Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak postępy ile godzin macie i jaki % postępu? :)

 

U mnie ok 6h - 18%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Dead Redemption 2's HDR support seems to serve no real purpose

Tests suggest it's an upscaled standard dynamic range image.

 

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-whats-up-with-red-dead-redemption-2s-hdr

 

No to tyle jeśli chodzi o zrzucanie mi ze pieprze, a hdr działa super i coś nie tak z moim oled em.

 

Azzazelowi smiga i jest super jak zwykle, tak samo jak panu alkowi :lol2::E

 

While the HDR image offers no real benefits over SDR, the quality of the SDR tone-mapping is great at least, with bright highlights and great shadow detail

 

Jedynie słowem tryb sdr wygląda bardzo dobrzęk hdr nic nowego nie wnosi

W artykule dobrze i prostymi słowami to opisali. Fake HDR i na ps4 i na xbox.

 

Od pierwszego włączenia gry było widać, że jest coś nie tak i to się potwierdza.

 

Ale nie ma co marudzić bo oświetlenie w sdr i tak wygląda pięknie.

 

HDR nie ma co włączać chyba, że komuś nie przeszkadzają przekłamania w obrazie, a liczy się świecenie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie zamówię jak kolega z forum @lycone

 

0212c0468592b2155049f63c6ea9e402.jpg

 

do tego Xbox One i można świat doganiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak postępy ile godzin macie i jaki % postępu? :)

 

U mnie ok 6h - 18%

 

Na oko przegrałem 15-20h a mam 16% ogólnego przejścia gry. Coś ze mną chyba nie tak. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Bardzo ładnie to wygląda. Lasy faktycznie poziom Kingdoma.

 

Trolling! Lepiej wracaj do swojego pustego asasyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W artykule dobrze i prostymi słowami to opisali. Fake HDR i na ps4 i na xbox.

 

Od pierwszego włączenia gry było widać, że jest coś nie tak i to się potwierdza.

 

Ale nie ma co marudzić bo oświetlenie w sdr i tak wygląda pięknie.

 

HDR nie ma co włączać chyba, że komuś nie przeszkadzają przekłamania w obrazie, a liczy się świecenie.

Zgadza się w sdr gra włada bardzo dobrze z hdr trzeba poczekać na odpowiedz rockstara i jakiegoś patcha o ile to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Na oko przegrałem 15-20h a mam 16% ogólnego przejścia gry. Coś ze mną chyba nie tak. :hmm:

 

 

Ja mam 1d11h rozegrane ;D No ale trzeba odliczyc czas gdy nie wylaczalem gry i szedlem np na obiad czy cos innego robilem.. To tak na oko rozegralem w grze z 15h lub ciut więcej. Na razie zrobilem tylko 2 misje poboczne. A fabuły właściwie nie ruszyłem tzn teraz mam by iść z pewnym gosciem na piwo do Valentine i mam jeszcze misje by uratowac z

wiezienia micah

:P.. Wiecc to wlasciwie chyba sam poczatek fabularny? (oczywiscie mowie o rozbiciu tego obozu bo okres zimowy to byl taki wstępniak).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra w HDR wygląda o wiele lepiej niż bez. Lepsze rozbłyski itp. W du*ie mam czy to fake HDR czy nie skoro robi super robotę! No ale jak kto woli.

 

Szukanie dziury w całym. Jak patrze na co poniektórych to ciesze się, że osobiście nie wyszukuje problemów na siłę i nie wkładam sobie kija w szprychy podczas przyjemnej jazdy.

Edytowane przez Kalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 rozdział, a ile h to nie wiem. Na pewno sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem co bredzicie z tym HDR. Zamiast grać to ciągle krytykujecie grę od strony technicznej. Boże co za idiotyzm. Czy ten HDR jest oszukany czy nie.. Czy sprawia to wam ogromny problem? Przecież liczą się inne aspkety i elementy... Prawda jest taka ja mam HDR włączony i ogólnie powiem, ze graficznie gwałc... wszystkiei inne sandboxy. Oprawa graficzna jest idealnie dopasowana do klimatu i czasów gry. Świetnie oddaje klimat ..

 

Dawno mi już tak szczęka nie opadła od animacji czy innych efektów graficznych. A przemierzanie miasteczek lub jakiś innych obszarów w nocy? To istne ARCYDZIEŁO.

 

Jeśli tak mają wyglądać gry to jestem na tak. I zlewam czy to fake HDR czy coś tam innego. Dlatego JamesSeth idź się czymś zajmij lub zacznij w końcu cieszyć się samą grą. A nie ciągle ty czy inni wytykają wylącznie błędy graficzne.

 

PS. Musicie pamiętać, że w tej grze nie będzie takich barw jakie oddaje HDR np przy horizon czy Forza. Bo by gra nie miała tego klimatu dzikiego zachodu. I bardzo mądre posunięcie ze strony Rockstar że nie przesadzili z tymi efektami i podrasowali / zaimplementowali w perfekcyjny sposób.

 

Jak zwykle bredzisz.

 

W tej chwili jestem w pracy wiec mam zajęcie.

 

Nikt nie neguje ze gra ma bardzo dobre oświetlenie,, grafikę, albo to ze jest po prostu jedna z lepszych gier na tej generacji.

 

Rozmowa tyczy s hdr. Ty się upierałes ze hdr jest genialny różnica ogromna na plus a to nie prawda, mowiles rowniez ze na ps4 pro pewnie coś nie tak, albo z oled em :E

Fakty natomiast są zgoła inne, tutaj Ci podałem rzetelne zrodlo (bo mi nie wierzyłes jak i innym użytkownika którzy się troszku znają lepiej od ciebie)

 

Skończ juz dalej brnać w te brednie przyznaj się do błędu i nie grzesz więcej :E

 

Btw. Testowałem wersje na xboxa X i w porównaniu do ps4 pro, hdr jest tak samo spaprany. Gra waży 106gb jednak nie ma żadnego textur paka jak niektórzy pisali, po prostu xbox przypisuje dodatkowe gb do rozmiaru gry zeby. prawdopodobnie lepiej zarządzać danymi

 

Cala jakość efektów jest na tym samym poziomie co ps4 pro.

 

Natomiast rzeczywiście rozdzielczość 4k robi spora różnice w ogólnym odbiorz obrazu. Bardzo czysta gra w porównaniu do edycji z ps4 pro, dużo zyskują detale na wyższej rozdzielczości, wydaje się rzeczywiście ze tekstury są lepszej jakosc (tak na prawdę to ten sam poziom co ps4 proz)właśnie poprzez rozdzielczość.

 

Bezsprzecznie jest to najlepsza wersja, w końcu jakieś studio wykorzystał ta większą moc xboxa X .

 

Dużo ludzi płacze ze edycja na ps4 pro wygląda tragicznie itd.

 

Jest to nie prawda gra jest śliczna i wykorzystuje moc ps4 pro, po prostu cudów nie da się zdziałać nie jest to raczej wina słabej szachownicy bo gra imo w porównaniu do innych multiplatform nadal wygląda super. Jedynie exy wyląduje lepiej pod względem szachownicy

 

Problemem największym jest to ze wersja na xbox x rzeczywiście działa w 4k i różnica jest dość spora na korzyść x. Dużo ludzi nie może się z tym pogodzić bo dotychczas w multiplatformach roznice były małe.

