Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Firekage

Klawiatura mechaniczna...Hykker X Range

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo z tym rozłączaniem się, nic z tym nie zrobisz - widać nadal klawiatura jest w rewizji 1.0 z wadą fabryczną, u mnie leży i gnije na szafce z tego powodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caleb to odnieś ją do biedronki jak masz paragon, oddają pewnie bez problemu kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak lekko - odsyłają do producenta a jako, że sam do niej wsadziłem łapy bo liczyłem na drobną usterkę to niestety gwarancja mi odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu są w biedronach. W jednej w moim mieście było chyba 10 sztuk i zero zainteresowania ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie przestał mi działać TAB, więc odesłałem i przysłali mi nową. Z kolei ta potrafi się rozłączać na parę sekund, albo w drugą stronę - potrafi sama pisać ciąg znaków. Potestuję w różnych portach USB, jak tak dalej będzie to znów odeślę. Czytałem, że to zależne od wersji Windowsa (tak, naprawdę). Przykładowo ludzie na kompie mają problemy, a po podłączeniu do laptopa już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie przestał mi działać TAB, więc odesłałem i przysłali mi nową. Z kolei ta potrafi się rozłączać na parę sekund, albo w drugą stronę - potrafi sama pisać ciąg znaków. Potestuję w różnych portach USB, jak tak dalej będzie to znów odeślę. Czytałem, że to zależne od wersji Windowsa (tak, naprawdę). Przykładowo ludzie na kompie mają problemy, a po podłączeniu do laptopa już nie.

 

Wyłącz/zmniejsz podświetlanie... Czasami robią się takie cuda jak za dużo prądu szarpie z usb (miałem tak z tą klawiaturą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz/zmniejsz podświetlanie... Czasami robią się takie cuda jak za dużo prądu szarpie z usb (miałem tak z tą klawiaturą).

 

Czytałem o tym i właśnie testuję, póki co działa dobrze.

 

Widzę, że to był udany zakup :E

 

Hmm, szczerze mówiąc to nie żałuję jeśli ta nowa będzie działała dobrze. Tylko ten TAB padł, ale szybko się uwinęli i przysłali nową, nie robili problemu. Za 150zł zakup do rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, szczerze mówiąc to nie żałuję jeśli ta nowa będzie działała dobrze. Tylko ten TAB padł, ale szybko się uwinęli i przysłali nową, nie robili problemu. Za 150zł zakup do rozważenia.

Chciałeś chyba napisać - za 15...sprzęt, który trzeba kilkukrotnie odsyłać na serwis, nie spełnia podstawowego założenia. Niestety, dobry=droższy. Pomijam akurat fakt posiadania mechanika, ale moja membranówka za 15...działa i nie wymaga serwisu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było kupić chińczyka za 110zł to by działał jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

 

Hykker to totalny chłam, nie ma podbicia do membran chociażby a4techa za 99zł ( nie pamiętam modelu) 150zł to totalne wywalenie pieniędzy w błoto, jakość klawiatury porównywalna do tracer mecano za 80zł ( podróbka mechaników).

Ale był HYPE na necie że super tani mechanik to każdy leciał kupić, teraz ludzie się przekonali co to za szajs i klawiatury zalegają albo lecą na odsył. Tak wygląda marketing i super recenzje internetowych znawców którzy klawiatury recenzują na kolanie po godzinnym teście. Nijak to się ma do rzeczywistości klawiatury. Owszem są rzeczy które można dzięki recenzji odkryć ale zazwyczaj w większości sponsorowanych nie macie co liczyć na najbardziej ukryte minusy klawiatur.

 

Ja jestem zdania że mechanik maksymalnie do 300 zł to opłacalny mechanik o ile jest dobrze wykonany, powyżej jest płacenie za RGB z taką paletą kolorów której nie zużyjesz czy tysiąc guzików macro, o ile to akurat przydatne to czy tak drogo jest dać z 5 guzików macro o niewiele wyższej cenie? niż ładowanie w jedną klawiaturę za 700zł macro+rgb+gałki do kręcenia dźwiękiem i inne bzdety.

