Skocz do zawartości
Khorni

Lepiej dodać router czy wymienić modem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznę od tego, że moim dostawcą jest UPC, który zaoferował mi modem Thomsona, z którym niewiele mogę zrobić. W domu są 3 komputery, 3 telefony i tablet, więc trochę sprzętu się nazbierało, z czego tylko jeden komputer obsługuje sieć 5GHz. Thomson nie może nadawać w 2,4 oraz 5 jednocześnie co już obniża jego funkcjonalność, dodatkowo zrywa co jakiś czas połączenie na 1-2 minuty, co również jest irytujące.

Co w takim razie zrobić, aby móc korzystać ze stabilnego łącza oraz jeśli to możliwe korzystanie z obu częstotliwości? Dodanie routera chyba na niewiele się zda, bo skoro sam modem nawala to router na to nic nie poradzi. Męczyć się z UPC aby dali nowy modem? Sam go nie wymienię bez weryfikacji MAC adresu a nie wiadomo co nowego mogą mi dać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jimasek
dzi. Męczyć się z UPC aby dali nowy modem? Sam go nie wymienię bez weryfikacji MAC adresu a nie wiadomo co nowego mogą mi dać...

Sam urządzenia sobie nie kupisz bo nie będzie działało. Pozostaje zgłaszać usterki i prosi o wymianę modemoroutera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czysto hipotetycznie gdyby ten modem był sprawny to opłacałoby się dokupywać jakikolwiek router?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jimasek

Oczywiście że tak. Urządzenie działa jako modem a ty zarządzasz całą siecią na swoim routerze WAN-owym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi