Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
1 godzinę temu, crush napisał:

Abby. ???

Ja tą postać nawet polubiłem. Jednak TLOU to dla mnie tylko Joel i Ellie - po dodaniu nowej protagonistki gdzieś uleciał urok całej serii.

Godzinę temu, qjin napisał:

A co innego miało dostać? Chyba nie Ghost of Tsushima? Niespecjalnie te nagrody dla The Last of Us 2 dziwią - praktycznie nie ma żadnej sensownej konkurencji w tym roku. Zdziwienie byłoby, gdyby dali Hadesowi (chociaż krytycy docenili). I przypomnę, że to gracze głosowali na The Last of Us 2. :E 

Ten rok był tak biedny, że nie ma z czego wybierać. :E Oby chociaż Cyberpunk 2077 wynagrodził. :E 

No racja, niestety wybór strasznie mały. Mimo wszystko TLOU2 nie należy się GOTY. 

58 minut temu, crush napisał:

Swoją drogą retoryka o masach hejterów TLoU coś upadła. Hejterzy tak hejtują to arcydzieło, że w zapomnieli zagłosować. :lol2::E

Na reddicie jest grupa prawie 40 tyś. ludzi, dla których ta gra to nie jest żadne arcydzieło. Polecam sprawdzić TLOU2 :) 

sn0cw9kgob161.jpg?width=640&crop=smart&a

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qjin napisał:

A co innego miało dostać? Chyba nie Ghost of Tsushima? Niespecjalnie te nagrody dla The Last of Us 2 dziwią - praktycznie nie ma żadnej sensownej konkurencji w tym roku. Zdziwienie byłoby, gdyby dali Hadesowi (chociaż krytycy docenili). I przypomnę, że to gracze głosowali na The Last of Us 2. :E 

Ten rok był tak biedny, że nie ma z czego wybierać. :E Oby chociaż Cyberpunk 2077 wynagrodził. :E 

PS Nawet Marvel's Avengers zostało wyróżnione. :E :E 

Ghost to taki AssasinsCreed plus odrobinę Sekiro, przeciętny gameplay i scenariusz. Dlaczego Avengers miało by nie być wyróżnione? zapłacone to wyróżnione, a tyle kasy co poszło głównie na promocję tej gry to wyróżnienie było zasłużone ;) kit z tym że Sandra wcale niczym wybitnym się nie wyróżniała, no ale "zapłacone, nagroda dostarczona".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, qjin napisał:

A co innego miało dostać? Chyba nie Ghost of Tsushima? Niespecjalnie te nagrody dla The Last of Us 2 dziwią - praktycznie nie ma żadnej sensownej konkurencji w tym roku. Zdziwienie byłoby, gdyby dali Hadesowi (chociaż krytycy docenili). I przypomnę, że to gracze głosowali na The Last of Us 2. :E 

Ten rok był tak biedny, że nie ma z czego wybierać. :E Oby chociaż Cyberpunk 2077 wynagrodził. :E 

PS Nawet Marvel's Avengers zostało wyróżnione. :E :E 

Jasne. Rok był mocno średni jeżeli chodzi o AAA. 

Co do głosowania przez graczy to chciałbym zobaczyć ile osób oglądało tą galę. Przy tym można spokojnie założyć, że głosowało 60-70% z oglądających. Także z tymi graczami to też bym uważał bo podejrzewam, że większość w ogóle nie wiedziała o tych nagrodach. :E 
Jednak papież Dorito ma większą renomę. :E 

2 godziny temu, qjin napisał:

Hades - nie wiem, nie grałem, ale możliwe, że tak. Nawet mnie kusiło, żeby sprawdzić, ale w sumie zawodziłem się na każdej grze Supergiant (najbardziej lubię Transistor), a nie przepadam za roguelike'ami/roguelite'ami, więc sobie odpuściłem, ale może będę musiał naprawić ten błąd. W ich grach najbardziej lubię warstwę artystyczną i muzykę. :E Zresztą to dość niszowa gra, więc kto miał na nią głosować? Krytycy, no i zagłosowali. ;) 

Meh, Ghost of Tsushima było bardzo średnie dla mnie, ledwie wymęczyłem główny wątek, chociaż nie było tak słabe jak Infamous Second Son :E . To już nawet Asasyny są chyba lepsze, choć plusem GoT jest to, że nie trzeba robić pobocznych pseudozadań, by bez problemu ukończyć fabułę. :E Jak dla mnie ten tytuł to ze dwie półki niżej pod każdym względem niż The Last of Us 2, a przed zagraniem w sumie raczej miałem niskie oczekiwania (mimo dość pozytywnych opinii). 

