Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No tak. Nie dali, to źle. Dali, jeszcze gorzej :lol2:

• Like 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Twórcy podkreślają, że dopiero rozpoczynają swoją pracę z nową konsolą Sony

CYTAT:

"Twórcy przyznają, że wspomniana opcja była jedną z najbardziej oczekiwanych przez graczy. Obiecują jednocześnie, że to nie koniec - podkreślają, że aktualizacja jest „pierwszym krokiem w pracach na PS5”, ale nie przedstawili żadnych dodatkowych szczegółów."

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeszcze niech dodadzą 60fps w Uncharted 4 i beje pomidorek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i 4k.. przeszedłbym wtedy ponownie u4 :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Kszyrztow napisał:

Tu akurat się zgodzę. Zapewne wiele osób czekało z ograniem na ps5 w lepszej jakości, tlou 2 taki wielki mocarny galaktyczny hit i po pół roku łaskawie coś rzucają? Jak days gone, god of war czy ghost of sushi potrafili zrobić od razu. Nawet Ratchet z 2016 szybciej dostał taką łatkę :E. W ogóle to uważam że wszystkie te exy keksy powinny dostać takiego dopalacza na start, ale zapewne w siedzibie słony sami jeszcze nie wiedzą co dadzą jako remake/remaster i co za free a za co zgolić 70 dolców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta łatka prędzej czy później w końcu by się pojawiła, a że trzeba było na nią trochę poczekać? No trudno, takie życie. Nie moja wina, że PS5 to w tej chwili platforma do ogrywania gierek z PS4 w lepszej jakości i z szybszymi loadingami :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, Kszyrztow napisał:

Ta łatka prędzej czy później w końcu by się pojawiła, a że trzeba było na nią trochę poczekać? No trudno, takie życie. Nie moja wina, że PS5 to w tej chwili platforma do ogrywania gierek z PS4 w lepszej jakości i z szybszymi loadingami :E

Te Next-Geny pojawiły się z jakieś 6 miesięcy za szybko ale dobrze że powoli to ogarniają. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, azgan napisał:

PS5 to w tej chwili platforma do ogrywania gierek z PS4 w lepszej jakości i z szybszymi loadingami :E

do tego ps5 jest ciche w porównaniu z prosiakiem więc i sam komfort gry jest dużo większy  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, RozQ napisał:

do tego ps5 jest ciche w porównaniu z prosiakiem więc i sam komfort gry jest dużo większy  

Jest lepsze praktycznie pod każdym względem. PS5 bliżej teraz do całkiem dobrej klasy PC niż tego co miały do zaoferowania "tostery". Można trochę zarzucić nowemu PlayStation ale nie ulega wątpliwości że stosunku ceny do możliwości tego sprzętu jest na dzień dzisiejszy rewelacyjny. Powoli ale systematycznie stare gierki dostają Update dla nowej generacji więc jest całkiem przyzwoicie. Ludzie prosili o 60k/s to je dostali 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do średniej klasy pc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Do średniej klasy pc.

I ile średniej klasy PC ciągnie 4K w 60k/s z checkerboard rendering?

Ile teraz trzeba wydać na GPU średniej klasy które ogarnie 4K nawet z DLSS? Nie mówiąc już o całym PC składanym od podstaw?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie 4k na tych konsolach jak na PC sobie ustawisz 1440p albo niżej i wszystko na low albo med. Już nie wspomnę ze trzeba jeszcze łaskawie czekać na jakieś patche.
Pare gierek na krzyż masz w tym 4k reszta to z 4k ma tylko wspólny sygnał wyjściowy a nie rendering. Z takim podejściem to każdy PC sobie poradzi, daj tylko takie możliwości do gier.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, azgan napisał:

I ile średniej klasy PC ciągnie 4K w 60k/s z checkerboard rendering?

Ile teraz trzeba wydać na GPU średniej klasy które ogarnie 4K nawet z DLSS? Nie mówiąc już o całym PC składanym od podstaw?

Tym razem się zgodzę z Odinem.. Ps5 to taki mocny średniak.. Ten checkerboard można porównać do dlss, więc w sumie taki rtx 2060/70. 

Natywne 4k i 60 fps na ps5 to już teraz jest rzadkością a z czasem będzie tylko gorzej.. trzeba pamiętać że wymagania gier multiplatformowych nigdy nie będą stały w miejscu.. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, kadajo napisał:

Takie 4k na tych konsolach jak na PC sobie ustawisz 1440p albo niżej i wszystko na low albo med. Już nie wspomnę ze trzeba jeszcze łaskawie czekać na jakieś patche.
Pare gierek na krzyż masz w tym 4k reszta to z 4k ma tylko wspólny sygnał wyjściowy a nie rendering. Z takim podejściem to każdy PC sobie poradzi, daj tylko takie możliwości do gier.

Tylko że to nie jest 1440p tylko często wyższa rozdzielczości i nie low albo med tylko mieszane detale z wskazaniem na wysokie co widać chociażby po ostatnim Resident Evil Village.

c5d1745e81e423b6

Takie PS5 zostawia daleko w tyle Twojego PC'ta z sygnaturki. Poprzednio sam siedziałem na GTX1080Ti i grałem też na tym GPU w 4K luzując często jakieś detale więc mam porównanie 😁. Nawet jak jest to te udawane 4K z checkerboard rendering i jest to dobrze zrobione to wygląda to lepiej na dużym ekranie od takiego zwykłego 1440p. Nie wspominają już kadajo że ten Twoj "mocarny" GTX1070 to z RT wypada jeszcze gorzej od Next-Genów i tam gdzie np. w Control masz na PS5 w 1440p te 30fps to u siebie zobaczysz w tych samych ustawieniach może z 3k/s 😄. To jeśli uznamy że masz średniego PC to gdzie jest przy nim nowa konsola? Większość ludzi ma słabszy komputer w domu od bebechów jakie skrywają Next-Geny. O cenach i opłacalności to już nawet nie ma co dyskutować.

52 minuty temu, dawidoxx napisał:

Tym razem się zgodzę z Odinem.. Ps5 to taki mocny średniak.. Ten checkerboard można porównać do dlss, więc w sumie taki rtx 2060/70. 

Natywne 4k i 60 fps na ps5 to już teraz jest rzadkością a z czasem będzie tylko gorzej.. trzeba pamiętać że wymagania gier multiplatformowych nigdy nie będą stały w miejscu.. 

Ale na konsoli łatwiej o optymalizację bo to jedna zamknięta platforma i jak nie będzie kuli u nogi w postaci starych konsol to zaczną lepiej wykorzystywać możliwości tego sprzętu. Przecież nikt nie porównuje GPU z PS5 do RTX3080 bo w konsoli SONY siedzi taki odpowiednik RX6700 a wystarczy popatrzeć co wyciskają w Raczecie na starcie tej generacji. Poza tym do multi-platformy to jest XSX w którym GPU bliżej już do RX6800 lub dobrej klasy mocny PC

a PS5 bardziej do EX'ów się nadaje chociaż i na tym idzie też dobrze pograć bez bólu zębów 😉. Będą mijać kolejne lata to oczywiście że się sprzęt zestarzeje nie wymienisz bebechów w PC to czeka Cię ten sam los. Za jakiś czas pewnie pojawi się też PS5 PRO i mocniejszy XBOX więc kto będzie chciał zrobić Upgrade platformy to się przesiądzie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 19.05.2021 o 22:02, Kszyrztow napisał:

Wracając do tematu The Last of Us Part II było wiadomo że jak dodadzą wreszcie 60k/s to znajdą się osoby które i tak będą kręcić nosem bo ograły to już przecież na PS4 więc po co inni mają mieć lepiej 🤗?

W okolicach premiery i chwilę przed nią to byli i tacy co przekonywali że na PS5 nie będzie działać lepiej a jeśli już to trzeba będzie czekać na Remastera a tu cyk i łatka dodana za darmo umożliwiająca granie w 60k/s.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@azgan porównujesz 5 letnią kartę do PS5 ? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
17 minut temu, kadajo napisał:

@azgan porównujesz 5 letnią kartę do PS5 ? :E

No takie masz GPU co poradzę 😄? Jak chcesz być PCMR i robić podśmiechujki jakie to te Next-Geny słabe to wypadałoby wymienić graty bo obecnie to jesteś za tymi konsolami a uważasz że masz dobrego kompa 😉

GTX1070 to Panie kolego okolice XBOX ONE X jeszcze z poprzedniej genracji +/- bo w konsoli był odpowiednik Radeona zdaję się że kapkę słabszy coś między RX5700 a RX5800.

PS> Czy może wrócić do tematu gry? 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, azgan napisał:

No takie masz GPU co poradzę 😄? Jak chcesz być PCMR i robić podśmiechujki jakie to te Next-Geny słabe to wypadałoby wymienić graty bo obecnie to jesteś za tymi konsolami a uważasz że masz dobrego kompa 😉

GTX1070 to Panie kolego okolice XBOX ONE X jeszcze z poprzedniej genracji +/- bo w konsoli był odpowiednik Radeona zdaję się że kapkę słabszy coś między RX5700 a RX5800.

PS> Czy może wrócić do tematu gry? 

Ale PCMR to nie moja karta tylko ogół, na tym to polega :)
Ja nigdzie nie robiłem porównania do swojego GPU ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, kadajo napisał:

Ale PCMR to nie moja karta tylko ogół, na tym to polega :)
Ja nigdzie nie robiłem porównania do swojego GPU ;)

No więc właśnie posiadanie jakiegokolwiek PC z nazwy i uogólnianie że lepiej nie jest trafne bo przy nowej generacj trzeba już sporo wydać na kompa żeby mieć tą lepszą jakość niż na Next-Genach a wiele osób nie dobija nawet do tego poziomu w posiadanych składakach. Nowa generacja wywinduje Ci też wymagania i jak będziesz chciał mieć lepiej to szykuj się na spore wydatki no chyba że zadowoli Cię zbliżona jakość do grania na konsoli gdzie za samo GPU słona zapłacisz tylko jakie to PCMR będzie :E

I ponownie proponuję wrócić do tematu gry bo robi się już z tego OT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ale sam uogólnisz. Wiesz doskonale ze jakość grafiki na PC stoi na znacznie wyższym poziomie, szczególnie jak sobie porównamy te same tytuły. DF robi to za każdym razem i często się okazuje ze gry na konsolach maja ustawienia grafiki med low, często pomiędzy 1440p a 1080p, a ty to wrzucasz do worka z 4k nexgen... to żaden nexgen. To już mój GTX 1070 wyrzuci lepsza jakość nie licząc RT który zresztą na konsolach tez jest low.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
32 minuty temu, kadajo napisał:

Ale sam uogólnisz. Wiesz doskonale ze jakość grafiki na PC stoi na znacznie wyższym poziomie, szczególnie jak sobie porównamy te same tytuły. DF robi to za każdym razem i często się okazuje ze gry na konsolach maja ustawienia grafiki med low, często pomiędzy 1440p a 1080p, a ty to wrzucasz do worka z 4k nexgen... to żaden nexgen. To już mój GTX 1070 wyrzuci lepsza jakość nie licząc RT który zresztą na konsolach tez jest low.

Uogólnienie to jest pisanie o PC jako platformie która składa się z różnych bebechów które potrafią być słabsze od tego co siedzi w nowych konsolach a do reszty już się odniosłem wyżej więc nie będę się powtarzać. Wystarczy sobie sprawdzić ile trzeba dać dzisiaj za PC z prockiem 8c/16t na poziomie Ryzen 7 3700X i do tego GPU pokroju RX6700/RX6800 żeby pograć w nowości na sensownych detalach. I sorry ale głupotek o tym że GTX1070 wypluwa lepszą jakość od Next-Genów to nawet komentować nie będę (od kiedy Pascal jest lepszy od RDNA2 😅?) sam miałem wcześniej dużo lepsze GPU (GTX1080Ti) od twojego i wiem co potrafiły tamte karty graficzne a ten twój zabytek nawet w konsolowej jakości nie odpali Metro Exodus Enhanced Edition taki jest lepszy 😆. Kończę ten OT bo jak zwykle chcesz postawić na swoim i donikąd nas nie zaprowadzi dalsza dyskusji (ja wiem swoje ty wiesz swoje). 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie samo głupie jak pisanie że nowe konsole to granie w 4k i 60 klatkach... I znowu porównujesz 5 letnie karty do nowej konsoli. Porównaj chociażby jakiś tytuł który jest starszy i jest na nowej konsoli i na PC, co mówisz? Ze nie ma ? Ze nie ma patcha jeszcze ojej jak mi przykro ze nie możesz grac tak jak ja w starsze gierki i konsola stoi i się kurzy ;)

EOL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

29 minut temu, kadajo napisał:

Takie samo głupie jak pisanie że nowe konsole to granie w 4k i 60 klatkach... I znowu porównujesz 5 letnie karty do nowej konsoli. Porównaj chociażby jakiś tytuł który jest starszy i jest na nowej konsoli i na PC, co mówisz? Ze nie ma ? Ze nie ma patcha jeszcze ojej jak mi przykro ze nie możesz grac tak jak ja w starsze gierki i konsola stoi i się kurzy ;)

EOL

To teraz powiedz mi w jakiej rozdzielczości działa np. ostatni Hitman 3 na XSX? Nie ma natywnego 4K i 60k/s? I w jakich PC'towych detalach działa ta gra na konsoli? Jest wszystko na niskich i średnich tak jak sugerowałeś to wcześniej?

W starszych tytułach o których mówisz to mogę się zgodzić że wyglądają lepiej na PC (nawet już tych dzisiaj słabszych od Next-Genów) bo konsole lecą po wstecznej kompatybilności z PS4PRO i XSX za to w nowych grach widać już różnicę na plus.

Ale zgadzam się że EOL - tyle z mojej strony. Dalsze wypowiedzi będą już na temat The Last of Us Part II a ty jak chcesz to ciągnij to dalej ale już beze mnie 😉.

A nawiązując do samego The Last of Us Part II to mimo faktu że to gra jeszcze z poprzedniej generacji to nawet dzisiaj wygląda świetnie na PS5 zwłaszcza w tych 60k/s i bardzo dobrze że zrobili Update bo gracze o to prosili.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz że TLOU2 nawet nie zbliża się do 4k, dlaczego ? Mamy po nowym patchu 60 fps w 1440p to dlaczego nie dano 4k w 30 fps, myślę ze konsola dała by rade. I co ? Mam czekać łaskawie aż się ogarną może kiedyś ? Nie dzięki, zostaje przy PC bo lubię mieć kontrole nad tym jak gram i w co gram, nawet jeśli to gry z 2000 roku.

I jeszcze taka mała dywersja PCMR, mój GTX może i jest już stary ale pozwala mi grać w tytuły poniżej 2017 roku nawet w 4k, na konsolach tego nie uświadczysz bo musisz czekać na jakieś update które może będą może nie. A kartę i tak zmienię jak ceny wrócą do normy. Tak że ta sama śpiewka co zawsze, konsole tylko teraz maja trochę więcej oddechu bo rynek PC został zaorany przez krypto i covida.

Zaraz się okaże ze jak będziesz chciał zagrać w TLOU2 w 4k i 60 fps to będziesz musiał kupić nowa Enhanced wersje za 350zl ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi