Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To w końcu jak to wygląda z opłatami kredytu odnawialnego allegro. Bo za karte kredytową często jest opata miesięczna + odsetki przy spóźnieniu ze spłatą.

 

Jak to wygląda na EuroRTV?

 

Do kolegi marudy, to kwestia bardzo związana z Blek Frajdej, gdyż można kupić coś w promocyjnej cenie a do tego rozbite na raty.

 

Na razie nie ma żadnych opłat. Najprościej byłoby kupić, spłacić, zamknąć kredyt odnawialny. Tylko, jeśli wybierzemy spłatę np na 20 rat, to może się okazać, że za rok, półtora BNP w końcu zacznie naliczać sobie opłaty za zamknięcie kredytu. Jeśli ktoś już brał, warto by prześledzić umowę.

Nie pytałem czy są opłaty za nieterminowe spłaty rat, zakładam, że płacimy w terminie. Plusem kredytu odnawialnego, jest to, że po weryfikacji, możemy sobie dobierać koszyk do górnego limitu (4800) i nie bawić się dalszą papierologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak to wygląda z opłatami kredytu odnawialnego allegro. Bo za karte kredytową często jest opata miesięczna + odsetki przy spóźnieniu ze spłatą.

 

Jak to wygląda na EuroRTV?

 

Do kolegi marudy, to kwestia bardzo związana z Blek Frajdej, gdyż można kupić coś w promocyjnej cenie a do tego rozbite na raty.

 

Z dupy powód, codziennie jak nie w MM to Euro AGD, Xkom, Sferis itd są jakies promocje .

Jeden sklep będzie miał promo na telewizory inny na procesory trzeci konsole, twoim tokiem myślenia możnaby w każdym temacie o wymienionych rzeczach gdzie akurat pojawiła się promocja marudzić czy 0% to 0%

, jak pisałem prościej założyć osobny temat i tam katować tą zawiłość do bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kopię...

Dzwoniłem do BNP Paribas, ten kredyt odnawialny, to taka wirtualna karta kredytowa. Bez opłat (na razie), ale z całą konsekwencją rzeczywistej karty kredytowej. Na allegro obecnie (tj do 30.11) JEDYNĄ formą zakupów na raty zero % w kwocie od 100 do 4800 zł są Raty Od Nowa (czyli nieszczęsny kredyt odnawialny). Powyżej 4800 zł są nadal dostępne raty PayU (zero%).

 

Złamasy.

 

Dziwne w zeszłym tygodniu kupiłem kilka dupereli gdzie cena za całość nie przekracza 400 zł i dali mi normalne raty 0% przez mbank z "wakacjami" czyli pierwsza płatność po nowym roku. Jestem pewien, że to nie odnawialne.

 

ps. kiedyś miałem taki patent na "raty od nowa" przez aplikacje mobilną dodawałem przedmiot do koszyka, klikałem zakup na raty. We wniosku ratalnym podawałem jakieś dane z dupy, co skutkowało odrzuceniem wniosku. W apce wyświetlało się info żebym spróbował innej formy płatności, przy ponownej próbie kupna tego samego wrzucało mi standardowe raty 0%.

Edytowane przez Dziku1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem w zeszłym roku Raty od Nowa / Odnawialny przez Allegro z BGŻ i w umowie mam (wrzucam wycinki):

 

bgzzzklc.jpg

 

Chyba wporzo, wynika, że można spłacić szybciej bez opłat. Chyba, że w każdym przypadku jest inaczej, nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w zasadzie jest 0 % i żadnych opłąt za dostęp do kredytu o ile jest się terminowym w spłacie. To, że spóźnialscy bekną opłaty karne za spóźnienie było dla mnie rzeczą oczywistą. Przy małych zakupach też trzeba podawać NIP pracodawcy itd itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w zasadzie jest 0 % i żadnych opłąt za dostęp do kredytu o ile jest się terminowym w spłacie. To, że spóźnialscy bekną opłaty karne za spóźnienie było dla mnie rzeczą oczywistą. Przy małych zakupach też trzeba podawać NIP pracodawcy itd itp?

