Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Firekage

Klawiatura mechaniczna...Hykker X Range

Rekomendowane odpowiedzi

no to sypnę swoim doświadczeniem z eventu Hykkera w biedrze ^^

 

plan: zakup dla siebie 1 sztuka i 3 sztuki dla rodzinki (3 białe 1 czarna)

 

mapa: Gdynia

obiekt pierwszy: biedra #1 pod samą chatą 07:00 zakup wszystkich czyli po jednej^^ biała i czarna

obiekt drugi: biedra #2 ciut dalej 07:05 : "czy przyszła dostawa od dzisiaj dostępnych klawiatur mechaniczny?....tak do komputera klawiatura..."

biedronka: "nie wiem rozkładam bułki ale chyba nic nie przyszło"

obiekt trzeci: biedra #3 ciutciut dalej 07:10: "czy przyszła dostawa od dzisiaj blah blah......tak klawiatura do komputera...."

biedronka:"nieee, nic nie przyszło, nie ma ..."

obiekt czwarty: biedra #4 już trochę dalej ^^ 07:15: SĄ!, biorę białą i lecę dalej może się gdzieś uda kolejną białą....

obiekt piąty: biedra #5 07:20"jest?"

biedronka "zapytam kierowniczki, ja nic nie wiem.....kierowniczka:nie nic nie przyszło , nie ma klawiatur żadnych"

ok ponowny atak na lokal #2 07:30 "była tylko jedna" ale oczywiście nie jak byłem o 7:05 ^^

 

fck it "kupię czarna, damy radę ^^"

 

atak na lokal gdzie jeszcze czarna została 07:40, jeszcze była

 

upolowane 2 białe 2 czarne

 

testuję klawiatury, wszystko niby ok, zostawiłem dla siebie jedną podłączoną czarną i zrobiłem reset po odłączeniu innych i....nie mogę się zalogować......WTF>???

 

lupa na wpisane znaki.....coś nie teges....

 

odkrycie HYKKER FAILA:

cały pion W+E

S+D

X+C

zdublowane i połączone klawisze......wciskasz W rejestruje WE, wciskasz E rejestruje również WE, X =XC, C= XC, S=SD, D=SD.......serio.....

 

OK, atak na obiekt ostatni w celu zwrotu wadliwego towaru dosłownie 30 minut wcześniej kupionego....TYLKO REKLAMACJA! (na infolinii później potwierdzili że tak ma być)

 

super, uziemiona kasa i łaskawe czekanie na info o zwrot za coś co sprzedają wadliwe .....

 

zostały 2 białe i 1 czarna.

 

Białe ciut jakby lepiej wykonane. Spacja lepiej rejestruje niż w dobrze działającej czarnej, w czarnej na samych krawędziach spacji jest klik ale nie rejestruje.

Zostawiłem dla siebie białą zamiast czarnej a siostrze już następnej dodatkowo nie kupowałem po takich hitach z brakiem zwrotu kasy do ręki.......

 

biedronka to tylko biedronka......

 

i tyle

 

narobili Hype a oferta trochę nieogarnięta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, pech albo raczej klątwa...

 

W sprawie spacji przeczytaj mojego posta wyżej, może i u Ciebie fabrycznie klawisz spacji nie był nasadzony na druciki w stabilizatorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zwrotu nie ma, bo zakup w sklepie stacjonarnym. Tak należy to rozumieć? Nie ma tu podstawy dla 14-dniowego zwrotu bez podania przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w 3 biedronkach i 0 klawiatur.

Czyli tak jak u mnie.Na dniach przejdę się do pozostałych 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zwrotu nie ma, bo zakup w sklepie stacjonarnym. Tak należy to rozumieć? Nie ma tu podstawy dla 14-dniowego zwrotu bez podania przyczyny?

 

Może gdybym nie był szczery, ale jestem, i nie mówił że wadliwa to by mi od razu dali kasę, nie wiem ale potem kto inny miał by to samo więc z dobrej woli powiedziałem.

