Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cherrycoke

Monitor 24-27 cali z tunerem tv

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Poszukuję monitora jak w temacie w cenie do max 1000 zł ale wiadomo im mniej tym lepiej. Wiem że dobrych monitorów z tunerem jest mało i jedyny który zwrócił moją uwagę to Samsung T24E390EW. Czy to będzie dobry wybór? Zastanawiam sie jeszcze nad kupieniem lepszego monitora a dołożeniem tunera osobno, moze to lepsza opcja? Dodam ze chciałbym aby monitor posiadał standard VESA.

Dzięki z góry za pomoc w wyborze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Samsung T24E390EW od lipca br.

 

Kolory dobre,wszystko działa jak należy

 

Jak chcesz coś wiedzieć to pytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowy, czy używany też może być? Mogę rozważyć ewentualną odsprzedaż swojego LG 27MA73D-PZ w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Poszukuję monitora jak w temacie w cenie do max 1000 zł ale wiadomo im mniej tym lepiej. Wiem że dobrych monitorów z tunerem jest mało i jedyny który zwrócił moją uwagę to Samsung T24E390EW. Czy to będzie dobry wybór? Zastanawiam sie jeszcze nad kupieniem lepszego monitora a dołożeniem tunera osobno, moze to lepsza opcja? Dodam ze chciałbym aby monitor posiadał standard VESA.

Dzięki z góry za pomoc w wyborze. Pozdrawiam.

W kwocie 1000 złotych kupisz dowolny, dobry monitor np. na matrycy VA. Wszystko z tunerem będzie na matrycach IPS. Sam mam 27 calowego LG (przedmówca ma identyczny 27MA73D-PZ), ale za swój dałem, rok temu, jakoś okolice 1300 zł. Dziś chyba wolałbym jednak albo monitor większy, albo np. na VA z tunerem osobno, choć nie powiem, że to zły monitor - kolory dobre, brak cloudingu, brak plam na matrycy, sporo wejść obrazu (3 HDMI, z tego co pamiętam, vga, chyba ma jeszcze dvi), przy czym ogromną wadą tego monitora jest jego bardzo delikatna stopka (do swojego kupiłem stelaż). Pilot w zestawie, szybko działające menu in plus.

 

PS - ma podgląd, czyli w trybie PC możesz oglądać telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupićo lepszej klasy normalny monitor, i do niego dongla DVB-T na USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej, ale...jakość głowic w tych donglach to rzecz mocno dyskusyjna. Mam coś podobnego w netboku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze taki tuner usb powoduje to ze komputer będzie musiał być włączony w czasie oglądania tv, dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć ze matryca VA > IPS ? Co do tunera to raczej DVB-T odpada gdyż w gniazdu jest telewizja UPC czyli potrzebny bedzie analogowy lub DVB-C, a takie w monitorach z tego co widze są. Co do monitorów z tunerem znalazłem jeszcze takie dwa samsungi, taniej: https://www.morele.net/monitor-samsung-t27d390ew-lt27d390ew-en-659706/?gclid=Cj0KEQjwnKzABRDy2pb7nPSazdsBEiQAI4lZQLo6eFAw_cYMCGC9PQQCyDNFRD6BCOodJZKZZMBK_a4aAt_a8P8HAQ&gclsrc=aw.ds i drożej: https://www.morele.net/monitor-samsung-lt27d590cw-lt27d590cw-en-809330/ . Co moglibyście o nich powiedzieć, opłacalne są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA daje imho znacznie lepszą czerń niż IPS, a te akurat często mają problem ze srebrzeniem. W nocy filmy na IPS słabo się ogląda - czarny wpada w srebrzenie. Jedynym plusem IPS są szerze kąty, ale miałem akurat sprzęt na obu i nie uważam, aby problem kątów przy VA w ogóle istniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka LGików na IPSie, obraz bajka, poza czarnym właśnie. Srebrzenie i słaba jego intensywność kiedy był kolorem dominującym. Teraz mam Samsunga na PLSie, czarny jest spooro lepszy, srebrzenia brak, kolorki super. Także Samsungi na matrycach PLS mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLS to rodzaj IPS'a - to i tak nie będzie mieć czerni rodem z VA. PLS, sam w sobie, to odpowiednik LG'kowego IPS'a, tylko od Samsunga. W przypadku samego IPS dużą rolę odgrywa podświetlanie matrycy (edge led, direct led itd, a i systemy wygaszania), ale, jak wspomniałem, czerń = VA.

 

Edit: jeszcze jedna uwaga. Napisałeś "obraz bajka". Mam pytanie - jakim cudem możesz mieć dobra czerń na IPS, który wg. danych osiąga kontrast, typowo, między 700-900:1, gdy byle jaki VA ma kontrast powyżej 2000:1, nie mówiąc o telewizorach, które mają przeważnie 4000:1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynym plusem IPS są szerze kąty, ale miałem akurat sprzęt na obu i nie uważam, aby problem kątów przy VA w ogóle istniał.
To poczytaj sobie opinie fachowców, np. z hdtvpolska (tam piszą o kącie 40 stopni, że ponosi klęskę z IPS, realnie jeszcze gorzej).

 

VA to szmelc i syf, ale wygrywa na rynku, to nie dziwi, bo szmelc LCD się przyjął i zdominował rynek więc czemu nie miałoby się przyjąć VA?

 

Obecnie myślę czy nie kupić tego Samsunga czy innego TV, bo mam już dość swojego szmelcu Sony VA (1,5 roku - bardzo polecany). VA to:

-tragiczne kąty widzenia (dla IPS bardzo słabe)

-duże smużenie (zależnie od koloru)

-nadaje się do oglądania zdjęć i nic więcej.

Nie wiem czy się męczyć z tym szmelcem do DVB-T2 czy już go wyrzucić.

 

Tu jednak piszemy o MONITORZE:

-siedząc na wprost żenujące kąty VA nie będą przeszkadzać, ale nie można siedzieć zbyt blisko (żeby prawy lub lewy bok nie był pod kątem 30 stopni, grając na TV tak siedzę więc widzę wyblakłe boki)

-nie wiem jak tam z poprawiaczami ruchu na monitorach, telewizory mają matryce 100 Hz i upłynniacze "800" Hz co ogranicza smużenie (no ale to nie pomoże na dużo ms, np. czas reakcji 4 ms to ściema, w zależności od miejsca na ekranie i koloru może być np. 3-40 ms).

PS. Przyszłość czyli OLED też ma słabe kąty widzenia i smużenie (choć nie z winy ms), no i super umierające piksele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj sobie opinie fachowców, np. z hdtvpolska (tam piszą o kącie 40 stopni, że ponosi klęskę z IPS, realnie jeszcze gorzej).

 

VA to szmelc i syf, ale wygrywa na rynku, to nie dziwi, bo szmelc LCD się przyjął i zdominował rynek więc czemu nie miałoby się przyjąć VA?

Opinie "specjalistów" mam w tym momencie gdzieś, z prostego powodu - nie pamiętam tylko jednego, z którego forum są ci "specjaliści".

 

Miałem telewizory/monitory na IPS oraz na VA. W przypadku telewizorów zostaję przy VA. Zresztą, mój obecny, to jest Panasonic 48AS640 jest sprzętem, którego nie wymieniłbym, a jednocześnie, jakoś nie widzę problemu z kątami...Swoją drogą, może oglądajmy telewizję siedząc bokiem do tv?

 

Obecnie myślę czy nie kupić tego Samsunga czy innego TV, bo mam już dość swojego szmelcu Sony VA (1,5 roku - bardzo polecany). VA to:

-tragiczne kąty widzenia (dla IPS bardzo słabe)

-duże smużenie (zależnie od koloru)

-nadaje się do oglądania zdjęć i nic więcej.

Nie wiem czy się męczyć z tym szmelcem do DVB-T2 czy już go wyrzucić.

Smużenie w VA? Chyba tych 15 letnich...mój pierwszy BenQ na VA faktycznie miał duży czas reakcji i to było widać, ale obecnie? Obecnie to na VA masz robione monitory. Rodzina ma Bravię na VA i również świetnie się na tym ogląda, ale to jeszcze sprzęt na CCFL.

 

Tu jednak piszemy o MONITORZE:

-siedząc na wprost żenujące kąty VA nie będą przeszkadzać, ale nie można siedzieć zbyt blisko (żeby prawy lub lewy bok nie był pod kątem 30 stopni, grając na TV tak siedzę więc widzę wyblakłe boki)

-nie wiem jak tam z poprawiaczami ruchu na monitorach, telewizory mają matryce 100 Hz i upłynniacze "800" Hz co ogranicza smużenie (no ale to nie pomoże na dużo ms, np. czas reakcji 4 ms to ściema, w zależności od miejsca na ekranie i koloru może być np. 3-40 ms).

PS. Przyszłość czyli OLED też ma słabe kąty widzenia i smużenie (choć nie z winy ms), no i super umierające piksele.

Wyblakłe boki...właśnie, kwestia jakości telewizora, jego ceny...w WarThundera grywałem na swojej 48 VA i problemu nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą, może oglądajmy telewizję siedząc bokiem do tv?
Ogląda się leżąc lub rzadziej siedząc, zmiana położenia oznacza dużą zmianę jakości obrazu. To nie jest mój "pechowy" model (on naprawdę ma świetne opinie), inne też tak mają.

 

ok, to sprawę matryc mamy załatwioną
Kto ma to ma, dla mnie oczywiste jest IPS. Obecnie zastanawiam się czy się nie zamienić z rodziną na starego 6 lat przeciętnego LG (kiedyś 1500 zł czyli średniak), nie smuży, super kąty widzenia. Mają też innego LG - ze 2 lata (średniak, chyba IPS, nie sposób sprawdzić modelu), tu kąty słabe, smużenie jest, choć lepiej wygląda niż na moim VA, zamiany na to nie biorę pod uwagę.

 

Tak tak, chcę zamienić szmelc VA używany 1,5 roku na 6 letni IPS (warty z 400-500 zł), muszę tylko sprawdzić czy co innego mnie nie wkurzy. Inna opcja to LG 42LF652V - jedyny na rynku IPS z szybką matrycą 100 Hz i upłynniaczem 900, tyle że to już staroć i ciężko dostać, więc ogromna szansa na jakiś odrzut (zwrot z powodu wad czy też rok czasu na wystawie). No i oczywiście wymienione wcześniej monitory Samsunga PLS (tu problem rozmiaru - za małe, ale może stać blisko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedź. Czyli te Samsungi na matrycy PLS to będzie dobry wybór? bo jeśli nie to jestem w stanie zrezygnować z tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym niech się wypowiada Killer85, ma go więc może opisać.

 

Ja się zamieniłem chwilowo na tego starocia LG TV i jak można było podejrzewać teraz mnie wkurza co innego. Teraz właśnie mam go podłączonego do kompa i z niego piszę, litery bardzo niewyraźne (regulowałem ostrość itp), ponadto mam czarne obramowanie (1 cm z boków i 6 mm góra dół, 1:1 pixel), no i matryce puknięta i ubrudzona (nie do doczyszczenia).

 

Niezbyt na temat, ale piszę to by uświadomić, że coś za coś, coś lepiej coś gorzej. Goniąc w jednym kierunku (tu za dobrymi kątami i brakiem smużenia) traci się w innym, w efekcie strata może być większa od zysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...