Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem ciekaw, czy na prockach 6/6 występuje ten sam efekt co na 4/4 :hmm:

 

 

Jest to bardzo dziwne. Bo u mnie, jak i u kumpli ( wszyscy mamy 4/4 ) Tego problemu nie ma. Gramy na DX12 z Process Lasso, wszystkie 4 rdzenie aktywne.

Edytowane przez marcion1408

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem gdybym kupił i7 3770 i dalej były freezy to nieźle bym sie zdenerował :D

 

W sumie ramu mam 8gb, karte graf gtx 1060 3gb wiec mysle ze najbardziej procek zawodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up zmiana na i7 starszej generacji ma sens, ale jak nie połączysz go z minimum ramkami ddr3 2133 cl9 to możesz być rozczarowany. 1600Mhz skutecznie zamuli tego proca w najnowszych grach.

 

Skoro tak uwazasz to zycze powodzenia i czekania dalej :lol2:

 

Niezly boost fps :o

 

W dzien te ustawienia nie robia roznicy, tylko w nocy.

 

https://i.imgur.com/nI0V0FD.png

 

Ta zgadza się już dawno o tym pisałem w nocy trafimy w miejscówkę gdzie mamy dużo świateł może być kosmos. Dla tego ja mam jakość oświetlenia praktycznie od samego początku na medium.

 

Do tego mimo, że już na high mamy znacznie większy obszar odbijania światła od przedmiotów/otoczenia to medium mi się bardziej podoba :E . Pewnie dla tego, że przy mniejszym obszarze rozświetlania obraz jest bardziej kontrastowy pomiędzy światłami a ciemniejszymi miejscami ekranu. Na high za duża część elementów otoczenia odbija światło robiąc się jaśniejszym w nocy i przez to obraz staje się mniej kontrastowy.

 

Po wielu godzinach i połowie aktu 3 gra roku? Dla mnie najlepsza gra od czasów Wiesia Trzeciego na PC. :E

Jakie te bagna są piękne i jak wciągają :-) Do grania wybrałem jednak pada, łowienie bez wibracji to męka :-)

Padzik robi mega robotę w tej grze i nie tylko przy łowieniu ryb. A jeśli chodzi o samo łowienie to bajka, samo ściąganie żyłki kręcąc gałką w około to jak kręcenie kołowrotkiem. Do tego oczywiście wibracje jak ryba bierze, czy jak się szarpie. Wszystko pięknie czuć i dodaje fajnej imersji.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padzik robi mega robotę w tej grze i nie tylko przy łowieniu ryb. A jeśli chodzi o samo łowienie to bajka, samo ściąganie żyłki kręcąc gałką w około to jak kręcenie kołowrotkiem. Do tego oczywiście wibracje jak ryba bierze, czy jak się szarpie. Wszystko pięknie czuć i dodaje fajnej imersji.

 

Daje i to bardzo dużo zwłaszcza do immersji

 

Do tego mimo, że już na high mamy znacznie większy obszar odbijania światła od przedmiotów/otoczenia to medium mi się bardziej podoba :E . Pewnie dla tego, że przy mniejszym obszarze rozświetlania obraz jest bardziej kontrastowy pomiędzy światłami a ciemniejszymi miejscami ekranu. Na high za duża część elementów otoczenia odbija światło robiąc się jaśniejszym w nocy i przez to obraz staje się mniej kontrastowy.

 

GI masz u siebie na średnie czy wysokie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan GI mam na wysokie, właśnie robiłem posta więc niżej moje ustawienia z opisem.

 

Ta mgła gęsta jak mleko wraz z przenikaniem przez nią światła mnie dosłownie rozbraja. Jak na konsoli wyglądało to bardzo ładnie to teraz jest już totalny opad szczęki :E

 

A i wrzucam moje ustawienia pod RTX 2070 podkręcony ile fabryka dała.

 

Już chyba do końca tak zostaną. Gram w dwóch rozdzielczościach na jednych i tych samych ustawieniach. 3840x1440 21:9 i 4k 16:9

Mapka przetestowana od Strawberry przez Valentine, The Heartlands, Cumberland Forest, Grizzlies aż po Annesburg.

 

 

Ustawienia pod mój monitor g-sync 35-60fps

 

W 3840x1440 Przeważnie mam 50-60fps, w mocniejszych miejscówkach ~45-50fps.

 

W 4k przeważnie mam 40-45fps, w mało wymagających otwartych przestrzeniach potrafi być 50fps, w najmocniej wymagających nie spada poniżej 35fps czyli poniżej synchro mojego monitora.

 

Ustawienia w spoilerze.

 

 

 

lngGYcE.png

 

uDK8Wjx.png

 

zocE3HZ.png

 

88MMxyx.png

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo dziwne. Bo u mnie, jak i u kumpli ( wszyscy mamy 4/4 ) Tego problemu nie ma. Gramy na DX12 z Process Lasso, wszystkie 4 rdzenie aktywne.

Zainstalowałem znowu Lasso i zobaczymy czy wywali czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoc Rockstar chce mnie naklonic to zmiany zdania co do zwrotu gry wiec postanowilem pobrac. Tak zeby nie schodzic ponizej 60 fps (nigdy) to detale srednie w fhd na GTX 1080. Gram w DX 12 zadnych craschy itp nie mam. Gra sie pobrala i bez problemu uruchomila

 

 

Tzn wszytskie opcje ktore maja poziom mam na srednich poza teskturami i AF, dlugie cienie itp sa wlaczone, MSAA i odbicia MSAA sa wylaczone

 

Wyglada ok

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Process Lasso nie rozwiązuje całkowicie u mnie problemów z freez'em... Co prawda są krótsze i rzadziej, ale jednak są :/ Może jakbym PC'ta zresetował to może coś by dało :E

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie robiłem posta więc niżej moje ustawienia z opisem.

 

lukadd jakby nie kombinować to u mnie też wychodzi podobnie (że tak jest najlepiej). Po tym dzisiejszym filmiku od Phoenixsuple zrobiłem jeszcze drobne korekty i wygląda to tak

 

vk6V7om.jpg

 

KhMduLj.jpg

 

dpzg3tS.jpg

 

vIcYoMK.jpg

 

8caV5ST.jpg

 

są pewne różnice w stosunku do Twoich ustawień ale generalnie zbliżone

 

Odpuściłem oświetlenie na Ultra bo w nocy (np. w Saint Denis) faktycznie zżera nawet do 40% i wróciłem do ustawienia które sam polecałem innym ;)

 

Nic więcej raczej nie da się wymyślić - zostawiam tak jak jest i biorę się wreszcie za granie.

 

EDIT: Jakość odbić w lustrach możesz śmiało dać na Ultra nie ubija to wydajności a wygląda lepiej :P

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo dziwne. Bo u mnie, jak i u kumpli ( wszyscy mamy 4/4 ) Tego problemu nie ma. Gramy na DX12 z Process Lasso, wszystkie 4 rdzenie aktywne.

U mnie w 4k cos kolo 35fps ale stuttering meczacy na 6/6 i5 8400. Musze cos z tym pokombinowac ale jak narazie i tak bardzo nie gram bo chce skonczyc Outer Worlds zanim game pass wygasnie.

Jakby ktos mial potwierdzony sposob prosze o informacje. Wiem o tym lasso, pewnie sprawdze jak znajde chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw, czy na prockach 6/6 występuje ten sam efekt co na 4/4 :hmm:

 

Raczej będzie podobnie, (kapkę lepiej) ale nadal trochę brakuje. Gra lubi 8 rdzeni albo 8 wątków i tego już nie przeskoczysz. Grafikę da się jeszcze zoptymalizować, ale z fizycznymi ograniczeniami CPU już nic nie zrobisz.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Vulkanie mam artefakty i cos tam przytnie ale jest srednio z 10 fps wiecej niz na DX 12. Z kolei na DX 12 gra chodzi bez problemow no ale wydajnosc nizsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mniecna Vulcanie lata pięknie, żadnych stutteringow, ani jednego crasha do pulpitu, i FPS wyższy od DX12 na moim poczciwym GTX 1060 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest 12 wątków, więc stuttering Ci nie straszny ;) Na 6/6 musi być lepiej niż 4/4, ale ciekaw jestem jaka jest różnica między 4/8 vs 6/6, starsze i7 powinny się lepiej zachowywać w stosunku do nowych i5 w takim mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest 12 wątków, więc stuttering Ci nie straszny ;) Na 6/6 musi być lepiej niż 4/4, ale ciekaw jestem jaka jest różnica między 4/8 vs 6/6, starsze i7 powinny się lepiej zachowywać w stosunku do nowych i5 w takim mieście.

Ja chwaliłem, że wszystko super 101% (bo wszędzie super), aż dojechałem na testy do najbardziej zasobożernego miasta i... jest suttering. Minimalny, ale jest.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ludzie się dziwią, że mają freezy i stuttering na 8-9 letnich gołych 4 jajkach i wolnym RAMie, choć niektórzy twierdzą, że jest ok w co nie uwierzę. U Ciebie na nie najnowszej, ale też nie za starej i7 i szybkim RAMie jednak występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie, ładować hajs w samego procka 4/8 czy zmieniać już powoli platforme :E

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

 

Odnoszę wrażenie, że sutter spowodowany jest "aktualną" kondycją kompa w danym momencie.

Wróciłem sobie do Saint Denis, nocą, dziesiątki świateł, do tego stylówa mocno przydymiona, masa volumetryki i masło!

Wysterowany config w 1440p na 70-75 fps i jest masełko (hmm...?).

Jeżeli więc w takich warunkach jest masło 70 fps, a gdzieś w terenie zaskoczy mnie spadek fps, będzie to świadczyć o słabej optymalizacji miejsca, bo tu jest naprawdę poezja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto do tej gry podchodzić mając gtx 1070 żeby nie stracić za dużo z oprawy wizualnej? Mam monitor full hd 60 Hz

Wiem że fabuła jest najważniejsza ale czytam te zachwyty na różnych stronach o super grafice i nie chce za dużo stracić.

 

Czy może jednak na 1070 da się sensownie ustawić szczegóły?

 

Jeśli nie to w przyszłym roku i tak planuje wymianę na 2070 super więc najwyżej poczekam (no i bugów będzie mniej)

http://https://www.youtube.com/watch?v=385eG1IEZMU&feature=emb_logo

 

 

Absolutnie tak ;)

 

ja gram na 1070 po OC ale moje ustawienia ultra tekstury,pare high ,pare medium i mam praktycznie stale 60 fps ,bo blokuje a jak karta leci full to spokojnie dobija 70.

 

tez planuje kupno 2070 super pod tv 4k ale gdzies na premere Cyberpunka,z tym ze stwierdzam ze nawet w rdr 2 ta karta daje sobie radę(jak sie dobrze ustawi suwaki) :thumbup: naprawde mam ja jaz tyle i dalej jestem mega zadowolony.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukadd jakby nie kombinować to u mnie też wychodzi podobnie (że tak jest najlepiej). Po tym dzisiejszym filmiku od Phoenixsuple zrobiłem jeszcze drobne korekty i wygląda to tak

 

są pewne różnice w stosunku do Twoich ustawień ale generalnie zbliżone

 

Odpuściłem oświetlenie na Ultra bo w nocy (np. w Saint Denis) faktycznie zżera nawet do 40% i wróciłem do ustawienia które sam polecałem innym ;)

 

Nic więcej raczej nie da się wymyślić - zostawiam tak jak jest i biorę się wreszcie za granie.

 

Nom podobnie. Ja zdecydowałem się wyłączyć AO w pełnej rozdzielczości jak po patchu zniwelowali migotanie. Różnice w głębi bywają, ale nie wszędzie i przeważnie trzeba się mocno wpatrywać w statyczny obraz, aby zobaczyć różnicę, a w miejscach co testowałem zżera ~7-14%, refrakcja wody med a high też jakoś specjalnie bez super wpatrywania nie widzę różnicy a 6-7% potrafi zeżreć.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odbicia w szybach mogliby zrobić na RT bo te co są wyglądają fatalnie i lepiej już je dać na LOW bo tylko ubijają wydajność a zupełnie nie wyglądają :E

 

Zaczyna się

 

Red Dead Redemption 2 NexusMods

 

https://www.nexusmods.com/reddeadredemption2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój problem polega na tym ze nie mogę odpalic gry na pełnym ekarnie tylko w oknie. Kazda proba zmiany w ustawieniach na fullscreen konczy sie freez'ami. W oknie moge grac na full detalach(zmiana ustawien tylko poprzez plik settings.txt poniewaz gdy w grze chce cokolwiek zmienic to gra freez'uje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się

Red Dead Redemption 2 NexusMods

https://www.nexusmod...deadredemption2

Cieszy ruch, aczkolwiek ten reshade imo zabija to, co jest urokiem RDR2 - volumetryka, głębia, mgiełki.

To pierwsza gra, gdzie nie pali mi się do RS (chyba, że coś wyrwie mnie z butów).

 

Bardziej zerkam w mody slow motion oraz wydłużające dzień, ale przy obecnej kondycji gry (niestabilność) jeszcze odpuszczam, by nie sprowokować crashy.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy ruch, aczkolwiek ten reshade imo zabija to, co jest urokiem RDR2 - volumetryka, głębia, mgiełki.

To pierwsza gra, gdzie nie pali mi się do RS (chyba, że coś wyrwie mnie z butów).

 

Bardziej zerkam w mody slow motion oraz wydłużające dzień, ale przy obecnej kondycji gry (niestabilność) jeszcze odpuszczam, by nie sprowokować crashy.

 

 

Reshade nie działa na Vulkan,niestety.Nic nie moge na razie wgrać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

 

Odnoszę wrażenie, że sutter spowodowany jest "aktualną" kondycją kompa w danym momencie.

Wróciłem sobie do Saint Denis, nocą, dziesiątki świateł, do tego stylówa mocno przydymiona, masa volumetryki i masło!

Wysterowany config w 1440p na 70-75 fps i jest masełko (hmm...?).

Jeżeli więc w takich warunkach jest masło 70 fps, a gdzieś w terenie zaskoczy mnie spadek fps, będzie to świadczyć o słabej optymalizacji miejsca, bo tu jest naprawdę poezja.

pierwsze wejdzie do lokacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...