Nie twierdzę, że The Last of Us 2 zasługuje na wyróżnienie (choć za najlepszą grę na PS, grafikę i dźwięk dałbym jak najbardziej), ale gra jest dobra, a skali tej krytyki to do teraz nie mogę pojąć. :E Bo ani ta gra nie jest zbytnio kontrowersyjna, ani nic takiego w niej nie ma... Przereklamowany ten hejt. :E Spoko, 10/11 grudnia wrócimy, gdy zgarnie kolejne statuetki, tym razem na Game Awards. :E 

Jak nie przepadasz to i tego nie polubisz.

Dla mnie GoT to jest wzór jak AC powinno wyglądać, a  jak od bardzo dawna nie wygląda. Rozgrywka? Co kto lubi. Fabuła? TLoU2 to dla mnie bez wątpienia największy zawód roku. Kontrowersyjna to ona chyba miała być w założeniach. Wyszło jak zawsze gdy ktoś próbuje... Jest takie ładne określenie po angielsku - "subverting expectations". Jak to przełożyć na polski? Zaskoczyć? Działać wbrew oczekiwaniom? ;)

2 godziny temu, esef napisał:

Na reddicie jest grupa prawie 40 tyś. ludzi, dla których ta gra to nie jest żadne arcydzieło. Polecam sprawdzić TLOU2 :) 

Ja nie twierdzę, że nie ma ludzi którzy nie lubią tej serii. W ostatniej dekadzie to chyba była gra z najmocniejszą polaryzacją ocen graczy.
Śmieję się tylko, że tyle było pisania jaka to ta gra nie jest hejtowana. Że jest dziełem, a niezasłużenie na nio plujo hamy jedne. To coś Ci hejterzy zapomnieli po niej jechać na gali na której się dało jechać. Bo u pana Mountain Dew to już będą wybierać tzw. dziennikarze branżowi. ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrana TLoU2 nie powinna dziwić, to jest gra skrojona pod takie plebiscyty i nawet jej miejscami mocno wątpliwa jakość nie mogła tutaj zaszkodzić. Z drugiej strony kontrowersji było już tyle przy przydzielaniu nagród, że ewewntualnej przegranej TLoU nie sposob nazwać kolejną z nich.

Fajnie, że krytycy docenili Hadesa. Widzę go też z nagrodą Goty, w tak przeciętnym roku jest to produkcja wyróżniająca się, mawet jeśli ciężko tutsj mówić o nowej jakości. GoT w sumie też, będąc lepiej zrealizowanym od Asasynów Asasynem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, esef napisał:

TLOU1 to gra dekady, jednak TLOU2 niesłusznie zgarnie w tym roku masę nagród GOTY... Co tam było takiego świetnego?

Gra to takie 7/10. Jedynie grafika i muzyka się tam wybijała ;) 

Nie tyko grafika, animacja i muzyka oraz prowadzenie narracji czy dojrzalosc dialogow, dobre aktorstwo osob dubingujacych (przynajmniej w wersji angielskiej) po przejsciu lou2 i graniu w inne gry naprawde czuc jak "growe" bywaja dialogi. Gereralnie 2 czesc jest pod kazdym wzgledem lepsza niz 1 ktora byla przeciez rewelacyjna. A to ze niektorym nie spodobaly sie decyzje scenariuszowe, co zrobic, odwazne decyzje zawsze beda powodowac kontrowersje i nie kazdemu przypadna do gustu. Jak dla mnie w tej generacji tylko rdr2 jest rownie wybitnym tytulem (choc w wieska 3 najprzyjemniej mi sie gralo ale ta gra bardzo odstaje pod wieloma wzgledami)

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, SNC napisał:

Nie tyko grafika, animacja i muzyka oraz prowadzenie narracji czy dojrzalosc dialogow, dobre aktorstwo osob dubingujacych (przynajmniej w wersji angielskiej) po przejsciu lou2 i graniu w inne gry naprawde czuc jak "growe" bywaja dialogi. Gereralnie 2 czesc jest pod kazdym wzgledem lepsza niz 1 ktora byla przeciez rewelacyjna. A to ze niektorym nie spodobaly sie decyzje scenariuszowe, co zrobic, odwazne decyzje zawsze beda powodowac kontrowersje i nie kazdemu przypadna do gustu. Jak dla mnie w tej generacji tylko rdr2 jest rownie wybitnym tytulem (choc w wieska 3 najprzyjemniej mi sie gralo ale ta gra bardzo odstaje pod wieloma wzgledami)

Też wybrałem angielską wersję językową, bo uwielbiam Ashley Johnson. Jednak piękna grafika, muzyka i filmowość to nie wszystko - gra jest dobra, ale nie zasługuje na nagrodę roku.

Uwielbiam to odrzucanie wszelkiej krytyki tekstami "odważnych decyzji". Nie wszystko tam było dobrze zrealizowane np. na siłę ukazywanie dobrej strony Abby (np. relacje z psami/ratowanie zebry itp.) - dla mnie te sceny były wciśnięte na siłę i strasznie sztuczne. Sam sposób w jaki pozbyli się Joela też był głupi (nie chodzi mi o jego śmierć, ale o sam fakt w jaki sposób do tego doszło). Ta gra niczym mnie nie zaskoczyła i nie zaoferowała nowej jakości na tle konkurencji  - może przez to, że staram się wybierać dobre gry  i nie doświadczam często "growych" dialogów.  

RDR2 jest kilka klas wyżej nad TLOU2.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, SNC napisał:

Nie tyko grafika, animacja i muzyka oraz prowadzenie narracji czy dojrzalosc dialogow, dobre aktorstwo osob dubingujacych (przynajmniej w wersji angielskiej) po przejsciu lou2 i graniu w inne gry naprawde czuc jak "growe" bywaja dialogi. Gereralnie 2 czesc jest pod kazdym wzgledem lepsza niz 1 ktora byla przeciez rewelacyjna. A to ze niektorym nie spodobaly sie decyzje scenariuszowe, co zrobic, odwazne decyzje zawsze beda powodowac kontrowersje i nie kazdemu przypadna do gustu. Jak dla mnie w tej generacji tylko rdr2 jest rownie wybitnym tytulem (choc w wieska 3 najprzyjemniej mi sie gralo ale ta gra bardzo odstaje pod wieloma wzgledami)

Może nie tyle się spodobały, co były zwyczajnie kiepskie? Odważna decyzja to jedno, realizacja to drugie. Jej tutaj zabrakło. Dialogi niczym się nie wyróżniają, a po czasie który minął od ogrania tej gry, jedyne co pamiętam to świetną stronę audio-wizualną. Pomijając ten element, dwójka pod każdym względem ustępuje jedynce. I tak to właśnie wygląda, mocno polaryzujące opinie od samego początku.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@esef @Vulc nie zgadzam sie ze byla kiepska/glupia realizacja bo ja i wiekszosc rezenzetow uwaza ze byla bardzo dobra i sie nie przekonamy tutaj. Ja po zakonczeniu gry czulem emocje jak w malo ktorej grze.

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, opinie są mocno rozbieżne. Jednak podpieranie się opinią recenzentów w przypadku akurat tej produkcji, serio? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Vulc napisał:

Jak pisałem, opinie są mocno rozbieżne. Jednak podpieranie się opinią recenzentów w przypadku akurat tej produkcji, serio? :E

akurat sie z ta opinia czy rdr2 ktora tez zbierala bardzo wysokie noty zgadzam gdzie np. gow a zwlaszcza horizon uwazam ze przesadzone pochwaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, ODIN85 napisał:

A co powinno dostać w tym roku?

sam nie wiem, bo z dużych nowości ograłem tylko TLOU2 (i się zawiodłem). Z uwagi na panującą pandemię odwołałbym tegoroczne rozdawanie nagród GOTY :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, SNC napisał:

Nie tyko grafika, animacja i muzyka oraz prowadzenie narracji czy dojrzalosc dialogow, dobre aktorstwo osob dubingujacych.

Grafika, animacja, oprawa dźwiękowa najwyższa półka ale z dojrzałością dialogów to mocno poleciałeś :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, RyszardGTS napisał:

Grafika, animacja, oprawa dźwiękowa najwyższa półka ale z dojrzałością dialogów to mocno poleciałeś :E

dokladnie tak, jakos po przejsciu lou2 ogladalem nowy zwiastun cyberpunku to niezly kontrast mialem az uszy bolaly jak sluchalem co tam sie wygaduje ;d (choc nadal jestem odbrej mysli ze to bedzie wciagajacy tytul)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

129 zeta za grę w Media Markcie i Media expert.
Mam do ogrania kilka innych ale się łamię - do psychologicznego max 100zł za grę bliziutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w ostatnim CDA jest felieton o tej grze, za co jest hejt, gość pisze że go też ND zrobiło w uja zabijając Joela i grając później tą postacią drugą połowę gry, to był dla niego policzek i rozumie o co hejt, w 2025 nikt nie będzie pamiętał że dostała GOTY, a takiego Wieśka 3, CP 2077 gracze będą pamiętać jak GTA 4 czy GTA 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem hejtu na to kto i dlaczego ginie w grze. To jak tupanie nóżką dziecka bo ktoś zrobił coś po nie jego myśli. To jest ich historia, żadna adaptacja.

Dla mnie największym grzechem TLoU2 jest to, że nie wytrzymuje ona porównania z pierwowzorem. Za dużo wątków, prostota TLoU1 to była jej siła. Za dużo nijakich postaci, brak tak dobrze nakreślonej relacji jak Elli-Joel w jedynce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szokujące, że Ty nie potrafisz docenić dobrej historii. W życiu bym się tego nie spodziewał. :hmm:

3 godziny temu, bleidd napisał:

Nie rozumiem hejtu na to kto i dlaczego ginie w grze. To jak tupanie nóżką dziecka bo ktoś zrobił coś po nie jego myśli. To jest ich historia, żadna adaptacja.

Dla mnie największym grzechem TLoU2 jest to, że nie wytrzymuje ona porównania z pierwowzorem. Za dużo wątków, prostota TLoU1 to była jej siła. Za dużo nijakich postaci, brak tak dobrze nakreślonej relacji jak Elli-Joel w jedynce.

No dokładnie. To jest ich historia i ta historia ssie.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pod kątem fabuły i postaci. Ale to jak wiadomo Cię nie interesuje w grach, więc. ?‍♂️

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, crush napisał:

ta historia ssie.

Mokry sen Cuckmana. Może w part III? Wprowadzi jakąś Historię do fabuły.

Skoro robią grę dla siebie, to niech sami ją sobie finansują i kupują, a potem poklepywanie po pleckach bo "hejterom" się nie podoba i Dickman, robisz to dobrze.

2npran.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiedy ma być ten Patch z ulepszeniami dla PS5? Czekam na 60k/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, bleidd napisał:

Idealnie podsumowane 

 

od 16:45

nie idealne tylko jego zdanie, zreszta generalnie chyba pozytywna byla jego recenzja, moglbym teraz szybko znalesc 10 recek ktore bede bardzo pozytywne tylko co daje przerzucanie sie recenzjami z youtuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oddał meritum sprawy, ani hurra optymistycznie ani bez rzucania ogólnikiem "historia ssie" bez podania powodu. Zawsze ocena czegoś będzie czyimś zdaniem.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedadzą tyle kopii tej gry co GTA V, Wiesiek 3, Mario to wtedy będzie trzecia część. :E Mario sprzedało się ogółem w 446 mln sztuk kto to przebije. :E

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko od kiedy wychodzą gry z Mario i ile ich się przez ten czas pojawiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...