Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Jaycob napisał:

Na profilu w Rockstar club czy coś takiego masz. 

Tam także masz wszystko wypisane. 

Dzięki bardzo, faktycznie, już znalazłem. Szukałem dotychczas w informacjach w samej grze, profil zawiera dużo więcej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończyłem grę po prawie roku grania z przerwami, ocena może być tylko jedna - arcydzieło

moja ocena to -11/10 minus za kamerę, bo czasami wpienia

szkoda opisywać, w to trzeba zagrać, masakracja, bez dobrego hdr bym nie podchodził

teraz tylko czekać na GTA6 i za kilka lat RDR3

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, goly napisał:

skończyłem grę po prawie roku grania z przerwami, ocena może być tylko jedna - arcydzieło

moja ocena to -11/10 minus za kamerę, bo czasami wpienia

szkoda opisywać, w to trzeba zagrać, masakracja, bez dobrego hdr bym nie podchodził

teraz tylko czekać na GTA6 i za kilka lat RDR3

Zgadza się, przechodzę teraz drugi raz po dwóch latach, za pierwszym razem na PS4, teraz PC. Ale odnośnie HDR, to tak jak ODIN pisze, lepiej grać bez, bo jest skopany w tej grze. Bez HDR jest o wiele ładniej, naturalniej, choć trochę to poprawili względem tego co było na konsoli, ale i tak o wiele lepiej wygląda bez HDR. Nawet jak w miarę dobrze go skonfigurujesz w danym momencie, to jak już się zmieni, pora dnia, czy pogoda, to wygląda to źle.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie  AA w tej grze w 4k jak ktos gra  ? niedlugo kupuje gre  ,bo moj rtx 3080 juz czeka?

najlepiej wolalbym bez TAA bo nielubie tego rodzaju wygladzania  ,pytanie czy sam FXAA z gry lub z reshade wystarczy do 4k,bo w 1080p bylo slabo z tym,opcja bez AA tez chyba nie wchodzi w gre...?

 

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 TAA, masz jeszcze do niego suwak żeby sobie to ustawić chcesz,  tylko to wygładzanie działa poprawnie w tej grze, inne powodowało artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, skunRace napisał:

Zgadza się, przechodzę teraz drugi raz po dwóch latach, za pierwszym razem na PS4, teraz PC. Ale odnośnie HDR, to tak jak ODIN pisze, lepiej grać bez, bo jest skopany w tej grze. Bez HDR jest o wiele ładniej, naturalniej, choć trochę to poprawili względem tego co było na konsoli, ale i tak o wiele lepiej wygląda bez HDR. Nawet jak w miarę dobrze go skonfigurujesz w danym momencie, to jak już się zmieni, pora dnia, czy pogoda, to wygląda to źle.

Nie wiem o jakich problemach piszesz, ale jak wyłączyłem :wymiotuje: to odechciewało się grać, dwa światy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, goly napisał:

Nie wiem o jakich problemach piszesz, ale jak wyłączyłem :wymiotuje: to odechciewało się grać, dwa światy

Temat był wałkowany już kilkadziesiąt razy w tym wątku. Graj jak Ci odpowiada, jeśli dla Ciebie wygląda to naturalnie to ok, ale dla mnie i chyba dla wszystkich którzy testowali HDR w tym temacie, akurat w tej grze, jest całkowicie skopany.

 

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym zachwycie RDR2 przychodzi leciutkie znużenie. Jestem na 3 części. Tęsknie już za zimowymi krajobrazami. Trochę fabuła mogłaby szybciej się przesuwać w kierunku spraw istotnych, sporo pierdół się robi zanim trafi się coś istotniejszego. No i liczyłem, że druga zmiana lokacji przyniesie spore zmiany, a tutaj nagle obóz przenosi się kawałek w bok ;) Na razie Johnem Waynem się nie czuję :P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale skoro Ty misji nie ogarniasz, nie wiesz które robić, a jeśli chodzi o główne, to wszystkie są tak skonstruowane, że obojętnie od której zaczniesz w danym akcie, terenie, to i tak wszystko się zazębia, to chyba czas wrócić do "tunelówek" ;). Na każdą misję możesz najechać myszką i zobaczyć ich delikatny podgląd i sam już zadecyduj które robić w pierwszej kolejności, moim zdaniem łatwo się domyślić. Jeśli chodzi o otwarte światy, RDR2 moim zdaniem to mistrzostwo, Wiedźmin 3  jest zaraz za RDR2 na mojej liście, choć znacznikami robi to co Ubi. Mimo wszystko, obydwu grom daleko do otwartych światów Ubisoftu, choć  "światy" i  ich wygląd Ubisoft robi bardzo dobrze. Ale odkąd zagrałem w RDR2, to jedyne co mogę powiedzieć, więcej takich gier w "piaskownicy". I jak to zostało już wielokrotnie napisane, RDR2 to nie jest gra dla każdego i nie każdemu się spodoba, dla mnie to rewelacja i w takiej grze z przyjemnością mogę spędzić kilkaset godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, skunRace napisał:

Bez urazy, ale skoro Ty misji nie ogarniasz, nie wiesz które robić, a jeśli chodzi o główne, to wszystkie są tak skonstruowane, że obojętnie od której zaczniesz w danym akcie, terenie, to i tak wszystko się zazębia

No właśnie na początku byłem nieco zdezorientowany, bo czułem jakbym co chwilę robił coś zupełnie innego, z innej "bajki". Teraz tego problemu już nie mam. Plus dołożył się błąd na mapie, który po wczytaniu gry ponownie zniknął. Więc jeszcze się wstrzymam przed "tunelówkami".

 

Ale nie obrażam się oczywiście, bo z nowymi grami w ostatnich latach nie miałem za wiele do czynienia. Po pierwsze - nie chciałem inwestować w sprzęt, bo czasu na granie nie było. Po drugie - płacić za gry po 200 zł... To nie dla mnie, granie na liście priorytetów było daleko. Wystarczała mi jakaś fifa i starsza wersja F1.

 

Ale trochę się teraz zmienia, więc poznaję masę tytułów z ostatnich 2-3 lat, których nigdy nie dotykałem.

Edytowane przez Sawyer1916

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2021 o 22:03, ODIN85 napisał:

4xqrz7j84tu11.jpg

u mnie ewidentnie odwrotnie, nie wyobrażam sobie grać dziś bez HDR, próbowałem zrobić zdjęcie, czy nawet PrSc ale nie chce dobrze uchwycić, pamiętajmy że trochę patchy wyszło, ten film z YT prawie ma prawie 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR (chyba) nie da się pokazać za pomocą czegokolwiek, jeżeli nie siedzisz przed konkretnym HDRowym źródłem.
Ani foto, ani video, ani tym bardziej screen :) - nic nie pokażą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, goly napisał:

u mnie ewidentnie odwrotnie, nie wyobrażam sobie grać dziś bez HDR, próbowałem zrobić zdjęcie, czy nawet PrSc ale nie chce dobrze uchwycić, pamiętajmy że trochę patchy wyszło, ten film z YT prawie ma prawie 2 lata

Jak gram teraz, na najnowszym patchu i co z tego, że jest jasno jak wszystko jest sztuczne i wyblakłe niezależnie od ekranu, widoczne Ty inaczej odbierasz te kolory, choć na pewno jest lepiej niż było na początku. Na jakim ekranie grasz ? 

1 godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

HDR (chyba) nie da się pokazać za pomocą czegokolwiek, jeżeli nie siedzisz przed konkretnym HDRowym źródłem.
Ani foto, ani video, ani tym bardziej screen :) - nic nie pokażą.

To prawda, źródło i ekran, ale to tylko takie pokazanie mniej więcej o co chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, skunRace napisał:

 Na jakim ekranie grasz ? 

 

lg oled b7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak zrobić abym po włączeniu gry, ta uruchamiała się z pełną głośnością? Dlaczego pasek głośności dla RDR2 jest prawie na minimum?

Jak miałem 5700XT to nie miałem takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ODIN85 napisał:

2s w google

 

Wszyscy muszą znać angielski w Polsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to podstawa znać proste słówka, pełno gier jest z językiem angielskim- szczególnie jak się grywa w MMO, gdzie gramy z ludźmi z całej Europy czy nawet świata.
Do gier single też się przydaje, nie wszystkie gry mają spolszczenie. W szkole nie na darmo uczą języka, sporo rzeczy które sam znajduję w necie jest łatwiej znaleźć w języku angielskim niż w polskim.
Zresztą ten filmik nie wymaga znajomości angielskiego, bo można zrobić to co pokazał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2021 o 15:49, skunRace napisał:

Jak gram teraz, na najnowszym patchu i co z tego, że jest jasno jak wszystko jest sztuczne i wyblakłe niezależnie od ekranu, widoczne Ty inaczej odbierasz te kolory, choć na pewno jest lepiej niż było na początku. Na jakim ekranie grasz ?

Jak ktoś lubi żeby było jasno to będzie, same kolorki da się jeszcze ogarnąć przyzwoicie z HDR w tej grze.

Ale nie ma opcji aby ustawić dobrze HDR w tej grze. Niestety, a próbowałem na kilku wyświetlaczach np. Oled, q90R od Samsunga czy Momentum, później jeszcze sprawdzałem na kolejnych patchach. Sprawdzałem na konsoli i na PC, zawsze jest to samo. Ustawisz HDR pod jedną scenę, już czujesz, że jest przyzwoicie i grywalnie, ale przejdziesz do innej sceny, warunki oświetleniowe się zmienią i czar pryska :E. Bo, albo tracisz detale w szarościach, albo scena jest niepoprawnie rozświetlona itd. I tak w sumie to trzeba by co scenę i zmianę warunków oświetleniowych wchodzić do menu i zmieniać ustawienia HDR pod daną scenę, aby to przyzwoicie wyglądało. Bez sensu.

Na szczęście SDR w tej grze jest zrobiony wyśmienicie :D

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Reddzik napisał:

Dla mnie to podstawa znać proste słówka, pełno gier jest z językiem angielskim- szczególnie jak się grywa w MMO, gdzie gramy z ludźmi z całej Europy czy nawet świata.
Do gier single też się przydaje, nie wszystkie gry mają spolszczenie. W szkole nie na darmo uczą języka, sporo rzeczy które sam znajduję w necie jest łatwiej znaleźć w języku angielskim niż w polskim.
Zresztą ten filmik nie wymaga znajomości angielskiego, bo można zrobić to co pokazał :P

Zgadza się ;) Tylko nie od zawsze w szkołach była opcja nauki języka obcego ;) Tzn był tylko jeden,wiadomo jaki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcoSimone napisał:

Panowie, jak zrobić abym po włączeniu gry, ta uruchamiała się z pełną głośnością? Dlaczego pasek głośności dla RDR2 jest prawie na minimum?

Jak miałem 5700XT to nie miałem takiej sytuacji.

To jest błąd po najnowszej aktualizacji gry na PC, nieudolność tych degeneratów programistycznych niszczy mi mózg czasami, a tfu.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, maras2574 napisał:

Zgadza się ;) Tylko nie od zawsze w szkołach była opcja nauki języka obcego ;) Tzn był tylko jeden,wiadomo jaki 

Tak, ja chodziłem do szkoły podstawowej to był już angielski, w liceum miałem ang-niem, kumpel w tym samym liceum miał ang-fran, inny kumpel poszedł do zawodówki to miał rosyjski.
Mam prawie 40 na karku.

@caleb59

Sam odpalilem gierkę i dziwiłem się czemu ja nic nie słyszę, myślałem, że coś u mnie teges, ale na google znalazłem, że to jedna z poprawek zrobiła psikusa.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

2s w google

 

Serio?! Od dawno to robię....?

A mnie chodzi o to abym nie musiał tego robić i ciągle przełączać gry w ustawieniach na pełny ekran...bo po przejściu do pulpitu przeskakuje na okno bez ramek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja maiłem w podstawówce i gimnazjum tylko niemiecki, już nic nie pamiętam :E

Ang dopiero od liceum (no nie licząc jakiegoś udawania prywatnie w zerówce i 1-2 kl.), musiałem nadrabiać, dobrze, że tylko do poziomu B1 w I kl., a koniec na B2, ale przez to jest generalnie słabo u mnie, w necie poczytam co większy mainstream, jakieś info potrzebne dla siebie ogarnę, ale ambitniejsze gry czy nawet niektóre filmiki na YT, gdzie ludzie mówią ciut bardziej wyszukanym językiem niż komunikaty na forach o PC :Dbywają problemem. Nigdy nie lubiłem języków :E Nie wiem jak rozszerzoną maturę zdałem :D

Edytowane przez Zas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Reddzik napisał:


@caleb59

Sam odpalilem gierkę i dziwiłem się czemu ja nic nie słyszę, myślałem, że coś u mnie teges, ale na google znalazłem, że to jedna z poprawek zrobiła psikusa.

To jest błąd z gatunku "wyssany z dupy" - tak samo jak np. w Kingdom Come Deliverance gra potrafi się crashować na pulpit podczas zmiany ustawień graficznych i ich zapisywaniu w menu losowo raz na jakiś czas - jeśli ktoś lubi się bawić w szukanie odpowiednich ustawień w tej grze będzie dostawał szału raz na jakiś czas. :E 

---------------------------

Nawet znalazłem odpowiedni temat ale oczywiście już nie da rady go wyświetlić bo wywala error podczas wczytywania strony, jak widać był zgłoszony ale nikt tego nie naprawił a gra przecież już przestała być wspierana:

iKbxVst.jpg

Żyjemy w podłych czasach, dosłownie strach cokolwiek na premierę kupować, dla mnie programista gier komputerowych obecnie to synonim lenistwa, partactwa i cwaniactwa w jednym.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW.

 

Warto udać się z Mary do teatru, świetną piosenkę tam jedna dama zaśpiewała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...