 

Bardzo duża gowno burza jest na forach ze rockstar spapralem edycję na ps4pro. Imo to nie prawda gra wygląda genialnie, po prosty na xboxie lepiej co nie dziwi skoro xbox ma 6 tf a ps 4 pro bodajże 4.5tf

 

Nie spodziewał bym się patcha z poprawa grafiki na ps4 pro. Prawdopodobnie dodadzą suwak zwiększający ostrość jak to mamy w tej chwili w edycji 1080p. (Jak walczysz 108p dodaje się w menu suwakmostrosci)

 

Rdr2 ma również txaa rodzaj wygładzania krawędzi który jest bardzo dobr ( zero schodkow), jednak rozmazuje obraz poprzez co gra wyglada gladko, a niższe rozdzielczości xbox s, ps4 ,ps4 pro jeszcze bardziej potęgują ta gładkość.

 

Musieli by zmienić rodzaj aa co pewnie raczej na ty etapie jest dosc trudne.

 

Jedyne czego się spodziewam to patcha poprawiające go hdr

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

JamesSeth - Pisałem jasno ze mi się gra bardzo podoba od strony graficznej i z wraz HDR - grafika jest po prostu znakomita.. Czy jest coś w tym złego? Jeśli idziesz po ulicy z kumplem i np blisko was stanie jakaś laska.. Tobie nie przypadnie do gustu a jemu tak.. Co wówczas też mu będziesz wytykał, że mu się ona spodobała?

 

Kompletnie tego nie czaje.

 

Wracajac do HDR. Wczoraj przed spaniem czytałem sobie różne informacje o RDR2.. W TV leciały materiały z YT odnośnie tej gry i nawet youtuberzy oraz w komentarzach padały słowa "że HDR jest bardzo ok" Nie wiem czy to było na Xbox czy ps4.. ale jak widać wielu też chwali w tym ja.

 

Podejrzewam, że wielu graczy poszukuje największych fajerwerków w HDR czyli te grę swiateł, barw cos jak w Forza lub Horizon. Ale jak już mówiłem takie coś by zabiło klimat w RDR 2.

 

Ja wczoraj sobie puściłem grę i zbliżał się wieczór (w grze) i aż się zatrzymałem na drodze i podziwiałem słońce oraz efekty czy grę świateł .. No coś przepięknego. Np w Horizon tez mi sie HDR bardzo podobał ale nie opadła mi w nim szczęka jak tu. Więc coś jest na rzeczy.

 

Ja mam Ustawiony suwak HDR na 250/300 Ktory zalecają dla oledów. Bo 100-150 to za ciemno.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda. Lasy faktycznie poziom Kingdoma.

 

To największe miasto w grze też wygląda obłędnie, ilość detali powala. Niesamowitą atmosferę robią nocą te wszystkie latarnie z wolumetrycznym oświetleniem do tego mgła i można zbierać szczękę z podłogi. Misja na cmentarzu w tym mieście lub pościg za złodziejaszkiem jest niezapomnianym przeżyciem :cool:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JamesSeth - Pisałem jasno ze mi się gra bardzo podoba od strony graficznej i z wraz HDR - grafika jest po prostu znakomita.. Czy jest coś w tym złego? Jeśli idziesz po ulicy z kumplem i np blisko was stanie jakaś laska.. Tobie nie przypadnie do gustu a jemu tak.. Co wówczas też mu będziesz wytykał, że mu się ona spodobała?

 

Kompletnie tego nie czaje.

Co ma jedni do drugiego, rozmowa tyczyla się spapranego hdr, to ty mówiłeś ze to nie prawda nie mając racji, co więcej bezczelnie sugerując ze to musi być coś ze sprzętem. Po prostu nie lubię ludzi którzy uważają się za znawcow ( taka właśnie jest twoja postawa, a teraz próbujesz obrocic kota ogonem dając jakieś w ogóle nie mające związku ze sprawą przykłady o dziewczynach)pieprz głupoty i wprowadzają ludzi w błąd .

 

A co do twojego głupiego przykładu, jeśli to będzie mój bardzo dobry kumpel i serio z panią będzie coś nie tak to powiem mu ze stać go na dużo lepsza i wezmę go na piwo, zapoznamy z jakimś lepszym materialem ;)

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie zamówię jak kolega z forum @lycone

 

0212c0468592b2155049f63c6ea9e402.jpg

 

do tego Xbox One i można świat doganiać.

 

Mam ten sam TV, za te pieniadze naprawde fajny.

Xbox one czy z X? Mi na Pro brakuje tej rozdzielczosci i klarownosci z Xa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Większość ma w du...e ten hdr i dobrze się bawi przy grze.

 

HDR w tej grze jest zupełnie nieistotny i równie dobrze mogłoby go nie być i nic by na tym gra nie straciła. Oświetlenie i paleta kolorów w SDR jest genialna to absolutny TOP graficzny i wyciska co się tylko da z konsol tej generacji. Gra ma wspaniały klimat, niesamowitą wciągającą opowieść, wyrazistych bohaterów, kapitalnie mechaniki, bardzo dobre zróżnicowane zadania, świetny projekt artystyczny lokacji, masę detali i smaczków. Ta gra powstawała wtedy kiedy jeszcze nikt nie słyszało o HDR i nawet jeśli został on dodany w ostatniej chwili to nie ma sensu oceniać tej gry przez to jak została zaimplementowana. Skupcie się na konkretach.

 

Nie spodziewał bym się patcha z poprawa grafiki na ps4 pro. Prawdopodobnie dodadzą suwak zwiększający ostrość jak to mamy w tej chwili w edycji 1080p. (Jak walczysz 108p dodaje się w menu suwakmostrosci)

 

Rdr2 ma również txaa rodzaj wygładzania krawędzi który jest bardzo dobr ( zero schodkow), jednak rozmazuje obraz poprzez co gra wyglada gladko, a niższe rozdzielczości xbox s, ps4 ,ps4 pro jeszcze bardziej potęgują ta gładkość.

 

Musieli by zmienić rodzaj aa co pewnie raczej na ty etapie jest dosc trudne.

 

Jedyne czego się spodziewam to patcha poprawiające go hdr

 

Suwak z ostrością obrazu na Pro załatwiłby sprawę ;)

 

Trolling! Lepiej wracaj do swojego pustego asasyna.

 

Sam Trollujesz! Lasy, łąki i polany to jak najbardziej poziom Kingdom Come: Deliverance w dodatku ze znacznie lepiej zrealizowanym polowaniem i większą różnorodnością zwierzyny łownej. Różnica jest taka że KCD na konsolach to padaka a tutaj działa to i wygląda wyśmienicie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie. Większość ma w du...e ten hdr i dobrze się bawi przy grze.

 

No jakoś tego nie widać tutaj na forum :)

 

Nie spinaj się tak.

On miał długo Pro i go chwalił.

Teraz ma X też go chwali.

Potem Ps5 i też go będzie bronił :E

 

Jeśli mówisz o mnie to nie widze nic w tym złego. Miałem Pro i chwaliłem i mam teraz XOX, którego również chwalę. Co w tym złego? Fajne konsolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już czytać tego wątku. Ciągle piszecie o hdr zamiast skupić się na tym co jest serio istotne. Co jest z wami? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Dead Redemption 2 wygenerowało 725 mln dolarów w przeciągu trzech pierwszych dni od debiutu.

Do rekordu Gta 5 trochę zabrakło.

Skąd te dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ma wspaniały klimat, niesamowitą wciągającą opowieść, wyrazistych bohaterów, kapitalnie mechaniki, bardzo dobre zróżnicowane zadania, świetny projekt artystyczny lokacji, masę detali i smaczków.

Smaczki i detale tak, ale z tymi superlatywami bym tak nie przesadzał. 25% za mną, na razie nie widziałem jeszcze tej niesamowitej opowieści i wyrazistych bohaterów. Zadania poboczne są nierówne, ale to już chyba tradycja w otwartym świecie. Świetny tytuł, mimo wszystko widać że Rockstar cieszy się specjalnym traktowaniem. W wielu innych tytułach te4 sam rzeczy traktowane byłyby z mniejsza pobłażliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR w tej grze jest skopany (czy raczej nie działa wcale), przynajmniej w wersji na X'a:

 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem chyba pierwsza osobą w tym temacie piszącą o problemach z hdr w tej grze:

 

Druga sprawa, to pierwsza gra w którą wolę grać w sdr niż hdr :E. Kolory w hdr musiałem podbić do 70, żeby to jakoś wyglądało. By źródła światła były jasne, również jasność trzeba było zwiększyć, tylko wtedy następuje całkowita utrata czerni na rzecz szarości ;p. Miałem dość ustawiania i jechałem na sdr ;p.

 

Reszta gry świetna ;p.

 

Wcześniej nic takiego nie czytałem na necie, więc jakość mnie zdziwiła gdy sam grałem. Na teksty innych osób, żebym sobie dobrze ustawił TV nawet nie odpowiadałem, bo nie było sensu. Wiedziałem, że coś jest zrypane. Aczkolwiek jeszcze wierzyłem w to, że na XoXie lub innych TV sytuacja wygląda inaczej. Eurogamer potwierdził coś innego ;p.

 

Później jeszcze włączałem hdr w innych lokacjach i porach dniach by porównać, ale zawsze w sdr było lepiej. Na hdr brak czerni i słabiutki kontrast. W nocy jasno niemal jak w dzień. Chyba, że hdr dałem na 100 lub 80, wtedy czerń była jeszcze w miarę, ale jasne elementy (słońce, ogień) ciemniejsze niż w sdr :E.

 

W końcu się tym nie przejmuję i gram w sdr, bo gra i tak wygląda świetnie. Choć z dobrą implementacją hdr, byłoby jeszcze lepiej ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Później jeszcze włączałem hdr w innych lokacjach i porach dniach by porównać, ale zawsze w sdr było lepiej. Na hdr brak czerni i słabiutki kontrast. W nocy jasno niemal jak w dzień. Chyba, że hdr dałem na 100 lub 80, wtedy czerń była jeszcze w miarę, ale jasne elementy (słońce, ogień) ciemniejsze niż w sdr :E.

 

 

Też tak miałem ale wystarczy odpowiednio ustawić suwak HDR i jest cacy. Ustaw odpowiedno dla swojego TV i do SDR nie wrócisz.

 

HDR w tej grze jest skopany (czy raczej nie działa wcale), przynajmniej w wersji na X'a:

 

 

Nic ciekawego ten koleś nie pokazał. Właczył na pokaz sceny z zimy i dzień.. Zamiast pokazać grę swiateł w nocy w miasteczkach lub przy zachodzie slońca.. Różnica kolosalna. Własnie od 30 minut testuje i SDR prezentuje się duuużo gorzej.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem ale wystarczy odpowiednio ustawić suwak HDR i jest cacy. Ustaw odpowiedno dla swojego TV i do SDR nie wrócisz.

 

Jestem fanem obrazu naturalnego i referencyjnego, używam barw kino/expert. Pudrowanie obrazu ustawieniami tv (poziom czerni, zaaw. kontrast itp.) jedną rzecz poprawia, ale inną psuje. W żadnej innej grze oraz filmie z hdr nie musiałem tego robić. W rdr2 tez nie muszę udawać, że jest hdr, jeśli go nie ma i gram na sdr ;p. Jedynie co to ostrość w tv zwiększyłem, bo obraz na ps4pro bez tego jest rozmyty.

 

Nic ciekawego ten koleś nie pokazał. Właczył na pokaz sceny z zimy i dzień.. Zamiast pokazać grę swiateł w nocy w miasteczkach lub przy zachodzie slońca.. Różnica kolosalna. Własnie od 30 minut testuje i SDR prezentuje się duuużo gorzej.

 

Może walnij jasność/podświetlenie w tv na maksa w sdr. W końcu to robi tv, gdy mu się załączy hdr w rdr2 ;p.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...