Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co jedyne do czego mogę się przyczepić to do drętwego celowania i poruszania się postaci. I nie chodzi mi o to, żeby latać jak SpiderMan, tylko po prostu bohater jest strasznie jakby ociężały. Reszta póki co bardzo na plus. Wszystkie aktywności bardzo imersyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co jedyne do czego mogę się przyczepić to do drętwego celowania i poruszania się postaci. I nie chodzi mi o to, żeby latać jak SpiderMan, tylko po prostu bohater jest strasznie jakby ociężały. Reszta póki co bardzo na plus. Wszystkie aktywności bardzo imersyjne.

To jest właśnie realistyczny aspekt tej gry. W innych grach, jak Odyssey jest skakanie jak małpa :)

Dla mnie zdecydowany plus, a nie minus.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mnie to wkurza, do tego albo idzie w tępię żółwia albo sprintuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie najbardziej irytuje to że nie można cofać wozów jak się gdzieś zaklinujemy to amba :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwykły krawędziowy NU8072 ma wyraźnie wyższą jasność w HDR od popularnego OLEDa B8 od LG.

Więc wcale nie trzeba drogiego TV.

Nie ma. Kolega ma NU8042 a to praktycznie to samo co 8072 a ja LG B7. Porównywaliśmy i u mnie HDR był jednak lepiej widoczny. Dodatkowo w tym Samsungu zwiększenie poziomu lokalnego wygaszania, powodowało znacznie obniżenie jasności.

Trochę wylałem jadu, ale jestem aktualnie obrażony na OLEDy (kupiłem B7, pojawiły się powidoki, LG mnie olał i nie uznał gwarancji, sprzedałem za pół ceny i na razie nie mam ochoty wracać).

Obraziłeś się na oled, bo powidoki, ale przecież powidoki same znikają. Mylisz to z wypaleniem.

Ja nie wiem co trzeba robić z tym TV, żeby pojawiło się wypalenie. Użytkuje oleda 13 miesięcy i najmniejszego śladu wypalenia nie ma. A gram bardzo dużo na konsoli.

Edytowane przez mURdOcK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest właśnie realistyczny aspekt tej gry. W innych grach, jak Odyssey jest skakanie jak małpa :)

Jest realne aż za bardzo, to czasami na prawdę przeszkadza. W walkach wolę jeździć na koniu niż pieszo, bo postać nie ma mobilności. Okradanie chałup to zwyczajna mordęga z tym jego obracaniem i prędkością poruszania.

Kota można zagłaskać na śmierć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma. Kolega ma NU8042 a to praktycznie to samo co 8072 a ja LG B7. Porównywaliśmy i u mnie HDR był jednak lepiej widoczny.

Opieram się na testach w internecie. Nie widziałem na żywo NU8072.

Według internetu akurat NU8072 ma lepsze HDR (lepszy certyfikat HDR) od reszty rodziny NU80xx

Dodatkowo w tym Samsungu zwiększenie poziomu lokalnego wygaszania, powodowało znacznie obniżenie jasności.

Dlatego nie używa się lokalnego wygaszania w EdgeLedach w ustawieniu wysoko. Przeważnie najlepsze efekty daje ustawienie nisko.

Obraziłeś się na oled, bo powidoki, ale przecież powidoki same znikają. Mylisz to z wypaleniem.

Tak, pomyliłem z wypaleniem. Mój błąd.

Ja nie wiem co trzeba robić z tym TV, żeby pojawiło się wypalenie. Użytkuje oleda 13 miesięcy i najmniejszego śladu wypalenia nie ma. A gram bardzo dużo na konsoli.

Trafić na babola.

Na allegro ostatnio widziałem kilka OLEDów (b7, b8 i seria W) z wypaleniem za pół ceny.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy ja wiem? przeciez to mapa skarbow tak ? a skarbow nie szuka sie po omacku, tylko wlasnie z mapa skarbow, bo jak szuakc skarbow nie wiedzac gdzie te skarby sa ?

Ja będę korzystał z wszelakich map dopiero po uzyskaniu ich w grze. Uciekanie się do zewnętrznych pomocy to psucie sobie gry. Ale to moje zdanie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

eeee to jest temat o HDR i waszych telewizorach czy o RDR2 , co ?

HDR w RDR2 występuje i jest dość problematyczny u niektórych, więc to rozmowa jak najbardziej na temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie kusi sprawdzenie różnych smaczków bo wiem, ze sporo omijam, ale top arcydzieło będę przechodził kilka razy i jestem przekonany, że ta gra będzie często zaskakiwać przy kolejnym ogrywaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy padnie rekord stulecia jeśli chodzi o sprzedaż gry w dniu premiery? :)

I nie padł.

https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-10-28-red-dead-redemption-2-uk-sales-more-than-double-the-first-game

W tym roku lepszy debiut miała FIFA 19. A ogólnie z gier tej generacji wszystkie FIFY oraz COD: Black Ops III i COD: Adavnced Warfare. Wyniki z kartonów z UK, ale reszta świata oraz cyfrówki będą wyglądać raczej podobnie (może minus FIFA).

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja będę korzystał z wszelakich map dopiero po uzyskaniu ich w grze. Uciekanie się do zewnętrznych pomocy to psucie sobie gry. Ale to moje zdanie :P

tylko, ze tej mapy skarbow chyba nie ma jako tako w grze, ale byla jedynie dolaczona do wersji premium, czy jakiejs tam deluxe , mam racje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież LumaSharpen nic nie kosztuje zerowy wpływ na wydajność wiesz o tym dobrze bo sam od lat bawisz się ReShaderem. Szachownica też jest dobrym kompromisem miedzy wydajnością a jakością tutaj oba rozwiązania które wydają się najbardziej oczywiste zostały skopane i to w grze za tłuste miliony. Myślisz że załataja to aktualizacjami? Trochę to przypomina sytuację z Mafia 3 a gdzie Rockstar Games a gdzie taki Hangar 13 ;)

To domyśl się... nie było do ciebie tylko post wyżej.

Mogli zastosować jakieś sztuczki, ale z jakiegoś powodu ich nie dali. Może coś się pojawi w łatkach.

Ogólnie ja to widzę tak problemem jest wygładzanie, działa ono ładnie w natywnym 4k, a w niższych rozdzielczościach robi mydło. Więc aby całkowicie zlikwidować problem musieli by na ps4 pro zastosować inny alternatywny AA, co pewnie przy grze tworzonej tyle lat zajęło by zbyt dużo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

koledze w nowym Oledzie 55" za 6200 (nie pamiętam modelu) powidoki pojawiły się po 2 miesiącach ale pomogło programowe czyszczenie matrycy, natomiast po 4-5 miesiącach po aktualizacji Youtube (na krawędzi tego czerwonego ekranu) nagle została mu taka cienka krecha po całości z góry na dół telewizora, i nie zniknęła już, a żadne czyszczenia matrycy i inne pierdoły na to nie pomagają, ofc nie widać tego aż tak na ciemnym tle, ale w jasnych momentach lub na białym jest to uciążliwe, a takie jaja nie powinny mieć miejsca w TV za takie ciężkie pieniądze, a jak OLEDY są tak kiepsko dopracowane z tej strony technicznej, to niech przestaną je sprzedawać, a nie loteria i martwienie się czy aby wyświetlany HUD z ukochanej gry nie wypali się za pół roku bo, bo Oled :thumbup:

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko mi chodzi o to co napisał @gret Sam sposób poruszania i wczucia jest spoko, tylko samo sterowanie postacią i jego responsywność jest słaba i broń boże nie chodzi mi o skakanie jak małpa w Assassynach. Tutaj mam często wrażenie, że postać nie robi zupełnie tego czego oczekuje. Tak samo przypinanie konia, w Saint Denis to jest jakiś dramat żeby ustawić się przy słupku tak aby to zaskoczyło od strzała. Wydaje mi się, że od strony technicznej dałoby się to zrobić lepiej nie tracąc zupełnie nic z realizmu poruszania się. A co do celowania to było drętwe w GTA i jest dokładnie 1 do 1 przeniesione tutaj, i akurat tutaj nic realizm nie ma do rzeczy.

