Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zapytam inaczej...

Czy to nie jest przypadkiem tak ze Rockstar PRZYPOMNIAL szanownej branzy i graczom jak sie powinno robic fabulę i zadania poboczne,postacie,relacje miedzy nimi.

Bo mam wrazenie za lata gier wydawanych od EA,Ubisoftu i kliku innych nabijaczy kasy przyciemnilo prawdziwy sens grania w gry,i jak taka gra powinna wygladać.

Nic sie nie zmieni tylko potwierdza regule. Activiosn ubi i EA trzepią taka kapuste przy ograniczaniu wydatków ze głowa mała. Rokstar ma markę i renomę wiec sobie może pozwolić wydać tyle kasy na jeden tytuł . Ich gra tak jak gta5 będzie się sprzedawać latami. Dzięki trybowi onnlin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

RDR2 przy ponad 60% fabuły szykuje się dla mnie dla najlepszą grą fabularną z otwartym czy częściowo otwartym światem. Wiedźmin 3 i The Last od Us będzie musiało ustąpić miejsca. Po tym co już widziałem nie widzę już nawet cienia szansy aby było inaczej.

A dla czego tak. Ponieważ, w żadnej innej grze nie czułem takiego klimatu, takiej interakcji z światem. W żadnej innej grze nie doświadczyłem takiego poziomu wsiąknięcia w grę.

Mógłbym pisać i pisać godzinami o smaczkach w tej grze jak w żadnej innej. Począwszy przez fabułę, olbrzymią ilość postaci pobocznych z charakterem, a nie sztucznych kukieł jak w innych grach. Dubbing w tej grze to mistrzostwo, udźwiękowienie to samo, przepiękny świat w którym na każdym kroku czuć życie.

Normalnie potrafię sobie rozpalić ognisko w lesie, usiąść przy nim i przy jego odgłosach wsłuchiwać się dalej w otoczenie, które żyje jak nigdy dotąd w innych grach. Odgłosy otoczenia w zależności od miejsca są inne i zawsze są bardzo realistyczne. Nawet jeżdżąc koniem po lesie i słysząc łamane gałązki pod jego kopytami, stąpanie po liściach, ruch trawy to jest normalnie coś czego w żadnej innej grze nie doświadczyłem na taką skalę i buduje to niesamowitą więź z mega dopracowanym światem gry.

Dodatkowo fizyka w tej grze to jest coś nieosiągalnego dla innych gier w które grałem wcześniej. Jak już pisałem tutaj nad każdą jedną pierdołą w tej grze można by się rozpisywać.

Ta gra to majstersztyk i rewolucja i do tego działa nawet na kalkulatorze(xbox one) :E. Ilość różnego rodzaju smaczków w tej grze dosłownie nokautuje wszystkie inne produkcje w które do tej pory miałem okazję zagrać.

Przynajmniej ja tak mam zwracam uwagę na najdrobniejsze szczegóły, które są w tej grze dopracowane jak w żadnej innej w jaką grałem. Jednym słowem rockstar stworzył grę o której mogę śmiało powiedzieć, że to gra najbliższa temu o czym marzyłem od dziecka aby doświadczyć w grach. A grami zaczynałem bawić się od samego początku lat 90tych.

Heh jakbym widział siebie ;). Podpisuje się pod każdy twój tekst.. To rewolucja w dziedzinie gier. Troche zaluje ze nie przeszedłem dodatków do Wieska 3 przed zagraniem w RDR 2 ;). Teraz chyba będzie pustka jak uruchomie rodzimą produkcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przynajmniej ja tak mam zwracam uwagę na najdrobniejsze szczegóły, które są w tej grze dopracowane jak w żadnej innej w jaką grałem. Jednym słowem rockstar stworzył grę o której mogę śmiało powiedzieć, że to gra najbliższa temu o czym marzyłem od dziecka aby doświadczyć w grach. A grami zaczynałem bawić się od samego początku lat 90tych.

Ktoś mądry mi powiedział ze RDR2 trzeba brać w całości jaka jest albo w ogóle.. jak nie zwraca się na ten poziom wypieszczenia gry to się traci polowe fanu. I potem się wygaduje takie dyrdymały ze asasyn to prawie tak samo dobry..

To rewolucja w dziedzinie gier.

Bez przesady tak powinny wyglądać gry singlowe . Ale wydawca się opłaca robić kupsztale po kosztach bo i tak się sprzedadzą takie jak cal of duty i pubg..

Edytowane przez wąsacz11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Saint Denis nawet znajdziecie domy co mają rynny i rury spustowe odprowadzające wodę z dachów, po deszczu jak przystało w ich okolicy na ziemi/bruku jest najwięcej wody, która to oczywiście się ładnie rozchlapuje jak po niej przejdziemy. Nie wiem ile razy będę musiał przejść tą grę aby odkryć przynajmniej te 90% smaczków, które do tej gry załadowali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh jakbym widział siebie ;). Podpisuje się pod każdy twój tekst.. To rewolucja w dziedzinie gier. Troche zaluje ze nie przeszedłem dodatków do Wieska 3 przed zagraniem w RDR 2 ;). Teraz chyba będzie pustka jak uruchomie rodzimą produkcje.

W kwestii smaczków, interakcji z światem, poziomem fizyki itd. na pewno będzie czegoś brakowało, ale fabularnie te dwa dodatki do wiedźmina są na prawdę prowadzone na najwyższym poziomie i dalej jest to poziom nie do ogarnięcia dla zdecydowanej większości dzisiejszych gier.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak da się dostrzec takie detale na bieda Pro bez true 4k.

Oczywiście że się da i to bez problemu. lukadd i ja pisaliśmy na premierę że do tej gry trzeba podbić nieco ostrość w TV co pomaga na wydobycie detali z tego rozmycia obrazu na PS4Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy lepszy, ale drugi też miał swój urok oczywiście jeśli ktoś lubi jakby to powiedzieć takie bardziej baśniowe klimaty :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko pierwszy.

Fizyka też, w RDR2 jest lepsza. Euphoria Physics Engine Simulator robi miazgę z tej w Wiedźminie 3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie imiona mają Wasze konie?

Mój to Łukasz.

Moja klacz to Płotka :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

A mój "Konik" hehe :D Chociaż chyba skorzystam z tego kodu który daje nowego konia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja zapytam inaczej...

Czy to nie jest przypadkiem tak ze Rockstar PRZYPOMNIAL szanownej branzy i graczom jak sie powinno robic fabulę i zadania poboczne,postacie,relacje miedzy nimi.

Bo mam wrazenie za lata gier wydawanych od EA,Ubisoftu i kliku innych nabijaczy kasy przyciemnilo prawdziwy sens grania w gry,i jak taka gra powinna wygladać.

A jaki jest prawdziwy sens grania w gry?

Nie zapominajmy, Że gry są różne, mają zróżnicowany gameplay i w każdą grę gra się trochę inaczej. Nie każdy tytuł stawia w takim samym stopniu na fabułę, zadania, itp.

Nie można też porównywać Rockstara z innymi twórcami, bo On może sobie pozwolić na robienie gry przez 8 lat, a inni twórcy muszą wydać x tytułów w roku i to się nie zmieni, bo musiałaby się zmienić całkowicie mentalność graczy - wyobrażacie sobie, że gracz czeka 8 lat na jeden nowy tytuł od Ubi, EA, itp.? Przecież byłby krzyk i płacz, ze nie ma w co grać a twórcy się lenią ... Już przy okazji przesunięcia premiery jakiejś gry mamy taki płacz.

Nie rozumiem też, jak ludzie mogą porównywać ze sobą różne gry, które nie reprezentują tego samego gatunku? Trafiłem np. na recenzję RDR2, której autor mówi, że przed RDR2 grał w "Spider Mana", która teraz po zagraniu w tytuł Rockstara jest dla niego "gównem" ... Hej! to zupełnie inna gra, inny gameplay, akcent postawiony na zupełnie inne rzeczy, niż w RDR2 ...

Tak swoją drogą, fajnie by było, gdyby ktoś na bazie RDR2 zrobił grę opartą o powieści Karola Maya: Winetou, Old Surehand, itp. :P

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie można też porównywać Rockstara z innymi twórcami, bo On może sobie pozwolić na robienie gry przez 8 lat, a inni twórcy muszą wydać x tytułów w roku i to się nie zmieni, bo musiałaby się zmienić całkowicie mentalność graczy - wyobrażacie sobie, że gracz czeka 8 lat na jeden nowy tytuł od Ubi, EA, itp.? Przecież byłby krzyk i płacz,

Jak najbardziej sobie wyobrażamy, trafiają się takie gry przykład UBI i ostatnia głośna gra tworzona już od wielu lat to np. Beyond Good and Evil 2.

Jeśli chodzi o UBI to jest moloch i ma wiele grup pod sobą.

Origins i Odyssey były tworzone równolegle. Więc to nie jest tak, że w rok zrobili odyssey jak niektórym się wydaje.

W 2019 roku nie zobaczymy kolejnej części tej gry. Najwcześniejszy termin to 2020.

Mój konik to Płotka oczywiście :D

A z małych smaczków to jeszcze nie wiem czy zwróciliście uwagę czytając listy, że gdy kartka jest zapisana z dwóch stron to przebijają litery jak w realu.

W sumie nic specjalnego, ale w zależności od intensywności światła przebijają bardziej lub mniej wyraźnie :D

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój to Łukasz.

Moj Izka, po kobiecie mojej. Nie byla zachwycona 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz, "Beyond Good and Evil 2" to wyjątek potwierdzający regułę - pierwsza część gry miała świetne recenzje ale nie bardzo się sprzedała ale obrosła kultem i Ubi może tu sobie pozwolić na taką zwłokę, bo to jest jednak swoisty eksperyment.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zapominajmy, Że gry są różne, mają zróżnicowany gameplay i w każdą grę gra się trochę inaczej. Nie każdy tytuł stawia w takim samym stopniu na fabułę, zadania, itp.

