Skocz do zawartości
Femolo

Szukasz tytułu gry? Jaką kupić grę? Co polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję! To jest właśnie ta gra! Poprawił mi Pan humor na cały miesiąc. Pozdrawiam serdecznie !

Czyli to jest pierwowzór Limbo! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Szukam pewnej gry, w którą grałem kilka albo kilkanaście lat temu na windowsie xp. Przeszukałem wszystkie możliwe miejsca i została ona prawdopodobnie zgubiona przez te lata. Niestety pamiętam o niej bardzo niewiele, ale mam nadzieję że to co kojarzę wystarczy by odnaleźć ją z pomocą forum.

To, co pamiętam:

- wydaje mi się że była to gra typu hidden object/adventure, taka z fabułą, gdzie chodzi się po lokacjach, znajduje przedmioty, wykorzystuje je my dojść do kolejnych miejsc itd., chociaż nie pamiętam by samego szukania przedmiotów było dużo

- jestem niemalże pewny że była w języku angielskim

- sceneria kojarzy mi się z bardzo bajkową, takie ładne lasy, domki itd.

- lokacje (poszczególne ekrany) wyglądały jakby były bardzo dokładnie narysowane/namalowane, ale możliwe że była to po prostu taka grafika

- gra miała (pewnie dalej ma) swój walkthrough w internecie, ze zdjęciami poszczególnych lokacji

- ze szczegółów, które pamiętam wydaje mi się że na jednej z pierwszych lokacji trzeba było znaleźć kilka ptaków, ale nie jestem tego pewny

- wydaje mi się że gra miała mapę która ułatwiała przechodzenie między lokacjami (klikasz-jesteś)

- wydaje mi się że w jednej z lokacji był skrzat, a na innej mężczyzna na koniu, ale tego nie jestem pewny

- nie udało mi się przejść całej gry, zatrzymałem się w momencie, który pamiętam dość dobrze, było się w jakimś domu/domku/chatce/pomieszczeniu i "wchodziło się" w nim w osobny ekran, gdzie stał jakiś kocioł albo inne naczynie i chyba trzeba było w nim coś ugotować ale nie udało mi się tego zrobić, wyglądało to tak jakby patrzyło się na ten kocioł/naczynie z góry, że można było zobaczyć jego wnętrze, a wokół niego chyba były jakieś zioła, przyprawy, warzywa itp.

- z walkthougha pamiętam jedną lokację, wydaje mi się że był na niej srebrny/metalowy tron, znajdujący się na dworze (chyba podczas zimy), na którym chyba siedziała kobieta albo był pusty (nie doszedłem do niej)

- możliwe że grę ściągnąłem ze strony Giveaway of the Day, ale nie musiało tak być

- ikona gry kojarzy mi się z kobietą z czarnymi włosami na błękitnym tle, ale może być to bzdura, bo mogłem pomylić to z ikoną jakiejś innej gry

- nie mam pojęcia z którego dokładnie roku jest gra, na pewno na więcej niż 5 lat, obstawiałbym lata 2007-2009, ale wydaje mi się że jej prosta mechanika pozwala by był to praktycznie każdy rok, nawet przed 2000

- i rzecz która daje mi nadzieję na znalezienie: w każdej lokacji był licznik czynności, które należy w niej zrobić, czego nigdy nie spotkałem w innej takiej grze i w porównaniu z innymi grami hidden object/adventure, w które grałem byłyby to chyba bardzo duże liczby (wydaje mi się że na jednej lokacji, do której doszedłem było 15, a na innej 17 i nigdy nie zbliżyłem się do wykonania tej liczby czynności)

Wiem że jest tutaj bardzo dużo chyba i wydaje mi się, ale prawie niczego nie jestem pewny na 100%.

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu i propozycje, nawet jeśli prawie na pewno nie są tym czego szukam, może akurat się trafi, albo znajdzie się coś bardzo podobnego, a mając coś bardzo podobnego na pewno łatwiej byłoby szukać dalej.

