzie. Ktoś gdzieś tu chyba nawet wrzucał co do instalować.

Nie zrozumiałeś, chodziło mi o to, aby wszystkie te trzy opcje wyłączyć TAA, FXAA i MSAA. Jak włączyłem samo FXAA to miałem właśnie jakieś anomalie na dole ekranu z zanikaniem menu i interfejsu.

 

Zrozumiałem, jak nawet z msaa są artefakty to bez dojdzie jeszcze więcej migotania.

 

Ta gra ma nawalona tyle efektów, że nie stety mrowienie na cieniach, odciciach oświetlonych i cieniowanych trawach to norma. Migajace liście drzewa to samo.

To bym jeszcze być może przebolał w 4k bo obraz jest ostry bez aa

 

Ale to nie jest najgorsze bo bez TAA pojawiają się artefakty i bugi w wyświetlania grafiki. Potrafią znikać i nagle pojawiać sie całe gałęzie na drzewach, krzewach występują artefakty związane z przeklamaniami kolorów.

Mam screeny tych różnych anomalii i mogę nagrać filmiki z nimi. Idziesz 3 kroki w do przodu znika gałeź na drzewie, 3 kroki w tył i się pojawia. Pewnie po części to wina sterów i po części silnika i zastosowanych efektów. Być może to poprawia w patchach i nowszych sterach wtedy pomyślę o graniu bez TAA.

 

Ogólnie gra była optymalizowana i dopieszczana pod konsole z taa i dla tego też jest tak a nie inaczej z AA off na pc.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

No to tylko się cieszyć. Vulkan raczej działa w tej grze stabilniej i wydajniej, szczególnie na minimalnym fps i pod kątem przycinek. Do dx12 pewnie gdzieś brakuje ci jakiejś paczki w windzie. Ktoś gdzieś tu chyba nawet wrzucał co do instalować.

Poszukam bo ciekawy jestem jaka jest roznica, co do samej plynnosci itd gra dziala calkiem ok mieszanka ultra z wysokimi w 1440p i mam 65-70 fps wiec jest miodzio w porownnaiu z konsola.

 

@EDIT

 

Chwila szperania w necie i znalazlem na reddicie identyczny przypadek, znacznie wieej ludzi ma ten problem na RTX, wielu z nich pomoglo doinstalowanie pakietu "Direct Graphic Tools".

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast to i tak wszytko blednie.

Blednie bo ta gra to oskar za scenariusz,postacie ,jakosc dialogów,przerywniki filmowe.

W tej grze nawet schody skrzypią jak sie włazi na pierwsze pietro jakiejs kanciapy.

Arthur ginie mi po spadla belka od dachu na budowie jakiejs chaty,akurat stalem pod ... :lol2:

Zastanawiam sie ile tu jest jeszcze takich detali poukrywanych ,bo cos czuje ze jeszcze wiele wody uplynie w Wisle zanim do wszystkiego sie dojdzie.

Gra Miazdzy wszytsko i chyba juz drugiej takiej gry nie bedzie,wiec cieszmy sie ze dane jest nam grać w tą gre tfu perełke. ;)

Smaczków jest cała masa i jeszcze więcej :D

Zwróć uwagę jak jedziesz koniem. Wsłuchaj się w odgłosy jakie wydaje podczas poruszania się po różnych powierzchniach. Drewniany most, sucha ubita ziemia, błoto, kamienie, trawa, skaliste podłoże, las i łamane gałęzie itd. Poezja dla zmysłów.

 

Ja chyba będę w to cała zimę grał, jak wypicuje single to biorę się za online :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie do RAM'u, bo ktoś wcześniej pytał :)

 

Ja mam 12GB i zużycie podczas gry nie przekracza 9GB. Takie rzeczy jak przeglądarka, steam, itp. Są zgaszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie do RAM'u, bo ktoś wcześniej pytał :)

 

Ja mam 12GB i zużycie podczas gry nie przekracza 9GB. Takie rzeczy jak przeglądarka, steam, itp. Są zgaszone.

 

Ja mam 8 i zużycie na poziomie 6,5.

 

 

 

 

Gra jest niesamowita, śmigasz sobie do misji głównej, q po drodze tyle się dzieje że o niej zapominasz i robisz coś pobocznego. Mam drugi rozdział, i chyba nie dojdę do misji od Javiera Escuella, ponieważ tyle się po drodze dzieje... Znalazłem te dwie sztabki zlota, sprzedałem, ale niewiem w co inwestować, jakiś tip?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kasą jest pewien minus w grze. Bo mamy jej stanowczo za dużo.

 

Kup sobie jakiegoś araba w stajni, bronie, ulepszoną amunicje, ulepszenia dla konia nowe siodła itd.

 

Zawsze możesz też przewalic w pokera :E lub pomnożyć jak się uda.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan

Jak dorwę wersję PC, to jestem ciekaw czy twoje ustawienia dadzą radę u mnie na 1080p. Też zamierzam grać na padzie, jak widzę, te różne przyciski, zresztą wolę sobie usiąść na kanapie i pyknąć gierkę na padzie. Aktualnie gram na PS4 Slim.

 

@lukadd

Wydaje mi się, że jak przejeżdżałem przez drewniany most, czy nawet wyłożenie przejazdu drewnianego na torach, to coś było słychać, ogólnie dźwiękowe smaczki mogą mi uciekać :( Przez mój problem ze słuchem.

 

Najbardziej podobało mi się, jak złapałem pewną damulkę, wrzuciłem na konia, a ta przez całą drogę chciała mnie przekupić żebym ją posłał wolno, nawija ile wlezie, albo zagadał mnie uciekinier, prosił mnie o odstrzelenie kajdan u nóg, długo się zastanawiałem, to ten poszedł powiedział, że poszuka kogoś innego, polazłem za nim, dorwałem dziada, związałem i na konia i prosto do szeryfa.

Tak właśnie lecą punkty honoru :lol2: Jak będę ogrywać drugi raz to będę zmieniać decyzje, by poznać inne smaczki. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kasą jest pewien minus w grze. Bo mamy jej stanowczo za dużo.

 

Kup sobie jakiegoś araba w stajni, bronie, ulepszoną amunicje, ulepszenia dla konia nowe siodła itd.

 

Zawsze możesz też przewalic w pokera :E lub pomnożyć jak się uda.

 

 

To jak Wy to robicie, że macie jej za dużo ? Mowa tutaj o singlu tak ?

 

```

 

Ktoś chętny na online za jakieś 2h ? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...