 

Podoba mi się bardzo steelseries 6gv2 prostota wykonania- cud natomiast ciut droga i jedna WADA- o jeden klawisz za dużo przy prawym shifcie- zapożyczenie układu z rosyjskiego mimo layoutu US.

 

Czekam na solidnego aluminiowego ciężkiego mechanika na cherry red/brown/black ze zwykłym podświetleniem ( czerwone/zielone lub do wyboru) i macro w cenie 400zł( pisałem wyżej że do 300 zł ale ta klawiatura byłaby tańsza ze względu na brak niepotrzebnego RGB natomiast nadrabiająca macrami) i n-key rolloverem. Można to śmiało zrobić ale jest zmowa producentów że klawiatury z macro i rgb muszą koniecznie kosztować 600+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. ogólnie chciałem polecić tę "klawiaturę" z biedronki po na początku używania sprawowała się całkiem fajnie po za jedną wadą że się czasem uginała ale to szczegół. Od pewnego czasu miałem problem z 1 podświetlaniem a dokładnie z pomarańczowym (linia shifta) czasem przygasała, mrugała aż w końcu podświetlanie 1 przycisku nie zakończyło swojego żywota. Wrzucam zdjęcie z tego zdarzenia i serdecznie odradzam kupna tego shitu ;) ps. klawa ma troszkę kurzu na sobie.takq5z5f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klawiatury ja nie miałem z nią żadnych problemów, poza wspomnianym chyba przez wszystkich tabem. Klawiatura kosztuje 150zł, sądząc po ilości awarii klawisza tab i innych problemów wymiana jej na nową byłaby rozwiązaniem tymczasowym mocno. Wziąłem sprawy w swoje ręce, rozkręciłem popatrzyłem wziąłem lutownice poprawiłem to co sprawiało problemy czyli tab... i nic. Testowałem sprawdzałem, wyeliminowałem switch, jak i kwestie zimnych lutów. Zacząłem macać i testować, okazało się że wszystkie bolączki klawiatury przechodzą po dotknięciu jednego rezystora[?] (niech jakiś ekspert mnie poprawi jeśli to jest coś innego) bezpośrednio w sąsiedztwie TABa, więc lutownica w dłoń poprawiłem luty i klawiatura znów działa jak nowa. Jak złej jakości by nie była zawsze jest lepsza od membran- a przynajmniej ja nie mogłem powrócić do membranowej, nie chce wydawać 500zł na jakiegoś "normalnego" mechanika więc myślę że mimo wszystko warto było się pobawić. Fotka winowajcy- tak dla przyszłych pokoleń.

 

F4Sw7oW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie taniego mechanika to moze rozwazcie Cobra Pro Inferno od Media-Techa? Sam chcialem kupic jakas membranowke za 80-100 zł, ale, ze ten mechanik byl w promocji i kosztowal 139 zł to sie skusilem. Z wad to na pewno podswietlenie (choinka) no, ale w budzetowym sprzecie nie bede narzekal imo w realu nie jest az tak zle. Mimo, ze sam nie lubie tego typu teczy ;) to u mnie podswietlenie chodzi i wcale nie offam :D Druga sprawa to majace luz klawisze (zwazywszy, ze to moja pierwsza klawa mechaniczna to nie wiem na ile jestem przwrazliwiony, a na ile rzeczywiscie maja luz;)) tutaj taki filmik jak to wyglada u mnie (sorry za jakosc):

https://www.youtube.com/watch?v=St2HMfpLioM

 

Tutaj zdjecie z netu (powiem szczerze, ze na wiekszości zdjec wyglada srednio. W realu natomiast jest bardzo fajna). Solidny kawal aluminium ;) Jezeli ktos nigdy nie mial mechanika i chcialbym sprobowac to bralbym ja w ciemno (caly czas na procpu.pl jest za 139zł). Zawsze po jakims czasie(jezeli mechanik przypadnie nam do gustu) mozna spylic Cobre + dorzucic 200-250zł i kupic cos lepszego ;)

 

cobra-pro-inferno.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem związany z rozłączaniem i zawieszanie klawiatury, to polecam aby popatrzył jak dużo prądu po kablu musi tej klawiaturce dać. Moja dopóki nie zmniejszyłem podświetlenia dawała się we znaki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...