Jest jakieś forum (może anglojęzyczne), które "specjalizuje się" w takich sprawach i tam szansa na powodzenie byłaby większa?

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może fifa manager...

championship manager

 

 

Niestety to żadna z tych gier, wydaje mi się, że to było coś mniej znanego

Edytowane przez JKMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Rainbow Six Siege mnie znudził po paruset godzinach w grze, bf5 okazał się być porażką. Polecilibyście jakąś grę multi? Najlepiej by miała perspektywy rozwoju przez najbliższe parę lat(tak by uniknąć sytuacji że za parę miesięcy wyjdzie kontynuacja, a poprzednia część umrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje starej platformowejminigierki logicznej, w której celem było przejście mapy chodząc po pękających kostkach. Nie można było zawracać na sąsiednie pole, gdyż za 3 razem kostka zapadała się i postać spadała w otchłań wydając charakterystyczny krzyk ?

Pomocy, nie da mi to zasnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,szukam gry do poklikania ze znajomym. Jakiejś strzelanki w 3 osobie ale niekoniecznie,jakiś klimacik "średniowieczny" miecze itp tez mogą być. Zależy mi na tym żeby dało się przejść normalnie wątek fabularny w 2 osoby online. Mile widziany jakiś tytuł z elementami rpg,znajdźki itd.. :) Seria Mass Efect ograna.

Edytowane przez slimko82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy kliknąć na reklamę...

Tak na przyszłość to reklamy gier na androida to tylko ładnie wyglądające video, a gra wygląda zupełnie inaczej. W większości przypadków tak jest, więc co widzisz na reklamie to zupełnie inny wymiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... Nie chodzi mi o tą grę która jest do pobrania tylko ta co na reklamie... I napewno jest na pc tylko potrzebuje nazwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedna i ta sama gra. I nie ma jej na PC.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy się spotkałem ze puszczają w reklamach gry np z pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieją jakieś RPGi czy inne gry z otwartym światem o następującej mechanice:

W grze w różnych rejonach występują różne potwory/przeciwnicy. Nie widzimy żadnych ich leveli choć w ramach jednego gatunku mogą się trafiać silniejsze i słabsze osobniki (ale bez szaleństw, nie więcej niż 10% różnicy pomiędzy nimi). Nie istnieje żadne skalowanie poziomu przeciwników. I teraz najważniejsze - niektóre typy przeciwników są dla nas za mocne jeśli nie jesteśmy wystarczająco przykokszeni - przy czym nie chodzi mi o pójście na skróty (więcej punktów życia i mocniejsze ataki przeciwników) co sprawiłoby, że da się ich pokonać lecz trzeba by poświęcić sporo czasu i nie popełnić błędu w walce (przykładowo w Sekiro w tej pierwszej poważnej walce którą mieliśmy z założenia przegrać, dało się wygrać). Chodzi o to, że bez odpowiednich umiejętności naszej postaci zawsze przegramy - przeciwnik będzie od nas szybszy i nie uciekniemy, będzie mocny, ale przede wszystkim nasze uniki będą za wolne przez co nawet niemal perfekcyjny gracz go nie pokona bez podniesienia umiejętności postaci. Wykluczam też broń dystansową (przez dłuższą część gry powinniśmy być leszczem bez umiejętności posługiwania się bronią dystansową by uniknąć sytuacji gdzie zwyczajnie znajdziemy miejsce by wróg się zblokował i powoli ubijemy go z bezpiecznej odległości). W takiej grze teoretycznie cały świat mielibyśmy od początku możliwy do eksploracji, ale dzięki temu systemowi zwyczajnie większość mapy na początku byłaby dla nas niedostępna (przeciwnicy szybsi i poustawiani tak by nie dało się ich wyminąć). Dzięki temu mielibyśmy motywację do rozwoju postaci i nie byłoby to oparte na beznadziejnym systemie - wbij level X by odblokować rejon Y. Namiastkę tego mieliśmy w Gothicu, ale tam jednak dało się omijać przeciwników, blokować ich i ubijać z dystansu czy ściągać na strażników by ci rozprawili się z nimi za nas. W sumie nic skomplikowanego do zaimplementowania w grze, a o ile byłoby ciekawiej w stosunku do obecnych gier AAA (skalowanie postaci zabija chęć rozwoju, levele odblokowujące nowe rejony rujnują immersję). Zatem czy znacie jakieś ciekawe, najlepiej niezbyt stare (nie starsze niż powiedzmy 8 lat) gry gdzie mniej więcej tak to wygląda?

