Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Może z tym HDR jest jednak tak jak pisze i na XBOX ONE X wygląda to dobrze a na PS4Pro jest lipa bo sprzęt za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z tym HDR jest jednak tak jak pisze i na XBOX ONE X wygląda to dobrze a na PS4Pro jest lipa bo sprzęt za słaby.

Hdr podobno nie wypływa na wydajność w ogóle.

Wiec albo implementacja jest skopana, jakiś bug, albo nie umiecie ustawić, odbiornik jest za słaby.

 

Istnieje również szansa ze twórcy pracując nad gra 8 lat ( gdzie hdr nie było przecież wtedy) większość materiałów przygotowywali w sdr, mowie o artystach głównie, a to jest zwykła konwersja sdr do hdr i nie robi takiego wrażenia.

 

Wieczorem napisze jak to wypada u mnie na ps4 pro .

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze nie ma możliwości ustawienia punktu bieli, jest tylko jasność hdr. W nocy nie miałem czasu i nie próbowałem dokładnie wyższych poziomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR to przecież kwestia ustawień i odbiornika, ustawcie tak aby chmury na niebie były właściwie pokazane jak ktoś ma porządny peak to na pewno nie jest to przedział 100-300 tylko dużo wyżej, a raczej 500 (maksymalny). Ten screen do ustawienia ładnie pokazuje chmury na niebie do ustawienia. HDR w tej grze jest klasą samą w sobie, tak jak napisałem wyżej.

 

No nie wiem Alex podpiłem go specjalnie pod Philips Momentum 436M6VBPAB z VESA HDR1000 i nadal jest lipa nie wygląda to dobrze. Ten HDR nie jest tak syty jak np. w Assassin's Creed Odyssey czy Forza Horizon 4. Gram na PS4Pro może na XOX wygląda lepiej HDR. Zobacz że u innych na PlayStation też jest lipa - chyba mi nie powiesz że lukadd nie potrafi ustawić HDR bo to nie pierwsza gra którą tak ogrywamy :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy padnie rekord stulecia jeśli chodzi o sprzedaż gry w dniu premiery? :)

Nie padnie. GTA V to 12 mln w pierwszym dniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie padnie. GTA V to 12 mln w pierwszym dniu.

Otóż w 24 godziny sprzedano 11,21 mln sztuk GTA V*. Do 12 trochę brakowało. Biorąc pod uwagę słaby marketing RDR2 ogólnie przez cały okres produkcji w porównaniu do GTA V, można spodziewać się mniejszej sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdr podobno nie wypływa na wydajność w ogóle.

Wiec albo implementacja jest skopana, jakiś bug, albo nie umiecie ustawić, odbiornik jest za słaby.

 

Istnieje również szansa ze twórcy pracując nad gra 8 lat ( gdzie hdr nie było przecież wtedy) większość materiałów przygotowywali w sdr, mowie o artystach głównie, a to jest zwykła konwersja sdr do hdr i nie robi takiego wrażenia.

 

Wieczorem napisze jak to wypada u mnie na ps4 pro .

 

Spokojnie to raczej wina czegoś innego u mnie jest HDR1000 w trybie VESA i też lipnie to wygląda na Prosiaku. Może to faktycznie jakiś błąd albo kiepska implementacja. Nie sprawdzę tego bo nie mam i nie planuje kupić XOX.

 

U niego wszystko będzie zawsze lepiej wyglądało.

 

A to z jakiej bajki ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR to przecież kwestia ustawień i odbiornika, ustawcie tak aby chmury na niebie były właściwie pokazane jak ktoś ma porządny peak to na pewno nie jest to przedział 100-300 tylko dużo wyżej, a raczej 500 (maksymalny). Ten screen do ustawienia ładnie pokazuje chmury na niebie do ustawienia. HDR w tej grze jest klasą samą w sobie, tak jak napisałem wyżej.

 

Jak dam na 500, to chmury, słońce, latarnie, ogień wyglądają spoko (choć w wielu innych grach znacznie lepiej), tylko co z tego jak noc jest jasna jak dzień, a to co ma być czarne jest szare ;p. Więc kontrast dalej jest słaby ;p. Powinny być dwa suwaki od jasności, jeden ogólny drugi od hdr. Przy domyślnych ustawieniach wszystko jest przygaszone, a kontrast gorszy niż na sdr plus problemy z kolorami. Nie chciało mi się bawić w ustawienia w TV (w każdej innej grze z hdr nie musiałem) i gram na sdr.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Alex podpiłem go specjalnie pod Philips Momentum 436M6VBPAB z VESA HDR1000 i nadal jest lipa nie wygląda to dobrze. Ten HDR nie jest tak syty jak np. w Assassin's Creed Odyssey czy Forza Horizon 4. Gram na PS4Pro może na XOX wygląda lepiej HDR. Zobacz że u innych na PlayStation też jest lipa - chyba mi nie powiesz że lukadd nie potrafi ustawić HDR bo to nie pierwsza gra którą tak ogrywamy :E.

 

Pierwsza lokacja jest mocno zamglona może dlatego nie macie takiego odczucia, ale będzie dzień i wtedy już można dobrze ustawić bo śnieg i niebo dobrze to oddaje, a szczególnie widać to dobrze na koniach, jeden ma białe elementy nóg itd. Dobrze też można ustawić na płomieniach np. jak pali się pierwszy dom / też w sumie po 30 minutach gry. Ustawisz spokojnie. Na pewno jednak nie jest to przedział sugerowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże sa te różnice w wersji na xboxa x a ps4 pro jesli chodzi o poziom grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dam na 500, to chmury, słońce, latarnie, ogień wyglądają spoko (choć w wielu innych grach znacznie lepiej), tylko co z tego jak noc jest jasna jak dzień, a to co ma być czarne jest szare ;p. Więc kontrast dalej jest słaby ;p. Powinny być dwa suwaki od jasności, jeden ogólny drugi od hdr. Przy domyślnych ustawieniach wszystko jest przygaszone, a kontrast gorszy niż na sdr plus problemy z kolorami. Nie chciało mi się bawić w ustawienia w TV (w każdej innej grze z hdr nie musiałem) i gram na sdr.

 

no niestety tutaj musisz to ustawić pod siebie, szczególnie jak nie grasz na oledzie i rozjaśni ci czerń.

 

Duże sa te różnice w wersji na xboxa x a ps4 pro jesli chodzi o poziom grafiki?

 

moim zdaniem bardzo duże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygodę czas zacząć :)

 

hennepin Ty masz 1300 nitów daj znać czy na XOX HDR w Red Dead Redemption 2 dobrze wygląda i działa to może zagadka zostanie rozwiązana ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w dobrych kilku recenzjach czytałem, że implementacja hdr jest taka sobie. Wszystkie inne gry na moim złomku działają ok z hdr, a tutaj nie. Bo jak podkręce jasność to tam gdzie powinno być ciemno jest za jasno i do tego biel np. śnieg nie ma odpowiedniej barwy. Inne kolory też nie do końca wyglądają jak powinny.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jak tylko zainstaluje sprawdzę, same nity dużo nie zdziałają jak nie ma odpowiedniego systemu wygaszania, ja mam akurat FALD z 150 stref więc powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w dobrych kilku recenzjach czytałem, że implementacja hdr jest taka sobie. Wszystkie inne gry na moim złomku działają ok z hdr, a tutaj nie. Bo jak podkręce jasność to tam gdzie powinno być ciemno jest za jasno i do tego biel np. śnieg nie ma odpowiedniej barwy. Inne kolory też nie do końca wyglądają jak powinny.

 

Potwierdzam to nie jest nawet zbliżony poziom do tego co widziałem ostatnio w Shadow of the Tomb Raider, Assassin's Creed Odyssey czy Forza Horizon 4. W tych tytułach HDR wygląda i działa bajecznie tutaj jest dziwnie.

 

Duże sa te różnice w wersji na xboxa x a ps4 pro jesli chodzi o poziom grafiki?

 

Tak są spore gra na XOX wygląda zdecydowanie lepiej - zbliżona jakość do tego co mógłbyś uzyskać grając na PC.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ta gra jest jakas dziwna, czuje sie jakbym wszystko robil w zwolnionym tempie, nie wspominajac o tutorialu ktory jest nudny jak flaki z olejem, normalnie mnie uspil, dzis rano go dokonczylem, jak na razie to ta gra dupy mi nie urwala :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że chodziło mi po głowie aby dla tej gry kupić X. To się wyleczyłem. Ogram na pro, a za jakiś czas wypasioną wersję na PC. Teraz to już nie ma opcji, aby ta gra nie wyszła na PC. Kwestia czasu tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda świetnie, z HDR nie ma żadnych problemów. Widocznie sporo osób nadal oczekuje po tym ficzerze nie wiadomo czego. Na PS4 Pro wszystko chodzi jak należy, wyższość wersji na Xboksa to w większości bajeczki.

 

Początek bardzo spokojny, więc ciężko cokolwiek powiedzieć. Gra faktycznie może się wydawać ociężała, takie są założenia mechaniki - postać ma swoją wagę, nie skacze po drzewach i skałach jak małpka z Assassin's Creed. Voice acting jak zwykłe klasa, dialogi w porządku.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra w to ktoś na normalnym ps4 slim? bo popadłem w paranoje i wszędzie widzę głosy graczy ps4 pro, strasznie wygląda to na zwykłej szarej plejce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ta gra jest jakas dziwna, czuje sie jakbym wszystko robil w zwolnionym tempie, nie wspominajac o tutorialu ktory jest nudny jak flaki z olejem, normalnie mnie uspil, dzis rano go dokonczylem, jak na razie to ta gra dupy mi nie urwala :thumbdown:

 

RDR trzeba raczej lubić. Red Dead Redemption na PS3 ma ocenę 95/100, a mnie nie wynudziła bardziej chyba żadna gra, może oprócz Assassin's Creed III. Dlatego RDR2 nie kupiłem i nie wiem czy w ogóle to kupię. Może w przyszłości na PC się to sprawdzi, przynajmniej normalna płynność będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mimo, że chodziło mi po głowie aby dla tej gry kupić X. To się wyleczyłem. Ogram na pro, a za jakiś czas wypasioną wersję na PC. Teraz to już nie ma opcji, aby ta gra nie wyszła na PC. Kwestia czasu tylko.

 

Nie ma sensu czekać. Jak wyjdzie ta gra na PC wówczas będzie się gralo w Cyberpunka lub w inne gry :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię westerny i dlatego kupuje Red Dead Redemption 2. :D

 

Ja mam jeszcze takie pytanie jak znacie dobre westerny bo bym sobie jakiś obejrzał przed premierą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przeczucie, że jak np z GTA przejdę ta grę jeszcze raz. Więc dla czego nie na PC. Bez sensu kupować X dla jednej gry.

 

Jeszcze 3h obijania się w pracy :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra w to ktoś na normalnym ps4 slim? bo popadłem w paranoje i wszędzie widzę głosy graczy ps4 pro, strasznie wygląda to na zwykłej szarej plejce?

Gram na ps4 slim. Gra działa płynnie i także wygląda obłędnie. Jednak to 1080p, a nie 860p jak przy xbo. Więc nie masz co się martwić i bierz śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...