Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KarmiPL

Wymiana dysku HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako swój główny dysk na programy i gry mam leciwego Samsung HD103SJ i zastanawiam, się czy wymiana go na jakiegoś współczesnego HDD do +/- 300zł będzie zauważalne w prędkości wczytywania czegokolwiek, głównie gier. Obecnie czas ładowania w np. GTA Online jest bardzo męczący i zniechęcą wręcz do dalszej gry. Interesuje mnie pojemność 2TB gdyż na moim Samsungu 1TB kończy mi się miejsce. Szukałem w internecie porównania mojego obecnego dysku i jakiegoś współczesnego, jednak nie mogę znaleźć jednogłośnej opinii, dlatego chciałbym tu rozwiać wątpliwości i poprosić o propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba P300. Sam się nad nim zastanawiam, ale nad wersją 3TB, bo różnica cenowa względem 2TB to raptem 60zł. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od prawie 2 lat używam WD Green-a ( teraz to chyba seria blue ).

Musiałem tylko zmienić czas parkowania glowicy i jak na razie 0 problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Toshibie nigdy nie słyszałem, ja bardziej myślałem o WD Blue lub nawet Red.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :

EpSeid3.jpg

 

Na dysku instaluję tylko programy i gry, system na na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważę różnicę po zakupie WD RED? W tej chwili 300zł to dla mnie dużo i różnicę w ładowaniach chciałbym mieć znaczną i zauważalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważę różnicę po zakupie WD RED? W tej chwili 300zł to dla mnie dużo i różnicę w ładowaniach chciałbym mieć znaczną i zauważalną.

 

WD RED to nie są dyski do szybkiej pracy, można powiedzieć to takie GREEN z bajerami. Jak chcesz szybkości to celuj w BLACK albo BLUE 7200. Twój Samsung to była dosyć wydajna konstrukcja, więc przeciętny nowoczesny dysk nie da dużego kopa - najczęściej transfery liniowe są duże ze względu na dużą pojemność, ale czasy dostępu słabsze. Więc w budżecie 300zł ciężko się zmieścić, WD Black 1TB to ok. 350zł, Blue ostatnio przechodzi na 5400, więc trzeba uważać. Musiałbyś jakąś dobrą i niestarą używkę upolować.

 

Inna opcja - zrobić RAID 0 z 2 dysków i już będzie szybciej :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój green pomimo 2 latek na karku nawet nieźle sobie radzi

Bez_tytu_u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmi, a nie myślałeś o 2 dyskach w raid0 ? ja tak od 5 lat mam i jestem zadowolony

b77e90c8fe9f3be1med.jpg

i to na starych samsungach 500gb

Pomysleć, że jakbym zobił raid0 z takich dysków jak ma Fonzie, to odczyt /zapis mógłby być 250/260 mb/s , prawie jak w pierwszych ssd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...