Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, jeszcze taka uwaga odnośnie HDR w RDR2. Wiele osób uważa że ten tryb jest popsuty w tym tytule. Jednak jest to nieprawda. Gram na XOX, na oledzie i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Po prostu ludzie przyzwyczaili się do przejaskrawionych, mocno nasyconych kolorów w tym trybie a to nie o to chodzi. W HDR w RDR2 kolory wyglądają o wiele bardziej realistycznie i naturalnie niż w SDR, są bliższe temu co widzimy w rzeczywistości.

Zobacz sobie jak wygląda obraz w czasie nocy w grze, albo w pomieszczeniach.

 

Podpowiem.

 

Black crash, w sdr jest dobrze.

 

Na ps4 pro jest ten problem, na xbox x podobno również, ale nie testowałem wiec wiedzę opieram na tym co jest na specjalistycznych np. Avforum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jak wygląda obraz w czasie nocy w grze, albo w pomieszczeniach.

 

Podpowiem.

 

Black crash, w sdr jest dobrze.

 

Na ps4 pro jest ten problem, na xbox x podobno również, ale nie testowałem wiec wiedzę opieram na tym co jest na specjalistycznych np. Avforum

Gram na oledzie, u mnie z czernią jest wszystko dobrze. Nie wiem, może problem dotyczy głównie posiadaczy LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos podrzucc link do mapy skarbow w formacie PDF i w duzej rozdzelczosci ?

pozdrawiam , samantha

 

Moim zdaniem ułatwianie sobie gry jakimiś mapami to psucie sobie gry :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są! Jechałem raz koniem, gdy nagle z krzaków wybiegł typ prosząc o pomoc. Ukąsił go wąż :cool:

Właśnie temu pytam, bo szukałem dziada w pobliżu tego typka, nawet wydawało mi się że słyszę grzechotke, ale nie znalazłem XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mini mapie pojawia się mała czerwona kropeczka jak jesteśmy blisko węża, do tego koń zaczyna się połoszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na oledzie, u mnie z czernią jest wszystko dobrze. Nie wiem, może problem dotyczy głównie posiadaczy LCD.

Po prostu nie wiesz co to jest black crush, https://dgit.com/wp-content/uploads/2017/10/Crushed-blacks-OLED.jpg

 

Akurat OLEDy mają większy "wbudowany" black crush od LCD, więc to nie tego wina.

W ogóle OLEDy mają słabszy HDR od LCD.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest srednia:) Modele postaci sa po prostu level ps3:)

https://ibb.co/iXbRTA

https://ibb.co/d95aMV

https://ibb.co/gWED8A

 

HDR jest slabiutki

skoro gra 10/10 to grafika 7/10 nie usrednilaby do 8,5?

Ale co ja tam wiem bo roxtar to sie dycha nalezy:)

Najgorsze jest ze 4k to bylooby tylko pudrowanie trupa. Na PC jak to wyjdzie to nie bedzie jakos niebo lepiej

 

Grafika jak na możliwości PS4 (Pro) jest bardzo dobra, gra jest niezwykle rozbudowana na wielu płaszczyznach, zadbano o niesamowitą ilość smaczków i detali a to że rozdzielczość czy textury są jakie są wynika z ograniczeń sprzętowych tej konsoli. Weź pod uwagę że to nie EX tylko multi-platforma w dodatku pełnokrwista piaskownica. Niedoskonałości graficzne wynagradza w pełni rozgrywka, fabuła i klimat. Co do HDR masz go teraz praktycznie w każdej nowej grze więc jak ograsz jeden tytuł bez to korona z głowy nie spadnie. Na XOX gra wygląda zauważalnie lepiej więc PC na 100% będzie nieziemsko wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie wiesz co to jest black crush, https://dgit.com/wp-content/uploads/2017/10/Crushed-blacks-OLED.jpg

 

Akurat OLEDy mają większy "wbudowany" black crush od LCD, więc to nie tego wina.

W ogóle OLEDy mają słabszy HDR od LCD.

Słabszy pod względem jasności w stosunku do tych najdroższych LCD, to prawda. Ale pomimo tego na oledach HDR wygląda o wiele lepiej w ciemnych scenach, bo masz o wiele większy kontrast i nic nie jest niepotrzebnie rozjaśnione, jak np. ciemne niebo w okolicy jasnych latarni ulicznych.

 

A jeśli chodzi Ci u gubienie detali w czerniach, to nie zwróciłem w ogóle na to uwagi w RDR2. Może takich scen nie było wystarczająco dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mini mapie pojawia się mała czerwona kropeczka jak jesteśmy blisko węża, do tego koń zaczyna się połoszyć.

 

Co to jest połoszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czemu R* przy tak dużym rozmyciu grafiki na PS4 nie zastosował żadnego wyostrzenia obrazu typu LumaSharpen co pomogłoby w znacznym stopniu na klarowność obrazu w Red Dead Redemption 2? Nie jest jasne też dlaczego implementacja szachownicy została spaprana gdzie nawet taki Assassin's Creed Odyssey ma to o niebo lepiej zrobione a przecież to gra od UBI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyśl się. Tak się kończy pisanie na telefonie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabszy pod względem jasności w stosunku do tych najdroższych LCD, to prawda. Ale pomimo tego na oledach HDR wygląda o wiele lepiej w ciemnych scenach, bo masz o wiele większy kontrast i nic nie jest niepotrzebnie rozjaśnione, jak np. ciemne niebo w okolicy jasnych latarni ulicznych.

 

A jeśli chodzi Ci u gubienie detali w czerniach, to nie zwróciłem w ogóle na to uwagi w RDR2. Może takich scen nie było wystarczająco dużo.

Zwykły krawędziowy NU8072 ma wyraźnie wyższą jasność w HDR od popularnego OLEDa B8 od LG.

Więc wcale nie trzeba drogiego TV.

Ale pomimo tego na oledach HDR wygląda o wiele lepiej w ciemnych scenach, bo masz o wiele większy kontrast i nic nie jest niepotrzebnie rozjaśnione, jak np. ciemne niebo w okolicy jasnych latarni ulicznych.

Jak grasz w nocy tak, jak masz światło dzienne lub mocne oświetlenie wieczorem (nie nocą) za telewizorem to różnica nie jest astronomiczna.

Oczywiście w porównaniu do krawędziowych dobrych VA, a nie IPS.

Direct Ledy są w stanie w wielu sytuacjach kompletnie wygasić piksele, tak jak OLEDy.

Dlatego imho MicroLED to przyszłość.

 

Trochę wylałem jadu, ale jestem aktualnie obrażony na OLEDy (kupiłem B7, pojawiły się powidoki, LG mnie olał i nie uznał gwarancji, sprzedałem za pół ceny i na razie nie mam ochoty wracać).

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Płoszyć, literówka.

 

Gdzie mogę zagrać w pokera na większe stawki niż 1$?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyśl się. Tak się kończy pisanie na telefonie :E

 

Przecież LumaSharpen nic nie kosztuje zerowy wpływ na wydajność wiesz o tym dobrze bo sam od lat bawisz się ReShaderem. Szachownica też jest dobrym kompromisem miedzy wydajnością a jakością tutaj oba rozwiązania które wydają się najbardziej oczywiste zostały skopane i to w grze za tłuste miliony. Myślisz że załataja to aktualizacjami? Trochę to przypomina sytuację z Mafia 3 a gdzie Rockstar Games a gdzie taki Hangar 13 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jedyne do czego mogę się przyczepić to do drętwego celowania i poruszania się postaci. I nie chodzi mi o to, żeby latać jak SpiderMan, tylko po prostu bohater jest strasznie jakby ociężały. Reszta póki co bardzo na plus. Wszystkie aktywności bardzo imersyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jedyne do czego mogę się przyczepić to do drętwego celowania i poruszania się postaci. I nie chodzi mi o to, żeby latać jak SpiderMan, tylko po prostu bohater jest strasznie jakby ociężały. Reszta póki co bardzo na plus. Wszystkie aktywności bardzo imersyjne.

To jest właśnie realistyczny aspekt tej gry. W innych grach, jak Odyssey jest skakanie jak małpa :)

Dla mnie zdecydowany plus, a nie minus.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to wkurza, do tego albo idzie w tępię żółwia albo sprintuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej irytuje to że nie można cofać wozów jak się gdzieś zaklinujemy to amba :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły krawędziowy NU8072 ma wyraźnie wyższą jasność w HDR od popularnego OLEDa B8 od LG.

Więc wcale nie trzeba drogiego TV.

Nie ma. Kolega ma NU8042 a to praktycznie to samo co 8072 a ja LG B7. Porównywaliśmy i u mnie HDR był jednak lepiej widoczny. Dodatkowo w tym Samsungu zwiększenie poziomu lokalnego wygaszania, powodowało znacznie obniżenie jasności.

 

Trochę wylałem jadu, ale jestem aktualnie obrażony na OLEDy (kupiłem B7, pojawiły się powidoki, LG mnie olał i nie uznał gwarancji, sprzedałem za pół ceny i na razie nie mam ochoty wracać).

 

Obraziłeś się na oled, bo powidoki, ale przecież powidoki same znikają. Mylisz to z wypaleniem.

Ja nie wiem co trzeba robić z tym TV, żeby pojawiło się wypalenie. Użytkuje oleda 13 miesięcy i najmniejszego śladu wypalenia nie ma. A gram bardzo dużo na konsoli.

Edytowane przez mURdOcK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie realistyczny aspekt tej gry. W innych grach, jak Odyssey jest skakanie jak małpa :)

Dla mnie zdecydowany plus, a nie minus.

Jest realne aż za bardzo, to czasami na prawdę przeszkadza. W walkach wolę jeździć na koniu niż pieszo, bo postać nie ma mobilności. Okradanie chałup to zwyczajna mordęga z tym jego obracaniem i prędkością poruszania.

Kota można zagłaskać na śmierć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Kolega ma NU8042 a to praktycznie to samo co 8072 a ja LG B7. Porównywaliśmy i u mnie HDR był jednak lepiej widoczny.

 

Opieram się na testach w internecie. Nie widziałem na żywo NU8072.

Według internetu akurat NU8072 ma lepsze HDR (lepszy certyfikat HDR) od reszty rodziny NU80xx

 

Dodatkowo w tym Samsungu zwiększenie poziomu lokalnego wygaszania, powodowało znacznie obniżenie jasności.

Dlatego nie używa się lokalnego wygaszania w EdgeLedach w ustawieniu wysoko. Przeważnie najlepsze efekty daje ustawienie nisko.

Obraziłeś się na oled, bo powidoki, ale przecież powidoki same znikają. Mylisz to z wypaleniem.

Tak, pomyliłem z wypaleniem. Mój błąd.

Ja nie wiem co trzeba robić z tym TV, żeby pojawiło się wypalenie. Użytkuje oleda 13 miesięcy i najmniejszego śladu wypalenia nie ma. A gram bardzo dużo na konsoli.

Trafić na babola.

Na allegro ostatnio widziałem kilka OLEDów (b7, b8 i seria W) z wypaleniem za pół ceny.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem? przeciez to mapa skarbow tak ? a skarbow nie szuka sie po omacku, tylko wlasnie z mapa skarbow, bo jak szuakc skarbow nie wiedzac gdzie te skarby sa ?

 

Ja będę korzystał z wszelakich map dopiero po uzyskaniu ich w grze. Uciekanie się do zewnętrznych pomocy to psucie sobie gry. Ale to moje zdanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...