Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Mam pytanko.. O co kaman z ta grzywną i te całe sytuacje ze stróżami prawa? Miałem misje ze musiałem wybić bandytów i ok misja zakończona i miałe pzeszukać ich chatke.. robie to i zaraz po zakończeniu mam na mapie sygnał na czerwono ze poluja na mnie stróza prawa.. Wtf? Przeciez wybiłem bandytów.. To trzeba po prostu uciekac?

Pozniej mam sygnał ze musze spłacić dług bo bede scigany.. Dziwne to troszke..

Btw. gdzie mozna sprawdzić jak mnie tolerują w danym mieście? Jedynie co widze to czy jestem dobry czy zły i jest znaczek w opcji "gracz - Arthur". Ale to mało coś tych statystyk.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanko.. O co kaman z ta grzywną i te całe sytuacje ze stróżami prawa? Miałem misje ze musiałem wybić bandytów i ok misja zakończona i miałe pzeszukać ich chatke.. robie to i zaraz po zakończeniu mam na mapie sygnał na czerwono ze poluja na mnie stróza prawa.. Wtf? Przeciez wybiłem bandytów.. To trzeba po prostu uciekac?

Pozniej mam sygnał ze musze spłacić dług bo bede scigany.. Dziwne to troszke..

Btw. gdzie mozna sprawdzić jak mnie tolerują w danym mieście? Jedynie co widze to czy jestem dobry czy zły i jest znaczek w opcji "gracz - Arthur". Ale to mało coś tych statystyk.

Tez tak mialem. Jak sie tam pojawili wyskoczylo mi ze moge ich skonfrontowac i sie wylgac. Ale ja ucieklem.

Jakis sens to ma, byla strzelanina, zlecieli sie policjanci i poszukuja sprawcow. Niekoniecznie wiedzieli ze to bandyci w obozie a nawet gdyby to nie jestes strozem prawa a kazdy vigilante jest scigany i traktowany jako przsstepca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Strzelanie w powietrze.

Strzelaj w powietrze. Nie chodzi tutaj o celowanie w tradycyjny sposób. Używając d-pada (krzyżaka) i wciskając go w górę, Arthur wyceluje w powietrze, nawet jeśli celownik na ekranie jest skierowany na wprost. Możesz wtedy szybko wcisnąć przycisk strzału, a bohater odda strzał ostrzegawczy.

Taki strzał może okazać się przydatny choćby do zastraszenia uciekającego świadka przestępstwa, którego potem możesz związać lassem, lub po prostu zagrozić mu, żeby milczał.

Z Eurogamer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomijając już sensowność kierowania się opinią graczy na MT i portalach tego pokroju, akurat nieco niższa ocena mnie nie dziwi. Sporo osób spodziewało się dosłownie "dzikiego zachodu", strzelanin i większej ilości akcji, a dostali dość flegmatyczny gameplay i miejscami ślimacze tempo. Ogrywałem trochę Odyssey przed zakupem RDR2 i sam miałem problem z przestawieniem się, bo produkcja Rockstara - na tle tej od Ubi - może spokojnie uchodzić za symulator. Trochę osób może się od tego odbić, zwłaszcza że nie ma tutaj żadnych xpeków za wykonywanie zadań, nierzadko tylko symboliczne nagrody.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem pod sporym wrażeniem jak RDR2 sprawnie działa na zwykłych PS4 i pierwszych XO. Na spadki animacji można przymknąć oko patrząc na to jak tytuł ten wygląda i jaką skalę świata oddaje do eksploracji. Do tego pedantyczne wręcz przywiązanie do wszelakich detali. No to wszystko jest naprawdę imponujące :thumbup: Kolejną produkcją przy której człowiek będzie miał podobne "wow" będzie chyba dopiero The Last of Us: Part II.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Tylko ze AC odyseja czy Origins to bardziej nastawione na ciągłą walkę i to jest beznadziejne. A w RDR 2 rozwiazano to o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomijając już sensowność kierowania się opinią graczy na MT i portalach tego pokroju, akurat nieco niższa ocena mnie nie dziwi. Sporo osób spodziewało się dosłownie "dzikiego zachodu", strzelanin i większej ilości akcji, a dostali dość flegmatyczny gameplay i miejscami ślimacze tempo. Ogrywałem trochę Odyssey przed zakupem RDR2 i sam miałem problem z przestawieniem się, bo produkcja Rockstara - na tle tej od Ubi - może spokojnie uchodzić za symulator. Trochę osób może się od tego odbić, zwłaszcza że nie ma tutaj żadnych xpeków za wykonywanie zadań, nierzadko tylko symboliczne nagrody.

W recenzjach czytałem, że gra powoli się rozkręca. Podobno od mniej więcej połowy gry jest więcej akcji i gra się rozkręca mocniej.

Mi ogólnie nie przeszkadza klimacik tego rozkręcania. Jest fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja takie pytanie bo w sumie to nie robilem zadnych interesow jeszce. Na czym najlepiej zrobic kase?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grafika jest srednia:) Modele postaci sa po prostu level ps3:)

https://ibb.co/iXbRTA

https://ibb.co/d95aMV

https://ibb.co/gWED8A

HDR jest slabiutki

skoro gra 10/10 to grafika 7/10 nie usrednilaby do 8,5?

Ale co ja tam wiem bo roxtar to sie dycha nalezy:)

Najgorsze jest ze 4k to bylooby tylko pudrowanie trupa. Na PC jak to wyjdzie to nie bedzie jakos niebo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet tęcze zrobili. :E

AvPebbj.jpg

I troszkę Czarna Wdowa mi zarosła w celi. :lol2:

nA7gSgj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo co by nie mówić ale to nie jest niestety gra na 10. Wystarczy spojrzeć na oceny graczy przy Zeldzie ona takiego rozstrzału nie ma.

Zelda to jest zły przykład bo Nintendo ma najbardziej zagorzałych fanatyków ze wszystkich, a przy tym tworzy gry które nie wszystkich interesują.

RDR2 jest postrzegany przez ogół jako AAA, więc i hejtowanie bardziej "wartościowe". Zelda to "kreskówka dla dzieci".

@ lukadd

Przecież przy np. GOW też tacy się pojawiają, jak i przy innych grach, RDR2 nie jest jakimś cudownym wyjątkiem, ba nawet nie ściąga do siebie tak dużo społeczności i problem toksycznych komentarzy w innych grach był znacznie większy.

Mi się już nie che interesować RDR2, wrócę do tematu jak ogram tytuł, sam sprawdzę jak jest i jak w zwyczaju wyklepię recenzję. Miłego grania.

R* jako firma to większa ikona branży niż Santa Monica i GOW to i hejterów więcej.

Do tego dochodzi fakt, że przy GOWie część się pogodziła z całkowitym brakiem choćby możliwości wersji PCtowej. R* to multiplatformy to i ból dupy większy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się tak jak pisaliśmy od początku implementacja HDR jest przeciętna i na pro i wygląda na to, że na xbox X też, chociaż tutaj może jest kapkę lepiej niż na pro.

Grało się w masę gier z HDR.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja takie pytanie bo w sumie to nie robilem zadnych interesow jeszce. Na czym najlepiej zrobic kase?

Wszystkie kosztowności do pasera, tak samo dyliżanse do niego odstawiać. Dobra kasa z nich jest, ok 40-50 baksów. Skóry lub cała zwierzyna do trapera, ale zawsze z łuku, najlepiej tylko w głowę. Szukanie skarbów dzięki mapom. Kupiłem jedną od NPC za 10$, od jednej do drugiej, od drugiej do trzeciej i na końcu 2 sztaby złota. Jeszcze nie spieniężyłem, ale niby 1k$. Okradanie domów i sklepów (ale trzeba działać z głową, wejdziesz w niepotrzebne rozróby to będzie bez sensu, jak ci wrzucą list gończy za ~100$). Poker i domino, tylko trzeba mieć farta. Listy gończe, jest ich kilka, ale średnio po 50$ za łeb z tego co widzę. Warto ogólnie pomagać NPC, czasem się ryzykuje kulkę w łeb, ale często mają dobre info. Tak chociażby dowiedziałem się co dzieje się na zapleczu apteki w Valentine.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem pod sporym wrażeniem jak RDR2 sprawnie działa na zwykłych PS4 i pierwszych XO. Na spadki animacji można przymknąć oko patrząc na to jak tytuł ten wygląda i jaką skalę świata oddaje do eksploracji. Do tego pedantyczne wręcz przywiązanie do wszelakich detali. No to wszystko jest naprawdę imponujące :thumbup: Kolejną produkcją przy której człowiek będzie miał podobne "wow" będzie chyba dopiero The Last of Us: Part II.

Dokladnie ,gry od Rockstara to da mnie zawsze cos innego,jakby półka wyzej niz innych producentow,klimat potrafia stworzyc niesamowity.Jest w nich jakas taka dokładnosc,pedantycznosc,ze wiesz ze to gra od R* a nie od Ubi.

az by sie chcialo zagrac w Max Payne 4,Bully 2,o GTA 6 nie piszac .

A ta gra to dla mnie arcydzielo,uwielbiam westerny,ten klimat pustni,saloonow,i naprutych rewolwerowcow.Wczoraj siadlem o 20 to skonczylem az sie pad rozladowal o 4 nad ranem, :hmm:

Dla mnnie najlepsza gra ostatnich lat, jesli nie najlepsza ,oprócz Wiedzmina 3,i serii Yakuza jakie dane mi bylo zagrac .

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Panowie czy mozna wejsc do kazdego budynku nawet jak zamkniety? Bo kopie w dzrwi i rozwalam ciałem i nic ;/ Bo w srodku cos jest jak widze przez okna..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak będziesz miał specjalne wzmocnione buty, kopniakiem otworzysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A o co chodzi z tym dziennikiem? Jest jako bajer czy się przydaje do czegoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Dziennik dodaje klimatu.. Polecam czytać go w aplikacji mobilnej więcej opisów dodających klimatu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spotkaliście już Pana Wróbla?

Gość mówi po Polsku i jest z Górnego Śląska :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spotkaliście już Pana Wróbla?

Gość mówi po Polsku i jest z Górnego Śląska :D

Taa mordę mu obiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi