Forum PCLab.pl: Labowe trolle - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Labowe trolle Oceń temat: ***** 3 Głosów

Ankieta: Labowe trolle (140 użytkowników głosowało)

Czy lab osiągnął dno?

1. Głosowanie tak (69 głosów [49.29%] - Zobacz)

Procent głosów: 49.29%

2. Głosowanie prawie (47 głosów [33.57%] - Zobacz)

Procent głosów: 33.57%

3. nie (24 głosów [17.14%] - Zobacz)

Procent głosów: 17.14%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 Użytkownik jest niedostępny   Pawelek6 

• ...
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 26 Listopad 2016 - 11:21

Pytanie do moderatorów i/lub administracji: czy na prawdę nie potraficie sobie poradzić z trollami (bądź jednym z milionem kont)? Już trzeci czy czwarty dzień co chwile jedno i to samo w kółko. Delikwent ma dzisiaj przykładowo taki nick: Borght. I jego temat zaadresowany wprost do moderacji: KLIK. Czyżby jakaś pojedyncza osoba dawała sobie z wami radę od kilku dni i skutecznie zaśmiecała forum bawiąc się w kotka i myszkę? Zaczęło się chyba od nicku komputerx w środę.

Labie osiągnąłeś już totalne dno Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez nietopyrz dnia: 26 Listopad 2016 - 11:45
Powód edycji: dodałem ankietę ;E

#2 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 26 Listopad 2016 - 11:27

Na tym forum niestety nie ma czegoś takiego jak administracja bo nikt z właścicieli nie interesuje się tą częścią pclab-a jakim jest forum. Pozostali na straży pojedynczy moderatorzy którzy próbują utrzymać porządek w swoich działach ale całego forum nie mogą moderować lub nawet nie chcą tego robić. Tak to wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy na tym forum.

Niestety masz rację.

Pozdrawiam jimasek!

#3 Użytkownik jest niedostępny   Gruba_rura 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 11:45

mi tam się bardzo podoba udział w takich ankietach :)

pozdrawiam trolle

#4 Użytkownik jest niedostępny   MitycznyJeż 

• ŚwiętuJEŻ bo już 20k spamuJEŻ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 11:47

@Pawelek6

Ok, stwierdzasz fakt, ale czy naprawdę oczekujesz że ktoś za frajer będzie siedzieć cały czas na forum, klikać F5 kilka razy na minutę i non stop sprzątać cały syf jaki się pojawia?
Poddaj jakieś rozwiązania. Silnik forum z tego co mi wiadomo nie udostępnia mechanizmów zapobiegania zalewem syfu tego rodzaju...

#5 Użytkownik jest niedostępny   Orgiusz 

• AGOIA
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 11:50

O ile nie ma - 2 minuty między tematami, 30 sek pomiędzy postami.
Wyboldowane przy dodawaniu tematu - w przypadku gdy wyszukiwarka wypluje odpowiedź na zawarte w wątku pytanie temat leci do kosza a nowy user ma 30 min blokady na zakładanie nowych?
Prosty test na IQ aby debile nie miały łatwego życia przy rejestracji?

#6 Użytkownik jest niedostępny   nietopyrz 

• praktycznie NIEOBECNY na forum
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 26 Listopad 2016 - 11:51

Zobacz postMitycznyJeż, o 26 Listopad 2016 - 11:47, napisał(a):

...
Silnik forum z tego co mi wiadomo nie udostępnia mechanizmów zapobiegania zalewem syfu tego rodzaju...
Rozwiązania nie będzie, bo nie ma komu wdrożyć. Widzę (mnie na forum praktycznie nie ma od dłuższego czasu) po odpowiedzi jimaska, że dalej nie ma adminów do kontaktu, nie ma adminów technicznych, moderatorzy nie mogą pewnych rzeczy zrobić czy przekazać spraw dalej, bo nie ma komu odpowiedzieć.
Mechanizmy dałoby się wdrożyć lub chociaż usprawnić działania moderatorskie. Było masę pomysłów od "szeryfów"... Kiedyś nam przy wczytywaniu raportów coś się wieszało, innym razem coś się nie wczytywało lub działo się to wolno etc. etc. Po prostu droga przez mękę i kilometry mułu.
Ja i tak się dziwię, że tyle lat jako tako forum funkcjonuje.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Pawelek6 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 12:01

@nietopyrz

Musiałeś coś grzebnąć Dodaj obrazek Ale jak już ujrzałem ankietę, to przynajmniej liczyłem na 100% "tak", a tu małe zdziwienie Dodaj obrazek

@MitycznyJeż

Nie stwierdzam, że ktoś za darmo będzie non-stop pilnować forum, ale jakieś środki wypadałoby podjąć, nieprawdaż? Od środy lab jest zalewany spamem, prawie nic sensownego nie widnieje w okienku na głównej. Już mi się powoli odechciewa raportować tych ciuli. Jeszcze tylko brakuje powtórki ze spamem na PW, co w sumie nie tak dawno temu miało miejsce.

#8 Użytkownik jest niedostępny   nietopyrz 

• praktycznie NIEOBECNY na forum
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 26 Listopad 2016 - 12:21

Nie mogłem się powstrzymać :D Poza tym zbadamy nastroje przy okazji.

Dziwnym nie jest, jak nawet na głównej newsmani trollują po bandzie?

#9 Użytkownik jest niedostępny   MitycznyJeż 

• ŚwiętuJEŻ bo już 20k spamuJEŻ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 12:23

O dnie można mówić, gdy już gorzej być nie może. A wciąż może... :E

"jakieś środki wypadałoby podjąć"
lol. Kto? W zamian za co? Modzi może by jeszcze poświęcili czas, ale nie mają mocy. A wszyscy wyżej są nieobecni.

Jedyne co tutaj można zrobić bez modyfikacji samego silnika forum to skypt zewnętrzny który by logował się na konto z prawami administratora, i na podstawie głupkowato wysokiej aktywności nowych userów i/lub ilości nań raportów automatycznie banował na 24h do późniejszej, możliwej ręcznej weryfikacji.

Ale wciąż, ktoś musi poświęcić czas na coś takiego, i ktoś (możliwe że inny) musiałby udostępnić konto i/lub uzyskać autoryzację do takiej zautomatyzowanej samowolki.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Makavcio 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 12:46

Forum odwiedzam sporadycznie i skupiam się raczej na tematach technicznych, bo po tych ogólnotematycznych tracę wiarę w rodzaj ludzki.
Forum ma swoje problemy, ale chyba nie jest aż tak znowu katastrofalnie. Są ludzie, można porozmawiać o rzeczach poważnych, można otrzymać pomoc. Z punktu widzenia zwykłego usera nie mam powodu do żadnej histerii, chociaż oczywiście nie posiadam żadnej wiedzy o kuchni forum. Problem realny był dla mnie tylko raz, jak forum zalewały azjatyckie znaczki, ale to było już dobre kilka miesięcy temu.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Pawelek6 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 13:34

Ok, to już jest raczej pewne, że to jeden koleś: KLIK, KLIK.

Ten post był edytowany przez Pawelek6 dnia: 26 Listopad 2016 - 13:34

#12 Użytkownik jest niedostępny   T.Matt 

• Orator
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy lokalni

Napisany 26 Listopad 2016 - 13:50

Myślę, że warto zerknąć na użytkownika Ktrer. Wygląda jak kolejne konto komputerx, komentarz w moim profilu zgodny z tematem. Gwiazdki?

#13 Użytkownik jest niedostępny   Pawelek6 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 13:54

Ewidentnie koleś się bawi, bo wie, że nic nie jesteście mu wstanie zrobić. Mnie teraz zastanawia czy to faktycznie jakiś nowy, czy już stary użytkownik. Albo może ktoś ze starszych został ostatnio wysłany na banicję i się wyżywa w ten sposób?

#14 Użytkownik jest niedostępny   Flying Spirit 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 13:55

Ten spam od środy pochodzi tylko od tego jednego czegoś aka trolla. Opublikować jego wizerunek publicznie zwłaszcza do jego bliższego otoczenia.

#15 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 14:00

Zobacz postPawelek6, o 26 Listopad 2016 - 11:21, napisał(a):

Pytanie do moderatorów i/lub administracji: czy na prawdę nie potraficie sobie poradzić z trollami (bądź jednym z milionem kont)? Już trzeci czy czwarty dzień co chwile jedno i to samo w kółko. Delikwent ma dzisiaj przykładowo taki nick: Borght. I jego temat zaadresowany wprost do moderacji: KLIK. Czyżby jakaś pojedyncza osoba dawała sobie z wami radę od kilku dni i skutecznie zaśmiecała forum bawiąc się w kotka i myszkę? Zaczęło się chyba od nicku komputerx w środę.

Przecież od lat to forum to zgliszcza, moderatorzy nie dostają za to nawet pieniędzy więc dziwie im się, ze chce im się to robić.

#16 Użytkownik jest niedostępny   Spoxik 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 14:07

A na jakim forum płacą za "modowanie" ? Bo nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem.
Druga rzecz, idea for nie polega na płatności ale na bezinteresownej pomocy innym. Niestety i ja, jak i Makavcio tracę wiarę w ludzi gdy widzę połowę tematów. Poziom głupoty jest coraz większy, ale na to niestety wpływu nie mamy.

#17 Użytkownik jest niedostępny   Ktrer 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 16:27

Siema

#18 Użytkownik jest niedostępny   falusi 

• ex-moderator
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 16:40

Ku gwoli ścisłości. Administracja olewa totalnie i zdaje sobie z tego doskonale sprawę - ostatnie wiadomości (po kilku dobrych miesiącach) maly_szcz w prywatnym dziale. My sami nie mamy zbyt wielkich możliwości jako moderacja (ponadto nie siedzimy całych dni na forum i nie śledzimy co się dzieje, bo rozgoryczenie, bo własne potrzeby, bo nam się nie chce po prostu), a już nie wspominając o tym, że czekam na zdjęcie belki kilka miesięcy. Mniejsza z tym.

Ktrer, wety66, jakomputer1234567, francuz5, kierownik216, mamona1, Borght, oretytosomkotlety, adminbot, Vargart, HHH123, komputerx - ten sam użytkownik.
Co trzeba mieć w głowie aby tak tracić czas? Nie zamierzam nikomu prawić morałów, niemniej jest to zwyczajna głupota. Toksyczność dla osób trzecich, jak i tracenie swojego czasu, który można przeznaczyć znacznie lepiej. Debili nigdy nie brakowało wśród ludzi. :)

#19 Użytkownik jest niedostępny   Pawelek6 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 16:56

Obecnie grasuje pod nickiem KaRo.S1on92728kRSdsDgbejh. Mnie zastanawia czy czasem ktoś z długim stażem, znany na forum nie wyrwał jakiejś ciekawej kary. I aby się odgryźć pokazuje teraz bezsilność moda/modów.

Ten post był edytowany przez Pawelek6 dnia: 26 Listopad 2016 - 16:58

#20 Użytkownik jest niedostępny   Spoxik 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Listopad 2016 - 17:59

Co ma za znaczenie nawet jak dowiesz się kto to ? Będziesz miał finalnie dawny nick, później jakoś dotrzesz do tej osoby (wątpię aby komuś nawet się chciało to robić) i co wtedy ? Podasz do sądu ?

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »