Skocz do zawartości
dutsEEk

Ustawienia OBS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakie polecacie ustawienia OBS do streamowania Minecrafa i CS:GO.

W Minecrafcie zależy mi na wysokiej płynności (min 300 fps) podczas stremowania.

Mój pc:

i5-6600k 4.3 GHz

16 gb RAM DDR4 2133 Mhz

GTX 970

Internet 10/15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

300??? Poważnie czy ci się tak napisało?? Przecież oko nie widzi różnicy między 60 a 100 klatek?

Do tego współczesne monitory mają 144MHz max. 300 klatek to się przydaje do np. guitar hero. Nawet w CSie gracze raczej gracze dążą do 100 klatek. Ale to tylko Minecraft.

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

300??? Poważnie czy ci się tak napisało?? Przecież oko nie widzi różnicy między 60 a 100 klatek?

Do tego współczesne monitory mają 144MHz max. 300 klatek to się przydaje do np. guitar hero. Nawet w CSie gracze raczej gracze dążą do 100 klatek. Ale to tylko Minecraft.

Tu masz wszystko wyjaśnione, poza tym odczuwam różnicę pomiędzy 120-200-300 klatkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu masz wszystko wyjaśnione, poza tym odczuwam różnicę pomiędzy 120-200-300 klatkami.

W czym? W minecrafcie? Błaaagaaam! Poza tym sam gościu przyznał że być może jego odczucia są wynikiem efektu placebo. Poza tym on akurat omawia CSa- grę która rzeczywiście wymaga ultraszybkości renderowania która rzutuje na prezycję (głównie w przypadku bardzo doświadczonych graczy). Gdybyś był bardzo doświadczonym graczem CSa wiedziałbyś że o ile śrubowanie FPSów w CSie ma sens to w takiej grze jak Minecraft nie totalnie żadnego i te 60fps i wyżej zupełnie wystarzczy. No chyba że jesteś arcyprohardcore purytańskim graczem który odczuwa opóźnienie podczas machania kilofem i to mu przeszkadza. No bez przesady.

A co do g-sync, v-sync itp to opinie są różne i ja np. nie biorę na serio wszystkiego co podają mi youtuberzy. Oczywiście temat nie interesuje mnie na tyle żeby podważać jego opinię ale radzę skonfrontować ją z innymi opiniami doświadczonych graczy.

Wracając do samego OBSa - pamiętaj że nawet jak ręcznie ustawisz mu np. max 300fps to i tak youtube okroi ci to do 60FPS. Trzymaj się x264 bo twój internet i tak nie pozwoli ci rozwinąć skrzydeł z NVENC (tu trzeba duuużego bitratu żeby uzyskać ładny obraz). Nie schódź poniżej 3K kpbs bitratu. Jeżeli chodzi o profil to HIGH się używa do HD i FHD. Obciążenie CPU - tutaj eksperymentuj, im wyższy profil tym niższe obciążenie ale też szybkość renderowania. I tak w przypadku x264 opierasz się na procku a nie karcie więc przesadnie nie schodź w dół bo to obetnie ci klatki zamiast ich dodać. Co do dostrajania to nie znam tej opcji, ale celowałbym w zerolatency. Obraz wyjściowy oczywiście taki sam jak rozdzielczość w grze - żadnego skalowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi