Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

orange99

Odkurzacz workowy do 500+ zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję odkurzacz workowy do kwoty 500+ zł lub mniej :)

Powierzchnie: wszystkie (parkiet, dywan, panele, wykładziny, płytki :P) + sierść zwierząt (kota i psa) na wymienionych wcześniej powierzchniach więc musi być duża moc ssania.

Worek: 3-5L

W rodzinnym domu mam odkurzacz 2500W BOSCH BGL32540 z turboszczotką i spisuje się tam wyśmienicie w w/w sytuacjach.

Z miłą chęcią kupiłbym taki sam model lecz jest niedostępny, co prawda jest 1 sztuka na allegro ale zakup planuje dopiero pod choinkę sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spedzilem w weekend pol dnia szukajac, wiec sie podziele wynikami :)

 

Kupilem ten

http://www.redcoon.pl/B658250-Philips-FC8577-09-Performer-Active_Odkurzacze-klasyczne?refId=ceneo

 

Clipboard01.jpg

 

 

Swietne parametry, fajna szczotka, dobra moc ssania. Nie znalazlem modelu ktory w tej cenie mialby same klasy A i D do dywanow (C chyba najlepsza mozliwa do dywanow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ładnych parę lat temu (5 bodajże) kupiłem Zelmer Elf 2. Raz że był tani (do tego w promocji) a dwa że Zelmer ma bdb polski serwis i 4 gwarancję (producenta!), a przynajmniej kiedyś tak było. Chodził przez te lata bardzo fajnie. Nie raz dostawał w kość i nadal się obyło bez awarii (tfu tfu). Natomiast ostatnio dostał drugą młodość bo zamiast standardowych papierowych worków kupiłem Zelmerowskie takie z fizeliny. Kurka wodna normalnie z 30-40% większa wydajność. Teraz to ssie jak wariat, trzeba uważać bo wciąga (zabawki małego, skarpety itp). Więc jakikolwiek kupisz pamiętaj żeby kupować lepsze worki, na pewno nie papierowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Electolux ultrasilencer. Będziesz zadowolony.

 

77dB to jakaś abstrakcja głośności - pół bloku będzie słyszało, że odkurzasz. Electolux to poziom 58-65dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkurzacz o mocy ssania poniżej 300W to zabawka a nie odkurzacz. Np. mój 305W ssącej na zwykłej szczotce podnosi dywany i zrywa firanki.

W tych pieniadzach bez problemu dostanie się bezworkowy (jakiś cyklon), gdzie jest wydajniejszy od workowych (przede wszystkim nie spada aż tak siła ssania wraz z napełnianiem się pojemnika).

 

Przerabiałem kilka odkurzaczy i zdcydowanie bezworkowy. Sam mam Electrolux ErgoEasy 2100W Cyclone. Ssie tak mocno, że aż łzy lecą i koszulę trzeba z zadka wyciągać, bo niekiedy zassie :E

 

edit:

kiedyś liczyłem w innym temacie koszty eksploatacji odkurzacza workowego wobec cyklonu. Koszty worków + filtry (1 albo 2) wobec samych filtrów do cyklona. Bezworkowy wychodzi taniej i higieniczniej (nie zalega kurz w worku, dzięki czemu nie rozwijają się jakieś pieroństwa. Po każdym sprzątaniu po prostu wyrzucamy śmieci z pojemnika. Filtry można myć i są praktycznie jak nowe. Worki wyrzuca się co kilka odkurzań, czyli średnio co tydzień.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Electolux ultrasilencer. Będziesz zadowolony.

 

77dB to jakaś abstrakcja głośności - pół bloku będzie słyszało, że odkurzasz. Electolux to poziom 58-65dB.

 

A jego budżet widział??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Dziękuję wszystkim za obecne propozycje.

Fakt mieszkam w bloku obecnie i raczej następne mieszkanie także planuję wynająć w bloku (ahh ten cieplik miejski :heartpump: ) więc także dochodzi kwestia głośności o której zapomniałem.

Przeglądałem Zelmery owszem mają 4 lata gwarancji ale jakoś mnie nie przekonują parametrami.

Co do budżetu to mogę go nadszarpnąć w ostateczności byle by spełniał wymogi i chyba będę zmuszony gdyż do 500 zł nie widzę nic godnego uwagi tak naprawdę.

 

Bezworkowego nie chcę z tego względu, że filtry lubią się zapychać a ich czyszczenie to nie jest wcale taka "czysta" i mało czasochłonna praca.

A worek wypełni się, wymieni raz dwa, a pełny do śmieci pójdzie.

Od 2h w sumie przeglądam odkurzacze jakie są obecnie na rynku

 

Obecne moje typy, które odpowiadają moim wymaganiom:

1. Electrolux Ultra Silencer ZUS3945WR+ gwarancja 24 msc i klasa czyszczenia dywanów C, filtr HEPA12, 61dB, 650W, 3,5l + dokupienie turboszczotki - dopłacić musiałbym ponad 250 zł do mojego budżetu zakładanego

2. . Electrolux SilentPerformer ZSPALLFLR gwarancja 24 msc, 72dB, 650W, 3,5l, turboszczotka i klasa czyszczenia dywanów B, filtr HEPA12 - dopłacić musiałbym około 200 zł do mojego budżetu zakładanego

3. ELECTROLUX ZSPREACH gwarancja 24 msc i ma klasę B czyszczenia dywanów, 72dB, 3,5l, 700W, filtr HEPA12 + dokupienie turboszczotki - dopłacić musiałbym ponad 250 zł do mojego budżetu zakładanego

4. Rowenta RO6455EA SILENCE FORCE gwarancja 24 msc i ma teoretycznie klasę A czyszczenia dywanów, 66dB, turboszczotka, 4,5l, 750W, filtr HEPA13 - dopłacić musiałbym około 200-350 zł do mojego budżetu zakładanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezworkowy nie sprawdza się przy psiej sierści, trzeba oskubywać filtr z kłaków bo stopniowo traci moc, no chyba że są na rynku jakieś dedykowane konstrukcje. Przy wodnym dużo roboty po każdym odkurzaniu, zwykły najwygodniejszy ale trzeba zainwestować w HEPA i worki z węglem aktywny bo zgromadzona sierść po pewnym czasie zaczyna śmierdzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77dB to jakaś abstrakcja głośności - pół bloku będzie słyszało, że odkurzasz. Electolux to poziom 58-65dB.

Czyli że dbasz o czystość :)

 

Dla mnie najważniejsze by odkurzacz dobrze ciągnął. Głośność to kwestia drugorzędna.

 

Choć rozumiem, że dla mieszkających w bloku może to być istotniejsze. Naprawdę cichym odkurzaczem można np. odkurzać w nocy, co głośnym sprzętem w takim przypadku nie wchodzi w grę.

 

Ja mam złe doświadczenia z odkurzaczami bezworkowymi/cyklonowymi. Szybko dochodzi do zapchania filtru HEPA, i siła ssania właśnie spada bardzo szybko, zdecydowanie szybciej niż w workowych.

 

Co do higieny - w workowym wyrzucamy cały worek, nie musimy babrać się w kurzu. Z bezworkowego trzeba wyrzucać zawartość pojemnika, co oznacza kontakt z kurzem i brudem. No i do tego oczyszczanie filtra z brudu, co w odkurzaczach workowych nie jest problemem, bo cały kurz zatrzymuje się w worku. Jeśli ktoś tak woli - to do workowego też można kupić worek wielokrotnego użytku.

 

Worków w bezworkowym wymieniać nie trzeba - ale konieczna jest za to częsta wymiana filtru HEPA, który jest dużo droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezworkowy nie sprawdza się przy psiej sierści, trzeba oskubywać filtr z kłaków bo stopniowo traci moc, no chyba że są na rynku jakieś dedykowane konstrukcje. Przy wodnym dużo roboty po każdym odkurzaniu, zwykły najwygodniejszy ale trzeba zainwestować w HEPA i worki z węglem aktywny bo zgromadzona sierść po pewnym czasie zaczyna śmierdzieć.

 

Bezworkowy nie sprawdza się nigdzie o ile nie czyścisz mu filtrów co trzy odkurzania bo bez tego traci siłę jak szalony. Nikt kto miał z tym dłużej do czynienia nie kupi więcej bezworkowego odkurzacza. Jeszcze ewentualnie hybrydy się nadają ale worek musi być. Albo worek albo zabawa w czyszczenie (ch***wa) filtra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze polecany i sprawdzony wszedzie wodno-klasyczny vc5750.

Jest najbardziej polecanym do tej kwoty a i jeszcze sobie dywan wypierzesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru, ale odkurzacze cyklonowe z definicji są słabsze niż workowe. Owszem, nie ma problemu spadku mocy wraz z zapychaniem się worka, ale część energii zostaje zmarnowana na wprowadzenie zanieczyszczeń w ruch obrotowy. Mając 2 podobne konstrukcje (uszczelnienie korpusu, szczotki), o tej samej mocy silnika to workowy będzie mocniej ciągnął.

 

Jeszcze lepsze pod względem kosztów użytkowania są odkurzacze z filtrem wodnym, ale tutaj nie można być leniwym ku**** jak to mówi FoodEmperor bo co odkurzanie trzeba wylać brud z pojemnika i go przepłukać.A moc sania jest jeszcze niższa niż u bezworkowców. Za to filtracja (wszystko zostaje w wodzie) jest najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Electrolux Ultra Silencer ZUS3945WR+ gwarancja 24 msc i klasa czyszczenia dywanów C, filtr HEPA12, 61dB, 650W, 3,5l + dokupienie turboszczotki - dopłacić musiałbym ponad 250 zł do mojego budżetu zakładanego

 

Najlepsza opcja,miałem ten model a obecnie mam jego eko bliźniaka zusgreen,rewelacyjne odkurzacze. Mam też dwa z serii ergospace,które także są w miarę ciche a dodatkowym atutem jest bardzo duży zasięg.

Turboszczotka zbędny bajer,a na pewno nie za te pieniądze.:thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem model Electrolux SilentPerformer ZSPALLFLR.

Niestety lub stety sklep w sprawie Rowenty za późno mi odpowiedział, że jest możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat, a Electroluxa odebrałem sobie na miejscu w Poznaniu w RTV Euro AGD + przedłużyłem gwarancje.

Powiem tak na najniższej mocy jest ultra cichutki, na maksymalnej to nadal o wiele cichszy od Boscha :)

Siła duża ssania, a jedyny minus to że akcesoria muszę trzymać w pudle.

Odkurzacz warty pieniędzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...