Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PACIK19

RX 480 - artefakty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Otóż mam pewien problem w 3D Marku, a dokładnie w Time Spy podczas testu mam problemy z artefaktami (w demo tego nie ma). Jest ich masa i wyskakuję tylko podczas testu.

Podobny problem jawi się w grze Batman od Telltale Games. Tyle, że tutaj nie ma typowych artefaktów, a pojawiają się dziwne przeskoki tekstur.

Jak myślicie czy jest to wina karty graficznej? Czy może sterowników?

Używam teraz wersji: 16.11.2

Miałem wcześniej jeszcze 2 starsze wersje i problem był ten sam, więc wydaję mi się, że sterowniki odpadają.

 

Dodaję filmik, który pokazuję zaistniałą sytuację i pragnę przeprosić za jakość, w końcu nagrywane telefonem, bo jak tutaj pokazać inaczej ten problem.

No i jeszcze ten daremny watermark, który zasłania praktycznie wszystko, ale jednak problem wyraźnie widać.

 

 

Kartę niby mogę reklamować do poniedziałku, bo nie minęło 10dni od zakupu, ale nie wiem czy warto, w innych grach nie widziałem większych problemów.

 

Specyfikacja:

i5 2500K @ 4,5GHz

MSI Z68A-G43

Sapphire Nitro+ RX 480 4GB

BeQuiet! L8 630W

Crucial MX200 250GB

WD 1TB Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw przeczyścić system display driver uninstallerem i sprobowac starsze stery, nawet do 16.6.2 sie mozna cofnac. Najnowsze crimsony są bardzo problemowe, o czym sam się przekonałem na swoim sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina karty. Na jakich taktowaniach sypie artami? Robiłeś OC? Jakie temperatury pod obciążeniem. Wszystkie wiatraki działają?

 

Spróbuj obniżyć częstotliwość GPU/pamięci vram i sprawdzić ponownie, jak również warto lekko podkręcić i sprawdzić czy karta sypie artami bardziej intensywnie niż dotychczas. Ale to i tak raczej tylko ot tak do zabawy i upewnienia się, że karta jest walnięta. Nie reklamuj karty tylko zwracaj bez podania przyczyny, bierz kasę i kupuj następną. Chyba najszybsza i najpewniejsza droga.

 

I to co wyżej napisał kolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16.9.2 dalej to samo, teraz spróbuję z 16.6.2.

 

Jeżeli jest tu jakiś posiadacz RX 480 w wersji 4GB to mógłby sprawdzić Time Spy czy nie ma czasem tego samego? Bo głupio byłoby w sumie oddawać kartę jeżeli jest sprawna.

 

Robiłem OC, ale z tego nic nie wychodziło, ciężko mi było znaleźć coś stabilnego. Rdzeń udało mi się podkręcić, aż o huczne 10, yeah, a pamięci do 1850, ale ustawienia mam domyślne od paru dni, bo właśnie zaobserwowałem te problemy.

 

Wentylatory chodzą, a karta nie przekracza 72oC.

 

Jak działa proces zwracania sprzętu zakupionego przez internet? Czy mogę po prostu pojechać do nich do sklepu i zwrócić im normalnie kartę czy muszę złożyć jakiś wniosek czy coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tego jeszcze nie grali, na 16.6.2 mam artefakty na samym pulpicie :) Biorąc pod uwagę, że tylko w tym Batmanie i Time Spy miałem problemy to mogło być dziwne, ale teraz to już jestem totalnie zwalony z nóg. Czyli to 100% wina walniętej karty? Iść z tym i to oddać? Jeżeli tak to brać 1060 6GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś przez internet? Jeśli tak, to zwrot bez podania przyczyny. Jeśli nie, to gorzej, bo trzeba reklamować. Spróbuj jeszcze podociskać wszystkie kabelki - od monitora, od zasilania, sprawdź, czy dobrze siedzi w porcie PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przez internet, obniżyłem taktowania i dalej występuję ten sam problem, ale to jest naprawdę dziwne, że w demie Time Spy nie mam żadnych artefaktów dopiero w teście takie są, może to po prostu bug? Z tym batmanem też byłbym ostrożny, bo podczas wchodzenia do gry pisało, aby zaktualizować sterowniki (miałem najnowsze)

Może to po prostu taka zbieżność, GTA V działa normalnie, BF4 to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może na innym kablu sygnałowym. Jaka jest temperatura karty? Problemy pojawiły się po podkręceniu, czy na fabrycznych ustawieniach? Może po prostu zbyt agresywnie podkręciłeś kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem na internecie, że premierowy sterownik (16.6.2) wariował na 144hz, więc tutaj uszkodzenie jak na tę chwilę odpada, a teraz pytanie jak to jest z tym Time Spy? Demo działa bez problemów tylko właśnie test wariuje, ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem na internecie, że premierowy sterownik (16.6.2) wariował na 144hz, więc tutaj uszkodzenie jak na tę chwilę odpada, a teraz pytanie jak to jest z tym Time Spy? Demo działa bez problemów tylko właśnie test wariuje, ech...

 

Ten benchmark ma średnią opinię 3/10 więc za bardzo bym się tym nie sugerował.

 

Jak w grach nie sypie artami to nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to benchmark odpada, więc zostaję ten nieszczęsny Batman, warto się nim sugerować? Muszę być pewny na 100% bo do jutra mam czas jeżeli miałbym oddawać kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj filmiki na CD i wysyłaj na zwrot, nie kombinuj bo zostaniesz z ręką w nocniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w umowie, że jednak jest 14dni na zwrot, a nie 10, więc mogę jeszcze coś potestować.

Warto się w to bawić czy po prostu oddać tą kartę i poczekać na AMD Vega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega jeszcze niewiadomo co pokaże- Albo hit albo kupa

Ja bym poprostu wymienił na inny egzemplarz tego sapphire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega jeszcze niewiadomo co pokaże- Albo hit albo kupa

Ja bym poprostu wymienił na inny egzemplarz tego sapphire

Pierwej poprawione polarisy będą, bo już były zapowiedziane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli postanowione, oddaję kartę. Teraz pytanie czy brać GTX 1060 czy znowu tego RXa? :) No, ale to już raczej mój ciężki wybór :) Wierzę w Vulkana, więc RX będzie pewnie bardziej przyszłościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli postanowione, oddaję kartę. Teraz pytanie czy brać GTX 1060 czy znowu tego RXa? :) No, ale to już raczej mój ciężki wybór :) Wierzę w Vulkana, więc RX będzie pewnie bardziej przyszłościowy.

Rzuć kością bo obie karty są dobre. XFX RS możesz kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli postanowione, oddaję kartę. Teraz pytanie czy brać GTX 1060 czy znowu tego RXa? :) No, ale to już raczej mój ciężki wybór :) Wierzę w Vulkana, więc RX będzie pewnie bardziej przyszłościowy.

 

W Sapphire bym za bardzo nie wierzył, nie potrafią zaprojektować dobrego chłodzenia do układu który ma 150 W tdp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiego RX 480 brać do 1100zł? Tego XFX RS? Tylko czy jest on w wersji 4GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiego RX 480 brać do 1100zł? Tego XFX RS? Tylko czy jest on w wersji 4GB?

 

Dużego wyboru nie masz.

 

Może MSI Gaming X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiego RX 480 brać do 1100zł? Tego XFX RS? Tylko czy jest on w wersji 4GB?

Jak szukasz wersji 4GB to hueh.

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-480-rs-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-3xdp-dvi-box-rx-480p4lfb6-1009516/

 

Chłodzenie nie będzie mega ciche to się musisz nastawić, jest średnie.

 

Dość dobra oferta cenowa.

<B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16.9.2 dalej to samo, teraz spróbuję z 16.6.2.

 

Jeżeli jest tu jakiś posiadacz RX 480 w wersji 4GB to mógłby sprawdzić Time Spy czy nie ma czasem tego samego? Bo głupio byłoby w sumie oddawać kartę jeżeli jest sprawna.

 

 

Od paru dni użytkuję Sapphire RX 480 4 GB i tego typu problemów nie mam. Ani w teście Time Spy, ani w żadnym innym mocno obciążającym GPU. W grach też jest wszystko w porządku. Wygląda więc na to, że niestety trafiła Ci się trefna sztuka. Podobnymi artefaktami sypała moja poprzednia karta, którą właśnie wymieniłem na tego Sapphire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeśli masz zamiar za 1100zł brać rx 480 4gb to już lepiej bierz za 1199zł gtx 1060 6gb KLIK a jak radosława to KLIK

 

Dobrze by było wiedzieć jeszcze jaką masz rozdzielczość monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było wiedzieć jeszcze jaką masz rozdzielczość monitora.

 

1920x1080 144hz, BenQ XL2411Z

 

//EDIT Jutro jadę do sklepu, ale już się pytałem i pieniądze dostanę dopiero za 2 tygodnie, czyli mam bardzo dużo czasu na zastanowienie się co i jak dalej :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta zwrócona, przyjęli bez problemu :) Nie wiem czy brać znowu Sapphire Nitro czy może dopłacić do MSI? Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...