Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam nad kupnem ps4 z grą i pytanie. Czy jeśli nie miałem wcześniej kontaktu z padem, to ogarnięcie sterowania będzie wykonalne?

Zależy czy nie miałeś kontaktu z dualshockiem czy w ogóle z padami, jeśli w ogóle, to ogarniesz ale potrzeba będzie na to trochę więcej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy nie miałeś kontaktu z dualshockiem czy w ogóle z padami, jeśli w ogóle, to ogarniesz ale potrzeba będzie na to trochę więcej czasu.

Wiem, że może być to dziwne, ale w ogóle :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako pad'owy niedorozwój który jednak jakoś te kilka gier ukończył twierdzę, że dasz se radę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też zaleta, nie wada. Tak czy inaczej może to być przykra niespodzianka dla osób, które wskoczą do gry choćby ze wspomnianego, obrzydliwie arcadowego Odyssey.

 

Przywiązanie do detali w tej grze poraża. Dostałem z kopyta od konika próbując obrobić juki, po wstaniu całe plecy w błocie. Tylko plecy. Ślady w śniegu wyglądają kapitalnie, podobnie we wspomnianym błocie, z którego można obmyć zarówno siebie jak i konia w dowolnym zbiorniku wodnym. Reakcja NPC też jest inna w zależności od tego jak wyglądamy. Niby szczegóły, a gęba się cieszy przez cały czas.

Coś jak to:

:E Gdy zobaczyłem to u siebie na żywo parsknąłem śmiechem. Jest kilka takich dobrych momentów, misja z Lennym w barze to ubaw po pachy.

 

PS. Nawet patrząc na ten filmik powyżej, nie wiem jak ktoś może uważać, że ta gra jest brzydka czy najwyżej średnia. Gra świateł to absolutne mistrzostwo, a że na screenie z dużym przybliżeniem można doszukać się niższej rozdziałki czy poszatkowanych krawędzi - serio? Ktoś gra metr od TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak się schodzi konikiem ze zbocza, i kamienie których dotykamy duże, małe osuwaja się z godnie z prawami fizyki jak są tracane, nadepniete przez kopyta :o

 

Podobny efekt był w jednej misji z uncharted 4, można było w kamyczek strzelić I się mała lawina robiła, tutaj jest tak samo, tylko skala 10x większa :o

 

Bardzo fajnie wygląda roślinność, strasznie dużo różnego rodzaju krzaczków, trawy, roślin, w połączeniu z super efektami wolumetrycznymi jak mgła, promienie słońca i super oświetlenie wygląda na prawdę next genowo. Gra jest mega wolna, mało akcji, ale wszystko jest tak dopracowane ze aż chce się poznawać ten świat.

 

Gra na ps4 pro wygląda bardzo dobrze, początek w śnieżcy wygląda dużo gorzej, obraz jest jakiś malo ostry, dalej w dzień jest super, i gra ma bardzo dobre wygładzanie krawędzi AA.

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie czaje jednego w statystykach mam takie cos

 

pyrrlz5ko58y_t.jpg

 

Te statystyki są w ogólnym..

 

O co tu kaman? Jak sie budze w obozie to mam zamiast serduszka ikonek ciezarka.. Czyli co za dużo ważę? Nie czaje tego ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz lekką niedowagę.

 

żrej ile wlezie, roztyjesz się, będziesz mógł więcej obrażeń otrzymywać ale szybciej będziesz się męczył. Ja mam mega niedowagę bo chciałem zobaczyć jak wygląda Arthur chuderlak, żebra mu widać jak wychodzi z łaźni a ta laska co mnie myje nawet komentuje, że za chudy jestem, ale za to wyposażenie pierwszy raz takie widzi lol :)

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A co jesc najlepiej? Chcialbym cos tanim kosztem co latwo zdobyc + zeby nie zaszkodziło :).

 

Jak sprawdzić jaki mam honor w miescie np Valentine? Bo w opcjach Gracz jest tylko znaczek ale nic nie ma dokladnie opisanego odnosnie honoru..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jesc najlepiej? Chcialbym cos tanim kosztem co latwo zdobyc + zeby nie zaszkodziło :).

 

Jak sprawdzić jaki mam honor w miescie np Valentine? Bo w opcjach Gracz jest tylko znaczek ale nic nie ma dokladnie opisanego odnosnie honoru..

 

Honor jest ogólny na cały świat. Wciskasz dpad w dół i na dole masz pasek honoru. Na górze miejsce w którym jesteś, godzinę i temperaturę powietrza.

 

Z obrzyna ładnie się kończyny odstrzeliwuje ;p. Im więcej gram, tym więcej rzeczy w grze poznaję i tym bardziej mi się podoba.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Aa to ten pasek na dole to honor? Myslalem ze to tylko cos związanego z obozem.

 

Ciezko mi sie strzela ;/ Bo wyłaczyłem autocelowanie na padzie.. I miałem raz zdarzenie ze mnie gang zaatakował i ciezko z konia strzelać a zanim zeszłem z niego to mnie mocno zranili :(. A wy macie autocelowanie włączone?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa to ten pasek na dole to honor? Myslalem ze to tylko cos związanego z obozem.

 

Ciezko mi sie strzela ;/ Bo wyłaczyłem autocelowanie na padzie.. I miałem raz zdarzenie ze mnie gang zaatakował i ciezko z konia strzelać a zanim zeszłem z niego to mnie mocno zranili :(. A wy macie autocelowanie włączone?

 

Włączone mam, jak będzie za 4 lata na pc to wtedy z mychy się będzie strzelać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do celowania to powiem że ja przyzwyczajam się powoli do swobodnego, jak już dobrze się ustawi czułość to headshoty wchodzą nawet bez zabójczej precyzji która de facto szybko się zużywa, w końcu odblokowałem łowienie ryb w czasie jednej z misji głównych choć potem też się powtórzyła jak

 

płynęło sie z Dutchem i House na środek jeziora łódką a potem się to łódką wracało do obozu, przy okazji kiedy ja sterowałem łodzią chłopy sobie zaczęli śpiewać, to jak w tej grze buduje sie klimat to jest coś fantastycznego, zawsze stawiałem część RDR na pierwszym miejscu jeśli chodzi o najlepszą grę na konsole w jaką grałem ale RDR II chyba to przebije.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kogoś kto grał na zwykłym PS4 i na PS4 PRO czy różnica w grafice jest duża? Na PRO pewnie są mniejsze spadki animacji bo u siebie widzę, że np w mieście klatki potrafią spadać poniżej 30 fps. Ale ogólnie grafika jest piękna nawet na PS4. Na youtube ciężko zobaczyć jakieś znaczne różnice bo kompresja pogarsza jakość.

 

Co do celowania moim zdaniem ciężko na swobodnym strzelać z konia i równocześnie nim jechać. Na nogach już prędzej bym się przyzwyczaił. Ta gra prosi się żeby wyszła na PC i zeby pograć w to na myszce i klawiaturze xD

Edytowane przez Gornik92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kogoś kto grał na zwykłym PS4 i na PS4 PRO czy różnica w grafice jest duża? Na PRO pewnie są mniejsze spadki animacji bo u siebie widzę, że np w mieście klatki potrafią spadać poniżej 30 fps. Ale ogólnie grafika jest piękna nawet na PS4. Na youtube ciężko zobaczyć jakieś znaczne różnice bo kompresja pogarsza jakość.

 

Co do celowania moim zdaniem ciężko na swobodnym strzelać z konia i równocześnie nim jechać. Na nogach już prędzej bym się przyzwyczaił. Ta gra prosi się żeby wyszła na PC i zeby pograć w to na myszce i klawiaturze xD

Różnica jest mała jeśli nie masz dobrego tv 4k nawet nie zaprzataj sobie tym głowy.

A jak masz i planujesz ulepszyć ps4 na ps4 pro, dla tej gry, nie warto lepiej kupić xbox x tam jest pełne 4k bez skalowania różnica względem ps4 zwykłej jest 1x4 na korzyść xa

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam ogólnie z ciekawośći bo nie mam zamiaru kupować PRO. Zwykłe PS4 mi w 100% wystarcza. Ogólnie PS4 mam dla exclusivow a jak gra wychodzi również na PC to oczywiścię wybieram tą drugą opcje ;) NA XONE X na FHD też jest 30 fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam ogólnie z ciekawośći bo nie mam zamiaru kupować PRO. Zwykłe PS4 mi w 100% wystarcza. Ogólnie PS4 mam dla exclusivow a jak gra wychodzi również na PC to oczywiścię wybieram tą drugą opcje ;) NA XONE X na FHD też jest 30 fps?

Na XoX jest tylko jeden tryb, 4K, 30fps. Nie masz do wyboru innego, więc jeśli odpalasz na TV full HD, to jest po prostu stosowany downscaling. Prawdopodobnie stosowane jest wtedy dodatkowe wygładzanie krawędzie, dla poprawy jakości grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie lipa bo różnica w jakości nie jest aż taka wielka a jednak do 60 fps przywyknąłem już na kompie. Chodź w RDR2 nie przeszkadza tak strasznie te 30 fps gdy gra się na padzie i w odpowiedniej odległości od TV. W następnej generacji konsol powinni już pójść w 60 fps i myslę, że tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie lipa bo różnica w jakości nie jest aż taka wielka a jednak do 60 fps przywyknąłem już na kompie. Chodź w RDR2 nie przeszkadza tak strasznie te 30 fps gdy gra się na padzie i w odpowiedniej odległości od TV. W następnej generacji konsol powinni już pójść w 60 fps i myslę, że tak będzie.

Brak 60 fps w ogóle nie przeszkadza w takim tytule. Na XOX jest super stabilne 30 fps, więc gra się bardzo przyjemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są w grze jakieś węże? :E

 

Są! Jechałem raz koniem, gdy nagle z krzaków wybiegł typ prosząc o pomoc. Ukąsił go wąż :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze taka uwaga odnośnie HDR w RDR2. Wiele osób uważa że ten tryb jest popsuty w tym tytule. Jednak jest to nieprawda. Gram na XOX, na oledzie i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Po prostu ludzie przyzwyczaili się do przejaskrawionych, mocno nasyconych kolorów w tym trybie a to nie o to chodzi. W HDR w RDR2 kolory wyglądają o wiele bardziej realistycznie i naturalnie niż w SDR, są bliższe temu co widzimy w rzeczywistości.

Edytowane przez mURdOcK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jeszcze ten tryb online bo w listopadzie podobno ma takowy wyjść. I ciekawe co teraz będzie z GTA Online i kiedy GTA 6 ale pewnie nie predzej jak 2021 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...