Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie daje za kazdym razem inny wynik,

 

Słyszałeś co Lipton mówi w tym teście (sam go linkowałeś) na temat tego Benchmarka (przewiń do 2:08 i posłuchaj też rozmija się z prawdą) ? U mnie też wyniki potrafią się różnić to z czego to wynika zwłaszcza jeśli chodzi o minimalny FPS :hmm: ?

 

Albo ta gra u każdego działa totalnie randomowo albo coś jest spierniczone tak jak teselacja która się baguje na deformacjach śniegu :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto do tej gry podchodzić mając gtx 1070 żeby nie stracić za dużo z oprawy wizualnej? Mam monitor full hd 60 Hz

Wiem że fabuła jest najważniejsza ale czytam te zachwyty na różnych stronach o super grafice i nie chce za dużo stracić.

 

Czy może jednak na 1070 da się sensownie ustawić szczegóły?

 

Jeśli nie to w przyszłym roku i tak planuje wymianę na 2070 super więc najwyżej poczekam (no i bugów będzie mniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś co Lipton mówi w tym teście co sam linkowałeś na temat tego Benchmarka? U mnie też wyniki potrafią się różnić to z czego to wynika zwłaszcza jeśli chodzi o minimalny FPS :hmm: ?

Slyszalem ale ja patrze na sredni fps, min fps potrafi sie roznic 2-3fps. i tak jest to benchmark, ktory trzeba brac z przymrozeniem oka.

 

I nie musisz powtarzac tego co lipton moiw skoro sam linkowlaem ten test to chyba go ogladalem, wykonalem tak jak pisalem ponad 100x ten benchmark imam wlasne pojecie czego mozna sie po nim spodziewac a roznice kilka fps w nim nijak maja sie do rzeczywistosci w grze, sredni fps trzeba liczyc z bencha bo to on realnie daje nam wiekszy fps w samej grze a gram z framrate na ekranie i widze co sie dzieje z minimlanym fps ;)

 

 

O ile DF zrobilo fajna analize to HU robi wdg mnie najlpesz porownania bo pokazuje wszystkie presety na jednym ekranie i realny przyrost dzieki czemu nie trzeba testowac tego 100x :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=385eG1IEZMU

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system przy okazji? Problem z freezami dotyczy chyba głównie Windows 7, nawet u mnie na 4C/8T są freezy na Win 7, na 10 żadnych dziwnych spadków czy freezów.

No ja mam Win10

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie są szybkie podróże? Bo czasami mnie to irytuje jechać taki kawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na ceny mojego i7 2600k to już wolę się na nim pomęczyć do następnej generacji ryzenów, wymiana na ryzen 2600 lub 3600 wydaje się mało opłacalna, za dużo bym musiał dołożyć.

 

Coś mi się wydaje, że po zmianie na 3600 na pewno odczujesz jakąś różnice ? :hmm: Wiadomo kiedy kolejna gen. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ale ja patrze na sredni fps, min fps potrafi sie roznic 2-3fps. i tak jest to benchmark, ktory trzeba brac z przymrozeniem oka.

 

W grze, w której walczymy o każdą klatkę to te 2-3 fps różnicy to czasem jedna opcja wyżej w ustawieniach graficznych więc wiesz jest o co walczyć. Ja gram w 4K, więc nie mogę sobie pozwolić na takie podejście - "olać to to tylko 3fps'y mniej" bo tutaj 2 tam 3 i już robi się 5 a chyba lepiej jest mieć średnio 40 zamiast 35 prawda? Czasem OC GPU to jest właśnie te 2-3 dodatkowe klateczki a ja i tak nie z tych co grają w cyferki z wł. MSI Afterburner tylko kierują się zmysłami i jak coś działa dobrze to nie wnikam. Jak już mówiłem ustawiłem je pod siebie a udostępniłem tylko ze względu, że wiele osób mnie o to prosiło w tym temacie :P. Ja posiadając taki kombajn jak TY Phoenixsuple to wycisnąłbym z tej gry jeszcze więcej ale że mój "rydwan" ma swoje lata to jest jak jest (a i tak jestem zadowolony z tego jak wygląda i działa, czyli ponad to co oferuje XOX).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na ceny mojego i7 2600k to już wolę się na nim pomęczyć do następnej generacji ryzenów, wymiana na ryzen 2600 lub 3600 wydaje się mało opłacalna, za dużo bym musiał dołożyć.

A nowe Ryzeny beda napewno tansze niz obecne i bedziesz musial dolozyc mniej :E

 

Zdziwiony ze procek ktory mial premeire chyba w 2011r juz kosztuje grosze a nowe generacje z tego roku kosztuje ile kosztuja :E

 

W grze, w której walczymy o każdą klatkę to te 2-3 fps różnicy to czasem jedna opcja wyżej w ustawieniach graficznych więc wiesz jest o co walczyć. Ja gram w 4K, więc nie mogę sobie pozwolić na takie podejście - "olać to to tylko 3fps'y mniej" bo tutaj 2 tam 3 i już robi się 5 a chyba lepiej jest mieć średnio 40 zamiast 35 prawda?

Na ekranie w grze i tak nie widzisz czy masz minimlany 15fps czy 18fps, widzisz to co pokazuje ci sredni i tak samo po zmianie ustawien realnie odczuwasz sredni fps. Jakiekolwiek bys zrobil ustawienia min fps krazy zawsze wokol tych samych wartosci. Takze chyba nie rozumiesz jak ten silnik dziala bo oglnie jest strasznie zwalony i min fps daje bardzo losowy.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że po zmianie na 3600 na pewno odczujesz jakąś różnice ? :hmm: Wiadomo kiedy kolejna gen. ?

 

Dopłata wyjdzie z 1000zł do nowej platformy z ryzenem 3600. Przy monitorze 60hz i full hd to różnice może odczuje, w co 20 grze :E

Edytowane przez Paweł0790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłata wyjdzie z 1000zł do nowej platformy z ryzenem 3600. Przy monitorze 60hz i full hd to różnice może odczuje, w co 20 grze :E

Skoro tak uwazasz to zycze powodzenia i czekania dalej :lol2:

 

Niezly boost fps :o

 

W dzien te ustawienia nie robia roznicy, tylko w nocy.

 

nI0V0FD.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy coś na freezy Ci zadziala bo ja trace cierpliwosc :E

Frezz po 25min, pozdrawiam :E Teraz sprawdzam sposób z 2 rdzeniami i jak narazie działa.

 

@edit

Obsługa 2 rdzeni RDR2.exe też nie dała rozwiązania. Po 40min freez

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenixsuple masz rakieta sprzęt moim zdaniem lekką ręką możesz powalczyć o te 60k/s w 4K

 

seuqR8Y.jpg

 

tylko pewnie Ci się nie chcę bawić w żmudny proces optymalizacji, bo przyznaje, że jest to czasochłonne zajęcie a lepiej spędzić tan czas w grze, ale uwierz, że warto. Ja od premiery się z tym męczyłem dlatego nie jestem zbyt dlatego w fabule, ale było warto, bo mój "turbo-dziadek" teraz zasuwa jak na Rodeo. Okiełznaj bestię i też będziesz zadowolony i bogatszy w doświadczenia prawie jak game-dev który pracuje nad optymalizacją portu PC ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odpalony wlasnie film i jednoczesnie gre, bawie sie ustawieniami odp premiery codziennie ale dzis z pomoca tego filmu ustawie juz idealnie bo dosyc mam benchmarkow i testow w grze, do dzis nie wiedzialem ze Lighting Quality daje boost na nizszym presecie dopiero w nocy jednak ten efekt musi zostac na Ultra bo daje zbyt duza roznice w oprawie, sam wiesz ze z niektorych efektow nie da sie zjechac.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, jak jest z zapotrzebowaniem na pamięć karty graficznej ? Czy karta 4gb wystarczy ? Posiadam RX580 niestety w wersji 4gb i zastanawiam się czy jest sens wymieniać go tylko ze względu na małą ilość pamięci. Widziałem że azgan wkleił swoje ustawienia (tekstury Ultra) i gra pokazuje zużycie na poziomie 3,9gb więc wychodziło by na styk... Chciałbym pograć w 1080p mieszanka low/med, ale z teksturami na ultra.

Ryzen 5 2600 @3.8

16gb ram

RX580 4gb

Edytowane przez Mikkonen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, jak jest z zapotrzebowaniem na pamięć karty graficznej ? Czy karta 4gb wystarczy ? Posiadam RX580 niestety w wersji 4gb i zastanawiam się czy jest sens wymieniać go tylko ze względu na małą ilość pamięci. Widziałem że azgan wkleił swoje ustawienia (tekstury Ultra) i gra pokazuje zużycie na poziomie 3,9gb więc wychodziło by na styk... Chciałbym pograć w 1080p mieszanka low/med, ale z teksturami na ultra.

Ryzen 5 2600 @3.8

16gb ram

RX580 4gb

Gra zjada ok 5Gb vram siec powinno byc dobrze u ciebie z taka iloscia ramu, jendak spradz tez na YT kilka testow/gameplay dla pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odpalony wlasnie film i jednoczesnie gre, bawie sie ustawieniami odp premiery codziennie ale dzis z pomoca tego filmu ustawie juz idealnie bo dosyc mam benchmarkow i testow w grze, do dzis nie wiedzialem ze Lighting Quality daje boost na nizszym presecie dopiero w nocy jednak ten efekt musi zostac na Ultra bo daje zbyt duza roznice w oprawie, sam wiesz ze z niektorych efektow nie da sie zjechac.

