Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawelek6

Labowe trolle

  

143 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lab osiągnął dno?



Rekomendowane odpowiedzi

@ nietopyrz

No, przyznaję że to trochę gorący przykład i w sumie skojarzył mi się z jakąś nowoczesną odmianą wróżdy.

Niemniej nie spodziewałem się znaleźć na PC Labie nawiązania do Albańskiego Kodeksu Honorowego z XV wieku... No cóż. Wendetta wciąż żywa wink.gif

 

Nie twierdzę, że zagranicą problemu zupełnie nie ma. Zwłaszcza na portalach takich jak 4 chan, które przypominają miejscami rynsztok. Może przez rozciągnięcie anonimowości nawet na głupie nicki przy wpisach? Nie wiem. Nie o to teraz chodzi. W każdym razie duże fora tematyczne o wysokiej kulturze - istnieją. W Polsce również jest sporo przyjemnych ( dużych) for... scigacz civicforum...

 

Wyższa średnia wieku? - zapewne, ale buractwo - również obecne; jak wszędzie.  Niemniej jednak skutecznie i twardo tępione. Również moderatorzy uwrażliwieni na pewne typy zachowania, podobnie jak sam piszesz wyżej.

 

To chyba trochę jak mecz piłki nożnej... Na Wyspach piłkarz dostanie za dany faul upomnienie, ale za taki sam faul powiedzmy w Grecji - żółtą kartkę, bo tam po prostu ostre zachowania, są ostrzej traktowane.

Nie znam się na piłce nożnej... ale chyba wiecie o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4chan to imageboard - jego użytkowanie powinno być zgodne z nazwą ;). A /b/ należy unikać w zasadzie z definicji.

 

Czasami mniejsze fora o bardziej wyspecjalizowanej tematyce potrafią wręcz uderzać pozytywnie kontrastem w zakresie jakości wypowiedzi i spokoju. Również tak jak już powiedział @nietopyrz: pisanie merytorycznie z sensem zawsze przez osoby rozumne i normalne zostanie docenione. Nie ma sensu edukowanie innych z zakresu zasad współżycia w sieci na siłę. Można jedynie mieć nadzieję, że przyjdzie to do nich z czasem. Byle nie tym poświęcanym z naszej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze fora, to przede wszystkim grupa zapaleńców. Im większa zbiorowość, tym większa ignorancja i pisania dla pisania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo negatywnej energii dookoła.

Oj przypomnij sobie co CZASAMI wyrabialiście tutaj z Qijnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przypomnij sobie co CZASAMI wyrabialiście tutaj z Qijnem.

Cóżem takiego takiego zrobił? Bo jeżeli mowa, o czym myślę, to jesteś o 3 lata starszy i chyba wypadałoby pewne sprawy już zrozumieć. Jeżeli masz ochotę, określ temat, postaram się wyjaśnić o ile będę potrafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram pam pam, nasz kolega wrócił: KLIK. Zwróćcie uwagę na założone tematy przez to konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ouu... Już go uciszyli. Był jeden wątek gdzie się oficjalnie przyznał, że to on, komputerx i to z taką wielką ekscytacją lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast go uciszać (co i tak nie jest skuteczne, bo założyć nowe konto zawsze można) warto byłoby zapytać czy ma jakikolwiek problem ze swoją osobowością i w jaki sposób można mu pomóc, jeśli tego potrzebuje. Generalnie z treściami ostatnio się stara, bo zamiast prostego spamu pisze na wyższym poziomie posty jak recenzje notebooków, choć czuć jak byk z jego słów ukryty sarkazm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio się stara, bo zamiast prostego spamu pisze na wyższym poziomie posty jak recenzje notebooków

Kopiuj-wklej z notebookcheck to nie jest pisanie recenzji. To łamanie prawa autorskiego za które można beknąć dużo poważniej niż za łamanie jakiegoś regulaminku jakiegoś forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takim komentarzu (nawet nie czytając recenzji) wnoszę, że jego radosna twórczość nie łapie się pod prawo cytatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ouu... Już go uciszyli. Był jeden wątek gdzie się oficjalnie przyznał, że to on, komputerx i to z taką wielką ekscytacją lol2.gif

 

Ciekawe bo ja caly od poczatku wiedzialem ze to komputerx, nawet sie przyznawac nie musial. Musi miec nudne zycie ze tak to forum troluje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='11 Grudzień 2016 - 18:49' timestamp='1481474985' post='14423489']

Mniejsze fora, to przede wszystkim grupa zapaleńców. Im większa zbiorowość, tym większa ignorancja i pisania dla pisania.

Na samym forum nie jest jeszcze tragicznie, bo moderacja jednak jest. Można się nie zgadzać z pewnymi decyzjami, ale zasadniczo ona działa.

 

Gorzej z komentarzami pod newsami na głównej. Połowy tego łajna nie da się po prostu czytać. Nie rozumiem czemu moderatorzy nie banują bezwzględnie nie tylko trolli, ale także wymądrzających się internetowych pajaców, wypisujących różne wręcz absurdalne kretynizmy. Zwyczajnie nic tam nie odstrasza przed takim zachowaniem. Rozumiem, że w obecnych czasach wszyscy mają dostęp do internetu, ale portal IT (bo chyba jeszcze za taki się PCL uważa) nie powinien tego wszystkiego tolerować. Lubię poczytać o różnych nowinkach, ale momentami na PCL jest naprawdę ciężko. Na innych portalach technicznych nie widzę czegoś takiego. Czyli ewidentnie musi być przyzwolenie na tego typu zachowania, co na tle działania moderacji w obrębie forum naprawdę dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oooo, przypadkiem trafiłem na temat, który był już chyba aktualny od czasów, gdy ten portal zwał się pc.com.pl (o ile pamięć mnie nie myli). Tu zawsze było sporo prostactwa i trollingu. Furum, jak ktoś już dobrze zauważył w tej dyskusji, to "poskładajcie mi komputer do gier". Jeśli chodzi o dobór sprzętu pod gry, sporadycznie do innych zastosowań, czy pomoc w diagnozowaniu różnych awarii, to forum chyba najlepsze, ale też trzeba dobrze filtrować "porady". Jeśli idzie o nieco luźniejsze dyskusje, to tu zawsze był "chlew", niestety nie bez przyzwolenia moderacji.

 

Nie wiem jak teraz wyglądają dyskusje ocierające się o tematykę światopoglądową, zwyczajnie nie wchodzę by się nie frustrować (a może się sporo poprawiło?). Kiedyś było kilku moderatorów z ostrym zacięciem lewicowym (np Vega działający bardzo aktywnie w mlódzieżówce SLD, dzielnie walczący z katolskim talibanem), to i dyskusje w w/w tematyce wyglądały dość specyficznie :))

 

A inne portale, nawet te z IT, są po prostu "inne". Takim np był chyba od zawsze TPC, takim jest np mva.pl. Dyskusje były raczej wolne od polityki, a chamstwo i idiotyzmy były natychmiast ucinane. A tu chyba chodzi wyłącznie o klikalność, pc.com.pl, czy pclab póxniej miał chyba największą na naszym rynku w tej tematyce, to przekładało się pewnie na konkretną kasę. Więc po co ciąć sobie wpływy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adminy i mody. Poprzeglądajcie wszystkie newsy, które teraz wiszą na głównej, a dokładnie komentarze, bo jest tam kilkadziesiąt (!) takich postów powielanych na zasadzie kopiuj-wklej z kilku kont: KLIK. +18, żeby nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...