Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JustEngry

AIM SC808

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem dotyczący wyżej wymienionej karty dźwiękowej. Polega na tym, że po włączeniu gry w, której moja karta graficzna (GTX 970)jest w stanie wygenerować dużą ilość FPS dość bardzo słyszalne jest "piszczenie" w słuchawkach. Z moich obserwacji wywnioskowałem, że może być to spowodowane piszczącymi cewkami w karcie graficznej. Problem ten nie występuje na zintegrowanej karcie graficznej. Włączenie v-sync niestety nic nie daje. I teraz moje pytanie, czy to co opisałem w ogóle ma prawo występować ? Czy może jest to problem czegoś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa blisko graficznej?

 

Jak się ma sprawa z wentylami na grafie? Mocno kręcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa blisko graficznej?

 

Jak się ma sprawa z wentylami na grafie? Mocno kręcą?

Tak, karta dźwiękowa jest tuż pod kartą graficzną. Wentylatory na karcie kręcą się jak zawsze (około 1550 RPM), karta to 970 gigabyte g1 gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem na 970 po zmianie na 980Ti piszczenie znikło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden sposób, ale niektórzy mnie pokrzyczą za niego :E Oddać/sprzedać tę kartę i kupić coś zewnętrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie karty graficznej nie planuje zmieniać, ale już kartę dźwiękową mogę. Teraz kolejne pytanie, czy po wymianie na kartę dźwiękową zewnętrzna (na USB) problem zniknie ?

 

Jest jeden sposób, ale niektórzy mnie pokrzyczą za niego :E Oddać/sprzedać tę kartę i kupić coś zewnętrznego.

Dokładnie napisałeś wtedy co ja ;D To jakieś propozycje co do kart dźwiękowych zewnętrznych ? Widziałem ostatnie CREATIVE SOUND BLASTER E5 w cenie około 500zł. Opłaca się tak ową kupić ? Czy może jakieś inne propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę musisz oddalić na ile się da od grafiki - to ma duże znaczenie (efekt piezoelektryczny).

Można też założyć, że tętnienia na zasilaczu i związane z tym rzeczy drastycznie idą do góry podczas obciążenia PC i karta to wyłapuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz żadnych creativów. w tej cenie masz fiio e10k, cube BE. Najbardziej polecane i dające rade. Wybierasz pomiędzy nimi czy jest Ci potrzebne wejście mikrofonowe czy nie. Niech jeszcze ktoś inny poleci jakieś DAC``ki w tej cenie fajne.

 

Jeszcze jakieś nuForce może znajdziesz w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma chyba gunwozasilacz i lub/obudowę. Ja mam sc808 od wczoraj i nawet ładowałem nad grafikę, że się praktycznie emi z backplatem styka i nic się nie przenosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ART385

 

to samo zrobiłem nad grafiką miałem i nic się nie działo pod grafiką i nic się nie dzieje. w sumie denerwuje mnie tylko to że jak zrobię reseta to nie mam dżwięku i tka jakby nie widziało AIM-a SC808 pod systemem. Ogólnie to następnym razem nie będę się raczej bawił w wewnętrzne karty dźwiękowe i zawalę jakiegoś konkretnego DAC-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wymienić :D

co do piszczenia to niestety ale się zdarza, miałem 970 piszczenie niemiłosierne które przenosiło się do głosników

zasiłkę też inną sprawdzałem

zmieniłem platformę dalej piszczy

a jak wsadziłem kartę pomiedzy dwa titany to dopiero był cyrk

kupiłem daca

dalej piszczy

dopiero dobre interconecty pomiędzy dac a wzmakiem załatwiły sprawe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...