Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę sobie tak obserwuje technicznie RDR2 PC i dla kogoś kto ma trochę słabsze GPU jak ja ('sławny' gtx 970) może coś się przydać.

 

Vulkan ma więcej FPS, ale przy niższych wartościach kl/s wydaje się, że występuje tzw. 'frame pacing', który często również występuje w innych grach (na DX11) gdzie używany jest Fast Sync.

DX12 ma mniej FPS, ale zauważalnie 'frame time' jest znacznie lepszy niż przypadku API Vulkan. Czasem też występuje stuttering, ale mały... ogólnie 37FPS na DX12 jest płynniejsze niż 37 FPS na Vulkanie.

 

Domyślnie gra dla mojego GPU miała wyłączone asynchroniczne obliczenia... Włączyć je można w configu gry: C:\Users\Nazwa_użytkownika\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings - otwieramy plik settings.xml

np. notatnikiem i zmieniamy linię: <asyncComputeEnabled value="false" /> na: <asyncComputeEnabled value="true" /> - zapisujemy. Nie trzeba ustawiać pliku do odczytu.

 

Czy coś Async pomógł? Tak - średnio 4FPS więcej... zawsze coś! :)

___

 

Dla graczy preferujących DX12 z różnych powodów, można też wyłączyć: Control Flow Guard | W wyszukiwarce windows 10 wpisujemy: Exploit Protection uruchamiamy i wchodzimy w zakładkę: Ustawienia programu > Dodaj program, aby go dostosować > Wybierz dokładną ścieżkę pliku i wskazujemy RDR2.exe w folderze gdzie zainstalowaliśmy RDR2 - następnie szukamy: Ochrona przepływu sterowania (CFG) wybieramy: Zastąp ustawienia systemu i wyłączamy > Zastosuj. Uruchamiamy ponownie PC.

 

W czym to pomaga? Niweluje prawie do 0 (często nawet całkowicie) i tak mały stutter na API DX12. Tyczy się to wszystkich gier gdzie używamy DX12.

 

Jak coś sobie jeszcze przypomnę, to napiszę... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w 1440p na 1080 jest szansa na 60fps z tymi ustawieniami ?

 

z vsynch w 1440p mam 50-60fps

 

trawe chyba dale mtroche wyżej niż 20% paska

Edytowane przez dbdb424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tego video / low / ultra.

Chyba uznam, że można śmiało odlać się na ustawienia - bo różnice między krańcowymi low - ultra / high są niemal "nieuchwytne" (kiedyś w grach, między krańcowym low, a szczytowym high była przepaść) , ale "uchwytnie" zabijają sprzęt.

Ustawię sobie all na med i tylko te na których mi zależy wymaksuje (volumetryka, cząsteczki, światło).

Tak jak mówisz. Jedynie tekstury wg mnie warto a nawet trzeba dać na ultra, bo nawet na high ziemia/podłoże i niektóre obiekty wyglądają jak wyjęte z CS 1.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Wiele osób jest zmuszonych do grania w detalach niskich. Odradzam .... lepiej sobie kupić xboxa :0 Albo zakupić lepszy sprzęt do PC. Bo w obecnej chwili jeśli ktoś ma się męczyć w niskich detalach to wedlug mnie nie ma sensu.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegapiłeś analizę od DF?

 

Jak się okazuje wiele osób spokojnie może grać w ustawieniach trochę wyższych niż konsolowe. Bo na PC z niektórymi ustawieniami nie da się zejść poniżej low

 

Wstępne ustawienia od DF zbliżone do jakości z xbox one x:

 

Jakość tekstur: ultra

Filtrowanie anizotropowe: x4

Jakość oświetlenia: Niska

Jakość globalnego oświetlenia: Niska

Jakość cieni: wysoka

Jakość odległych cieni: wysoka

Okluzja otoczenia przestrzeni ekranu: średnia

Jakość odbić: Niska

Jakość odbić: wysokie

Jakość wody: średnia

Jakość efektów wolumetrycznych: custom

Jakość cząstek: średnia

Jakość teselacji: średnia

TAA: średnie

FXAA: OFF

MSAA: OFF

Jakość bliskich efektów wolumetrycznych: Niska

Jakość oddalonych efektów wolumetrycznych: Niska

Jakość oświetlenia efektów wolumetrycznych: wysoka

Odblokowane wolumetryczne przenikanie światła: OFF

Jakość oświetlenia cząstkowego: Niska

Jakość miękkich cieni: wysoka

Jakość cieni trawy: Niska

Długie cienie: OFF

Okluzja przestrzeni ekranu: OFF

Jakość refrakcji na wodzie: średnia

Jakość odbić na wodzie: średnia

Jakość zachowania wody: pół paska

Skala rozdzielczości: OFF

Wyostrzanie AA: 0

Rozmycie ruchu: ON

MSAA Odbić: OFF

Szczegóły obiektów geometrycznych: cały pasek

Poziom szczegółowości trawy: 20% paska

Jakość drzew: Niska

Jakość okluzyjnego mapowania paralaksy: średnia

Jakość tekstur naklejonych: średnia

Jakość futra: Średnia

 

Posiłkowałem się tym filmem:

 

Alex z DF zrobi pewnie jeszcze dokładniejsze testy to wtedy edytuje posta :)

 

Czy coś Async pomógł? Tak - średnio 4FPS więcej... zawsze coś! :)

Sprawdziłem na RTX 2070. U mnie wygląda, że nic nie daje wymuszenie async. Kwestie błędu pomiarowego, sprawdziłem kilka miejscówek, rzeka, las, miasteczko.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Boże aż tak zrąbali optymalizacje? Przy Gta IV było też słabo ale chyba nie aż tak jak tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże aż tak zrąbali optymalizacje? Przy Gta IV było też słabo ale chyba nie aż tak jak tu.

??? Gra lata mi w zdecydowanie wyższych ustawieniach niż na xbox X w 4k przeważnie ~40-50fps. Bardzo sporadycznie dropnie do ~37-39fps(ale to dalej w zakresie synchronizacji mojego monitora bo mam 35-60fps), gsync+vsync i jest masełko. Jestem mega zadowolony z wersji PC, lepsze filtrowanie, lepszy AA + lepsze wyostrzanie i obraz wyrywa z butów.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mi tam grafika z Xbox one wystarczała. Na pewno na PC jest ładniej ale jednak preferuje granie na TViku.. A do dnia dzisiejszego mam problem by PC działał na TV ze wszystkim co potrzebne w tym HDR ;(

 

Rockstar`owi chyba się odbiło i zrozumieli, że nie nadają się do tworzenia gier na PC. Nie wiem z czego to wynika. Bo na pewno nie z braku doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się Azgana on gra w RDR2 na TV i nie ma żadnego problemu, zresztą ja też wiele razy grałem na TV i nie było problemów. Teraz jak mam monitor 43" 4k z synchro to styka.

 

Obejrzyj analizę DF bo widzę, że pominąłeś i przymierzasz się do tworzenia postów oderwanych od rzeczywistości.

 

https://www.youtube.com/watch?v=RUrbciPfX6k

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd polega wyłącznie na tym, że domyślne ustawienia są zbyt wysokie. Powinna być jakaś specjalna opcja UBER i dopiero tam możliwe zarzynanie sprzętu z opcjami ULTRA.

 

U mnie na 1060 domyślnie większość opcji była na high (tekstury ultra) w rozdziałce 1440p :) ALE - nawet da się fajnie pograć na tych ustawieniach i FPS na poziomie 35-40. Zaraz sobie zoptymalizuję do poziomu około 50FPS i będzie git, ta gra i tak jest sporo ładniejsza niż na xboxie - a grywalność jest na kosmicznym poziomie. Pierwsze wrażenia sporo lepsze niż przy GTA IV, gdzie jednak optymalizacja była naprawdę kiepska. Tak nawiasem mówiąc, to w GTA IV poziom 40FPS to była mikro-szarpanina cały czas, a tutaj absolutnie czegoś takiego nie widać. Jest po prostu płynnie, taka "konsolowa płynność" i gdyby nie włączony licznik klatek, to w zasadzie można byłoby grać na ustawieniach domyślnych dla swojego sprzętu... Tak uruchomiłem grę pierwszy raz i w życiu bym nie trafił że to jest 35FPS, stawiałem raczej na 50+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam grafika z Xbox one wystarczała. Na pewno na PC jest ładniej

 

To dlaczego odradzasz granie na low na PC jak ci wystarcza jakość Xbox one X? Przecież wiele opcji w konsolowej wersji jest właśnie na low, a nawet poniżej low.

 

I żeby nie było pomimo, że sporo detali jest na low, a nawet są poniżej to ta gra i tak bardzo ładnie wygląda.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Domyślnie gra dla mojego GPU miała wyłączone asynchroniczne obliczenia... Włączyć je można w configu gry: C:\Users\Nazwa_użytkownika\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings - otwieramy plik settings.xml

np. notatnikiem i zmieniamy linię: <asyncComputeEnabled value="false" /> na: <asyncComputeEnabled value="true" /> - zapisujemy. Nie trzeba ustawiać pliku do odczytu.

 

Czy coś Async pomógł? Tak - średnio 4FPS więcej... zawsze coś! :)

 

Konkor Wlaczysz u siebie async i napiszesz czy jest troche wiecej FPS na GTX 1060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To dlaczego odradzasz granie na low na PC jak ci wystarcza jakość Xbox one X? Przecież wiele opcji w konsolowej wersji jest właśnie na low, a nawet poniżej low.

 

Bo low to kastastrofa. Wystarczy obejrzeć filmiki na YT. Na Xbox One X akurat grafika jest wystarczająca aby podziwiać szczególy. Mówie tu głównie o osobach, które patrzą na grafikę a nie mają zbyt wielu pieniędzy.

 

 

I żeby nie było pomimo, że sporo detali jest na low, a nawet są poniżej to ta gra i tak bardzo ładnie wygląda.

 

Niestety gra wygląda bardzo brzydko na low. Dzisiaj przeglądałem sobie na YT i odradzam granie na takiej grafice (no chyba jak wyżej wspomniałem ktoś w ogóle nie patrzy na elementy graficzne i cieszy sie wyłącznie mechanika).

 

Dla przykładu na filmikach pokazywano np wnętrza budynków na Low. Wygląda to marnie. Juz chyba jest lepiej na zwykłym Ps4 / Xbox S :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też async compute było wyłączone i wymuszenie w pliku konfiguracyjnym faktycznie odrobinę pomogło. Dodało średnio 2-3 FPS, ale to zależy od miejsca, bo w niektórych scenach benchmarka przyrostu nie ma. Zobaczymy jak będzie w rozgrywce. Teraz niestety będę niemal codziennie w pracy więc nie licząc poniedziałku będę miał przerwę. A może w międzyczasie wpadnie jakiś update który jeszcze coś poprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób jest zmuszonych do grania w detalach niskich. Odradzam .... lepiej sobie kupić xboxa :0 Albo zakupić lepszy sprzęt do PC. Bo w obecnej chwili jeśli ktoś ma się męczyć w niskich detalach to wedlug mnie nie ma sensu.

Boże aż tak zrąbali optymalizacje? Przy Gta IV było też słabo ale chyba nie aż tak jak tu.

Mi tam grafika z Xbox one wystarczała. Na pewno na PC jest ładniej ale jednak preferuje granie na TViku.. A do dnia dzisiejszego mam problem by PC działał na TV ze wszystkim co potrzebne w tym HDR ;(

 

Rockstar`owi chyba się odbiło i zrozumieli, że nie nadają się do tworzenia gier na PC. Nie wiem z czego to wynika. Bo na pewno nie z braku doświadczenia.

Nie pisz, że jest gorzej niż w GTA IV, bo masz dużo testów, newsów, analizę Digital Foundry, lukadd wkleił Ci ustawienia x Xboxa One X i zobacz ile tam jest opcji na niskie a Ty odradzasz tak grać, a jak dobrze gra wygląda na konsolach to wszyscy wiemy. Na lepszych ustawieniach niż z xboxa można zagrać na 5cio letniej 970 tylko w FHd i 30 klatkach. Do konsolowych 30 klatek, 4K i ustawień wysokich (dużo wyższe niż te z xboxa x) zagrasz na 2060S, czy Radku 5700 bez XT. A z tymi problemami z TV i PC to chyba tylko Ty masz jakieś problemy, ja nie mam żadnych, nie jedna osoba na forum przerzuciła się na TV zamiast monitora do PC i też nie ma problemów ;)

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam grafika z Xbox one wystarczała. Na pewno na PC jest ładniej ale jednak preferuje granie na TViku.. A do dnia dzisiejszego mam problem by PC działał na TV ze wszystkim co potrzebne w tym HDR ;(

 

Rockstar`owi chyba się odbiło i zrozumieli, że nie nadają się do tworzenia gier na PC. Nie wiem z czego to wynika. Bo na pewno nie z braku doświadczenia.

 

Gra jest ładniejsza i płynniejsza na PC, oby dalej się tak samo nie nadawali do tworzenia gier :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azazell musisz wiedzieć, że niektórzy maniacy, którzy wybitnie maniakalnie czekali na tę grę na PC będą przeprowadzać "obronę Częstochowy" i będą Cię lać z każdej strony kontrargumentami, że to Ty jesteś w błędzie i jak śmiesz śmieć potępiać obecne działanie tej gry na PC na zasadzie "ale co chcecie, przecież i tak jest płynniej niż na konsoli i tekstury ładniejsze" i będą wmawiać z uporem maniaka, że granie na PC poniżej 50fps to hehe sama przyjemność w tej grze - ja już sobie dałem siana i nie wchodzę nawet w głębszą polemikę, przynajmniej staram się nie wchodzić bo same najgorsze obelgi podchodzą mi na język jeśli chodzi o partaczy i nieudaczników z Rockstara i na fakt co oni z tym portem zrobili, dla mnie to jest powtórka GTA 4 i czasami zastanawiam się czy obecne pokolenie graczy już zapomniało o tym bo dla mnie zapowiada się powtórka i ta gra po dziś dzień nie jest w pełni grywalna w 60fps na żadnym PC bez problemów, to samo będzie z RDR 2 moim zdaniem.

 

I jeszcze te porównania, że to nowy Crysis i nowe objawienie Boskie na rynku PC, że takiej gry dawno nie było i wszyscy usprawiedliwiają naokoło, cud, miód normalnie. Nie jestem złośliwy i nie staram się hejtować chociaż z boku może to tak wyglądać ale poważnie ludzie, jeśli dla Was tak skopany port to jest nowa jakość grania na PC to ja nie mam pytań, z takim podejściem i zgadzaniem się na każdy niedorobiony syf jaki serwują nam twórcy niedługo rynek gier albo upadnie albo będzie wymagał posiadania sprzętu za totalnie grube tysiące by chociaż te "klasyczne" 60fps wyciągać, tak nie ma prawa być tym bardziej, że jest to port z nędznej jakościowo konsoli nie mającej nawet startu do PC ze średniej półki.

 

Z tego miejsca chciałbym apelować o rozum do głowy i o zdroworozsądkowe podejście do tematu technikaliów tego tytułu bez sztucznych "ochów i achów" - nie zaginajmy rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Można podbić wyostrzanie ponad to co oferuje suwaczek w grze.

dokumenty/rockstar games/RDR2/settings

edytujemy system.xml

zmieniamy <sharpenIntensity value="1.000000" />

Proponuję zacząć od 3-2 i dopiero ewentualnie bawić się pośrednimi. (...)

Ooo, tego nie znalazłem, dzięki. Sprawdzę później jakie daje efekt, bo chciałbym zostać na Vulcan, gdyż gra jest płynniejsza i nie wywala jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam procka i płytę w serwisie, bo jedno i drugie zachowywało się podejrzanie, ale okazało się, że to płyta. Więc nie gram na razie, bo siedzę na starszym PC, a nie pali mi się aż tak żeby kupował drugie mobo na czas RMA ;)

 

 

Tylko się zastanów czy nie będą Ci przeszkadzać obroty wentylka i temperatury chipsetu na tej płycie, niektórzy piszą, że mają powyżej 70 stopni i po 3-4K RPM, w upalne lato lepiej nie będzie.

Wiesz gram na słuchawkach i duzo słabiej słysze od was to wiesz suszara od Fergiego nie mnie nie dotyczy a co do płyty biorę asus no chyba ze proponujesz coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo low to kastastrofa. Wystarczy obejrzeć filmiki na YT. Na Xbox One X akurat grafika jest wystarczająca aby podziwiać szczególy. Mówie tu głównie o osobach, które patrzą na grafikę a nie mają zbyt wielu pieniędzy.

 

 

 

Niestety gra wygląda bardzo brzydko na low. Dzisiaj przeglądałem sobie na YT i odradzam granie na takiej grafice (no chyba jak wyżej wspomniałem ktoś w ogóle nie patrzy na elementy graficzne i cieszy sie wyłącznie mechanika).

 

Dla przykładu na filmikach pokazywano np wnętrza budynków na Low. Wygląda to marnie. Juz chyba jest lepiej na zwykłym Ps4 / Xbox S :)

Przecież na XOX masz praktycznie wszystko na LOW albo nawet poniżej tego. Jest analiza od DF z identycznymi ustawieniami jak na XBOX ONE X gdzie spokojnie idzie uzyskać okolice 60k/s z nieco lepszą grafiką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

@Azazell musisz wiedzieć, że niektórzy maniacy, którzy wybitnie maniakalnie czekali na tę grę na PC będą przeprowadzać "obronę Częstochowy" i będą Cię lać z każdej strony kontrargumentami, że to Ty jesteś w błędzie i jak śmiesz śmieć potępiać obecne działanie tej gry na PC na zasadzie "ale co chcecie, przecież i tak jest płynniej niż na konsoli i tekstury ładniejsze" i będą wmawiać z uporem maniaka, że granie na PC poniżej 50fps to hehe sama przyjemność w tej grze - ja już sobie dałem siana i nie wchodzę nawet w głębszą polemikę, przynajmniej staram się nie wchodzić bo same najgorsze obelgi podchodzą mi na język jeśli chodzi o partaczy i nieudaczników z Rockstara i na fakt co oni z tym portem zrobili, dla mnie to jest powtórka GTA 4 i czasami zastanawiam się czy obecne pokolenie graczy już zapomniało o tym bo dla mnie zapowiada się powtórka i ta gra po dziś dzień nie jest w pełni grywalna w 60fps na żadnym PC bez problemów, to samo będzie z RDR 2 moim zdaniem.

 

Dlatego daje sobie spokój :). Bo taka dyskusja faktycznie nie ma sensu. Zwłaszcza jak ktoś dodatkowo wypisuje głupoty pokroju, że wersja na Xbox one X jest całkowicie na LOW :). Śmiech na sali :) (czego dowodem jest powyższy post azgana) . A wystarczy włączyć grę na PC na Low i porównać z wersją XoX - wówczas szybko się zmieni zdanie :) No ale oczywiście maniacy tego nie widzą ;p :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego daje sobie spokój :). Bo taka dyskusja faktycznie nie ma sensu. Zwłaszcza jak ktoś dodatkowo wypisuje głupoty pokroju, że wersja na Xbox one X jest całkowicie na LOW :). Śmiech na sali :) (czego dowodem jest powyższy post azgana) . A wystarczy włączyć grę na PC na Low i porównać z wersją XoX - wówczas szybko się zmieni zdanie :) No ale oczywiście maniacy tego nie widzą ;p :)

Czytanie ze zrozumieniem zawodzi ? Df zrobilo analize i pokazalo jakie ustawienia pc odpowiadaja xox (masz strone wczesniej w tym temacie) choc te ustawienia i tak sa mocniejsze niz xox bo niektore rzeczy na xox sa ponizej low.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Czytanie ze zrozumieniem zawodzi ? Df zrobilo analize i pokazalo jakie ustawienia pc odpowiadaja xox (masz strone wczesniej w tym temacie) choc te ustawienia i tak sa mocniejsze niz xox bo niektore rzeczy na xox sa ponizej low.

 

Niektóre na low to sie zgodzę.. ALe nie ze wszystko :). Więc proszę by niektórzy się trochę ogarneli.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gram na słuchawkach i duzo słabiej słysze od was to wiesz suszara od Fergiego nie mnie nie dotyczy a co do płyty biorę asus no chyba ze proponujesz coś lepszego.

To może faktycznie Tobie nie będzie przeszkadzać, nie chcę nic polecać, bo na przykład moja MSI padła, a jakieś testy pewnie już przeglądałeś ;)

 

Dlatego daje sobie spokój :). Bo taka dyskusja faktycznie nie ma sensu. Zwłaszcza jak ktoś dodatkowo wypisuje głupoty pokroju, że wersja na Xbox one X jest całkowicie na LOW :). Śmiech na sali :) (czego dowodem jest powyższy post azgana) . A wystarczy włączyć grę na PC na Low i porównać z wersją XoX - wówczas szybko się zmieni zdanie :) No ale oczywiście maniacy tego nie widzą ;p :)

 

Ty nie rozróżniasz ogólnego profilu low, od poszczególnych opcji na low i to jest śmieszne . Czy Ci się to podoba czy nie, cała masa opcji na xbox one x jest na low i nie zmienia to faktu, że między low, a ultra w niektórych opcjach wizualnie nie ma prawie żadnej różnicy. Panowie z DF to dla Ciebie tez śmiech na sali ? Masz wszystko czarno na białym a Ty dalej swoje :hmm:

 

https://www.youtube.com/watch?v=RUrbciPfX6k

 

Niektóre na low to sie zgodzę.. ALe nie ze wszystko :). Więc proszę by niektórzy się trochę ogarneli.. :)

 

Stronę wcześniej lukadd pisal Ci dokładnie wstępne ustawienia na PC z XBOXa X, więc sam ogarnij ;)

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...