Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po ostatnich dwóch aktualizacjach pojawiły się artefakty graficzne - nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem..

 

https://www.youtube.com/watch?v=6Dr6dWV6jI0

 

 

Pojawiają się tylko w tym konkretnym miejscu na mapie (na tyłach baru - zaznaczyłem na filmie) i na dodatek tylko i wyłącznie w nocy przy deszczu lub mgle - w dzień tego nie ma co widać też na filmie - artefakty dotyczą tylko tej konkretnej miejcówki.. W innych grach nie mam takich kwiatków :)

 

Może ktoś sprawdzić czy ma tak samo jak ja na filmie w tym miejscu w nocy? moje ustawienia 3440x1440 ultra/vulcan - RTX 2080 Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknę, a sprawdzałeś na niższych taktach pamięci vram? U mnie np. Wiesiek 3 kideyś jak testowałem OC vram to tylko i wyłącznie nad wodą walił artami, gdzie w innych miejscach było cacy. Oczywiście pomagało obniżenie taktowania vram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stock to się nawet dzieje :)

 

Musi być noc + deszcz lub mgła i wtedy tylko w tym miejscu mam ten bajzel na ekranie :D dziwnie ze nawet jak wciskam menu to artefakty znikają więc to raczej sama gra

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Cie wuj, mimo wszystko mając 2080Ti narobiłbym w zbroję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ Życie to tylko GPU :E, moje oko nawet na konsoli od czasu do czasu zauważa jakieś dziwne artefakty z kosmosu :lol2:

 

Na stock to się nawet dzieje :)

 

Musi być noc + deszcz lub mgła i wtedy tylko w tym miejscu mam ten bajzel na ekranie :D dziwnie ze nawet jak wciskam menu to artefakty znikają więc to raczej sama gra

No właśnie patrzyłem tą miejscówkę, była tylko mgła i nie mam artów, zaraz się prześpię i spróbuję złapać deszcz. Ale gra też mogła się ci zbugować.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Cie wuj, mimo wszystko mając 2080Ti narobiłbym w zbroję ;)

 

Mam gwarancję więc jestem spokojny.. Po drugie w innych grach nie mam problemów, więc zastanawiam się czy to nie sama gra.

 

Wiesiek 3, metro exodus, tomb, ac oddyseyy, wszystkie benchmarki + furmark zero takich artefaktów.

 

 

UP@ Życie to tylko GPU :E, moje oko nawet na konsoli od czasu do czasu zauważa jakieś dziwne artefakty z kosmosu :lol2:

 

 

No właśnie patrzyłem tą miejscówkę, była tylko mgła i nie mam artów, zaraz się prześpię i spróbuję złapać deszcz. Ale gra też mogła się ci zbugować.

 

 

Bardziej kiedy pada deszcz.. i u mnie trzeba pobiegać w tej miejscówce troche w ten sam sposób jak na filmie..

 

 

Możesz mi wysłać jakiś save od siebie? :D

 

BTW na wszystkim poniżej ultra tego problemu nie ma

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam te ustawienia

 

https://zapodaj.net/e848a4c576253.png.html

 

Oraz

 

https://zapodaj.net/7a27359862f05.png.html

 

Na GTX970 w rozdzielczości 2560x1080 monitor ultrawide

 

Fpsy przy bardzo dobrej grafice mam od 30 do 38 gra chodzi naprawdę ładnie jak i pięknie wygląda :)

 

Sprawdziłem po paczu, fpsy poniżej 40 nie spadają, ale gram na fhd, więc tekstury na high i mam płynne 60 fps, na leciwym gtx 970 i i7 4770... Optymalizacja i działanie dla mnie na plus, od premiery, żadnych crashy, problemów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ Życie to tylko GPU :E, moje oko nawet na konsoli od czasu do czasu zauważa jakieś dziwne artefakty z kosmosu :lol2:

 

 

No właśnie patrzyłem tą miejscówkę, była tylko mgła i nie mam artów, zaraz się prześpię i spróbuję złapać deszcz. Ale gra też mogła się ci zbugować.

Taki żarcik ;) Też czasem widywałem arty na Prosiaku i to nie takie które mają coś wspólnego z upłynniaczem w TV ;)

 

Mam gwarancję więc jestem spokojny.. Po drugie w innych grach nie mam problemów, więc zastanawiam się czy to nie sama gra.

 

Wiesiek 3, metro exodus, tomb, ac oddyseyy, wszystkie benchmarki + furmark zero takich artefaktów.

Jasne, wszystko wskazuje na grę, tylko jakbym to zobaczył pierwszy raz to jednak obawy można mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra to jest wogole jaks cala porypana. na ultra a obiekty zmieniają wygląd jak się zbliżam oddalam a jak nie to się doczytują na oczach albo woda cienie switlo miga, drzewa padaczki dostają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up A masz włączone TAA? Bez tego to jest pokaz doczytywań i wszelakich artefaktów i bugów graficznych :E Gra jest całkowicie nie zoptymalizowana pod cokolwiek innego jak TAA.

 

Bardziej kiedy pada deszcz.. i u mnie trzeba pobiegać w tej miejscówce troche w ten sam sposób jak na filmie..

 

 

Możesz mi wysłać jakiś save od siebie? :D

 

BTW na wszystkim poniżej ultra tego problemu nie ma

 

To pewnie bug gry ja nie mogłem trafić na deszcz, sprawdzałem ultra i niższe ustawienia. Jak coś save wysłałem ci na priva.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Patch niby nie wnosi poprawek optymalizacyjnych (a przynajmniej tak wynika z opisu wrzuconego wcześniej), a FPS u mnie odrobinę wzrósł. Wcześniej miałem średnio 48/49, a teraz ok 52 FPS. Ustawienia identyczne jak wcześniej. Dziś za to trafiłem na drobnego buga w postaci lewitującej butelki piwa w obozie. Pierwszy taki glicz który zauważyłem do tej pory, ale szczerze mówiąc gra tak wciąga, że na inne mogłem po prostu nie zwrócić uwagi. To chyba druga gra po Wiedźminie w której w czasie podróżowania nie puszczam się galopem do kolejnej misji, tyle, że na jeszcze większą skalę niż w W3 :P

Edytowane przez JohnyWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz HDRu w RDR2 ? Na tym pierwszym filmiku gdzie masz te arty, oprócz tego masz wszystko mocno przejaskrawione. Kiedyś identyczny obraz miałem jak HDR w Windowsie nie działał jak należy i obraz się tak jakby zawieszał, po wyjściu z gry, lub filmu z HDRem.

 

@edit

 

Ale u Ciebie to chyba tylko tak wygląda, bo telefon mocno to potęguje. Chyba się musisz poświęcić i poczekać na ten deszcz, może musza wystąpić te trzy rzeczy, noc, mgła, deszcz, nie wydaje mi się żeby to była wina skopanego sejva.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co naprawiać w tej grze w porównaniu do wielu innych i tak jest dobra implementacja taa. Monitor 4k lub 1440p + skalowanie + odpowiednie wyostrzanie i jest ok.

 

Tylko ja chcę iść inną drogą. Zamiast w rozdzielczość, ja chcę uzyskać jak najlepszą jakość obrazu w 1080p. Wystarczy mi około 60fps. Nie musi być stałe. Na tym co mam już przy 1440p muszę mocno obniżać detale. O 4k to nie myślę. Więc kombinuję. I teraz tak. Po premierze, albo tego nie widziałem, albo tego nie było. A teraz to wygląda tak, jak by wyłączenie motion blur nie działało. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Statyczny obraz jest wystarczająco ostry już przy parametrze w xml na 1. Więc na zrzutach tego nie widać. Wystarczy ruch i jest mydło. I nie ma immersji totalnej. Siedzę w opcjach i kombinuję, niż chyba gram.

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz HDRu w RDR2 ? Na tym pierwszym filmiku gdzie masz te arty, oprócz tego masz wszystko mocno przejaskrawione. Kiedyś identyczny obraz miałem jak HDR w Windowsie nie działał jak należy i obraz się tak jakby zawieszał, po wyjściu z gry, lub filmu z HDRem.

 

@edit

 

Ale u Ciebie to chyba tylko tak wygląda, bo telefon mocno to potęguje. Chyba się musisz poświęcić i poczekać na ten deszcz, może musza wystąpić te trzy rzeczy, noc, mgła, deszcz, nie wydaje mi się żeby to była wina skopanego sejva.

 

Nie używam akurat..

 

Dobra to nie save - bo znowu mam to samo.. wystarczyło poczekać na większą mgłę..

 

 

Jakby ktoś chciał się pobawić i sprawdzić czy ma to samo - to tutaj przesyłam mój save

 

https://drive.google.com/drive/folders/1jjwRIS4fgM2RGz2KnTBmQkXBbk_FjLRU?usp=sharing

 

Wystarczy wrzucić do C:\Users\nazwa uzytkownika\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Profiles\

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj trafiłem na ku klux klan :o

 

2850568800_1574218062_thumb.jpg

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie :)

Sprawdzilem i po odlaczeniu od neta dalej wyskakuje, ze nie moze sprawdzic kopii z serwerami rockstar :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta gra będzie działać tym co kupili na tej aukcji :lol2::hmm:

 

xrgFMPZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta gra będzie działać tym co kupili na tej aukcji :lol2::hmm:

 

Dziwie się, że ludzie kupują cały czas tego typu badziewie nabijając kabzę pijawką. Ktoś kupił grę przez VPN od ruskich za 147 zł i teraz sprzedaje dostęp do tego konta innym "wypożyczając" grę (nie jest to zgodne z zapisem w licencji, osoba która to kupuje łamie prawa licencyjne). Ewentualne problemy związane z zabezpieczeniami DRM sprzedawca pewnie zwali winę na port i samego Rockstara. To już lepiej kupić samemu przez VPN niż dać zarobić pijawką żerującym na pracy innych.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się, że ludzie kupują cały czas tego typu badziewie nabijając kabzę pijawką. Ktoś kupił grę przez VPN od ruskich za 147 zł i teraz sprzedaje dostęp do tego konta innym "wypożyczając" grę (nie jest to zgodne z zapisem w licencji, osoba która to kupuje łamie prawa licencyjne). Ewentualne problemy związane z zabezpieczeniami DRM sprzedawca pewnie zwali winę na port i samego Rockstara. To już lepiej kupić samemu przez VPN niż dać zarobić pijawką żerującym na pracy innych.

Słabe, ale... taki myk działa tylko dla 1 sprzedaży (dobrze rozumiem?).

Jak można sprzedać konto kilkukrotnie kilu osobom?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe, ale... taki myk działa tylko dla 1 sprzedaży (dobrze rozumiem?).

Jak można sprzedać konto kilkukrotnie kilu osobom?

Gdzie Ty byles przez ostatnie kilka lat? :E

 

Proceder znany od dawna, kupujesz gre, najlepiej przez vpn na jakas kambodze, potem sprzedajesz "dostep" do konta kilkuset osobom po 5 zl i tak oto zarabiasz, zreszta sprawdz ile tego na allegro jest.

 

Dziala to tak, ze grasz zwyczajnie offline bo jak tylko ktos sie gdzies zaloguje to masz kicka :D Przy denuvo to musi bolec, 5 aktywacji na dzien, wiec teoretycznie jak 100 osob kupilo jedna kopie to po kazdym update beda musiec czekac xx dni zeby trafic z aktywacja, ale jak widac niektorym to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe, ale... taki myk działa tylko dla 1 sprzedaży (dobrze rozumiem?).

Jak można sprzedać konto kilkukrotnie kilu osobom?

Tylko raz jest jest jakby aktywowane, potem masz "nakaz" grania offline na koncie, w grze. Tak samo działają konta steam. Ja tam nigdy nie kupuję kont, kupowanie multi konta to tak jakby piracenie gry, to już lepiej samemu ściągnąć, albo poczekać na promo i kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do patcha jest jakby płynniej i normalnie na 4 jajkach można grac komfortowo bez żadnych zmian w parametrach startowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty byles przez ostatnie kilka lat? :E

We w domie swoim ;).

Nie znam mechanizmów tej procedury.

Nigdy takiego wała nie kupowałem, tym bardziej nie sprzedawałem.

 

Dziala to tak, ze grasz zwyczajnie offline bo jak tylko ktos sie gdzies zaloguje to masz kicka :D Przy denuvo to musi bolec, 5 aktywacji na dzien, wiec teoretycznie jak 100 osob kupilo jedna kopie to po kazdym update beda musiec czekac xx dni zeby trafic z aktywacja, ale jak widac niektorym to nie przeszkadza.

Czyli oprócz zwykłego "łamania licencji", to jest oszustwo i naciągactwo - a ponieważ kupujący, to też "krętacz / cwaniak" - to nie dymi.

Pogra godzinkę. Dostanie kicka i mówi - "hmm... no nie udało się, trudno" i na tym koniec. Czyli taka patolka sieciowa.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...