Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

W niektórych aspektach rockstar nie ma sobie równych w innych mogli by się uczyć od reszty.

 

 

Porównujesz Wieśka do RDR. Oki ale co mi z tego, że w wieśku mogliśmy wchodzić do większej ilości budynków, jak struktura świata daleko odstaje od gier rockstara? Mnie zwiedzanie mapy w Wieśku 3 bardzo szybko znudziła (mówie o podstawce bo w dodatki do W3 nie grałem).. Może eksploracja swiata nie nudziła tak szybko jak w AC Origins ale tak po 50h już miałem dość i ta mape Skellige zwiedziłem tylko częśc bo już naprawdę miałem dość wtórności itp.

 

Rockstar poszedł w takim kierunku w jakim poszedł i według mnie jest to genialne. Po drugie bałem sie, że świat gry będzie nudny bo wiadomo więcej pustych terenów niż zabudowanych (wiadomo takie czasy).. ALe wykonali to perfekcyjnie i praktycznie nie było obszaru który mnie nudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę i nie jestem jedyny któremu się ta giera sypie błędę CE-34878-0 w trybie online. No nic poczekam aż coś z paczują i wtedy będę próbować dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę i nie jestem jedyny któremu się ta giera sypie błędę CE-34878-0 w trybie online. No nic poczekam aż coś z paczują i wtedy będę próbować dalej.

Mi się wysypała w singlu chyba 3 razy na całą grę. Na multi nie czekałem bo nie mam ps+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu się sypie w online. Może i gdzieś tam się sypie w końcu to beta. Ja grałem tylko z 4h w betę więc nie wiem co by było przy dłuższych sesjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb online jest tak słaby ze aż trudno uwierzyć że to rockstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyberpank gameplay nie był zły, imo cdprojekt zrobi dużo bardziej innowacyjna grę w gatunku sandbox niż zrobił to rockstar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra miazga :) 30 godzin już za mną i wciąż mało :) Postarali się (zresztą jak zawsze) zdecydowanie lepsze niż Gta 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że butelka do wskrzeszania konia jest bezużyteczna i jeśli koń zdechnie to wystarczy zagwizdać i znowu się pojawia? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o eliksir, czy jak to się tam zwie, nie gram w wersję polską więc dokładnie nie wiem.

 

W singlu jak koń zaczyna umierać to podchodzisz, naciskasz Y i się podnosi - jeśli masz ten eliksir. Jeśli go nie masz to koń umiera.

 

W multi konia można też zostawić i umiera, ale jak zagwiżdżesz to i tak się pojawia koń z powrotem więc na dobrą sprawę w multi jest on bezużyteczny...

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zapalony hardgaminowiec i masterpcrace wczoraj u kumpla pograłem kilka godzin w RDR2, generalnie jak na takim gównie co siedzi w PS4 grafika jest naprawdę bardzo ładna, las wygląda przepięknie, zima też zrobiła na mnie wrażenie, jeżeli chodzi o mechanikę troche wkurzają mnie powolne ruchy głownego bohatera ale da się to przeżyć. Fabuła, ilość dialogów wiadomo na najwyższym poziomie. Co mnie mega odrzuciło to płynność działania tej gry, matko bosko :E w tym pierwszym mieście było chyba 15 fpsów, tragedia ! Poza tym te 30 fpsów działa na mnie odpychająco, jakość tekstur w budynkach porażająco niska, to samo tyczy się śniegu na ubraniu :lol2: Pograłem 3h i dałem sobie spokój, wole poczekać rok czy dwa i zagrać w 60 fpsach w full hd niż psuć sobie zabawę z grania w półśrodek, jestem tylko ciekaw jak to wygląda na Xbox X i jak działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może moje oko już bardzo przywykło do 30 fpsów, ale u mnie na prosiaku gra chodzi bez zająknięcia i dla mnie odczucia bardzo dobre (może to kwestia TV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatne zjazdy do ~27-29fps w Saint Denis na prosiaku, w małych miasteczkach też sporadycznie gdzieś potrafi chrupnąć, ale raczej poniżej 25fps to ze świeczką szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zapalony hardgaminowiec i masterpcrace wczoraj u kumpla pograłem kilka godzin w RDR2, generalnie jak na takim gównie co siedzi w PS4 grafika jest naprawdę bardzo ładna, las wygląda przepięknie, zima też zrobiła na mnie wrażenie, jeżeli chodzi o mechanikę troche wkurzają mnie powolne ruchy głownego bohatera ale da się to przeżyć. Fabuła, ilość dialogów wiadomo na najwyższym poziomie. Co mnie mega odrzuciło to płynność działania tej gry, matko bosko :E w tym pierwszym mieście było chyba 15 fpsów, tragedia ! Poza tym te 30 fpsów działa na mnie odpychająco, jakość tekstur w budynkach porażająco niska, to samo tyczy się śniegu na ubraniu :lol2: Pograłem 3h i dałem sobie spokój, wole poczekać rok czy dwa i zagrać w 60 fpsach w full hd niż psuć sobie zabawę z grania w półśrodek, jestem tylko ciekaw jak to wygląda na Xbox X i jak działa...

 

No bo to gra dla GRACZY a nie PCMR i HCG najwyrazniej :E

Półśrodek to to nie jest a zdecydowanie jedna z lepszych gier ostatnich 10 lat. Rozumiem ze odczucia co do plynnosci sa kwestia subiektywna ale da sie przyzwyczaic do tych 30 klatek, a dla tego tytulu napewno warto. Najwyrazniej zostaje ci czekac na wersje PC. Swoja droga nie wolal bys 4k w 30fps zamiast we spomnianych przez ciebie FHD w 60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej grze jest tak dużo drobnych detali, że szkoda ją kaleczyć rozdzielczością 1080p. 1440p to minimum, aby cieszyć się tymi drobnymi detalami, którymi ten świat jest wypełniony po brzegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k natywne i nic poniżej :) Zbyt dużo się traci na detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy kupiłem pierwszy dobry komputer i zacząłem grać tak, by praktycznie zawsze wyciągać 60 FPS-ów to naprawdę nie wiem, czy zdołałbym się przemóc i grać w 30, raczej nie grałbym wcale. Ten brak płynności ruchu i wrażenie pływania w kisielu są po prostu straszne.

 

Aczkolwiek powolność gry może być sporym ułatwieniem i faktycznie działać na jej korzyść. LA Noire działa w końcu na PC w 30 klatkach, i przecież nie będę kłamał, że w nie nie gałem... ale tam praktycznie tylko przy szybkiej jeździe samochodem człowieka zaczyna coś trafiać, a tych pościgów jest niewiele...

 

Ponoć w RDR2 bohater też jest skrajnie ociężały, ale czy jest to tak samo mało dynamiczna gra? W ogólnym rozrachunku chyba nie...

 

Ciekawe, czy różnica pomiędzy 60 a 120 jest tak samo drastyczna. Sam podejrzewam, że już nie, i że nie jest aż tak istotna, chociaż na pewno im więcej tym lepiej... ale nie dane mi było sprawdzić.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k natywne i nic poniżej :) Zbyt dużo się traci na detalach.

Wersja na xbox x jest w 4k, ale jakość cieni jest bardzo słaba i rzuca się w oczy chyba najbardziej, filtrowanie tekstur tez mogło by być lepsze jak również sama jakośc tekstur.

 

Z chęcią bym pogralem na pc z czymś pokroju gf1080 z bajerkami, dalszym zasięgiem rysowania itd.

 

Wersja ja xbox x jest solidna 4k robi różnicę w porównaniu do ps4 pro, ale tak jak mówię jakość cieni, i teksturyna są często słabe, do natywne go 4k przydało by sje coś więcej, czuć niedosyt.

 

Jeśli w wersji na PC polepsza cienie, podciągnąć gdzienie gdzie tektury dodadzą jakieś bajerki, będzie miazga. Szkoda ze juz się w pcty nie bawię, z chęcią pograłbym drugi raz na pc w maksymalnych detalach.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasieg rysowania? Przecież ten jest mega daleki i wyraźny, tutaj to pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie wersja PC to biorę bez zastanowienia drugi raz :D

 

Ale jeśli to będzie port z obecnej generacji to nie liczę na lepsze tekstury. Owszem lepsze filtrownie, teselacjia itd. Lepsze textury to raczej wtedy gdy wydadzą wersję PC wraz z wersją na ps5.

 

Zasięg rysowania w tej grze na konsolach jest bardzo dobry i w porównaniu do większości nawet pctowych gier ciężko czegoś tutaj się czepiać, wręcz wiele pctowych gier powinno brać przykład z rdr pod tym względem. Cienie owszem dość mocno okrojone, ale jak dla mnie to cienie na PC to jest jedna z pierwszych rzeczy na czym przycinam aby zwiększyć fps.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Zasieg rysowania? Przecież ten jest mega daleki i wyraźny, tutaj to pierwsza klasa.

 

Pewnie na PS4 jest gorszy. Bo na XOX jest bardzo daleki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na PS4 jest gorszy. Bo na XOX jest bardzo daleki

Gram na xbox x i nie mówcie mi ze cienie są dobrej jakości, mocno odstają od natywne go 4k, tak samo jak niektóre tekstury. A jeśli mówimy o zasięgu rysowania to chodzi mi o lod a nie draw distance. Jednym słowem obiekty które są dalej tracą dużo na szczegółowości. Są widoczne tylko ze level of detail jest na średnim poziomie, widzę tutaj spore możliwości na wersji pctowej, draw distance jest natomiast niezły. Według mnie najbardziej odstaje jakość cieni.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukacie dziury w całym ,a to cienie a to tekstura lewej cześći kopyta konia...

 

Ja tam gram ,i czuje ze gram w coś co sprawia mi przyjemnosć i chce mi sie to robić,a nie gram by zabić chwile wolnego czasu.

A to jest róznica :thumbup: ,....i nawet przez mysl mi nie przyszło zeby czekać na jakąś pecetowa wersje,która wyjdzie w grudniu po południu,albo wcale. Grać na swoich 55Tv i cieszyć sie ze coś takiego wyszło ,reszta jest bez znaczenia ;)

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienie są średnie pisałem wyżej, ale wolą gorsze cienie niż mieli by pociąć fizykę lub oświetlenie.

Niech dają na PC full wypas, ja się nie obrażę, każdy dostosuje sobie detale do swojego sprzętu, ale wysokiej jakości geometria i lod odległych detali to straszny zabijacz sprzętu i tutaj tylko na najmocniejszych konfiguracjach można poszaleć.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Gram na xbox x i nie mówcie mi ze cienie są dobrej jakości, mocno odstają od natywne go 4k, tak samo jak niektóre tekstury. A jeśli mówimy o zasięgu rysowania to chodzi mi o lod a nie draw distance. Jednym słowem obiekty które są dalej tracą dużo na szczegółowości. Są widoczne tylko ze level of detail jest na średnim poziomie, widzę tutaj spore możliwości na wersji pctowej, draw distance jest natomiast niezły. Według mnie najbardziej odstaje jakość cieni.

 

Marudzisz jak zwykle ;). Mi tam cienie nie przeszkadzały by sie cieszyć widokami w RDR2. Są one poprostu przepiękne! A może to celowy ruch twórców? Aby nie było zbyt kolorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto wymyślił niektóre wyzwania to powinien trafić do pierdla, przecież wygranie 3 razy w blackjacka dobierając więcej niż 3 karty nie ma nic wspólnego ze skillem, liczy się czysty fart. 100% w tej grze to naprawdę mordęga a jak se pomyśle jeszcze o zbadaniu wszystkich zwierząt a potem ich oskórowaniu to robi mi sie słabo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...