 

 

No i super. Jak wyciuciasz już idealnie to daj swój preset dla "PCMR" tak jak ja dla "trubo-dziadków" na pewno wiele osób z tego skorzysta. W grze masz tak rozbudowaną sekcję opcji graficznych, że jesteś w stanie zoptymalizować działanie niemal każdego efektu z osobna dopasowując go do rozdzielczości i ilości klatek w którą celujesz tylko zaprzyj się i bądź wytrwały a zaskoczysz sam siebie efektami własnej pracy.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zjezdzam z presetow bo tak jak pisalem wczesniej mam skalowanie 1,5x od 1440p i wtedy oobraz zyleta bo po zobaczeniu tego w 4k 1440p wydaje mi sie mydlo :E Jednak celuje w troche wiekszy fps i ustawiam tak zeby nie spadalo ponizej 50fps. grasz w 4k to wiesz o co chodzi z ostroscia a ze nie jestem niewolnikiem ultra takze w kazdej grze sobie dziubie zawsze :beerchug:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zjezdzam z presetow bo tak jak pisalem wczesniej mam skalowanie 1,5x od 1440p i wtedy oobraz zyleta bo po zobaczeniu tego w 4k 1440p wydaje mi sie mydlo :E

 

To tak zawsze jest jak już raz zasmakujesz uroków grania w 4K to później 1440p wydaje się jakieś takie... no nie do końca spełniające oczekiwania (a mówi się że to "tylko" rozdzielczość) ;)

 

Jak zrobiłem przesiadkę z 4K na monitor WQHD 144Hz@165 to wydawało mi się, że coś jest nie tak z jego ostrością, że jakiś wybrakowany się trafił (nie wiem czy dobrze robisz karmiąc oczy lepszą jakością, bo do dobrego człowiek bardzo szybko się przyzwyczaja a to ciągnie po kieszeni zwłaszcza PCMR) :P

 

No cóż. Jako wywołany do tablicy... czas się pokajać. :)

 

Faktycznie nie widziałem jeszcze gry, któa na defaultowym ustawieniu twórców prezentowałaby taką jakość oświetlenia, balans kolorów, plastykę. Jest to zrobione z takim smakiem i wyczuciem, ze wręcz nie odczuwam potrzeby ReShadowania niczego. I na szczęście, bo przy tak wyżyłowanych wymaganiach gry, nie wiem, czy chciałbym stawać przed dylematem, czy grać na defaultcie 60fps czy urywać sobie 10/15 fps na rzecz ReShade (lub odpuścić i grać ze świadomością, że gram w "gorszym" świetle) ;). Dobrze więc, że jest jak jest ;)

 

No i teraz to rozumiem :D

 

5 z + za odp. przy "tablicy"

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie, gdzie można wytwarzać ubrania, kapelusze itp? Jak narazie nigdzie nie znalazłem takiej opcji albo mi umknęła :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile DF zrobilo fajna analize to HU robi wdg mnie najlpesz porownania bo pokazuje wszystkie presety na jednym ekranie i realny przyrost dzieki czemu nie trzeba testowac tego 100x :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=385eG1IEZMU

 

Właśnie go oglądam i muszę przyznać że jest bardzo dobry :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie, gdzie można wytwarzać ubrania, kapelusze itp? Jak narazie nigdzie nie znalazłem takiej opcji albo mi umknęła :/

 

U trapera w Saint Denis możesz robić czapki ze skór zwierzyny.

Ubrania to nie da się chyba wytwarzać, można tylko kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba będę w to cała zimę grał, jak wypicuje single to biorę się za online :E

Pamiętasz jak ja grałem w zeszłym roku, od Bożego Narodzenia do marca ;) I planuje teraz tak samo, tylko zrobię sobie ogólnie zimę z R* jak mi sprzęt wróci. Najpierw GTAV w 4K, grałem po premierze i wiele nie pamiętam, a na deser RDR2 i nastanie wiosna :D

 

U trapera w Saint Denis możesz robić czapki ze skór zwierzyny.

Ubrania to nie da się chyba wytwarzać, można tylko kupić.

Jak dobrze pamiętam, to całe komplety ubrań myśliwskich też można było wytwarzać u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system przy okazji? Problem z freezami dotyczy chyba głównie Windows 7, nawet u mnie na 4C/8T są freezy na Win 7, na 10 żadnych dziwnych spadków czy freezów.

 

Win 10

 

 

Frezz po 25min, pozdrawiam :E Teraz sprawdzam sposób z 2 rdzeniami i jak narazie działa.

 

@edit

Obsługa 2 rdzeni RDR2.exe też nie dała rozwiązania. Po 40min freez

 

No nieźle xD chyba serio lepszego procka trza kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle xD chyba serio lepszego procka trza kupic

Ja jestem ciekaw, czy na prockach 6/6 występuje ten sam efekt co na 4/4 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zamykać można, tylko nie skazywać prawomocnie. O 0,8%, może mniej (wojna cenowa marketów). Do góry pójdzie po uwolnieniu cen prądu, nie wiadomo o ile bo to zmienny rynek ale i tam ceny się raczej normują/spadają.  
    • Na początku po 4 godzinkach gdzieś miałem spotkanie z gryfem, ale musiałem spierdzielić, za mocny był dla mnie i ziomków. Pograłem teraz i znowu go spotkałem i wskoczyłem na niego i odleciał z 300 metrów dalej 😅Wylądował pikując w dół, zostało mu dalej półtora paska i by leżał, ale skubaniec uciekł
    • RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here )   Do tego psu XPG Pylon 650W Udzwignie?
    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...