Tak samo ktoś pisał o okradaniu domów, obracanie się w nich i tak dalej. Złodziej w takiej sytuacji powinien mieć bardziej "kocie ruchy" ale to też jestem w stanie jakoś zrozumieć. Najgorzej że trzeba się odpowiednio ustawić żeby wejść w interakcję np z szafką, a przy drętwym ruchu bohatera robi się to strasznie sztuczne zamiast realistyczne.

Oczywiście to moja opinia, nie każdy musi się z nią zgadzać. Dla mnie póki co to największa wada tej gry, niestety gejmplejowo fundamentalna, bo reszta to póki co 10/10

Edytowane przez radeon6002

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wrażenie jakby kilka elemtów rozgrywki pochodziło z GTA V. Sposób odsłaniania się mapy w miarę coraz dalszych podróży, randomowe spotkania z nieznajomymi, misje z jajem (wybuch gnojowicy :E ). Jak Rockstar wyda GTA VI to na bank będzie tam szkoła jazdy na koniu z modelem jazdy RDR 2 i ciężkimi misjami jak w szkole latania w San Andreas 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszczęściło mi się dzisiaj :)

Kupiłem dzisiaj Xbox One X w zestawie z 3 grami Forza horizon 4, Forza Motorsport 7 i Red Dead Redemption 2 za 2199zl.

Przyjeżdżam do domu, otwieram pudło a w środku 2 wersję Red Dead Redemption 2 :lol2:

Ktoś chętny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie najbardziej irytuje to że nie można cofać wozów jak się gdzieś zaklinujemy to amba :kwasny:

Da się cofać foty na 100% koniki idą do tylu poprobuj bo nie pamiętam przycisku ale chyba jakiś spust albo rt1 lt1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To domyśl się... nie było do ciebie tylko post wyżej.

Mogli zastosować jakieś sztuczki, ale z jakiegoś powodu ich nie dali. Może coś się pojawi w łatkach.

Ogólnie ja to widzę tak problemem jest wygładzanie, działa ono ładnie w natywnym 4k, a w niższych rozdzielczościach robi mydło. Więc aby całkowicie zlikwidować problem musieli by na ps4 pro zastosować inny alternatywny AA, co pewnie przy grze tworzonej tyle lat zajęło by zbyt dużo czasu.

Też stawiam na AA ale jak wytłumaczysz brak szachownicy? Dziwna rozdzielczość bez szachownicy + rozmydlające post-procesowe AA to nie żadne rozwiązanie tylko przypudrowanie. Jakoś na PC dawali po kilka metod AA więc nie kupuje tego że z oszczędności czasu i środków. Raczej zła decyzja przy projektowaniu gry na Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj Xbox One X w zestawie z 3 grami Forza horizon 4, Forza Motorsport 7 i Red Dead Redemption 2 za 2199zl.

Przyjeżdżam do domu, otwieram pudło a w środku 2 wersję Red Dead Redemption 2 :lol2:

Ktoś chętny?

Pudełkowe wersję?

Jest jakiś sposób aby koń cały czas galopował bez naciskania przycisku co chwilę?

Druga sprawa to jest możliwość szybkiego podróżowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pudełkowe wersję?

Jest jakiś sposób aby koń cały czas galopował bez naciskania przycisku co chwilę?

Zapewne tak bo bundli z brandowanym pudełkiem z Xboxem nie ma. Jak trafił 2 gry w środku to super oferta. Konsola wyszła za śmieszne pieniądze.

Co do szybkiej podróży. Podchodzisz do znaków i do wcześniej odkrytych miejsc możesz podjechać dyliżansem, za $ oczywiście

Edytowane przez radeon6002

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pudełkowe wersję?

Nie

Tak (ulepszenie obozu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś chętny?

Taki bundle na Amazonie jest za około 1700 zł jak się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi