Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... Mam dziwny bug po update.
Za każdym razem gdy naciskam lewy przycisk myszy, po lewej stronie ekranu pojawia się niewielki biały kwadrat.
W sieci nie mogę nic znaleźć na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia Reflex - dziwne, że nie dodali opcji wyłączenia tego migającego kwadratu - to oznaczenie, że ta funkcja działa.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, caleb59 napisał:

Nvidia Reflex - dziwne, że nie dodali opcji wyłączenia tego migającego kwadratu - to oznaczenie, że ta funkcja działa.

Nie wiem czy czasem nie idzie tego wyłączyć w narzedziach developerskich w sterowniku ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dokładnie o to chodzi ale warto sprawdzić:

CKoOUYu.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Kelam napisał:

Sprawdziłem na szybko - moim zdaniem mydło jest nadal z TAA fest. Jeżeli jest jakaś poprawa, to niewielka. Tak jak poprzednio, dopiero skalowanie 1.5x i wtedy jakoś to wygląda na 1080p. Ale faktycznie wreszcie ustawienia się nie resetują. To już coś. 

Masz ustawione 3/2 czyli 1.5 czy cos wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na 3/2 już to ok wygląda, ale fpsy mi nie pasują, więc czekam z graniem do kupna nowego gpu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, caleb59 napisał:

Nvidia Reflex - dziwne, że nie dodali opcji wyłączenia tego migającego kwadratu - to oznaczenie, że ta funkcja działa.

Tylko że ja mam ten cały Reflex wyłączony.
Sprawdzałem nawet w pliku konfiguracyjnym.
Niezależnie od ustawień, migający kwadrat wciąż się pojawia.
Cholerne dziadostwo.

2 godziny temu, caleb59 napisał:

Nie wiem czy to dokładnie o to chodzi ale warto sprawdzić:

Geforce Experience nie mam, bo gram na okrojonych sterownikach.
Da się zrobić downgrade wersji na launcherze Rockstara?

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kelam napisał:

Tak, na 3/2 już to ok wygląda, ale fpsy mi nie pasują, więc czekam z graniem do kupna nowego gpu.

ja mam 3/2 i ustawienia wysokie wszystkie poza tymi od wody na srednie, tekstury ultra bez teselacji drzew bo to nic nie wnosi a zbija ze 20 fps no i klatki w miejscu graficznym +100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, odpaliłem w 4K z DLSS (Jakość) i wolę jednak grać w natywnym 2160p z TAA + wyostrzenie (suwaczek na maxa w opcjach gry). Komp podłączony do TV i gram na padzie od XSX (NVIDIA Reflex wł.) w 120Hz z VRR + HDR. 

Już po włosach na głowie i końskim ogonie widać co jest nie tak z DLSS. 

FSR2.0 jeszcze nie sprawdzałem 

Gram na takich nastawach grafiki 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na co patrzymy, raz jest lepiej z TAA w natywnym 4k, innym razem jest lepiej z DLSS-Q.

DLSS-Q dodatkowo dodaje jeszcze boosta do fps. Więc nie taka prosta sprawa. A TAA w tej grze też nie grzeszy urodą i jest mocno agresywne nawet po wyostrzeniu. Osobiście po tym patchu co dodali dlss jakoś z ~100h przegrałem w RDR2 i jednak z dwojga złego zdecydowanie częściej wolałem DLSS niż TAA.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, caleb59 napisał:

Nvidia Reflex - dziwne, że nie dodali opcji wyłączenia tego migającego kwadratu - to oznaczenie, że ta funkcja działa.

Kurde, włączyłem to dzisiaj i nie zauważyłem żadnego kwadracika :hmm: Może dlatego że jestem na początku w białej scenerii ;) A tak poza tym, gram na padzie i nie widzę/czuję żadnej różnicy między Reflex off/on 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie też nie rozumiem sensu dodania tego wynalazku bo RDR 2 samo w sobie jest wolną gierką i nie wymaga epicko ostrego latency w sterowaniu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w God od War nie było też czasem tego wynalazku :hmm: I też za bardzo nic to nie zmieniało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, caleb59 napisał:

Teoretycznie też nie rozumiem sensu dodania tego wynalazku bo RDR 2 samo w sobie jest wolną gierką i nie wymaga epicko ostrego latency w sterowaniu. :E

Sens jest tylko marketingowy, nawet w grach fps nie ma to zadnego sensu i nie daje przewagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, maras2574 napisał:

U mnie żadnego kwadracika nie ma :hmm:

 

U mnie też nie ma 

13 godzin temu, maras2574 napisał:

Kurde, włączyłem to dzisiaj i nie zauważyłem żadnego kwadracika :hmm: Może dlatego że jestem na początku w białej scenerii ;) A tak poza tym, gram na padzie i nie widzę/czuję żadnej różnicy między Reflex off/on 

Ja też nie czuję żadnej różnicy ale zostawiłem na on bo w niczym to nie przeszkadza więc niech sobie będzie 

16 godzin temu, lukadd napisał:

Zależy na co patrzymy, raz jest lepiej z TAA w natywnym 4k, innym razem jest lepiej z DLSS-Q.

DLSS-Q dodatkowo dodaje jeszcze boosta do fps. Więc nie taka prosta sprawa. A TAA w tej grze też nie grzeszy urodą i jest mocno agresywne nawet po wyostrzeniu. Osobiście po tym patchu co dodali dlss jakoś z ~100h przegrałem w RDR2 i jednak z dwojga złego zdecydowanie częściej wolałem DLSS niż TAA.

Dla mnie wygląda lepiej TAA + wyostrzenie w tym tytule i jedyna korzyść z DLSS to, to że jest więcej k/s. Próbowałem się przekonać do DLSS ale jak widzę ten ghostin i inne cud np. to co się dzieje z końskim ogonem to nie dzięki. W Death Stranding DLSS wygląd naprawdę dobrze ale w Red Dead Redemption 2 się nie popisali. Później jeszcze sprawdzę FSR2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgan napisał:

Ja też nie czuję żadnej różnicy ale zostawiłem na on bo w niczym to nie przeszkadza więc niech sobie będzie

Też zostawiłem ;)

 

8 godzin temu, azgan napisał:

Dla mnie wygląda lepiej TAA + wyostrzenie w tym tytule i jedyna korzyść z DLSS to, to że jest więcej k/s.

Też TAA + wyostrzenie prawie na maxa, a o fps się nie martwię bo mam włączony V-sync na połowę, czyli 72fps ;)  DLSS jeszcze taki plus, że karta ciągnie mniej watów jak ktoś oszczędza prąd :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa łby se ostrzeliwują, rzeź się dzieje na dzikim zachodzie i jest ok. Ale popykać w pokera on-line nie można bo hazard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, skypan napisał:

Kuźwa łby se ostrzeliwują, rzeź się dzieje na dzikim zachodzie i jest ok. Ale popykać w pokera on-line nie można bo hazard.

Życie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎2022‎-‎07‎-‎21 o 23:48, AndrzejTrg napisał:

 

3 godziny temu, maras2574 napisał:

jeszcze sam polajkowałeś :boink:

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...