Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BleIKeR

Dirtect 12 w nowych grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie. Czy będzie coś takiego że gry które będą wychodzić będą posiadać możliwość grania w nią na direct 11 i 12? Chodzi o to że posiadam win 7 oraz chciałbym zostać na direct 11. Czy gry będą wychodzić w obu wersjach bądź czy będzie tak że gry będą wychodzić tylko i wyłącznie na direct 12?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być gry tylko na Windows 10, i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mogą też być na win7/8/10 , tak byłoby okej ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mogą też być na win7/8/10 , tak byłoby okej ;p

tylko Windows 10 obsługuje DX 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bf1 ma dx12 (który w wielu przypadkach działa słabo) i dx11, quantum break który z początku był tylko na win10+dx12 jest już obecnie na dx11 (steam)

są takie co mają dx11 i 12, są takie co mają tylko dx12 i na innym niż w10 nie odpalisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie trochę usatysfakcjonowało, myślę że gry które będą słabo działać na dx12 nie będę robić na nią tylko na dx11 a na pewno więcej gier będzie na 11 only i wersja 11 i 12.

A tak pytanie trochę z dupy co o tym sądzisz? Złożyłem komputer z pomocą pewnego sympatycznego gościa na tym forum lecz zmieniłem kartę graficzną i mam zamiar tak kupić ;P http://postimg.org/image/t9ej0yg05/

A co do tematu głównego, na waszym miejscu od razu przenieślibyście się na win10 czy wolicie siedzieć na 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzieć na 7? Toż to relikt przeszłości, jedyny słuszny obecnie windows to 8.1. Ach nie, sorry 8 to zło, bo przecież nie ma rozwijanego menu start... 10 za to co z nim i w nim robią odpada. Wolałbym kupić konsolę, żeby grać w najnowsze gry jeżeli kiedyś dojdzie do tego, że większość będzie działać wyłącznie na dx12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pojawiają się gry DX 11/DX12 z możliwością przełączania, tylko dx11 i tylko DX12. Jakby nie było jak chcesz grać w część najnowszych gier musisz myśleć o Win 10. Np. Forza Horizon 3, Forza Motosport 6, Gears of War 4, Killer Instinkt czy nadchodzące w 2017roku Halo Wars 2, State of Decay 2, Scalebound. I jeszcze trochę innych mniejszych tytułów. Ja sobie nie wyobrażam odmówienia sobie Forzy, Halo Wars 2 czy SoD2, Gearsy też są świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Czy będzie coś takiego że gry które będą wychodzić będą posiadać możliwość grania w nią na direct 11 i 12? Chodzi o to że posiadam win 7 oraz chciałbym zostać na direct 11. Czy gry będą wychodzić w obu wersjach bądź czy będzie tak że gry będą wychodzić tylko i wyłącznie na direct 12?

Z góry dzięki

 

Za jakiś czas z pewnością będą szły tylko gry na DX12. Ile czasu musi minąć? Pewnie za 2 albo 3 lata, jednak do tego czasu większość AAA prędzej czy później będzie dostawać wersję z DX11. Jeśli chodzi o wydajność samego API, to wszystko rozbija się o jego implementację oraz konfigurację sprzętową. Procesory i karty AMD mają większe pole do popisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wydajniejsza karta graficzna to DX 12 będzie wyglądał lepiej. Podobno Windows 10 jest stworzony do gier i na konsolach Microsoft widać gołym okiem i sami gracze jak ja mówią że ten sytem jest bardzo dobry. Jeśli chodzi o pc windows 10 moim zdaniem jest bardzo dobry i warto mieć go na swoim blaszaku bo naprawdę gra się świetnie. Jak wąchasz się między windows 7 a 10 to ja bym wybrał windows 10 bo ja wieże że ten sytem będzie rewelacyjny w grach i wygodny do prac biurowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Zależy od developera np: EA na razie będzie dawać dwa api DX11 + DX12 ale już zapowiedziało iż w przeciągu roku zrezygnuje z DX11 czyli następny Battlefield będzie tylko pod DX12. Ubisoft zapowiedziało tak że przesiadkę na DX12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh ta zmowa z Microsoftem, jak się słabo sprzedaje i dużo osób pozostało przy win 7, to trzeba ich jakoś zmusić do przejścia na 10 kwasny.gif

Ja zostaję przy 7 tak długo jak się da, potem przejdę na załataną 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard. Przy każdym systemie tak było. Wcześniej czy później każdy gracz i nie tylko gracz się przesiądzie. Dla mnie nie ma już później bo grania w najlepszą ścigałkę na rynku czyli Forze Horizon 3 nie jestem w stanie sobie odmówić.

A WIndows 10 ogólnie działa świetnie. Na dzień dzisiejszy mam z nim mniej problemów niż miałem z Win 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

ehh ta zmowa z Microsoftem, jak się słabo sprzedaje i dużo osób pozostało przy win 7, to trzeba ich jakoś zmusić do przejścia na 10 kwasny.gif

Ja zostaję przy 7 tak długo jak się da, potem przejdę na załataną 10.

 

Nic nowego zawsze po około "2 latach" od wprowadzenia nowego DirectX developerzy porzucali starsze api.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z & nie miałem problemów, od premiery, bo wtedy ją kupiłem.

10? Działa tak, że szkoda gadać...

 

Kiedyś na pewno gry zmuszą mnie do przejścia, ale póki co jeszcze takich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Ja z & nie miałem problemów, od premiery, bo wtedy ją kupiłem.

10? Działa tak, że szkoda gadać...

 

Kiedyś na pewno gry zmuszą mnie do przejścia, ale póki co jeszcze takich nie ma.

 

 

Windows 7 działa bezproblemowo

 

Windows 8.1 po dziś dzień potrafi stwarzać problemy.

 

Windows 10 działa bezproblemowo

 

 

Systemy użytkowane w trybie UEFI GPT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zadać sobie pytanie, czy chcesz przejść na Win 10, a jeśli tak to dlaczego.

Np. ja byłem sceptycznie nastawiony do Win 10, a Win 7 wychwalałem pod niebiosa i co? Wyszła Forza Horizon 3 i Gyrosy 4 i dla tych dwóch gier przesiadłem się na dziesiątkę. I o ile jeszcze walczę z moimi przyzwyczajeniami z Win 7 (interfejs, jakieś opcje z panelu sterowania poukrywane itp) tak jestem z systemu zadowolony i nie żałuję. Ale gdyby nie wyżej wymienione gry to pewnie długo bym z przesiadką zwlekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...