Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ELDER

HEXGEAR R80 JOANA

Rekomendowane odpowiedzi

kurde wszystko fajnie ale ten wentylator na tyle mi w ogole nie pasuje :hmm:

 

na twoich fotach podświetlenie mostka SLI było ustawione na niebieskie i jakoś się to traciło , ona przestawiła na czerwone i ten wentylek razi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator można zmienić na inny model,to drobiazg.

 

Mostek Asusa ma dotykowy panel,klikając na nim ustawia się kolor podświetlenia.

Druga opcja to sterowanie z new gen mobo Asusa które ma system AURA.

Wtedy od mostka do mobo idzie dodatkowy kabelek i z softu mobo sterujemy podświetleniem mostka.

Patent fajny o ile kto lubi choinkowe podświetlenie AURA w kompie,mnie to mdli...nie lubię festynu RGB.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wentylator z tyłu to wgl chyba nie ma sensu - chłodnice wyciągają powietrze a on je tylko zabiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wentylator z tyłu to wgl chyba nie ma sensu - chłodnice wyciągają powietrze a on je tylko zabiera.

 

też mnie zastanawia, czy on czasem nie robi więcej szkód niż pożytku ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wentylator z tyłu ma 450rpm na stałe ustawione,świeci sobie diodami,jest tam dla wyglądu zapakowany a nie zabiera powietrze.

Joasia nie chciała tam pustki i dziur hex wielkich na 30 mm,więc jest wentylator.

 

Powiem wam tak.

Rozwijając dalej ten projekt można by ten panel zmienić tak jak frontowy panel został zmodyfikowany.

Wykonać nowy tylny panel w podświetlanej SMD LED po całej powierzchni wersji,lub full size blok wodny.

 

 

b-plate1vwsx5.jpg

 

 

Hexgear R80 bez problemu takie mody akceptuje jako full modularna buda.

 

Przyjdzie do mnie biały Hexgear R80 to w nowym projekcie tym się zajmę.

Uprzedzając pytania,drugi R80 jest mój i pyknę w nim autorski projekt bo...lubię potencjał moddingowy tej budki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ELDAR mnie bardziej zastanawia uzysk tej 12 cm powierzchni chłodnicy, już pomijając fakt, że zasilacz przy tych dwóch GTXach pracuje na tyle mocno, że to ciepło wciąż jest podawane do obudowy, tu jeszcze jest ono zasysane przez wentylator bezpośrednio na tą powierzchnie którą uzyskałeś poprzez włożenie tam dłuższej chłodnicy - zatem jaki masz uzysk w chłodzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELDER

 

"Docelowo komputer będzie stał na drugiej ścianie, dlatego tak mi zależało na tafli z kablami"

 

a czemu miałaby się patrzeć na kable obrócić budę o 180* i będzie inverted ATX.

przycisk zasilania będzie na górze i tyle. kwestia przebudowania pompy, reza i wyswietlacza z Aquaero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już pomijając fakt, że zasilacz przy tych dwóch GTXach pracuje na tyle mocno, że to ciepło wciąż jest podawane do obudowy

 

1200W Platinium według Ciebie pracuje "mocno" przy 2x1080? :) Jak tam w peak'u z gniazdka pociągnie te 700W to będzie dobrze... I nawet jeśli to o jakim cieple przy tej sprawności mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie zasilacze to ludzie biorą do koparek do 7 kart :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niklot1981@ nie o zysk w chłodzeniu a symetrię układu tu chodziło

oraz to co Mroczny wspomniał,łatwą zmianę na invertedATX o ile kiedykolwiek taką zmianę sobie zażyczysz.

Tak samo Black Ice i Snow są pomyślane,pełna symetria góra/dół.

 

PSU bardzo ładnie trzyma napięcia,jego wada to zintegrowana wiązka 24pin która masę problemów wygenerowała,zawala masę miejsca.

Joasia nie chciała zmieniać tego PSU na Seasonic PRIME 1000W,zdecydowała aby został.

 

 

hextestfinal032qiuiy.jpg

 

 

hextestfinal028s2uu2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200W Platinium według Ciebie pracuje "mocno" przy 2x1080? :) Jak tam w peak'u z gniazdka pociągnie te 700W to będzie dobrze... I nawet jeśli to o jakim cieple przy tej sprawności mówisz?

Ciepło odczuwalne, nie nakręcaj się :lol2: AX 860i AX1200i mające ten sam certyfikat, przy jednej 1080, lub 1080TI wydzielają na tyle dużo ciepła by miało ono "jakiś" wpływ na taką konfiguracje i ułożenie zasilacza względem chłodnicy, stąd zadane pytanie... czysta ciekawość, a tutaj widać względy estetyczne były jednak ewentualnym wyznacznikiem tej modyfikacji... :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciepło odczuwalne, nie nakręcaj się :lol2: AX 860i AX1200i mające ten sam certyfikat, przy jednej 1080, lub 1080TI wydzielają na tyle dużo ciepła by miało ono "jakiś" wpływ na taką konfiguracje i ułożenie zasilacza względem chłodnicy, stąd zadane pytanie... czysta ciekawość, a tutaj widać względy estetyczne były jednak ewentualnym wyznacznikiem tej modyfikacji... :thumbup:

 

"ciepło odczuwalne" "jakiś wpływ" no no... same profesjonalne określenia :) A jakieś konkrety? Jakieś liczby ile to konkretnie stopni ten "jakiś wpływ" ? Bo skoro dopytujesz o to Sławka to z pewnością masz to sprawdzone u siebie, bo przecież nie pytałbyś chyba tylko po to aby podważyć sensowność takiego moda, co? ;)

 

A co do tego, że Ci Corsairy podgrzewają środek budy to nic dziwnego, bo przy tak niskim poborze pewnie nawet nie wychodzą z trybu pasywnego, a BQ takowego nie ma... tam się śmigło kręci cały czas, więc nie ma się jak pojawić to Twoje "ciepło odczuwalne" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ciepło odczuwalne" "jakiś wpływ" no no... same profesjonalne określenia :) A jakieś konkrety? Jakieś liczby ile to konkretnie stopni ten "jakiś wpływ" ? Bo skoro dopytujesz o to Sławka to z pewnością masz to sprawdzone u siebie, bo przecież nie pytałbyś chyba tylko po to aby podważyć sensowność takiego moda, co? ;)

 

A co do tego, że Ci Corsairy podgrzewają środek budy to nic dziwnego, bo przy tak niskim poborze pewnie nawet nie wychodzą z trybu pasywnego, a BQ takowego nie ma... tam się śmigło kręci cały czas, więc nie ma się jak pojawić to Twoje "ciepło odczuwalne" :)

:thumbup::lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W black ice jakoś nie zauważyłem negatywnego wpływu na umiejscowienie zasiłki

Na stock vbios oraz samo oc cpu wentyl się nie kręci w psu jak i sam zasilacz organoleptycznie się nie grzeje

Na custom biosie i taktach z sygnatury startuje po odpaleniu jakiejkolwiek gry :E

Nie mam powodów do narzekań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ciepło odczuwalne" "jakiś wpływ" no no... same profesjonalne określenia :) A jakieś konkrety? Jakieś liczby ile to konkretnie stopni ten "jakiś wpływ" ? Bo skoro dopytujesz o to Sławka to z pewnością masz to sprawdzone u siebie, bo przecież nie pytałbyś chyba tylko po to aby podważyć sensowność takiego moda, co? ;)

 

A co do tego, że Ci Corsairy podgrzewają środek budy to nic dziwnego, bo przy tak niskim poborze pewnie nawet nie wychodzą z trybu pasywnego, a BQ takowego nie ma... tam się śmigło kręci cały czas, więc nie ma się jak pojawić to Twoje "ciepło odczuwalne" :)

Teraz już wiem skąd ta nazwa "Unique Customs" :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem o detalach,na blok CPU i bloki GPU są gotowe custom wklejki 16mm zastępujące logo EK.

 

 

 

p15708203fsoj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że całe powietrze z zasilacza leci na pojedynczą chłodnicę:

ΔT=P/(ρ*V/t*c)

Przyjąłem obciążenie zasilacza 700W, przy którym sprawność wyniesie 90% (dane z tomshardware), temperaturę powietrza 20'C (ma to wpływ na jego gęstość), oraz prędkość powietrza za radiatorem (dla ML120 obracającego się 1000 razy na minutę) to 100FPM. Wychodzi na to, że w takim układzie zasilacz podgrzeje powietrze o 8,72'C - co z pewnością wpłynie negatywnie na wydajność takiej pojedynczej chłodnicy.

Oczywiście w rzeczywistości jest tam chłodnica 480mm i nie poleci to tylko i wyłączenie na miejsce jednego wentylatora, a woda przepływająca przez radiator będzie jego temperaturę dalej wyrównywać, nie wspominając o jego miedzianych blaszkach.

 

No ale wniosek z tego taki, że 480+480 nie poprawi znacznie wydajności względem 480+360, gdy odbywa się to kosztem wyrzucania ciepła zasilacza do obudowy.

EDIT:

Albo tak:

XT45-Thermal-Data-Table.png

Odczytać odpowiednią wartość W/10'C, podzielić przez 3 i porównać z ciepłem oddawanym przez zasilacz- i wtedy będzie wiadomo czy wydajność jest lepsza, czy gorsza niż przy 360tce - przy czym różnice widoczne raczej i tak nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja mam wywalone na to że PSU coś tam wrzuca do budy ciepła...dwie chłodnice 480 i centralnie PSU są dla symetrii układu tu wpakowane.

Pisałem o tym wcześniej.

To jest build symetryczny pod ATX albo invertedATX setup jak Black Ice.

 

Oversized rad setup LC który karty w Wiedźmin3 w stresie trzyma nieco ponad 40 *C na rdzeniach GPU przy skręconych na 800rpm fan

i przy mońku 4K all settings video game full.

 

Joasia zadowolona,rozkminia ustawienia Aquaero 6XT i długo z tym powalczy bo nie ma kompendium wiedzy na forum dotyczącego obsługi A6XT

a to cholerstwo ma masę opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomsto100

 

serio to liczyłeś?

 

 

formułki w excelu i wszystko, kilka minut roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

formułki w excelu i wszystko, kilka minut roboty

 

ale wiesz żeby te obliczenia byłby obiektywne to trzeba milion innych rzeczy w nich uwzględnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie obliczenia nie będą dokładne bez pomiarów, uwzględnienia nieszczelności obudowy, zmian temp powietrza itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i masy innych rzeczy... po pierwsze czy ten wentylator będzie miał czym dmuchać (nadciśnienie), to ile ciepła zabierze sam zasilacz, jego obudowa grill itd. ile ciepłą zabierze obudowa itd. jeśli zasilacz pracuje na pełnych obrotach to pewnie GPU i CPU wytwarzają dużo ciepła, co przekłada się na temperaturę samych chłodnic (im jest wyższa tym mniejszy wpływ będzie miało na nie ciepłe powietrze z zasilacza), odległość zasilacza od samych chłodnic i jeszcze tysiące innych czynników.

 

śmieszne jest również to z jaką dokładnością podałeś wynik :) pomijasz masę istotnych czynników, a podajesz wynik z dokładnością co do 1/100°C... jak już robisz jakieś obliczenia to wyniku, nie podajesz dokładnością większą niż składowe równania...

 

ja bez obliczania "strzelam", że ciepło wytworzone przez zasilacz nie podwyższy temperatury pracy CPU i GPU nawet o 1°C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@passat19tdi

 

Ale one nie były dokładne i nie twierdziłem że są - choć faktycznie, wynik powinienem po prostu zaokrąglić. Celowo wybrałem maksymalnie uproszczony model, gdzie jedna chłodnica jest w izolowanym układzie z zasilaczem. A zmianę temperatury powietrza właśnie liczyłem. Jeżeli o temperaturę otoczenia chodzi - ma to wpływ przede wszystkim na gęstość powietrza, przy czym te różnice są raczej niewielkie - przy niedokładnych obliczeniach i tak to różnicy nie zrobi.

@habahaba

"ja bez obliczania "strzelam", że ciepło wytworzone przez zasilacz nie podwyższy temperatury pracy CPU i GPU nawet o 1°C."

No i właśnie o to mi chodziło że nie zwiększy, ani nie zmniejszy temperatur taka konfiguracja - bo możliwość oddania ciepła przez chłodnicę 120mm jest mniej więcej równa ciepłu oddawanemu przez ten zasilacz pod maksymalnym obciążeniem. Tylko postanowiłem to na początku obliczyć na około, kiedy można było to zrobić prościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...