 

Jeszcze jedna uwaga. Przy zamknięciu kredytu odnawialnego przed upływem 6 miesięcy zostanie naliczona opłata w wysokości 25 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni noszę się z zamiarem upgrade mojego PC i tak się zastanawiam czy jest sens czekać do czarnego piątku? Jeśli tak to gdzie szukać okazji na bebechy do PC? Polskie sklepy czy to stacjonarne czy internetowe to kpina i nic więcej jak masowy gangbang na Januszach. Czy np na niemieckim Amazonie wygląda to inaczej? Gdzie co roku polujecie na okazje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się nie nastawiam w ogóle, choć kilka rzeczy mam na oku i fajnie by było dorwać w niższej cenie. Będzie powtórka jak rok temu czyli rzucą coś fajnego za fajną cenę ale w ilości 5 sztuk na całą Polskę :E Mówię tutaj głównie o sprzęcie komputerowym u dużych firm jak x-kom, morele itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni noszę się z zamiarem upgrade mojego PC i tak się zastanawiam czy jest sens czekać do czarnego piątku? Jeśli tak to gdzie szukać okazji na bebechy do PC? Polskie sklepy czy to stacjonarne czy internetowe to kpina i nic więcej jak masowy gangbang na Januszach. Czy np na niemieckim Amazonie wygląda to inaczej? Gdzie co roku polujecie na okazje?

 

ja poluje gdzie sie da:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://m.demotywatory.pl/4961081

 

Macie prawdziwy bf w Polsce... Miesiąc przed podniosą ceny, później przed dają zniżki gdzie coś normalnie kosztowało 100%, później delikatna podwyżka przed bf na 120% ceny, i na bf cud znowu coś kosztuje 100%... U nas bieda i cebulactwo w 200%, wiadomo zdarzają się okazje, ale na 5 szt, które znikną w milisekundach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczek blackfriday każdy może sobie walnąć i zawsze znajdzie się jakiś jeleń na łykanie.

To chłodzenie można kupić za ~55 zeta w np. proline.

 

W Polsce ogólnie są słabe promki, ale czasami można coś wyrwać. Najlepiej polować za granicami, ale też trzeba wiedzieć co się kupuję i ile co jest warte bo promocje typu przecena z np. 3000 na 1200 to tam też nic nowego, gdzie towar normalnie kosztuję 1200 :E.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczek blackfriday każdy może sobie walnąć i zawsze znajdzie się jakiś jeleń na łykanie.

To chłodzenie można kupić za ~55 zeta w np. proline.

 

W Polsce ogólnie są słabe promki, ale czasami można coś wyrwać. Najlepiej polować za granicami, ale też trzeba wiedzieć co się kupuję i ile co jest warte bo promocje typu przecena z np. 3000 na 1200 to tam też nic nowego, gdzie towar normalnie kosztuję 1200 :E.

 

I właśnie o to chodzi, u nas mało kto zna ceny przed, w czasie teraźniejszym, i łapie "okazję" na bf, sklepy mają ceny, podwyższenie, a potem obniżenie, do normalnej ceny jest Black Frajerem.... Ale co napisze taki że po okazyjnej cenie kupił coś, a to normalna cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Frajerem jest ktoś, kto chce coś kupić i z góry zakłada, że na bf wszystkie ceny są zawyżone.

Sezon grzewczy się zaczął, ludzie smolą węglem i nosiłem się z zamiarem kupna odświeżacza powietrza, ale stwierdziłem, że poczekam na bf. Dzisiaj kupiłem 3 odświeżacze Xiaomi Mi Air Purifier 2s, 439zł sztuka z wliczoną dostawą, dystrybucja PL, gwarancja normalnie realizowana w serwisie Xiaomi.

https://cenowarka.pl/xiaomi-mi-air-purifier-2s-oczyszczacz-powietrza-a1943499.html

 

Kumpel dzisiaj kupił OnePlus 7T za 1999zł, też dystrybucja Pl.

https://cenowarka.pl/oneplus-7t-128gb-glacier-blue-a2144174.html

 

Uważam, że obaj zrobiliśmy dobry deal:)

 

Owszem, u nas w Polsce ludzie nie rozumieją idei bf. W USA to jest jeden dzień, gdzie ceny faktycznie lecą mocno w dół i można zaoszczędzić nawet 50-70% kupując w dużym sklepie z normalną gwarancją, u nas mamy black month, black week itp. Mimo wszystko w tym całym szambie można bez problemu znaleźć niezłą okazję. Jeszcze jakby jakiś QLED Samsunga został przeceniony kilka stówek, to byłbym zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W Polsce ogólnie są słabe promki, ale czasami można coś wyrwać. Najlepiej polować za granicami, ale też trzeba wiedzieć co się kupuję i ile co jest warte bo promocje typu przecena z np. 3000 na 1200 to tam też nic nowego, gdzie towar normalnie kosztuję 1200 :E.

 

Za granicą bardzo podobnie. Wczoraj byłem w Eindhoven za jakimiś fajnym butami. Nie kupiłem. W Nijmegen to samo. Saturn w Kleve w Niemczech - wszędzie black Friday, a jedyne co upolowałem to kabel hdmi Philipsa za 2 euro.... Tak, że ten rak nie tylko w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za granicą bardzo podobnie. Wczoraj byłem w Eindhoven za jakimiś fajnym butami. Nie kupiłem. W Nijmegen to samo. Saturn w Kleve w Niemczech - wszędzie black Friday, a jedyne co upolowałem to kabel hdmi Philipsa za 2 euro.... Tak, że ten rak nie tylko w Polsce.

ej ale do BF jeszcze dwa dni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie najlepsze rady przed BF:

1. Śledź ceny interesujących cię produktów wcześniej aby mieć rozeznanie czy faktycznie jest taniej czy tylko tworzy się wrażenie, że jest taniej

2. Nigdy nie patrz na te przekreślone ceny i procenty bo jak "oszczędzisz" pińćset cebulionów czy kupisz o 90% taniej to nie zrobisz wcale interesu życia jeśli miesiąc wcześniej kupiłbyś w podobnej cenie :lol2:

 

Wbrew pozorom da się upolować dobre promocje, ale wymaga to rozeznania w temacie, a często też refleksu (bo tych faktycznie atrakcyjnych ofert jest zwykle mało i kto pierwszy ten lepszy). Ja tylko ciekaw jestem czy znów będą zawiechy naszych sklepów internetowych, a gdy tylko uda się wbić to wszystkie ciekawe oferty będą już wyprzedane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to taki haczyk pompa cały miesiąc z mizernymi promocjami, a dopiero w piątek coś ciekawego, gdy Janusze już nakupowali wcześniej :E .

Ja na razie skusiłem się na God of war za 59 zł z darmową wysyłką, a na duże zakupy skuszę się pewnie za rok.

https://allegro.pl/oferta/gra-sony-god-of-war-playstation-hits-ps4-8725779676

 

Pewni jutro wszystkie hity będą po 59.9 zł.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No i znowu jak co rok kręcenie Małysza na super mega promocje na Black Friday. Przecież w tych sklepach RTV Euro AGD, Media Ekskrement później przez cały rok Black week będzie.

Od stycznia mam TV 55'4K UHD i myślę nad zakupem konsoli, od tak z ciekawości, przy okazji i jak najtaniej bo dużo nie będę grał. Black Friday mnie nie zaskoczył. Jakichś fajnych promocji nie widzę więc pewnie konsoli nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...