Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

tylko vulkan na dx 12 sa dropy  i gra nie jest plynna, obraz rwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, karsone napisał:

Gracie na vulkanie czy d12 ? Zrobiłem uv 3090 i spokojnie przechodzi testy w 3dmarku a rdr 2 mam zawieszenia gry. Zmieniłem teraz na d12 i pierwsze co zauważyłem to spadek zużycia cpu i gpu zamiast na 94-98% pracuje na 100 , czasami 99. Potestuje , może ta zmiana rozwiąże problem. 

Prawda jest taka, że prawdziwym sprawdzianem dobrze zrobionego UV/OC to gry, dobrym przykładem jest tutaj Wiedźmin 3, lub RDR2. Karta może przejść 3Dmarka, lub nawet inną grę, dopiero jak się nie wysypie przy Wieśku 3 to można powiedzieć, że jest stabilnie ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie, karta 5700XT, gra zawieszała komputer z restartem, w kilku tych samych miejscach.

Po zmianie na DX12 na razie działa. 3D Mark też mi przechodził, a nawet kilka godzin furmark, a RDR2 i tak się wieszało. Ja miałem ustawienia fabryczne, bez OC i UV.

Coś ta gra nie działa dobrze na API Vulkan.

Edytowane przez grzesiek811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy miał inaczej, jednemu lepiej gra chodziła na Vulcanie, innemu na DX12. Mi od premiery lepiej chodzi na DX12 ;)  Tzn.. chodziła, bo teraz zagrać nie mogę  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tylko potwierdza moje prorocze słowa, że to gówniany port z konsoli wydany najmniejszym kosztem i wysiłkiem. Zobaczcie ile czasu minęło od premiery na PC a tu dalej przewalają się raz na jakiś czas różne problemy.

Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie...

K0vFYd6.jpg

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niezmiernie zadowolony od premiery gry na PC :E

vS5Izl6.png

Trzy GPU od premiery PC przerobiłem w RDR2 2070, 3080 i teraz przerabiam 4090. Giera się zawsze świetnie skalowała z detalami i zawsze było masełko i bezproblemowe granie. Oprócz sporadycznych testów na DX12 zawsze grane na Vulkanie.

Na wiele na dzień dzisiejszy nie mogę ponarzekać w kwestiach technicznych. Bez powodu wywaliło może z 3-4 razy na tyle godzin, a sesje czasami waliłem grube i całodzienne, gdzie w przerwach gra była tylko minimalizowana na jakiś czas. Do tego zwalona i lipnie działająca teselacja drzew, no i fizyka wody zwalona na ultra do dziś nie poprawiona. Tych opcji nawet na 4090 nie włączam bo są po prostu zwalone :E No jeszcze kapkę na dość agresywne TAA można by ponarzekać.

Po za tym miodzio ?Dla mnie to gierka w top 3 poprzedniej dekady :E Bez konkretnego miejsca bo mam 3 gry w topie dekady którym po prostu nie potrafię przydzielić konkretnego miejsca czyli właśnie RDR2, Persona 5 i Wiesio 3.

Edytowane przez lukadd
  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 34h na razie odpuściłem, znudziła mnie trochę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam rozumiem jako gracz i mimo, że kocham świat RDR2 to zdaję sobie sprawę, że nie ma gier dla wszystkich, aby trafić grubo w gusta.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maras2574 napisał:

Odpisałem :) Zobaczymy co będzie dalej. I tak jestem w szoku że tak szybko się odezwali. Jednak R* to porządna firma :szczerbaty:

U mnie to byla wina MsiAfterburnera, po ostatnim update'cie nie da rady go wlaczyc bo wywala sie check licencji. Takze git wszystko dziala. W sensie trzeba najpierw wlaczyc gre, a potem dopiero Afterburnera.

3 godziny temu, karsone napisał:

Gracie na vulkanie czy d12 ? Zrobiłem uv 3090 i spokojnie przechodzi testy w 3dmarku a rdr 2 mam zawieszenia gry. Zmieniłem teraz na d12 i pierwsze co zauważyłem to spadek zużycia cpu i gpu zamiast na 94-98% pracuje na 100 , czasami 99. Potestuje , może ta zmiana rozwiąże problem. 

W ogole kisne ostatnio bo gdzie nie wchodze to ludzie narzekaja ze im sie gra crashuje. a to RDR2, a to Hogwarts Legacy, a to Dead Space Remake, a to Wiedzmin RT, a to Call of Duty ostatni i masa innych gier. Ja nie mialem ani jednego crasha zadnej gry od nie wiem kiedy, cos mi sie wydaje ze te wasze stabilne kompy po OC/UV jednak nie sa takie stabilne.

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

W ogole kisne ostatnio bo gdzie nie wchodze to ludzie narzekaja ze im sie gra crashuje. a to RDR2, a to Hogwarts Legacy, a to Dead Space Remake, a to Wiedzmin RT, a to Call of Duty ostatni i masa innych gier. Ja nie mialem ani jednego crasha zadnej gry od nie wiem kiedy, cos mi sie wydaje ze te wasze stabilne kompy po OC/UV jednak nie sa takie stabilne.

To nie patrz na takie posty bo one nie jest miarodajne. Ludzie piszą takie posty że mają takie problemy bo mają i próbują to rozwiązać po przez właśnie założenia takiego tematu czy napisaniu posta. Przez co  wydaje się że są z tym same problemy. Jednakoż większość osób, które zrobią OC to nie przylatuje na forum chwalić się że gra działa tylko siedzi cicho i sobie gra.

To tak samo jak z wiadomościami w TV. Tam większość informacji jest podawana w negetywnym wydaniu. Np. ktoś kogoś zabił, tam gdzieś był wypadek czy zamach. Przez co wydaje się że świat jest zły i okrutny. Ale oglądają, np. filmiki z podróży prywatnych osób to jest wręcz przeciwnie. 

Edytowane przez sabaru
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

U mnie to byla wina MsiAfterburnera, po ostatnim update'cie nie da rady go wlaczyc bo wywala sie check licencji. Takze git wszystko dziala. W sensie trzeba najpierw wlaczyc gre, a potem dopiero Afterburnera.

No u mnie jest jednak co innego, włamsko na konto jak nic !!! Złodzieje pierdzielone :rozga:

  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sabaru napisał:

To nie patrz na takie posty bo one nie jest miarodajne. Ludzie piszą takie posty że mają takie problemy bo mają i próbują to rozwiązać po przez właśnie założenia takiego tematu czy napisaniu posta. Przez co  wydaje się że są z tym same problemy. Jednakoż większość osób, które zrobią OC to nie przylatuje na forum chwalić się że gra działa tylko siedzi cicho i sobie gra.

Wiadomo, jak kto ma problem to szuka pomocy i pisze na forum. A, jak gra jest bardzo popularna to i tematów z problemami siłą rzeczy będzie więcej. A komu chodzi dobrze, to nie pisze, bo i po co.

3 godziny temu, maras2574 napisał:

No u mnie jest jednak co innego, włamsko na konto jak nic !!! Złodzieje pierdzielone :rozga:

Mi ktoś kiedyś ukradł konto ze strony torrentowej. Aż byłem zdziwiony, że ludzie sobie taki trud zadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko już OK ? Rockstar w kolejnych mailach przysłał prośbę o potwierdzenie email i odnośnik do nowego hasła ;) Muszę przyznać że jestem zdziwiony, że tak szybko to poszło :)

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie jeszcze na koncie weryfikację dwuetapową, najlepiej na apkę google authenticator za pośrednictwem telefonu.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakieś tipy na łapanie legendarnych ryb? Zwykłe, to nie problem, ale legendarne i duże nie dają się złapać. Męczę się teraz na bagnach. Wiem jak prowadzić rybę, żeby nie zerwać żyłki, tapując blokadę i kontrując kierunek, ale problemem jest to, że po krótkiej chwili uciekają mi za daleko i niemożliwe jest je ich przyciągniecie do brzegu. Spacja praktyczne ich nie ścigą do brzegu. Tak, poprawiam pozycję wędki lpm jak coś. To jest najgorsza minigierka jaką widziałem w jakiejkolwiek grze, kiedykolwiek. Czysty rak:help:

e:

Dobra złapałem w końcu tą na bagnach. Fartem, bo blisko chwyciła brzegu. Prawie 19kg, ale leję na pozostałe 12 sztuk legendarnych ryb. Za bardzo rakowe to jest.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ci poradzić, zobacz sobie na youtube, na pewno jest masa poradników. Ja gram na padzie i nigdy nie miałem problemów z legendarnymi rybami. No chwilkę trzeba było cierpliwości, aby je wyciągnąć, ale nic co by powodowało rwanie sobie włosów z głowy. Jak nie wyciągnąłem za pierwszym podejściem to za drugim poszło.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby pogrzeb był, ale ludki jeszcze się szwędają po tym pięknym świecie gry :) 

2q7tDFv.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, ale radość z tego żadnej, bo teraz jest... prawdziwy dziki zachód.
Jak kogoś spotkasz, to albo Cię okradnie, albo wydupa - albo jedno i drugie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem co było problemem. Po pierwsze trzeba o wiele częściej zaciągać wędkę lpm, to raz. Dwa, przyciskiem R można przyspieszyć ściąganie żyłki. Po opanowaniu tego złapałem legendarnego jesiotra 20kg w kilka minut.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Oczywiście, że tak, ale radość z tego żadnej, bo teraz jest... prawdziwy dziki zachód.
Jak kogoś spotkasz, to albo Cię okradnie, albo wydupa - albo jedno i drugie. ;)

Spotkałem kilku samotnych wilków, ani jeden nie był "agresywny" :szczerbaty: Wozu z towarem też mi nikt nie ukradł :) 

A radość jest, bo kupa misji do zrobienia ;)

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maras2574 napisał:

Spotkałem kilku samotnych wilków, ani jeden nie był "agresywny" :szczerbaty: Wozu z towarem też mi nikt nie ukradł :) 

A radość jest, bo kupa misji do zrobienia ;)

Może czas patologii RDR2O minął, bo to był ogromny problem.
Często omawiany albo piętnowany - chamówa userów online.
Byłoby świetnie, gdyby to się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Może czas patologii RDR2O minął, bo to był ogromny problem.
Często omawiany albo piętnowany - chamówa userów online.
Byłoby świetnie, gdyby to się zmieniło.

Raz się z tym spotkałem, debile w bandzie jeździły i naparzali do wszystkiego co się ruszało !!!  Ale jak na ponad 100 godz. w online, to i tak nie jest źle ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kelam napisał:

Panowie macie jakieś tipy na łapanie legendarnych ryb? Zwykłe, to nie problem, ale legendarne i duże nie dają się złapać. Męczę się teraz na bagnach. Wiem jak prowadzić rybę, żeby nie zerwać żyłki, tapując blokadę i kontrując kierunek, ale problemem jest to, że po krótkiej chwili uciekają mi za daleko i niemożliwe jest je ich przyciągniecie do brzegu. Spacja praktyczne ich nie ścigą do brzegu. Tak, poprawiam pozycję wędki lpm jak coś. To jest najgorsza minigierka jaką widziałem w jakiejkolwiek grze, kiedykolwiek. Czysty rak:help:

e:

Dobra złapałem w końcu tą na bagnach. Fartem, bo blisko chwyciła brzegu. Prawie 19kg, ale leję na pozostałe 12 sztuk legendarnych ryb. Za bardzo rakowe to jest.

Dynamitem :D 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, maras2574 napisał:

Raz się z tym spotkałem, debile w bandzie jeździły i naparzali do wszystkiego co się ruszało !!!  Ale jak na ponad 100 godz. w online, to i tak nie jest źle ;)

Ja myslalem ze tak poprostu multiplayer w tej grze wyglada. Ze 3 w sumie gralem, raz mnie zabili po 15 minutach, raz mnie ruskie zwiazaly i zrzucily ze skaly, raz mnie rozjechali wozem. Tam sie w ogole cos robi oprocz zabijania randomów?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...