 

 

EDIT: Wydaje mi się, że dziś wśród deweloperów dominuje przekonanie, że gra będzie ciekawa jeśli każda walka będzie dla nas wyzwaniem (choć nie za trudnym by nie zniechęcić części graczy) przez cały czas rozgrywki (stąd skalowanie przeciwników). Myślicie, że większość graczy woli takie podejście niż moje (zdecydowanie wolę rozgrywkę opartą na modelu od zera do bohatera gdzie zaczynamy jako leszcz dostający baty od najsłabszych przeciwników, a kończymy jako mocarz gdzie, poza bosami, przeciwnicy, którzy kiedyś byli wyzwaniem, teraz są do ubicia na hita czy dwa)?

Edytowane przez AUTO6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dungeon crawlery polecacie? Operencia, Bard's Tale IV, coś innego? chciałem spróbować takiego modern-klasyka, ale żeby to było dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dungeon crawlery polecacie? Operencia, Bard's Tale IV, coś innego? chciałem spróbować takiego modern-klasyka, ale żeby to było dobre.

Daj mi ze dwa tygodnie, własnie skończyłem Bard's Tale 4 i zacząłem Operencię.

 

:E

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie obydwa są w passie, chciałbym tylko wiedzieć, czy jest coś lepszego, a jak nie, który z tych dwóch tytułów le[piej sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz mocnego kompa nie żałuj i kup nowego COD'a Call of Duty ModernWarfare. Moje wrażenia są niesamowite, całkiem nowa fabuła poza capitanem Price'em :D poza tym bardzo mi się podobał horror "The Beast Inside , całkiem tania

Jeśli chcesz zobaczyć zapraszam na moje GAMEPLAYE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja polecam starą. SOMA :P jakie to jest świetne to głowa mała. Film, by mogli zrobić na tej podstawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam nazwy gry gdzie jezdzilo sie takimi małymi samochodzikami i gra polegała na tym zeby wyeliminowac reszte samomchodów za pomocą np. fajerwerków czy innego rodzaju broni. Walczyło się tam na takich dużych mapach np w kuchni. Nie jestem pewien ale wydaje mi się ze to byla gra emulowana z PS.

Nie jest to revolt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam nazwy gry gdzie jezdzilo sie takimi małymi samochodzikami i gra polegała na tym zeby wyeliminowac reszte samomchodów za pomocą np. fajerwerków czy innego rodzaju broni. Walczyło się tam na takich dużych mapach np w kuchni. Nie jestem pewien ale wydaje mi się ze to byla gra emulowana z PS.

Nie jest to revolt

Micro Machines ?

552fd9d889d58.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję ciekawej gry H&S. Diablo 3 mi się bardzo przejadło... myślałem o PoE ale dość dużo negatywnych opinii się nasłuchałem.

 

Grim Dawn przegrałem z 15 min i rzuciłem w kąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PoE jest za darmo więc nic nie kosztuje sprawdzenie, gra ma ogromną bazę graczy więc o czymś to świadczy. Jest mało H&S, sprawdź może The Incredible Adventures of Van Helsing, Sacred, Titan Quest, Torchlight, Wolcen: Lords of Mayhem, Heroes of Hammerwatch, Loki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...