Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, znalazłem miejsce na mapie między 2 wysokimi skałami, ale z godzinę się naszukałem i nic nie znalazłem.

Ciekawe jest to, że jedna mapa skarbów zrobiła mi znacznik na głównej mapie i wtedy bez problemu znalazłem. Było to w jakiejś dziupli w drzewie

To była misja, może dlatego.

Ale jeśli wszystkie mapy wyglądają tak jak ta w tej misji to powodzenia z szukaniem :E

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, znalazłem miejsce na mapie między 2 wysokimi skałami, ale z godzinę się naszukałem i nic nie znalazłem.

Ciekawe jest to, że jedna mapa skarbów zrobiła mi znacznik na głównej mapie i wtedy bez problemu znalazłem. Było to w jakiejś dziupli w drzewie

Bo to była misja główna, zbieranie długów dla Straussa, dlatego był znacznik, a reszta nie ma, masakra jak tego szukać po tak olbrzymim świecie.

Edit: kolega wyżej mnie uprzedził.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gość non stop krzyczał że kupił przedpremierowo ac w wersji gold, tomb raidera, rdr2 a teraz wyzywa innych od "cebulaków" :D

Jeżeli tak było jak piszesz, to ten co napisał,

Nie jestem cebulakiem i nie muszę mieć każdej gry w dniu premiery.

jest hipokrytą i śnieżnym koleżką :lol2:

44922917-2154134041504752-311497365045379072-o.jpg

Jeśli on już w to gra, to i ja muszę zakupić XboXa i RDR2.

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś tam się bawi w mapę skarbów, jeżeli mówicie o tej kupione od typa to od razu wam mówię, nie zrobicie tego bez youtubea :E

Nie pytajcie dlaczego, R* chyba poniosła lekka fantazja.

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mądre głowy o co chodzi z tym że doprowadziłem do obozu, przestępców? I resetuje mi akcję i zaczynam od obozu? Zgaduje że chodzi o jakichś bandytów ale przed sekundę sobie wędrowałem po prostu i coś takiego mi się przydarzyło. A druga sprawa czy przez to tracę jakieś zasoby z surowce z bazy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Mnie zastanawia te narzekanie na HDR w grze. Hm niektóre źródła podaja by lepiej wyłączyć HDR i zostawić standardowy tryb SDR.. Ja tak zrobiłem i według mnie sam SDR jest poprostu standardowy .. Jak dam HDR to różnica ogromna. Więc nie wiem odczego zależy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie zastanawia te narzekanie na HDR w grze. Hm niektóre źródła podaja by lepiej wyłączyć HDR i zostawić standardowy tryb SDR.. Ja tak zrobiłem i według mnie sam SDR jest poprostu standardowy .. Jak dam HDR to różnica ogromna. Więc nie wiem odczego zależy.

Najgorsze jest to, że HDR nie można wyłączyć z poziomu gry na xbox, trzeba zamykać grę, wchodzić w ustawienia konsoli i tam dopiero wyłączać.

Ale zrobiłem sobie takie małe porównanie i faktycznie na eurogamer dobrze piszą. HDR niczym nie rożni się od SDR. Jedynie jasnością, którą regulujesz suwakiem od 80 do 500. Przy moich zalecanych ustawieniach 300 dla oleda, ta jasność jest identyczna jaką mam ustawioną dla SDR przy 50% poziomie jasności telewizora.

Edytowane przez mURdOcK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Red Dead Redemption 2's HDR support seems to serve no real purpose

Tests suggest it's an upscaled standard dynamic range image.

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-whats-up-with-red-dead-redemption-2s-hdr

No to tyle jeśli chodzi o zrzucanie mi ze pieprze, a hdr działa super i coś nie tak z moim oled em.

Azzazelowi smiga i jest super jak zwykle, tak samo jak panu alkowi :lol2::E

While the HDR image offers no real benefits over SDR, the quality of the SDR tone-mapping is great at least, with bright highlights and great shadow detail

Jedynie słowem tryb sdr wygląda bardzo dobrzęk hdr nic nowego nie wnosi

Umiesz czytać? Nie brnij dalej bo się osmieszsz

Z tobą serio jest coś nie tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do mapek skarbow to o to chodzi zeby kombinowac. Ja jak narazie to z tymi dwiema skalami znalazlem. Nie bylo tak ciezko, wystarczy isc po strzalce z mapy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do mapek skarbow to o to chodzi zeby kombinowac. Ja jak narazie to z tymi dwiema skalami znalazlem. Nie bylo tak ciezko, wystarczy isc po strzalce z mapy.

Dokładnie, trzeba też mieć obcykaną okolice, żeby skojarzyć niektóre miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Ja tam nie wiem co bredzicie z tym HDR. Zamiast grać to ciągle krytykujecie grę od strony technicznej. Boże co za idiotyzm. Czy ten HDR jest oszukany czy nie.. Czy sprawia to wam ogromny problem? Przecież liczą się inne aspkety i elementy... Prawda jest taka ja mam HDR włączony i ogólnie powiem, ze graficznie gwałc... wszystkiei inne sandboxy. Oprawa graficzna jest idealnie dopasowana do klimatu i czasów gry. Świetnie oddaje klimat ..

Dawno mi już tak szczęka nie opadła od animacji czy innych efektów graficznych. A przemierzanie miasteczek lub jakiś innych obszarów w nocy? To istne ARCYDZIEŁO.

Jeśli tak mają wyglądać gry to jestem na tak. I zlewam czy to fake HDR czy coś tam innego. Dlatego JamesSeth idź się czymś zajmij lub zacznij w końcu cieszyć się samą grą. A nie ciągle ty czy inni wytykają wylącznie błędy graficzne.

PS. Musicie pamiętać, że w tej grze nie będzie takich barw jakie oddaje HDR np przy horizon czy Forza. Bo by gra nie miała tego klimatu dzikiego zachodu. I bardzo mądre posunięcie ze strony Rockstar że nie przesadzili z tymi efektami i podrasowali / zaimplementowali w perfekcyjny sposób.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak postępy ile godzin macie i jaki % postępu? :)

U mnie ok 6h - 18%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Red Dead Redemption 2's HDR support seems to serve no real purpose

Tests suggest it's an upscaled standard dynamic range image.

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-whats-up-with-red-dead-redemption-2s-hdr

No to tyle jeśli chodzi o zrzucanie mi ze pieprze, a hdr działa super i coś nie tak z moim oled em.

Azzazelowi smiga i jest super jak zwykle, tak samo jak panu alkowi :lol2::E

While the HDR image offers no real benefits over SDR, the quality of the SDR tone-mapping is great at least, with bright highlights and great shadow detail

Jedynie słowem tryb sdr wygląda bardzo dobrzęk hdr nic nowego nie wnosi

W artykule dobrze i prostymi słowami to opisali. Fake HDR i na ps4 i na xbox.

Od pierwszego włączenia gry było widać, że jest coś nie tak i to się potwierdza.

Ale nie ma co marudzić bo oświetlenie w sdr i tak wygląda pięknie.

HDR nie ma co włączać chyba, że komuś nie przeszkadzają przekłamania w obrazie, a liczy się świecenie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba sobie zamówię jak kolega z forum @lycone

0212c0468592b2155049f63c6ea9e402.jpg

do tego Xbox One i można świat doganiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak postępy ile godzin macie i jaki % postępu? :)

U mnie ok 6h - 18%

Na oko przegrałem 15-20h a mam 16% ogólnego przejścia gry. Coś ze mną chyba nie tak. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Bardzo ładnie to wygląda. Lasy faktycznie poziom Kingdoma.

Trolling! Lepiej wracaj do swojego pustego asasyna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W artykule dobrze i prostymi słowami to opisali. Fake HDR i na ps4 i na xbox.

Od pierwszego włączenia gry było widać, że jest coś nie tak i to się potwierdza.

Ale nie ma co marudzić bo oświetlenie w sdr i tak wygląda pięknie.

HDR nie ma co włączać chyba, że komuś nie przeszkadzają przekłamania w obrazie, a liczy się świecenie.

Zgadza się w sdr gra włada bardzo dobrze z hdr trzeba poczekać na odpowiedz rockstara i jakiegoś patcha o ile to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Na oko przegrałem 15-20h a mam 16% ogólnego przejścia gry. Coś ze mną chyba nie tak. :hmm:

Ja mam 1d11h rozegrane ;D No ale trzeba odliczyc czas gdy nie wylaczalem gry i szedlem np na obiad czy cos innego robilem.. To tak na oko rozegralem w grze z 15h lub ciut więcej. Na razie zrobilem tylko 2 misje poboczne. A fabuły właściwie nie ruszyłem tzn teraz mam by iść z pewnym gosciem na piwo do Valentine i mam jeszcze misje by uratowac z

wiezienia micah

:P.. Wiecc to wlasciwie chyba sam poczatek fabularny? (oczywiscie mowie o rozbiciu tego obozu bo okres zimowy to byl taki wstępniak).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie gra w HDR wygląda o wiele lepiej niż bez. Lepsze rozbłyski itp. W du*ie mam czy to fake HDR czy nie skoro robi super robotę! No ale jak kto woli.

Szukanie dziury w całym. Jak patrze na co poniektórych to ciesze się, że osobiście nie wyszukuje problemów na siłę i nie wkładam sobie kija w szprychy podczas przyjemnej jazdy.

Edytowane przez Kalach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja 3 rozdział, a ile h to nie wiem. Na pewno sporo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam nie wiem co bredzicie z tym HDR. Zamiast grać to ciągle krytykujecie grę od strony technicznej. Boże co za idiotyzm. Czy ten HDR jest oszukany czy nie.. Czy sprawia to wam ogromny problem? Przecież liczą się inne aspkety i elementy... Prawda jest taka ja mam HDR włączony i ogólnie powiem, ze graficznie gwałc... wszystkiei inne sandboxy. Oprawa graficzna jest idealnie dopasowana do klimatu i czasów gry. Świetnie oddaje klimat ..

Dawno mi już tak szczęka nie opadła od animacji czy innych efektów graficznych. A przemierzanie miasteczek lub jakiś innych obszarów w nocy? To istne ARCYDZIEŁO.

Jeśli tak mają wyglądać gry to jestem na tak. I zlewam czy to fake HDR czy coś tam innego. Dlatego JamesSeth idź się czymś zajmij lub zacznij w końcu cieszyć się samą grą. A nie ciągle ty czy inni wytykają wylącznie błędy graficzne.

PS. Musicie pamiętać, że w tej grze nie będzie takich barw jakie oddaje HDR np przy horizon czy Forza. Bo by gra nie miała tego klimatu dzikiego zachodu. I bardzo mądre posunięcie ze strony Rockstar że nie przesadzili z tymi efektami i podrasowali / zaimplementowali w perfekcyjny sposób.

Jak zwykle bredzisz.

W tej chwili jestem w pracy wiec mam zajęcie.

Nikt nie neguje ze gra ma bardzo dobre oświetlenie,, grafikę, albo to ze jest po prostu jedna z lepszych gier na tej generacji.

Rozmowa tyczy s hdr. Ty się upierałes ze hdr jest genialny różnica ogromna na plus a to nie prawda, mowiles rowniez ze na ps4 pro pewnie coś nie tak, albo z oled em :E

Fakty natomiast są zgoła inne, tutaj Ci podałem rzetelne zrodlo (bo mi nie wierzyłes jak i innym użytkownika którzy się troszku znają lepiej od ciebie)

Skończ juz dalej brnać w te brednie przyznaj się do błędu i nie grzesz więcej :E

Btw. Testowałem wersje na xboxa X i w porównaniu do ps4 pro, hdr jest tak samo spaprany. Gra waży 106gb jednak nie ma żadnego textur paka jak niektórzy pisali, po prostu xbox przypisuje dodatkowe gb do rozmiaru gry zeby. prawdopodobnie lepiej zarządzać danymi

Cala jakość efektów jest na tym samym poziomie co ps4 pro.

Natomiast rzeczywiście rozdzielczość 4k robi spora różnice w ogólnym odbiorz obrazu. Bardzo czysta gra w porównaniu do edycji z ps4 pro, dużo zyskują detale na wyższej rozdzielczości, wydaje się rzeczywiście ze tekstury są lepszej jakosc (tak na prawdę to ten sam poziom co ps4 proz)właśnie poprzez rozdzielczość.

Bezsprzecznie jest to najlepsza wersja, w końcu jakieś studio wykorzystał ta większą moc xboxa X .

Dużo ludzi płacze ze edycja na ps4 pro wygląda tragicznie itd.

Jest to nie prawda gra jest śliczna i wykorzystuje moc ps4 pro, po prostu cudów nie da się zdziałać nie jest to raczej wina słabej szachownicy bo gra imo w porównaniu do innych multiplatform nadal wygląda super. Jedynie exy wyląduje lepiej pod względem szachownicy

Problemem największym jest to ze wersja na xbox x rzeczywiście działa w 4k i różnica jest dość spora na korzyść x. Dużo ludzi nie może się z tym pogodzić bo dotychczas w multiplatformach roznice były małe.

Bardzo duża gowno burza jest na forach ze rockstar spapralem edycję na ps4pro. Imo to nie prawda gra wygląda genialnie, po prosty na xboxie lepiej co nie dziwi skoro xbox ma 6 tf a ps 4 pro bodajże 4.5tf

Nie spodziewał bym się patcha z poprawa grafiki na ps4 pro. Prawdopodobnie dodadzą suwak zwiększający ostrość jak to mamy w tej chwili w edycji 1080p. (Jak walczysz 108p dodaje się w menu suwakmostrosci)

Rdr2 ma również txaa rodzaj wygładzania krawędzi który jest bardzo dobr ( zero schodkow), jednak rozmazuje obraz poprzez co gra wyglada gladko, a niższe rozdzielczości xbox s, ps4 ,ps4 pro jeszcze bardziej potęgują ta gładkość.

Musieli by zmienić rodzaj aa co pewnie raczej na ty etapie jest dosc trudne.

Jedyne czego się spodziewam to patcha poprawiające go hdr

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi