Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eVy

Słuchawki (głównie do gier) do 400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i na wstępie dziękuję za poświęcony czas :)

 

Kwestia, jak wskazuje tytuł, dotyczy słuchawek.

 

Do tej pory użytkowałem Steelseries 5Hv2 z kartą USB i byłem z nich bardzo zadowolony. Dobre, wygodne i dobrze sprawdzały się w grze.

Jeżeli chodzi o przeznaczenie, to głównie (i praktycznie w 90%) będą wykorzystywane do gier. Na chwilę obecną przewijają się takie tytuły jak CoD2, BF1, H1Z1. Do tego dochodzi TeamSpeak więc słuchawki koniecznie z mikrofonem. Dźwięk przestrzenny przede wszystkim, bo jest to bardzo potrzebne w FPS-ach.

 

Rozejrzałem się przez chwilę i w oko wpadły mi takie modele:

 

• Steelseries 5Hv3 (lecz nie mogę znaleźć ich w sprzedaży),

• Razer Kraken Pro (tutaj dodatkowy plus, że podobno są kompatybilne z XONE, aczkolwiek nie jest to warunek konieczny),

• Razer Kraken 7.1 (szczerze mówiąc, nie wiem do końca czym różnią się od powyższych),

• Steelseries Siberia 200,

• Hyperx Cloud (nie mam żadnego doświadczenia z ich produktami oprócz pamięci, więc nie wiem jak wypadają pod względem słuchawek).

 

Budżet, w którym chciałbym sie zamknąć to 350 zł (+/- 50 zł jeżeli zrobi to różnicę).

 

Jeżeli ktoś ma doświadczenie z w/w modelami z chęcią wysłucham opinii, jeżeli ktoś ma swoje propozycje, też z chęcią się zapoznam :)

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HyperX, a za reszte pojdz do kina albo kup sobie jakis dobry alkohol na zimowe wieczory:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HyperX Cloud I to bardzo dobre słuchawki dla gracza, ale tylko jeśli masz dobrą kartę dźwiękowa wykorzystasz ich potencjał. Twoje poprzednie słuchawki( też świetne) miały wbudowaną dźwiękówkę, a Cloud I nie, więc jeśli nie posiadasz w miarę dobrej karty i podłączysz ich pod integre to mocno się rozczarujesz jakością dzwięku. Z wbudowaną dzwiękówką to Cloud II. To samo dotyczy się pozostałych podanych przez ciebie propozycji, nie ma sensu wydawać 250 czy 300zł na słuchawki jeśli nie masz dobrej karty. Jak to mówią "z ch..a orła nie wyrzeźbisz". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Poniżej 1000zł nie kupisz słuchawek z kartą przewyższającą dobrą integrę. Ten dongiel dodawany do cloud II to względem takiego alc1150 krok w tył.

Jak to mówią "z ch..a orła nie wyrzeźbisz
- z podzespołów wartych łącznie ze dwa dolce karty dźwiękowej nie wyrzeźbisz.

Karta oczywiście, robi różnicę na plus. Ale nawet na średniej integrze dobre słuchawki zagrają lepiej niż te wynalazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, polecam Ci coś nowego na naszym rynku , w tej cenie dostaniesz słuchawki Easars Tornado, nasza marka jest jeszcze malo znana ale za rozsądne pieniądze 389 zł  dostajesz:

- dźwięk 7,1 wirtualny

- mikrofon wielokanałowy z bardzo dobrym wygłuszeniem otoczenia

- equalizer w pilocie - w zależności od rodzaju gry (mmo, RTS, fps) dostosowuje dźwięk w taki sposób aby uwypuklić najważniejsze dla danego rodzaju gry dzwieki

- efekt wibracji - czy kiedykolwiek czułeś kroki przeciwnika na głowie ? A granat który wybuchł w Twoim otoczeniu zrywał Ci headset :)

- wysokiej jakości dźwiek i wykonanie

 

 

Ewentualnie w niższej cenie 299 zł , Easars Vortex, bardzo podobne pozbawione equalizera oraz inaczej wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego jak sluchawki dla graczy nie istnieje.

 

Cześć, polecam Ci coś nowego na naszym rynku , w tej cenie dostaniesz słuchawki Easars Tornado, nasza marka jest jeszcze malo znana ale za rozsądne pieniądze 389 zł dostajesz:

- dźwięk 7,1 wirtualny

- mikrofon wielokanałowy z bardzo dobrym wygłuszeniem otoczenia

- equalizer w pilocie - w zależności od rodzaju gry (mmo, RTS, fps) dostosowuje dźwięk w taki sposób aby uwypuklić najważniejsze dla danego rodzaju gry dzwieki

- efekt wibracji - czy kiedykolwiek czułeś kroki przeciwnika na głowie ? A granat który wybuchł w Twoim otoczeniu zrywał Ci headset :)

- wysokiej jakości ćwiek i wykonanie

 

 

Ewentualnie w niższej cenie 299 zł , Easars Vortex, bardzo podobne pozbawione equalizera oraz inaczej wykonane.

 

Sluchawki Easers Tornado beda lepsze do grania od moich http://hifiphilosophy.com/recenzja-audeze-lcd-4/ d ? Nie mam dzwieku 7.1 w nich niestety...

 

Warto wymieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

Przecież to jakiś debil poleca sklep World4Gamer - dystrybutora chińskiego gówna dla gimbusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

Przecież to jakiś debil poleca sklep World4Gamer - dystrybutora chińskiego gówna dla gimbusów.

Przeciez ja go trolluje, zalinkowalem mu sluchawki za 20tys zl z zapytaniem czy warto wymieniac na jego z dzwiekiem 7.1 for GEJmer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to 18 tysięcy. Korzystając z okazji zachęcam do odsłuchu, bo na dobrym sprzęcie jest faktycznie na czym ucho zawiesić.

 

Przecież to jakiś debil poleca sklep World4Gamer

 

Posty pana Bartłomieja Piątkowskiego wyczyściłem. Reklama na tym forum jest płatna. Niech kontaktuje się z administracją.

 

EDIT: kontakt nastąpił, wszystko w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu wątku, było tutaj takich pełno. Dobre słuchawki stereo i jest super w grach. Wymysły dla graczy, 7.1/5.1/n.m są nic nie warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóż się w kieszeni otwiera jak widzę reklamy GEJmingowych słuchawek z wirtualnym dźwiękiem 7.1. A pomyśleliście żeby przemnożyć to razy trzy? Ja bym z chęcią posłuchał takich 21.3 dla lepszego odczucia powietrza/większej sceny w muzyce, najlepiej takiej która odwzoruje powierzchnię Wielkiego Kanionu Kolorado. Wyobrażacie sobie te odczucia potrójnego suba i to pierd... nięcie basu podczas wybuchu granatu? Nie wiem co pierwsze by zerwało - kawałek skały kanionu, łeb czy słuchawki z głowy - i gdzie by toto ustrojstwo poleciało. W sąsiadkę z bloku naprzeciwko albo w kota sąsiada siedzącego na płocie (wersja dla osób mieszkających w domku).

 

Ludzie, poważnie? Sprzęt gejmingowy zmierza w tak fatalnym kierunku? Stereo to 2.0 - jakieś spulchniacze/upiększacze, które będą generowały wam dźwięk przestrzenny to marketingowy chłam. Owszem, można uzyskać sporo powietrza w brzmieniu, dobrą stereofonię i możliwość usłyszenia z którego kierunku biegnie przeciwnik, ale nie z takim sprzętem jak wyżej wymieniony.

 

- dźwięk 7,1 wirtualny

 

Stereo, aka 2.0 bez upiększania go jakimiś efektami 7.1 będę bardziej realny i mniej zniekształcony/zakłamany. Reszty nie będę komentował nawet, bo szkoda.

 

Jeśli ktoś w cenie 400 zł chce gamingowe słuchawki - to osobiście polecam HyperX Cloud (I) albo Superlux HMC631. Resztę gotówki śmiało przeznaczyć na kartę dźwiękową. Jakość dźwięku na pewno zerwie wam słuchawki z głowy lepiej niż "wibrujące 7.1". :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...