 

jak mi niedługo zadzwonią że mam przyjść do sklepu po kasę to ok, więcej po prostu nie kupię sprzętu w biedrze^^

 

jak mi zaczną naprawiać i wciskać czy cokolwiek to zrobię zamęt, na razie czekam cierpliwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony. Wielkiego doświadczenia z mechanikami nie mam, bo miałem okazję popisać trochę tylko na redach od Cherry MX, ale jak dla mnie na tej pisze się nawet lepiej, może dlatego, że po prostu niebieskie przełączniki bardziej trafiają w mój gust. Każdemu kto się zastanawia mogę śmiało polecić tą klawiaturę. Spełnia swoje zadanie, rozczarowania nie ma, a jest nawet pozytywne zaskoczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do krzywych klawiatur niestety też celowałem w czarną lecz musiałem zadowolić się białą, trafiłem w sklepie na czarną która była krzywa leżąc płasko oraz na rozłożonych nóżkach. Biała leży idealnie w każdej pozycji. Nie wiem jak z grami ale pisze się dość dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po całym dniu napierniczania oprócz tej jednej, fabrycznej niedogodności z klawiszem spacji, którą udało się łatwo, szybko i sprawnie naprostować nie mam żadnych zastrzeżeń (odpukać), kto nadal bije się z myślami czy kupić to jak najbardziej warto! :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę że niezłego Hype narobili, a koniec końców po 2 sztuki na sklep (i to nie zawsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogo interesowało jak wyglądają funkcje multimedialne:

 

hykker-x-range-037.jpg

 

Do tego warto dodać, że w instrukcji jest pomyłka odnośnie podświetlania - mianowicie pod kombinacjami FN+6, FN+7, FN+8 nic nie ma, za to pod FN+9 i FN+0 już jest, podświetlenie osobiście gaszę wciskając FN+6 chociaż jak widać w instrukcji jest to inaczej opisane - tak tylko piszę, jakby ktoś się drapał po głowie i podejrzewał wadę podświetlenia - po prostu głupia pomyłka w samej instrukcji...

 

W przykładowej recenzji nawet widać te same objawy, kiedy tester próbuje wciskać FN+7 oraz FN+8:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w 6 biedronakch, z rana - nic. W jednej mieli dwa pudla klawiatur (doslownie), ale o 8 rano nic juz nie zostalo :E Ja bylem jakos ok 8. To utwierdzilo mnie w przekonaniu, ze jednak odloze i kupie CM Storm Quickfire, na ktora sie zasadzam. Czekalem specjalnie, zeby wczesniej tego XRange'a sprawdzic, ale sie nie udalo. Przynajmniej nie bede musial za nia jezdzic.

 

Co mnie natomiast wkurza w tej sytuacji, to nasi janusze biznesu, kupujacy te klawiatury na sprzedaz, tak, tak, juz sa:

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-3-1025&search_scope=&string=hykker%20x%20range

 

Sam nie uzyje ale innemu tez kupic nie da w normalnych pieniadzach. Chcesz to doplacaj. Taki H*j jak od nich cos kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no za 200zl to wole juz motospeeda z pelnym numpadem i podswietleniem RGB kupic. Za 150 hykker tak, za wiecej sie imo nie oplaca, no poza uczuciem ze gwarancja w pl a nie u chinczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Dziś ją mogłem kupić ..macałem to to oglądałem ..tosz to bieda z nędzą tandeta ja diabli wszystkie klawisze nierówne wyczułem niejednakowy klik w kilku przyciskach jak się przypatrzeć do przycisku to nierówne jeden względem drugiego a na dole nierówne jakby źle odlane w wtryskarce, bardzo głośny klik a w sklepie nie było cicho :) ..odwiedziłem kilka sklepów z myślą kupienia ale zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wyolbrzymiasz poza tym nie chcę ślepo bronić tej konstrukcji bo to w końcu chinol no ale w tej cenie na prawdę nie ma konkurencji jeśli brać pod uwagę nasz kraj, można kombinować z Aliexpress ale tam cena będzie trochę wyższa bo wysyłka + długi czas oczekiwania i ryzyko + gwarancji właściwie nie ma - na tę chwilę w cenie 149zł nie ma lepszej klawiatury na naszym rynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wczoraj z czystej ciekawości, dzisiaj zacząłem testować i od razu trafiła mi się wada - nie działa podświetlanie prawego CTRL'a. Ma ktoś taki problem u siebie? Ciekawe jak z reklamacją... Pewnie gotówka zamrożona na xx dni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie uzyje ale innemu tez kupic nie da w normalnych pieniadzach. Chcesz to doplacaj. Taki H*j jak od nich cos kupie.

 

Pewnie kupił ze dwie lub trzy i jedna poszła na sprzedaż. ;)

 

W Hykkerze bardzo słabo rozwiązali mocowanie spacji. Klawisz jest niestety niestabilny i relatywnie głośny.

 

Do innych przycisków nie mam większych uwag. Ewidentnie spacja jest "luźniejsza". Chociaż uczciwie muszę przyznać, że w moimGenius Imperator Pro klawisze wydają się być sztywniejsze i nie wydają niekiedy tak głuchych dźwięków, jak Hykker X Range. Trzeba pamiętać, że ten Genius ma już ponad 3 lata, a produkt Biedry to nówka. Ciekaw jestem, jak to będzie działało za rok czy dwa. :E

 

Poza tym zauważyłem, że w trybie fali (chodzi o podświetlenie) to klawiatura wydaje dźwięk przywodzący na myśl piszczące cewki. W innych trybach podświetlenia tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w Lublinie też nie kupiłem, ponoć już kilka minut po 8 nie było po klawiaturach śladu. Poprosiłem siostrę by podjechała do biedronki w malutkiej mieścinie. Było już koło godziny 14:00 więc nie liczyłem na nic, na szczęście okazało się że była jedna biała. Liczyłem na czarną ale lepsze to niż nic. Narazie klawiatury jeszcze nie mam więc nie wypowiem się co i jak.Obecnie używam Genesis RX39. Dam znać jak wypadnie w porównaniu z tą klawiaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta klawiaturka ma więcej ukrytych funkcji. Zauważyłem, że po wyłączeniu komputera klawisze migają słabym światłem (zasadniczo te w prawym-górnym rogu). :E

 

Co to jest? Mam ją odłączać na noc, czy przykrywać czymś? Dawniej miałem takie nakładki, które niby miały chronić klawę przed kurzem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem u siebie pęknięta fabrycznie podpórkę, trzymać to się trzyma i podpiera ale niesmak mimo to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem u siebie pęknięta fabrycznie podpórkę, trzymać to się trzyma i podpiera ale niesmak mimo to jest...

 

Ja myślę, że jakby poszukać to w każdym egzemplarzu Hykkera byłaby jakaś wada. :E Jednak z jakiegoś powodu mi to nie przeszkadza. Chyba byłem na to gotowy... w końcu to biedronka i bidamechanik. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka prośba do osób z czarnymi klawiaturami - z chęcią odkupię jedną czarną (lub komplet dwóch czarnych), niepołamaną(ych) podpórkę(ek) jeśli ktoś byłby w stanie zdemontować ją(e) u siebie i odsprzedać bo np. trzyma klawiaturę na płasko i nie potrzebuje podpórek...

 

Proszę o kontakt na PW lub tutaj w temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten hykker z allegro jest już za 202 zł... Eee :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o kontakt na PW lub tutaj w temacie...

 

Podpórka się złamała czy pękła? Jeśli to drugie to może spróbuj ją skleić i zabezpieczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...