Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie imiona mają Wasze konie?

Mój to Łukasz.

 

Mam 3, Zelda, Płotka i Prystek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Xboxem One X ma spadki klatek w czasie zdarzeń/misji pobocznych typu przygnieciona kobieta koniem itp, czasami przy tych misjach gdy chce komuś pomóc i wciskam LT by zagadać klatki spadają dość ostro w dół na oko 10fps?!, gdy misja się zakończy płynność wraca do normy. Nie przy wszystkich tych pobocznych zdarzeniach tak jest ale już klika razy tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, takich rzeczy nie uświadczyłem, jedyne zauważalne spadki to w saloonie wieczorem jak się jakaś rozruba dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby grę robili 8 lat a bardzo dużo bydynkow jest zamkniętych, to duże miasto Saint coś tam, praktycznie większość budynków zamknięte, co z tego ze wygląda fajnie jak budynki pozamykal jak w gta, to samo jest w wioskach, do zadnego kościoła się nie da wejść, sporo bydynkow pozamykanych, technologicznie jest to już możliwe, Rockstar zasoby ma ogromne, czas pracy też był długi i nadal to nie to, wiedzmin dużo lepsze wrażenie robił, a nie wydaje mi się żeby novigradzie był miastem mniejszym od tego największego w rdr 2.

 

Juz mam wrażenie ze w rdr 1 do większej ilości budynków dało się wchodzic.

 

Gra wygląda genialnie, ale imo ta ilość budynków do których można wchodzić jest rozczarowaniem.

Novigrad swego czasu zrobił na mnie dużo lepsze wrażenie, ilość budynków do których można wchodzić.

 

Nie widzę również sensu zbierania zasobów na ubrania jakieś dodatki, slaba motywacja, w wiedzminie, wiedzminskie sety poszczególne poziomy bardziej mnie motywowaly.

 

Z minigiere łowienie ryb i poker spoko, od bidy noz tez moze byc reszta jak dlamnie do wyrzucenia, szkoda ze bilarda nie ma.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że do wielu tych budynków można wejść rozwalając strzelbą okna, drzwi.

 

Tutaj masz pokazane od 9:08"

 

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem obraz "ostrością" w ystawieniach tv z 0 na 95 i teraz dopiero mogę grać. Obraz przestał wyglądać jakbym wzrok tracił. A jest to postproces także zgdonie z zaleceniem digitalfoundry go nie stosowalem do grania na prosiaku bo nie było.nigdy takiej potrzeby. Ale tutaj różnica jest niebo a ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie imiona mają Wasze konie?

Mój to Łukasz.

Janusz 8:E Czasem jest uparty i robi jakieś dziwne rzeczy no ale imię zobowiązuje.

 

Pijaństwo w grze chyba lepiej pokazane niż w GTA V. Strach na konia wsiadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem obraz "ostrością" w ystawieniach tv z 0 na 95 i teraz dopiero mogę grać. Obraz przestał wyglądać jakbym wzrok tracił. A jest to postproces także zgdonie z zaleceniem digitalfoundry go nie stosowalem do grania na prosiaku bo nie było.nigdy takiej potrzeby. Ale tutaj różnica jest niebo a ziemia.

 

Pisaliśmy z lukadd już od premiery żeby tak zrobić na PS4Pro w celu zredukowania rozmycia obrazu ale najwyraźniej ludzie to zignorowali. Po przełączeniu RDR2 w tryb 1080p w opcjach gry pojawia się suwak z ostrością który pełni tą samą funkcję tylko że z poziomu gry, nie mam bladego pojęcia czemu Rockstar Games nie dało tego suwaka w trybie 2160p (może to naprawią w aktualizacji?). Tak czy siak obraz po takim zabiegu robi się znacznie bardziej klarowny i jest to jedyny znany sposób na zredukowanie tego post-procesowego rozmycia.

 

PS> Działa to podobnie do LumaSharpen znanego z SweetFX lub ReShade ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że do wielu tych budynków można wejść rozwalając strzelbą okna, drzwi.

 

Tutaj masz pokazane od 9:08"

 

Tak z ciekawości zapytam dużo jest takich budynków ? Tutaj wygląda na to, że to żaden problem, a właziłbym wszędzie :E Jeszcze nie grałem, a materiałów żadnych celowo nie oglądam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy z lukadd już od premiery żeby tak zrobić na PS4Pro w celu zredukowania rozmycia obrazu ale najwyraźniej ludzie to zignorowali. Po przełączeniu RDR2 w tryb 1080p w opcjach gry pojawia się suwak z ostrością który pełni tą samą funkcję tylko że z poziomu gry, nie mam bladego pojęcia czemu Rockstar Games nie dało tego suwaka w trybie 2160p (może to naprawią w aktualizacji?). Tak czy siak obraz po takim zabiegu robi się znacznie bardziej klarowny i jest to jedyny znany sposób na zredukowanie tego post-procesowego rozmycia.

 

PS> Działa to podobnie do LumaSharpen znanego z SweetFX lub ReShade ;)

 

Nie zauważyłem wcześniej Waszych postów w tej sprawie. Na rdr2 przeskakuję bezpośrednio z pięknej grafiki odysseya i tutaj się po prostu muszę przyzwyczaić. Tragedii nie ma, w końcu na ps3 grałem w 720p w rdr1 i też dało się wytrzymać, fabuła mnie w niej pochłonęła całkowicie...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, dlaczego Rockstar nie cofnął się dalej w czasie, żeby pokazać na prawdę Dziki Zachód? Np. czasy budowy kolei, itp. 1889 rok to już schyłek tej epoki a chciałoby się ją zobaczyć w pełnej krasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, dlaczego Rockstar nie cofnął się dalej w czasie, żeby pokazać na prawdę Dziki Zachód? Np. czasy budowy kolei, itp. 1889 rok to już schyłek tej epoki a chciałoby się ją zobaczyć w pełnej krasie.

 

Gra się zaczyna w 1899 nie 1889.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia, czy to nie około 189x powstał pierwszy samochód (elektryczny?) :E

RDR1 to kiedy się zaczyna? 1911? To już niespecjalnie "wild wild west" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli popatrzymy na sam rok akcji RDR to bliżej tu czasów Mafii niż ery Dzikiego Zachodu ;)Szkoda, że R nie cofnął się dalej, a tylko o 12 lat (tak, moja pomyłka 1899 rok ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli popatrzymy na sam rok akcji RDR to bliżej tu czasów Mafii niż ery Dzikiego Zachodu ;)Szkoda, że R nie cofnął się dalej, a tylko o 12 lat (tak, moja pomyłka 1899 rok ;)).

 

Sama fabuła mówi o końcu ery dzikiego zachodu. Właśnie z tego powodu gang ucieka bo przez rozwój miast, kolei nie ma już dla nich tam miejsca. Ogólnie okres dzikiego zachodu był dość krótki i jego początki to raczej nie było nic ciekawego bo to było zasiedlanie obszarów i walka z indianami.

 

Moim zdaniem to dobry okres na grę czyli schyłek dzikiego zachodu i cywilizacja która wdziera się już konkretnie(pociągi, fabryki, miasta) w ten już nie taki dziki zachód.

 

Z wikipedii

"Do czasu pojawienia się białych osadników z Europy, Amerykę Północną zamieszkiwali tylko Indianie. Pierwsi przybysze ze Starego Kontynentu zakładali swoje osady głównie w pobliżu wschodniego wybrzeża. Sytuacja zmieniła się w 1803 roku, kiedy terytorium niedawno utworzonych Stanów Zjednoczonych gwałtownie się powiększyło, gdy amerykański rząd kupił dawne kolonie francuskie, a potem także Florydę. Do połowy XIX wieku zajął też Teksas, Kalifornię i Nowy Meksyk. Wówczas miliony białych osadników ruszyły krytymi wozami w stronę Pacyfiku na podbój tych rozległych ziem, które zaczęto nazywać Dzikim Zachodem. Pojęcie to przestało obowiązywać pod koniec XIX wieku, gdy zakończyły się walki z Indianami, a na zachodnich ziemiach Ameryki Północnej powstała część linii kolejowej i wybudowano nowoczesne miasta. "

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak obraz po takim zabiegu robi się znacznie bardziej klarowny i jest to jedyny znany sposób na zredukowanie tego post-procesowego rozmycia.

 

PS> Działa to podobnie do LumaSharpen znanego z SweetFX lub ReShade ;)

 

 

A jak ktos ma TV SONY to tam jest taka funkcja Tworzenie Realizmu ,dziala to bardzo podobnie wlasnie jak LumaSharpen ktory jak gralem na PC zawsze wgrywalem do gier.

Wiedmzin 3 Krew i Wino chyba na poczatku był bez tego ,i tez gra byla zamazana.

 

Ale faktycznie obraz na PRo jest czasem tak rozmyty ,ze czuje jakbym gral jak w AC Unity w 900p :o

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ostrości w TV bardzo pomaga. Zresztą to nie jest pierwsza gra która po prostu wygląda jak rozmyta w innych rozdzielczościach jak natywne 4k. Dość agresywny AA + niska rozdzielczość w grze, która ma dużo drobnych detali i robi się mydło w niższych rozdzielczościach.

 

To samo było z np. Mafią 3 w rozdzielczościach innych/niższych niż natywne 4k nie dało rady bez luma Sharpen. Podobnie w FF XV jak ktoś gra poniżej natywnego 4k to bez Luma Sharpen i reshade się nie obejdzie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki, wchodzę sobie na Allegro a tam promowane:

WpM08wU.png

 

Coś szybko staniała ta gra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rockstar nie daję sobie w kaszę pluć ostatnio Trusted Reviews zapłaciło milion funtów kary za ujawnienie przed premierą tajnych informacji o grze. Więc bardzo możliwe, że w przeciwieństwie do innych firm oni w końcu wykoszą Januszy z allegro.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jak to jest

 

Ci z Xboxow graja sobie na takich kontach za 3 zl i jest to legalne ?,a NA PS4 takich kont praktycznie nie ma,czasem ktos daje na 7 dni.

Bo tez bym czasem wolal zagrac za 2,50zl niz za 270 ...

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up nie jest to legalne

 

 

 

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

 

4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

 

A kupujący takie piraty też mogą mieć nieprzyjemności.

 

Dishar ma zamknięte konto na allegro. Więc, albo sprzedaje dalej na słupy, albo czeka na kolejną rozprawę :lol2:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni też gram, gra nie odstrasza na Prosiaku, widziałem gorzej działające gry. Chciałem tylko napisać, że między misjami więcej czasu spędzam na frywolnej jeździe, biwakowaniu, polowaniu niż na głównym wątku. Misja z polowaniem na grizzli - coś pięknego, trafiła mi się sekwencja gdy mnie powalił, detale typu ślady pazurów na kurtce po walce powalają. Czuć, że to wszystko żyje, nie tylko miasta ale i dzicz, np. trafiłem nad jeziorem na taką sytuację, że niedźwiedź gonił wilka, on samotnik uciekł, a po chwili wrócił z watahą i misiek został bez szans. :o:thumbup: Za mną dopiero 10 godzin gry, a liznąłem chyba 5% wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest piękne w tej grze, gdzie się nie ruszysz trafisz na jakieś smaczki.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama fabuła mówi o końcu ery dzikiego zachodu. Właśnie z tego powodu gang ucieka bo przez rozwój miast, kolei nie ma już dla nich tam miejsca. Ogólnie okres dzikiego zachodu był dość krótki i jego początki to raczej nie było nic ciekawego bo to było zasiedlanie obszarów i walka z indianami.

 

Moim zdaniem to dobry okres na grę czyli schyłek dzikiego zachodu i cywilizacja która wdziera się już konkretnie(pociągi, fabryki, miasta) w ten już nie taki dziki zachód.

 

Z wikipedii

"Do czasu pojawienia się białych osadników z Europy, Amerykę Północną zamieszkiwali tylko Indianie. Pierwsi przybysze ze Starego Kontynentu zakładali swoje osady głównie w pobliżu wschodniego wybrzeża. Sytuacja zmieniła się w 1803 roku, kiedy terytorium niedawno utworzonych Stanów Zjednoczonych gwałtownie się powiększyło, gdy amerykański rząd kupił dawne kolonie francuskie, a potem także Florydę. Do połowy XIX wieku zajął też Teksas, Kalifornię i Nowy Meksyk. Wówczas miliony białych osadników ruszyły krytymi wozami w stronę Pacyfiku na podbój tych rozległych ziem, które zaczęto nazywać Dzikim Zachodem. Pojęcie to przestało obowiązywać pod koniec XIX wieku, gdy zakończyły się walki z Indianami, a na zachodnich ziemiach Ameryki Północnej powstała część linii kolejowej i wybudowano nowoczesne miasta. "

 

Ja właśnie chciałbym zobaczyć czasy osadnictwa i Indian, a nie schyłek, coś a la powieści Karola Maya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A mi w ich testach VRR coś nie gra, testowali AOC którego mam (VA) i według nich i tej scenki migocze jak diabli. Posiadam go od dwóch dni i ani jednego mignięcia nie widziałem.  Tutaj też ludzie się sprzeczali, który model migocze, a który nie.
    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W. Jeszcze jedna uwaga. W specyfikacji masz 1 x PoE (802.3af/at). Oznacza to, że aby na 2 wyjściach w expanderze mieć 15W to switch musi być POE+ 802.3at, czyli na jednym porcie musi dać 30W. Jak dasz standardowego switcha 802.3af (czyli 15W) to w extenderze nie możesz podłączyć do każdego z dwóch wyjść urządzeń biorących 15 W. Wtedy tylko 1 port będzie działał z teką mocą  albo 2 gdzie suma mocy nie przekroczy 15W (Możesz wtedy np. podłączyć tylko 2 kamery np. po 6W).   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...