Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak miałem ale wystarczy odpowiednio ustawić suwak HDR i jest cacy. Ustaw odpowiedno dla swojego TV i do SDR nie wrócisz.

 

 

 

Nic ciekawego ten koleś nie pokazał. Właczył na pokaz sceny z zimy i dzień.. Zamiast pokazać grę swiateł w nocy w miasteczkach lub przy zachodzie slońca.. Różnica kolosalna. Własnie od 30 minut testuje i SDR prezentuje się duuużo gorzej.

 

Gość jest profesjonalnym kalibratorem TV, ma większą wiedze o Video niż my kiedykolwiek będziemy mieli i jeśli mówi że coś z HDR jest nie tak to warto go posłuchać a nie patrzeć tylko na znaczek w TV "HDR" - to musi być HDR no bo przecież pisze ze jest HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Gość jest profesjonalnym kalibratorem TV, ma większą wiedze o Video niż my kiedykolwiek będziemy mieli i jeśli mówi że coś z HDR jest nie tak to warto go posłuchać a nie patrzeć tylko na znaczek w TV "HDR" - to musi być HDR no bo przecież pisze ze jest HDR.

 

Rzadko co patrze na znaczek. Bo zazwyczaj od razu rozpoznaje HDR. Dobra olać... SDR czy HDR ważne ze sama gra bardzo udana :) i koniec tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale warto tą informacje mieć na uwadze. To kiedy na PC ta gra wychodzi ? scratchhead.gifwink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25% za mną

U mnie jest już 41% i im dalej tym lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Własnie testuje sobie SDR i HDR.. Wyłączyłem w konsoli i jednak mam wrażenie nadal ze tryb HDR jest lepszy dla mnie.. CHociaż faktycznie aż tak wielkich różnic nie ma (mówie o testowaniu w dzień). Bo w nocy HDR na plus jesli chodzi o grę swiateł.

 

Natomiast hmm zauwazyłem dziwną rzecz. W SDR gra cieni jest jakby sztuczniejsza. zwłaszcza jak sie idzie za budynkami czy drzewami i jak pada cień na naszą kurtkę / płaszcz. To na plecach widać jakby te cienie nie były zbyt realistyczne.. W HDR jest idealnie... Czy HDR może mieć na to wpływ? Ale kurcze chyba coś musi być na rzeczy skoro to zauważyłem od razu podczas testów tych trybów... Hmm dziwne..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki... Jako że kobieta okupuje często i gęsto TV, to mam zamiar w końcu wypróbować Remote Play PS4 na PC. Ktoś może korzystał z takiego rozwiązania? RDR2 jest na tyle "ociężałe", że nawet jeśli lag będzie, to raczej mało odczuwalny. Całość mam spiętą Gigabitowym Ethernetem więc tu raczej nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie testuje sobie SDR i HDR.. Wyłączyłem w konsoli i jednak mam wrażenie nadal ze tryb HDR jest lepszy dla mnie.. CHociaż faktycznie aż tak wielkich różnic nie ma (mówie o testowaniu w dzień). Bo w nocy HDR na plus jesli chodzi o grę swiateł.

 

Natomiast hmm zauwazyłem dziwną rzecz. W SDR gra cieni jest jakby sztuczniejsza. zwłaszcza jak sie idzie za budynkami czy drzewami i jak pada cień na naszą kurtkę / płaszcz. To na plecach widać jakby te cienie nie były zbyt realistyczne.. W HDR jest idealnie... Czy HDR może mieć na to wpływ? Ale kurcze chyba coś musi być na rzeczy skoro to zauważyłem od razu podczas testów tych trybów... Hmm dziwne..

 

Może, zła implementacja HDR może też mieć negatywny wpływ na SDR w grze.

Choć tutaj nie jest to wina HDR samego w sobie a problemu jak "działa" SDR w takiej grze.

Z tego co pamietam Forza Horizon 3 i Andromeda miała z tym jakieś problemy.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Może, zła implementacja HDR może też mieć negatywny wpływ na SDR w grze.

Choć tutaj nie jest to wina HDR samego w sobie a problemu jak "działa" SDR w takiej grze.

Z tego co pamietam Forza Horizon 3 i Andromeda miała z tym jakieś problemy.

 

Tak ale te błędy z cieniami dzieją się w SDR nie w HDR.. Dlatego tu raczej HDR nie ma nic wspólnego? Bo skoro w konsoli wyłaczyłem HDR to gra aktywuje sie w nornalnym trybie. I to w nim własnei te cienie jakby wariują. hm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Coś jest nie tak z generowanym obrazem.

HDR ma niezbyt dużą rozpiętość dynamiki jak na ten tryb a teraz dodatkowo w SDR problemy z cieniami.

Sam widzisz że coś jest na rzeczy.

Ja sam jak grałem w Andromedę (wtedy jeszcze nie miałem dostępu do OLED'a z HDR) to nawet na swoim EG910 zauważyłem ze ta gra wyglądała trochę "dziwnie", i nie chodzi mi o ekspresje na twarzach NPC itp. szczerbaty.gif

Tak samo jak na YT mamy filmiki HDR które (jeśli nie mamy wyświetlacza HDR) są konwertowane w locie do SDR, sami zauważcie ze wyglądają dosyć słabo (płaska dynamika nawet jak na SDR) w porównaniu do standardowo zarejestrowanego SDR.

 

Być może to jest po prostu jakiś błąd który naprawia patchem. Ale im więcej osób to zgłosi to szybciej to ogarną.

 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu dalej o HDR a ja zacytuje jeden portal:

 

"Choć Red Dead Redemption II zostało wydane zaledwie w miniony piątek, to już może pochwalić się pierwszymi rekordami. Z oficjalnego komunikatu dowiedzieliśmy się, że dzieło Rockstara to obecnie największa z tegorocznych premier w branży rozrywkowej. Tylko w weekend otwarcia (tj. piątek, sobotę, niedzielę) sprzedaż fizycznych egzemplarzy gry wygenerowała 725 milionów dolarów przychodu. Przygody Arthura Morgana odniosły także ogromny sukces w PlayStation Store, notując największą liczbę zamówień przedpremierowych w historii sklepu, a także rekordowe przychody z dnia premiery oraz pierwszych trzech dni sprzedaży.

 

Take-Two nie podało jeszcze oficjalnych wyników sprzedaży Red Dead Redemption II. Niemniej branżowi analitycy przewidywali, że weekend otwarcia zostanie zwieńczony przychodem na poziomie 400-500 milionów dolarów. Suma ta miała pochodzić ze sprzedaży 6-8 milionów egzemplarzy gry. Według przedpremierowych szacunków do końca obecnego roku fiskalnego (31 marca 2019) RDR2 rozejdzie się w nakładzie 18-20 milionów sztuk"

 

Osiągnęli to co chcieli i na to zasłużyli. :thumbup::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR to cześć techniczna gry, nie rozumiem czemu nie można by o tym podyskutować jeśli coś z nim jest nie tak.

Nie zmienia to przecież faktu ze sama gra jest świetna, co tu więcej pisać. 10/10 pod tym względem. thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Gdzies ostatnio widzialem jakies zrodla które podawaly ze SDR jest ładniejszy od HDR ? Gdzie to znajde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tutaj:

https://www.eurogame...demption-2s-hdr

https://www.eurogame...2-tech-analysis

Znając DF to zrobią zaraz jakiś filmik o tym na YT i będzie mógł to sprawdzić każdy z wyświetlaczem HDR nawet nie mając gry.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w tym artykule od eurogamer jest fajnie wyjaśnione. Do tego skontaktowali się już z rockstarem w tej sprawie i oczekują na odpowiedź. Więc w najbliższych dniach powinno być więcej info dla czego tak a nie inaczej.

 

Moim zdaniem rockstar w takiej postaci w ogóle nie powinien wrzucać HDR do gry, bo zrobiło się tylko zamieszanie. Za jakiś czas wydali by łatkę z HDR i po sprawie.

 

Grę z HDR ogra się za drugim podejściem. Oczywiście jak go ogarną. Może dopiero na PC :E

 

 

A co do marudzących, aby nie rozmawiać o HDR to jest aspekt techniczny gry. Więc nie widzę powodu aby o tym nie rozmawiać.

 

W większości tematów o grach na tym forum od dawien dawna aspekty techniczne są non stop poruszane i dotyczą wielu elementów od ustawień detali pod dane GPU, przez problemy z v-sync, stuttering, rozmawia się o cieniach, oświetleniu, rozdzielczości, płynności, texturach, AO, GI itd. Więc dla czego HDR ma być tematem tabu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No forum komputerowe, kto by się spodziewał technicznych tematów. ;)

Rozumiem jeszcze nie poruszać tego w oddzielnych podforach dla konsol ale i tam można podyskutować ciekawie.

DF robi zawsze ciekawe analizy techniczne gier nie tylko dla PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czytając w pracy forum miałem niezłą bekę :E

Ogólnie na forum mimo masy artykułów na necie dalej jest problem z zrozumieniem czym jest HDR i jak działa i czasami w dyskusji zabierają ludzie nie mający o tym pojęcia mimo, że nieraz nawet mają takie monitory czy TV i robi się zamieszanie bo jeden nie rozumie, a następni tłumaczą jak do ściany :lol2:

 

Było wcześniej i tutaj jest to wyjaśnione tak, że prościej się nie da. Gościo otwarcie mówi dla czego HDR jest popsuty w grze. A ludzie dalej nie rozumieją.

 

Azazellowi w sumie się nie dziwie bo u niego tak czasami bywa, ale Alek, który jakiś czas temu usiłował nam dowieść na forum jakie to on różnice widzi w kolorze 4:2:2 vs 4:4:4 przy włączonym trybie HDR jako jeden z pierwszych totalnie nie zauważył, że HDR jest po prostu popsuty i pisał wręcz o HDRowym K.o :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Azazellowi w sumie się nie dziwie bo u niego tak czasami bywa, ale Alek, który jakiś czas temu usiłował nam dowieść na forum jakie to on różnice widzi w kolorze 4:2:2 vs 4:4:4 przy włączonym trybie HDR jako jeden z pierwszych totalnie nie zauważył, że HDR jest po prostu popsuty i pisał wręcz o HDRowym K.o :E

 

Ale przecież HDR nadal jest według mnie ładniejszy zwłaszcza w nocy w miasteczkach. Alek ma rację może zbyt wyolbrzymia ze to nokautuje inne gry z HDR ale i tak jest na pewno lepiej niż na zwykłym SDR. Jesli ktoś ma problem z jasnościa to juz inna sprawa kaloszy. U mnie jest ok.

 

A ze HDR jst popsute czy tam fejkiem to już inna sprawa kaloszy. Mimo to wciaż twierdzę, że HDR daje lepsze efekty. Ja tam jestem na plus ;)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez z HDR gra wyglada duzo lepiej.

NA YT widzialem filmiki ze niby wylaczenie HDR polepsza gre, testując u mnie to i owszem moze te kolory jakies takie mocniejsze,ale tekstury stają sie lekko kartonowe a z HDR wyglada wszytsko jakos bardziej realistycznie,mimo ze tez czasem mam odczucie ze obraz w oddali na PRo jest lekko rozmyty.Ale tak to gram z HDR bo jest zwyczajnie ladniej.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak on to odpalił na tym asusie za 11k a tam hdr pewnie super działa.

Nie ma to znaczenia. U mnie na monitorze z certyfikatem HDR PREMIUM VESA 1000 którego używa Alek jest też lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

U mnie tez z HDR gra wyglada duzo lepiej.

NA YT widzialem filmiki ze niby wylaczenie HDR polepsza gre, testując u mnie to i owszem moze te kolory jakies takie mocniejsze,ale tekstury stają sie lekko kartonowe a z HDR wyglada wszytsko jakos bardziej realistycznie,mimo ze tez czasem mam odczucie ze obraz w oddali na PRo jest lekko rozmyty.Ale tak to gram z HDR bo jest zwyczajnie ladniej.

 

Dokładnie. teraz testuje będąc w obozie.. I w HDR dużo realistyczniejsze są oswietlenia z ogniska czy z lamp. w SDR jest faktycznie jakby ciemniej w nocy ale hm mimo to oświetlenie jest mnie realistyczne. Jeszcze się pobawie ustawieniami HDR i zobacze.

 

Dobra wiec tak jak skalibruje sobie tv i pozmieniam w nim Gamme, Dostosowanie czerni, automatyczne lokalne przyciemnienie to wówczas uzyskuje jeszcze lepszy efekt.. Juz w nocy jest ciemniej i wyglada to znacznie lepiej. No nic musze przy tym dłuzej posiedzieć. ALe mozna sporo wyciagnac przy samej kalibracji TV.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżcie sobie osobny temnat - "RDR2 HDR - temat techniczny" bo już od tego łeb pęka.. hdr tu, hdr tam...

 

Człowiek chce coś przeczytać na temat gry, ciekawostki, zobaczyć ciekawe i miłe dla oka lokacje... a tu nic, samo hdr, samo TV.. ja pier... :mad2:

 

Ciekawe ilu z Was wiedziało tym, co w poniższym filmiku... założę się że nikt, bo zamiast grać i odkrywać coś ciekawego, siedzicie na forum piszecie pierdoły o HDR!

 

https://www.youtube.com/watch?v=N5rVFVnmI4o

 

Masochiści HDR... idźcie stąd!

 

EDIT:

 

A ten gość rozwalił całe GTAV i robi znakomite materiały... fajnie że wziął się także za RDR 2!

 

https://www.youtube.com/watch?v=oDZ2hHc7Oy8

Edytowane przez KILLER289

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co oznacza skrót RDR? Reduced dynamic range :cool:

 

Up. Killer trzeba być idiota żeby takie filmiki oglądać, smaczki wole odkrywać osobiście jak gram niż oglądać jakiegoś pajac który wszystko spoileruje ;)

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie oglądam sam znajduję te smaczki w grze, a jest tego pełno i założę się, że w tym filmiku nie ma nawet 1/10 tego co jest w grze :D

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...