Nie można też porównywać Rockstara z innymi twórcami, bo On może sobie pozwolić na robienie gry przez 8 lat, a inni twórcy muszą wydać x tytułów w roku i to się nie zmieni, bo musiałaby się zmienić całkowicie mentalność graczy - wyobrażacie sobie, że gracz czeka 8 lat na jeden nowy tytuł od Ubi, EA, itp.? Przecież byłby krzyk i płacz, ze nie ma w co grać a twórcy się lenią ... Już przy okazji przesunięcia premiery jakiejś gry mamy taki płacz.Tak swoją drogą, fajnie by było, gdyby ktoś na bazie RDR2 zrobił grę opartą o powieści Karola Maya: Winetou, Old Surehand, itp. :P

Ale czekaj....to ktos zabroni Ubisfotowi zeby troche zwolnił i nie wydawał np Far cry 6? to zwykla łatwa chec pieniadza tutaj działa.

A jak cos sie robi na szybko to to nigdy nie bedzie ta dopiete na ostatni guzik jak chocby RDR2.Jakos Redzi nie robia kolejengo dodatku do Wieska a mogli by ,sprzedalo by sie jak cieple buleczki,a jednak nie robia bo czuja ze nie pobija poprzeczki ktora zawiesil sam W3.A co by powiedzial na to Ubi.....dodatki do Far cry5 to bodaj na Marsie i tam gdzies jeszcze.. niedlugo kolejny Far cry bedzie na Mokotowie.

A Rockstar to jest troche leniwy, bo chyba kazdy by tu zagral w takiego Maxa Payna 4,Bully 2,L.A Noire 2 ach piekne by to bylo ;)

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

E panowie co ten kod daje co jest dodawane do pudelka? Wiem ze konik nowy ale jakiś zestaw bandyty czyli co? w ciuchach nic nie widzę ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Redzi nie robią kilku gier na raz, więc sobie mogą pozwolić, choć ich Wieśki i tak wychodziły co cztery lata, podobnie jak "Uncharted 2" i 3 co dwa lata i dopiero czwórkę robili pięć lat. Ubi nie musi nic zmieniać, bo taki "Far Cry" się sprzedaje ale akurat ta seria to nie moja broszka, bo nie ma wielkich różnic pomiędzy trójką a piątką, ja czekam na jakąś liniową strzelankę a la "Doom".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój to Łukasz.

Mam 3, Zelda, Płotka i Prystek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś z Xboxem One X ma spadki klatek w czasie zdarzeń/misji pobocznych typu przygnieciona kobieta koniem itp, czasami przy tych misjach gdy chce komuś pomóc i wciskam LT by zagadać klatki spadają dość ostro w dół na oko 10fps?!, gdy misja się zakończy płynność wraca do normy. Nie przy wszystkich tych pobocznych zdarzeniach tak jest ale już klika razy tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, takich rzeczy nie uświadczyłem, jedyne zauważalne spadki to w saloonie wieczorem jak się jakaś rozruba dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby grę robili 8 lat a bardzo dużo bydynkow jest zamkniętych, to duże miasto Saint coś tam, praktycznie większość budynków zamknięte, co z tego ze wygląda fajnie jak budynki pozamykal jak w gta, to samo jest w wioskach, do zadnego kościoła się nie da wejść, sporo bydynkow pozamykanych, technologicznie jest to już możliwe, Rockstar zasoby ma ogromne, czas pracy też był długi i nadal to nie to, wiedzmin dużo lepsze wrażenie robił, a nie wydaje mi się żeby novigradzie był miastem mniejszym od tego największego w rdr 2.

Juz mam wrażenie ze w rdr 1 do większej ilości budynków dało się wchodzic.

Gra wygląda genialnie, ale imo ta ilość budynków do których można wchodzić jest rozczarowaniem.

Novigrad swego czasu zrobił na mnie dużo lepsze wrażenie, ilość budynków do których można wchodzić.

Nie widzę również sensu zbierania zasobów na ubrania jakieś dodatki, slaba motywacja, w wiedzminie, wiedzminskie sety poszczególne poziomy bardziej mnie motywowaly.

Z minigiere łowienie ryb i poker spoko, od bidy noz tez moze byc reszta jak dlamnie do wyrzucenia, szkoda ze bilarda nie ma.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wiesz, że do wielu tych budynków można wejść rozwalając strzelbą okna, drzwi.

Tutaj masz pokazane od 9:08"

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przejechałem obraz "ostrością" w ystawieniach tv z 0 na 95 i teraz dopiero mogę grać. Obraz przestał wyglądać jakbym wzrok tracił. A jest to postproces także zgdonie z zaleceniem digitalfoundry go nie stosowalem do grania na prosiaku bo nie było.nigdy takiej potrzeby. Ale tutaj różnica jest niebo a ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój to Łukasz.

Janusz 8:E Czasem jest uparty i robi jakieś dziwne rzeczy no ale imię zobowiązuje.

Pijaństwo w grze chyba lepiej pokazane niż w GTA V. Strach na konia wsiadać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi