Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

brio11

Ekspres do kawy - ciśnieniowy automatyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, koleżanki

 

Od dłuższego czasu razem z żoną zastanawiamy się nad zakupem nowego ekspresu ciśnieniowego. Obecny kolbowy ma już swoje lata u nadszedł jego kres. Zdecydowaliśmy się na ekspres automatyczny. Wybór jest ogromny, dlatego piszę prosząc o rade lub polecenie konkretnego modelu.

W zależności od rodzaju opcji w ekspresie, max. chcemy przeznaczyć 2.5k

Jeśli chodzi o firmy to myśleliśmy o De Longhi, Saeco, ew. Krups.

Philips, Siemens, Bosh jakoś do mnie nie przemawiają jeśli chodzi o ekspresy. Jeśli jednak ktoś z Was ma dobre doświadczenia chętnie wysłucham.

No ale do meritum, jak wspomniałem max. 2.5k do tego:

- ceramiczny młynek, zależy nam żeby był możliwie jak najcichszy

- automatyczne cappuccino, (wiem ze przy 2.5 możne być ciężko) lub lub dysza do spieniania mleka pod warunkiem, ze ma program czyszczący lub łatwo i szybko się ja myje (przy dyszy zakładam, ze ekspres będzie w niższej cenie)

- zbiornik na wodę z przodu

- auto program czyszczący i odkamieniający

- regulacja wysokości "dozownika" kawy na rożne wysokości kubków

- możliwość przygotowania 2 kaw naraz

- min. 9 bar

- na ziarna

- w miarę możliwości nie zajmujący dużo miejsca

 

Młynek, czemu ceramiczny, podobno kawa jest bardziej aromatyczna, jest trwalszy niż żarnowy, cichszy na czym jak wspomniałem bardzo nam zależny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz każda firma ma coś fajnego dla Ciebie.

 

Siemens seria EQ7 - bardzo dobre kawy. Pierwszy ekspres, przy którym musiałem zacząć ograniczać kawę. Jest kilka rzeczy w tym modelu co się psują ale naprawa jest groszowa.

 

Kiedyś miałem Boscha, za ok 2,5 k ale się dwukrotnie zepsuł i odpuściłem. Wg mnie Bosch robił bardziej aromatyczną kawę ale może się mylę. Ps. mój kumpel, który miał identyczny model Boscha, też mu się zepsuł.

 

Krups - również aromatyczne kawy robi.

 

Zwracaj uwagę na to, by był automatyczne (+ opcjonalnie ręczne) płukanie po kawie z mlekiem, etc.

 

Reasumując:

1. "Bosz" - za często mi się psuł na 3 ekspresy 4 naprawy w ok rok

2. EQ7 - raz wymiana takiego czegoś do przelewania (profilaktycznie sobie zażyczyłem) + jeden potencjometr nawigacyjny. Poza tym działa jak złoto. Genialnie spienia mleko. Mocne i aromatyczne kawy. Ja robię często z "jednego ziarenka" (moc kawy) i jest dla mnie wtedy ok.

3. Krups - tylko piłem i dobre, ale więcej nie powiem.

 

 

Ps. Zapomniałem dodać, że trzeba się liczyć z kosztami na środki czystości - czyszczenie i odkamienianie. Lepiej za wczasu kupić sobie coś hurtowo, bo na 10 sztuk to wychodzi nieekonomicznie (ok 70 zł za 6-10 cykli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze ekspresu do kawy dobrze jest zwrócić uwagę na wiele rzeczy, dobrze jest przeczytać na co konkretnie, bo to jednak nie takie łatwe, a w przypadku takich sprzętów jakość liczy się bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...