Skocz do zawartości
glif

Uruchamianie komputera za pomocą klawiatury [Rozwiązany]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

tydzień temu odkryłem przypadkiem, że mogę uruchamiać mojego desktopa z Windows 10 Pro (wersja 1607, kompilacja komputera 14393.576) poprzez wciśnięcie dowolnego klawisza na klawiaturze (czasem trzeba wcisnąć 2-3 razy). Oczywiście mogę go też uruchamiać tradycyjnie, poprzez włącznik zasilania.

Czy ktoś z Was ma w.w. wersję Windowsów (o ile ma to znaczenie) i może odpalać komputer w podobny sposób?

Zauważyłem też, że w "Zaawansowanych ustawieniach zasilania" oraz pokrewnym "Wybierz zadania przycisku zasilania" zniknęła - choć przed kilkoma tygodniami jeszcze tam była - opcja Włącz ochronę hasłem (piszę o tym bo zakładam, że całe to zamieszanie jest spowodowane jedną z ostatnich aktualizacji) - na szczęście w wersji Pro można to w prosty sposób zmienić w Edytorze lokalnych zasad grupy.

We właściwościach klawiatury (w Menadżerze urządzeń) zaznaczyłem Zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera (natomiast odznaczyłem tę opcję przy Myszy - jest bardzo czuła na dotyk) żeby móc wybudzać komputer z uśpienia.

Edytowane przez glif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w końcu uruchamianie od zera czy wybudzanie z uśpienia?

Bo jak z uśpienia to nie dziwię się że wybudzasz klawiaturą :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w końcu uruchamianie od zera czy wybudzanie z uśpienia?

Od zera, o uśpieniu napisałem na marginesie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem jak w nowszych płytach, ale na lga 775 można było to ustawić z poziomu biosu (power on key, czy jakos tak)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem jak w nowszych płytach, ale na lga 775 można było to ustawić z poziomu biosu (power on key, czy jakos tak)

Dzięki za sugestię, ale niestety, ale to nie to:

b00e4080abd0e33cmed.jpg

8408dbadd6663aecmed.jpg

Edytowane przez glif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po zmianie (z Klawiatury na Mysz) opcji zarządzania energią w Menedżerze urządzeń teraz mogę uruchamiać komputer "od zera" za pomocą myszy:

8e23afe625353e32med.jpg

24fb5366cf82efccmed.jpg

Zawsze byłem przekonany, że to ustawienie nie odnosi się do uruchamiania komputera "od zera" tylko do wybudzania z uśpienia.

Gdybym odznaczył tę opcję dla Myszy to nie mógłbym w ogóle wybudzać z uśpienia.

A więc skoro nie BIOS ani nie Menedżer urządzeń to jakie jest wyjście bym wyłącznikiem zasilania uruchamiał komputer "od zera", a klawiaturą lub myszą (według uznania) uruchamiał komputer wybudzając go z uśpienia?

Możecie sprawdzić jak to jest u Was? Zaznaczam, że korzystam z komputera stacjonarnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heureka !

Już wiem: trzeba wyłączyć "Włącz szybkie uruchamianie".

8635eb10c2690d6bgen.jpg

PS

Jak już pisałem wcześniej - nie wiem dlaczego nagle (jeszcze do niedawna tam była) zniknęła opcja Włącz ochronę hasłem (w wersji Pro można to zmienić przez gpedit, ciekaw jestem co z wersją Home ???). Zniknęła ona również z Zaawansowanych ustawień opcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi