Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Tylko najlepsze w tym jest to, że od premiery gry na pc opluwasz ją, nie mając jej ? o to się rozchodzi. Gram od premiery i może dwa razy mi grę wywaliło do pulpitu ? przy czym bez żadnego info, i wielu ludzi ograło ją bez problemu lub nigdy nie zobaczyli błędu GFX. Ale Ty uważasz, że KAŻDY tak ma i z tego mam beke straszną, co kilka stron piszesz swoje żale, to już jest nudne poprostu. Rozumiesz? No ale jak się gry nie miało i się ją hejtuje od samego początku to tylko i wyłącznie Twoja sprawa. 

Co Ty bredzisz? :E Mam to gówno i niestety zapłaciłem aż 130zł. Dodatkowo w prezencie po awarii prądu wcięło mi postęp pod koniec 6 rozdziału i nie przywróciło z tej zapyziałej chmury rockstarowej z tego ich komicznego launchera niedorobionego. To, że Tobie gra działała nie oznacza, że nie miała 100kg błędów w zestawie (po prostu miałeś farta) o czym podkreślam jeszcze raz świadczą obfite changelogi naprawionych błędów od rockstara, których było od zasrana ale wiem też, że Ty jako jeden z maniaków i fanbojów będziesz ten tytuł bronił nawet na torturach i dalsza dyskusja z Tobą w tym temacie mija się z celem. :E Rozumiem Twoje zdanie i opinię bo miałem coś takiego w Metro Exodus (wersja 1.0), kiedy to ludzie narzekali na crashe, a ja całą grę zrobiłem bez ani jednego błędu i dziwi mnie to po dziś dzień, za to ostatnio ogrywałem wersję z DLC już połataną i miałem crasha w Tajdze po prostu z przysłowiowej dupy. :E 

Ja w przeciwieństwie do Ciebie nigdy nie będę bronił danego tytułu tylko dlatego bo u mnie działał normalnie, jeśli coś jest gównem to ja to niestety wywącham, znajdę w grach błędy, niedoróbki i jeśli takowe są to je po prostu raportuję twórcom najlepiej jak potrafię, nie jestem śmierdzącym ignorantem, który po prostu macha ręką, odpala znowu grę i gra udając, że nic się nie stało. :E Jestem jak ten pies gończy na błędy, niedoróbki i lenistwo programistycznych świń, które liczą sobie po 250zł za "rozkosz" grania w tego typu badziew, a wierz mi najgorsze co może być to wczucie się w klimat, wchłanianie emocji i fabuły jaką serwuje dana gra, a tu nagle dostajesz na ryj crasha na pulpit i to nie ze swojej winy. :E To jest kwintesencja dzisiejszych czasów, gier niedorobionych i wypuszczanych pospiesznie by zarobić lub bo wydawca pogania, zlecanie robienia portów gier jakimś mało doświadczonym studiom i potem zdziwienie, że coś nie działa (np. Horizon Zero Dawn). Pełno tego gówna przerobiłem przez lata, jestem świadomym graczem i wiem kiedy dane studio developerskie się stara, a kiedy olało graczy.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Ty prócz tego jakie to gówno itp itd nic innego nie piszesz... Co kilka stron jest to samo i to już jest nudne i każdy zna to na pamięć, więc skończ się już powtarzać, albo sobie to w sygnaturce umieść... Gdzie ja napisałem jakieś wychwalania czy obronę tego tytułu? Napisałem że gra mi od samego początku działała to nazywasz obroną ?? Maniaków i fanbojów? Na jakiej podstawie tak mnie określasz? Kurcze człowieku wytrzeźwiej albo nie bierz tego co bierzesz bo Ci normalnie odwala... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Passt napisał:

Też czekam na 3080, z tą różnicą, że będę przechodzić ją pierwszy raz.

Zazdroszczę posmakowania tej historii po raz pierwszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2020 o 19:24, MAR89TUM napisał:

 

Jak ktoś jest chory na punkcie licznika fps i że musi mieć zawsze możliwe max to ustawia zamiast grać. Kupiłem, wklepałem pasujące mi ustawienia i grałem. I to było na premierę i wszystko mi działało lux.

Grając obserwowałem jak ten temat puchnie od takich właśnie chorych graczy, którzy tygodnie po premierze nadal grali w menu ustawień zamiast w samą grę.  Temat ma już prawie 500 stron i w kółko idzie to samo, wieczne szukanie ustawień. Leczcie się.

W punkt. Ja prawie dokładnie to samo, z tym, że ja nie wklepywałem ustawień grafiki, tylko nawet w nie nie wchodziłem. Gram na takich, jakie domyślnie ustawiła gra po zainstalowaniu, a że jak napisałem nie zaglądałem w nie, to nie wiem na jakich. Gra jest i tak śliczna choć mój sprzęt jest bardzo przeciętny. Nie miałem i nie mam praktycznie żadnych problemów z płynnością. Crashe przez 122 godziny gry miałem 2 (słownie dwa), w drugim rozdziale. Oprócz tego żadnych problemów i jak czytam, że RDR2 jest optymalizacyjnym gniotem to zbiera mnie śmiech, bo optymalizacja moim zdaniem jest świetna, z tym, że ja tak jak Ty gram w grę a nie w ustawienia czy też fps-y.

Aha, jeszcze jedno - RDR2 zakupiłem jakieś 8 miesięcy po premierze na PC, więc nie wiem nic o problemach jakie mogły być tuz po ukazaniu się jej na tej platformie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lukadd napisał:

@caleb59

Wcale nie głupio ERR_GFX_STATE czy wywalenia właśnie często są spowodowane źle ustawionym hardware.

Źle ustawiony hardware? :E To wyjaśnij mi proszę jakim cudem w paru changelogach rockstar próbował naprawić ten błąd? Dlaczego nie napisali idąc Twoim pokrętnym tokiem - "hej, to jest wina waszych kart grafiki lub oc podzespołów, zróbcie coś z tym bo to nie nasza wina"? :E Czasami myślisz nad tym co piszesz czy lecisz na spontanie?

Masz szczęście, że nie mam już korespondencji z supportem rockstara, gdzie przyznają się, że to ich wina i pracują nad rozwiązaniem tej sprawy, zresztą swego czasu wisiała podpięta notka na stronie supportu, gdzie również pisali, że to ich sprawka i pracują nad rozwiązaniem i pracowali... chyba z pół roku minęło ale chociaż ogarnęli, na to wygląda bo od dawna nikt tego nie zgłasza.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ty czytasz z zrozumieniem. Napisałem, że ten błąd często (nie zawsze) jest spowodowany źle ustawionym hardware i tak jest. Ten błąd również potrafił się pojawiać bo RDR2 lubił się gryźć z innymi aplikacjami w tle. Nie wiem czy to poprawili. Mogły być też inne opcje sam ich nie odkryłem i nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Przekonywać można nieprzekonanego (jak przy wyborach). Gdy ktoś swoje zdanie ma (@celeb59) jest po temacie.
Natomiast moim zdaniem jest naprawdę niepoważne, gdy porzuca się logikę i zdrowy rozsądek. W grze zaimplementowano dużo detalu i to mocno przerośniętego. To jednak nie jest dowód na brak optymalizacji, tylko jakiś rodzaj "nonszalancji" programistów. Zdali się właśnie na zdrowy rozsądek gracza, a okazuje się, że to nie zawsze działa. Są tacy, którym dając suwak opcji na pół metra, to... całe te pół metra przeciągną w prawo. Nie rozumieją, że to "suwak opcji!". Należy wybrać stosowną...(? no właśnie) opcję. Przecież można było tych opcji nie dawać. Urwać ULTRA, urwać HIGH, pozostawić medium (na przykład) i co? Byłoby super optymalizacja? Gra "wymaksowana" a ma 90 fps? Przecież to hipokryzja i krótkowzroczność.

Można też inaczej. Grę wypuszczamy z MED (jako max). Sprzęty się modernizują. Po roku wrzucamy patch i dodajemy HIGH i ULTRA i... jaki efekt? Aaale ulepszyli dzbany! Zjebali patchem. Miałem 90 a teraz mam 60 fps! Partacze!

Ludzie. Trochę rozsądku, trochę dystansu. Bądźmy dorośli. Dobierajmy opcje pod siebie.

A benchmarki? Czy one są takie piękne, że potrafią na top gpu wypluwać w scenach po 30 fps? Nie! Tak są napisane. Mają zarzynać gpu, bo na tym polega test. Dojechać! Podzielić ZBYTECZNIE 1 obiekt ma milion poligonów do liczenia i... chrupie. A to, że nie widać, co te gpu tak naprawdę liczy i sapie, to inna sprawa. Ma sapać.

W grach mamy tę możliwość, żeby sobie suwakiem zjechać 2 ZBYTECZNE opcje i mieć 80 fps bez widocznej utraty jakości. Jeżeli tego nie będziemy robili, to będą traktować nas jak szympansy, i albo gry będą biedne (żeby zawsze było 100 fps i hurra!), albo będą je skalpować z opcji, żeby jakiś baran sam nie zrobił sobie krzywdy przesuwając max w prawo. 

Jest wiele gier i modów do nich (Wiedźmin 3), którymi możemy pojechać po bandzie z zakresem trawy (np. x4 vs default), z zakresem rysowania (aż poza widnokrąg) i ze 150 fps robi się 60! I co? Zjebali optymalizację? No nie. Sam sobie dowaliłem tyle liczenia, to pretensje do konia. W RDR2 jest podobnie. Jak ktoś chce, to sobie zajedzie GPU (bez modów). Skoro tego chce. Tylko... po co?

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SZAFIR00 napisał:

8700k 4.9ghz

2080ti oc

32gb ram 3800mhz

Dokładnie tak! Zdrowy rozsądek i jest OK. Jakość cieni trawy - serio? Low oczywiście. Czego jeszcze niedługo doczekamy? Jakość nitek z sokami trawy? ;). Są rzeczy które widać i walą po oczach (tu ma być ultra). Są takie, że nawet nie mamy świadomości (!) że są (taka jakość cienia trawy) ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem taką samą/podobną przejażdżkę(z Valentine do Saint Denis) jak wyżej na 2080ti na takich samych ustawieniach tylko na RTX 3080. Zegar też dobrałem dość podobny(kapkę wyższy w sumie bo tak się kliknęło)
Ale sam bym tak detali nie ustawił, wiem, że to są preferencje, ale niektóre detale jak jakość drzew odpowiadająca za zasięg ich wyświetlania czy wolumetryczne przenikanie światła przez chmury to powinno być ON.

W realu będzie kilka fps na plus. Poszło na nagrywanie w jako takiej jakości.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nieogary moga marudzic na zla optmalizacje, ta gra ma takie mozliwosci jak malo ktora, gralem w nia na 4 roznych gpu od gtx 1660ti/5700XT/2070S/5700XT i na kazdej zloto przy rozsadnytch nastawach a jak ktos wbija wszystko w prawo na Ultra i pozniej marudzi lub podaje ta gre jako optymalizacyjnego gniota no to musi z tym zyc.

Godzinę temu, lukadd napisał:

Nagrałem taką samą/podobną przejażdżkę(z Valentine do Saint Denis) jak wyżej na 2080ti na takich samych ustawieniach tylko na RTX 3080. Zegar też dobrałem dość podobny(kapkę wyższy w sumie bo tak się kliknęło)
Ale sam bym tak detali nie ustawił, wiem, że to są preferencje, ale niektóre detale jak jakość drzew odpowiadająca za zasięg ich wyświetlania czy wolumetryczne przenikanie światła przez chmury to powinno być ON.

W realu będzie kilka fps na plus. Poszło na nagrywanie w jako takiej jakości.

Miazga pod 144Hz matryce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój film był z tematu o ,,tarkov,, jakoś tak z pupy go umieściłem również tutaj, rdr 2 fabułę skończyłem jakiś czas temu i praktycznie go nie dotykam już.

Ustawienia też są jakieś stare bez specjalnych testów, nagranie słabej jakości ponieważ nie miałem czasu wrzucać na yt a to zajmowało jakoś ok 4 Gb.

Moim zdaniem jako ,,lajkonika,, fabuła rdr2 i optymalizacja jest bardzo ok (mnogość opcji które można poustawiać i dopasować do siebie i sprzętu)

Pozdrawiam was ,,kałboje,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SZAFIR00 napisał:

Mój film był z tematu o ,,tarkov,, jakoś tak z pupy go umieściłem również tutaj, rdr 2 fabułę skończyłem jakiś czas temu i praktycznie go nie dotykam już.

Ustawienia też są jakieś stare bez specjalnych testów, nagranie słabej jakości ponieważ nie miałem czasu wrzucać na yt a to zajmowało jakoś ok 4 Gb.

Moim zdaniem jako ,,lajkonika,, fabuła rdr2 i optymalizacja jest bardzo ok (mnogość opcji które można poustawiać i dopasować do siebie i sprzętu)

Pozdrawiam was ,,kałboje,,

Dokładnie, tą grę można sobie pięknie po ustawiać i grać w płynności takiej jak kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie  , kto z was może zapodać  gdzie najtaniej kupić legalny  klucz do  RDR 2  ?

Najtaniej co znalazłem to 140zł

 

Update:   Znalazłem  cd key  za 71zł   gra zainstalowana  klucz  ok

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem na promocji i instaluję. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Passt napisał:

Właśnie zakupiłem na promocji i instaluję. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Fabułą napewno nie... Ale dalszą część Pan @caleb59 wyjaśni. Miłego grania 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, może nie będzie już tak źle z samym działaniem gry, radzę jednak uważać na chmurę rockstara i zaniki prądu - u mnie spowodowało to trwałe uszkodzenie i usunięcie zapisów i takim sposobem nie mogłem dokończyć tej gry, ogólnie mam z nią same złe doświadczenia głównie przez błędy i niedoróbki, a uszkodzenie sejwów to była taka "wisienka na torcie" mojej nienawiści w stronę nieudaczników z rockstara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w tą grę od kilku dni i muszę stwierdzić że ma strasznie drętwe sterowanie. Fabuła też taka sobie. A o interfejsie gry szkoda gadać, schemat objaśnień misji głównych jak i pobocznych właściwie żaden. Nie wiem z czego wynikał ten HYPE na tą grę.  ?

Edytowane przez blubaju
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, caleb59 napisał:

Nie no, może nie będzie już tak źle z samym działaniem gry, radzę jednak uważać na chmurę rockstara i zaniki prądu - u mnie spowodowało to trwałe uszkodzenie i usunięcie zapisów i takim sposobem nie mogłem dokończyć tej gry, ogólnie mam z nią same złe doświadczenia głównie przez błędy i niedoróbki, a uszkodzenie sejwów to była taka "wisienka na torcie" mojej nienawiści w stronę nieudaczników z rockstara.

Z tego co wiem, gra jest już w znacznej mierze połatana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram  i jestem w  pełni zadowolony ,grafika cacy  ino na  max detalach w  1440p  mam  35 klatek więc  trochę  uciąłem   żeby  trzymało w okolicach 50fps .  Jak by ktoś pytał to na Gamivo.com  można  ją wyrwać za  70zł 

pirat który wyszedł  mnie nie interesuje bo to gra zbyt wybitna żeby ją  czesać 

 

Można  zrobić backup stanu gry : Rockstar Games\Launcher\Profiles\

Jako że wcześniej grałem na  współdzielonym koncie to sobie swoje  save'y z przed  9 miesięcy przywróciłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bemx2k napisał:

Gram  i jestem w  pełni zadowolony ,grafika cacy  ino na  max detalach w  1440p  mam  35 klatek   więc trochę uciąłem żeby trzymało w okolicach 50fps.  Jak by ktoś pytał to na Gamivo.com  można  ją wyrwać za  70zł

Na 1080Ti w 1440p masz zaledwie 50fps? Kupmel na ustawieniach średnio/wysokich ma podobny poziom na wykręconej GTX1070, więc z ta twoją 1080Ti chyba coś jest nie teges. ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrów kumpla  ,pewnie to ten co  podkręcił  GTX 1070 i wszędzie pisze że ma prawie  gtx 1080

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem RDR 2 miałem grę od premiery i trochę to trwało ale nie zliczę ile godzin poświęciłem na zwykłe przebywanie w świecie gry to było coś cudownego. Ilość możliwości chwilami przytłacza,  czasami wszystko się dłużyło ale ostatecznie mogę to powiedzieć, RDR 2 to najlepsza gra single jaką miałem okazję ograć. Przez to ile czasu trwała ta przygoda naprawdę polubiłem główne postacie? i nie chciałem końca tej wspólnej podróży. Oby więcej takich gier ?  

 

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...