Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mbv

Tel. za ok 1,5k pln - wymienna bat., 3GB RAM, 1920x1080, Android

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, interesuje mnie kupno telefonu o parametrach:

 

- rozdz. ekranu 1920x1080 (1280x720 to za mało., wyższa niż 1920x1080 mi niepotrzebna)

- wymienna bateria (warunek konieczny nie zamierzam zmieniać telefonu po roku bo bateria padła a jest przylutowana i wymiana wyjdzie drożej niż kupno nowego bo serwis musi zarobić - nie stać mnie na to, tel. ma posłużyć ok 4-5 lat)

- 3GB ramu (aby strony i multimedia + jakieś tam aplikacje chodziły w miarę płynnie, w gry nie gram na urz. mobilnych)

- LTE (wiadomo)

- dualSIM (może być lub nie, zresztą i tak większość ma pasywne)

- aparat (mało istotny, od zdjęć to jest aparat z wymiennymi, solidnymi obiektywami a nie bździdła smartfonowe)

 

- system: Android (powód? - to mój pierwszy smartfon i chcę przetestować ten system plus aplikacje które są niego)

- cena ok 1500zł

 

Po przeszukaniu rynku znalazłem tylko LG G4 z wymienną baterią i powyższymi parametrami, ale niestety martwi mnie, że wg opinii bateria w tym LG ledwo wytrzymuje dzień...domyślam się, że to przez rozdzielczość ekranu 2560 x 1440 (po co oni dali tak wysoką rozdziałkę???) i starszy cpu.

 

Ktoś zna jakieś inne smartfony z tymi parametrami?

 

Słyszałem że niektóre smartfony mają tak wbudowaną baterię niewymienną, że można ją w miarę łatwo samemu wymienić - tzn. łatwo się do niej dostać i odlutować/przylutować nową. Ktoś wie coś na ten temat? Jest parę smartfonów na rynku z lepszymi parametrami od tego LG G4 ale niestety z niewymienną baterią :/ Jest też parę smartfonów z wymienną baterią ale mają rozdz. ekranu 1280x720 (np. LG K10), no i są Lumie z wymienną baterią ale to WinM (tego systemu mam dość w desktopie)

Cwaniactwo producentów smartfonów jest porażające - yeah, dajmy niewymienną baterię, to po dwóch latach (a nawet i po roku) klient będzie musiał kupić nowy telefon (choć tak naprawdę go nie potrzebuje)...

 

PS. Dlaczego tak upieram się przy tej rozdzielczości 1920x1080? - bo chce mieć więcej tekstu na ekranie (często sprawdzam różne słowniki, potrzebuję też więcej detali w mat. wideo, rozdz. 1280x720 jest już trochę za niska...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosunkowo niedawno rozgladałem się za telefonem i równiez brałem pod uwagę G4, właściwie byłem na niego już prawie zdecydowany, czekałem tylko na jakąs dobrą ofertę sklepową. Wpadło mi nadprogramowe kilka stówek i ostatecznie kupiłem Oneplus 3 za 1800. Jeśli chodzi o wymiennośc baterii w tym telefonie to teoretycznie jest ona niewymienna, ale...

...ale z tego co czytałem po odkręceniu dwóch śrubek na dole obudowy (naprawdę bardzo mały torx, najmniejszy jaki mam w swoim zestawie wkrętaków precyzyjnych jest za duży) można ja zdjąć a pod spodem jest przyklejona bateria. Zerknij na YT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie lutowanie, Panie... Wtyk i to wszystko.

 

Przykład z życia. Zetkę pierwszą miałem ja, potem moja Luba a teraz nasz młody śmiga z telefonem mającym już ponad 3 lata. ładowany dzień w dzień, używany intensywnie. Bateria pod mierniczkiem nadal wskazuje, że ma 2360mAh pojemności czyli jest jak nowa. LG bym z niewymienną baterią nie kupił, ale na ten przykład Sony - bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosunkowo niedawno rozgladałem się za telefonem i równiez brałem pod uwagę G4, właściwie byłem na niego już prawie zdecydowany, czekałem tylko na jakąs dobrą ofertę sklepową. Wpadło mi nadprogramowe kilka stówek i ostatecznie kupiłem Oneplus 3 za 1800. Jeśli chodzi o wymiennośc baterii w tym telefonie to teoretycznie jest ona niewymienna, ale...

...ale z tego co czytałem po odkręceniu dwóch śrubek na dole obudowy (naprawdę bardzo mały torx, najmniejszy jaki mam w swoim zestawie wkrętaków precyzyjnych jest za duży) można ja zdjąć a pod spodem jest przyklejona bateria. Zerknij na YT

Można wiedzieć gdzie kupiłeś OP3 w takiej cenie?

Dobra widzę już że na oficjalnej stronie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te uwagi, trochę już głupieję...hehe, tak sobie myślę, że może przesadzam z tą żywotnością baterii, rzekomo stosowane od kilku lat baterie nie mają "pamięci" ładowania. Nie znam też dokładnie cen ile (w razie konieczności wymiany) serwis bierze za wymianę baterii, gdyby to było ok 200-300zł (+cena baterii) to byłoby do zaakceptowania, a skoro nie trzeba lutować tylko odkręcić parę śrubek to może serwisy nie biorą za dużo (naiwny pewnie jestem :E ).

 

Oneplus 3 - ma 6GB RAM, to już jednak trochę przerost formy nad treścią, nawet w desktopie trzeba się trochę postarać aby 4GB wykorzystać (pomijając ap 3D i obróbkę wideo) a co dopiero w smartfonie, a te 6GB za "darmo" nie pracują - energię żrą...3GB w zupełności wystarczy do multimediów i w miarę prostych aps (jak napisałem w gry nie zamierzam grać na tel.).

Pewnie się jednak zdecyduję na coś z niewymienną baterią w cenie ok 1200pln - jeśli się okaże, że ta bateria da radę popracować ze 3-4 lata lub jej wymiana nie wiąże się z kosztem większym niż 300-400zł. Dzięki cervandes - jeśli faktycznie jest jak piszesz, to nie mam się co martwić o baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...