Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Guli17

Nowy komputer do gier [1800] zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ;)

 

Komputer dla znajomego, przeznaczenie: różne gry, nie ma ulubionej.

monitor aktualnie 19" ale przerzuci się niedługo na 22, na tv grać nie będzie.

 

Hdd ma ze 4lata, ale nie ma bad sektorów itp, a 500gb mu wystarcza więc póki co myślę, że dysk może zostać taki, obudowa tyle lat ma gdzieś co hdd, ale nada się więc zestaw bez tych dwóch podzespołów.

 

co udało mi się złożyć wyjeżdżając trochę poza budżet

zestaw_1_png_300x300_q85.jpg

Zastanawiam się czy nie lepiej wziąć 1050ti od msi? ale wtedy już extra ~50 zł, a i tak już 90zł przekroczyłem.

Ewentualnie można trochę przyciąć na zasilaczu i kupić 350w czy nie uciągnie takiego zestawu?

 

Czekam na wszelkie propozycje.

 

Pozdrawiam ;) i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

na zasilaczu nie ma co za bardzo oszczędzać. Ewentualnie sprawdź czy Antec 500 nie byłby tańszy.

Ktoś pisał, że grafika jednoslotowa od Gigabyte może być półpasywna, więc ją bym właśnie rozważył.

Pamięci o ile nie będą w najbliższym czasie modernizowane kupiłbym od razu w dwóch kościach, aby dual channel działał.

 

PS

Namów go na dysk SSD, nawet jakąś 120GB na system i najczęściej używane aplikacje. Komfort korzystania z kompa się znacznie poprawi.

 

EDIT

Zotaca masz za 690 zł. IMO lepszy wybór niż Palit i taniej. Druga zaleta obok ceny to rozszerzona gwarancja do 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec 500 tyle samo co Corsair więc który wybrać?

 

co do pamięci to kurde 100% racji (ostatnio nawet patrzyłem różnice w grach i bodajże w wiedźminie było + ~15fps :o przez duala)

On nie będzie modernizował komputera pewnie z 3lata, albo nigdy :E a jemu 16gb przy takim kompie niskobudżetowym to nie będzie potrzebne.

 

Dysk ssd to bajka, ale nie wiem czy mi się go uda namówić, bo woli chłopak oszczędzić kasę i żeby system się ładował długo czy gra niż go zakupić, ale spróbuję! ;)

 

co do zotaca miałeś na myśli tego mini tak?

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-ti-mini-4gb-gddr5-128-bit-dvi-hdmi-dp-box-zt-p10510a-10l-1073471/

 

jest też normalny

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-box-zt-p10510b-10l-1080407/

z dwoma coolerami

 

hm półpasywne chłodzenie czyli podczas spoczynku wentyle się nie kręcą?

(a ostatnio składałem koledze komputer z gtxem 1060 i myślałem, że wadliwą kartę kupił :E) haha

 

Nie lepiej wybrać po prostu najcichszy i najtańszy ? hm chyba w spoczynku nawet jak by się wentyle kręciły to i tak mały hałas będzie czy się mylę?

 

p.s

Dziękuje za expresową odpowiedź, a co śmieszniejsze pisałem Ci już PW byś coś doradził :P, odświeżyłem temat, a tam twoja odpowiedź heh ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec 500 tyle samo co Corsair więc który wybrać?

 

co do pamięci to kurde 100% racji (ostatnio nawet patrzyłem różnice w grach i bodajże w wiedźminie było + ~15fps :o przez duala)

On nie będzie modernizował komputera pewnie z 3lata, albo nigdy :E a jemu 16gb przy takim kompie niskobudżetowym to nie będzie potrzebne.

 

Dysk ssd to bajka, ale nie wiem czy mi się go uda namówić, bo woli chłopak oszczędzić kasę i żeby system się ładował długo czy gra niż go zakupić, ale spróbuję! ;)

 

co do zotaca miałeś na myśli tego mini tak?

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-ti-mini-4gb-gddr5-128-bit-dvi-hdmi-dp-box-zt-p10510a-10l-1073471/

jest też normalny

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-box-zt-p10510b-10l-1080407/

z dwoma coolerami

 

hm półpasywne chłodzenie czyli podczas spoczynku wentyle się nie kręcą?

(a ostatnio składałem koledze komputer z gtxem 1060 i myślałem, że wadliwą kartę kupił :E) haha

 

Nie lepiej wybrać po prostu najcichszy i najtańszy ? hm chyba w spoczynku nawet jak by się wentyle kręciły to i tak mały hałas będzie czy się mylę?

 

p.s

Dziękuje za expresową odpowiedź, a co śmieszniejsze pisałem Ci już PW byś coś doradził :P, odświeżyłem temat, a tam twoja odpowiedź heh ;)

Zobacz test na moreletv. Corsair ma dłuższą gwarancję.

 

Ale tego nikt by się nie spodziewał. Przy okazji DDR4 wynikło.

 

Ładowanie leveli też ma wpływ na doznania z rozgrywki. Ile gier mnie przez długie loadingi irytowało, trudno zliczyć.

 

Zotac, bo najtańszy i długa gwarancja albo Gigabyte dla trybu pasywnego.

Mikrus dwuwentylatorowy niestety nie ma tego trybu. Za drogi jest. Poleciłbym go tylko do małych obudów, a i tak bym się mocno zastanawiał. Szkoda, że nie ma semipassive.

 

Mały, ale niektórym przeszkadzać może. 1050Ti to nie jest karta, która musi dużo ciepła odprowadzić w krótkim czasie, więc ogólnie cała seria jest względnie cicha.

 

Spoko. Niech koledze dobrze komp służy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chciałem się zapytać z ciekawości czy np. 8gb + 4gb będą działać w dualu?

I żeby dual działał musi być identyczne cl i firma ramów?

 

myślałem, by kupić mu 8gb, a w przyszłości dokupić 4

Chociaż w sumie w rozdzielczości 19xx 16xx nawet battlefield 1 w multi nie zjada 8gb ramu z systemem to może od razu mu walnąć 2x4gb w dualu?

 

gta 5 na 2x4gb i z tym zestawem wg. tego testu na high/very high (mix)

śmiga aż miło

 

(na pewno będzie bardzo zadowolony za tą cenę ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chciałem się zapytać z ciekawości czy np. 8gb + 4gb będą działać w dualu?

I żeby dual działał musi być identyczne cl i firma ramów?

 

myślałem, by kupić mu 8gb, a w przyszłości dokupić 4

Chociaż w sumie w rozdzielczości 19xx 16xx nawet battlefield 1 w multi nie zjada 8gb ramu z systemem to może od razu mu walnąć 2x4gb w dualu?

Muszą być tej samej pojemności.

Teoretycznie nie i będą działały z osiągami gorszej kostki, ale czasem się zdarzają problemy.

 

No ja za niego nie zdecyduję :). Przyjęło się obecnie, że 8GB do gamingu to minimum.

 

....

gta 5 na 2x4gb i z tym zestawem wg. tego testu na high/very high (mix)

śmiga aż miło

...

Najnowsze GTA jest bombowo zoptymalizowane na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię mu 2x4gb (Corsair, goodram cl15 i tak to raczej bez róznicy co wezmę?)

 

myślę, że 8gb mu starczy na teraz, a w przyszłości to prędzej grafika czy procesor nie wyrobi niż ram tak mi się wydaję, a wolę go namawiać teraz bądź w przyszłości na dysk ssd ;)

 

edit:

wiedźmin 3 na ultra 35-40-60fps ale to parę opcji się wyłączy, grafika dużo nie straci i 50fps będzie na pewno ;)

Poza tym za taką kasę grać w najnowsze gry płynnie nawet na wysokich, a nie ultra to i tak będzie zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię mu 2x4gb (Corsair, goodram cl15 i tak to raczej bez róznicy co wezmę?)

 

myślę, że 8gb mu starczy na teraz, a w przyszłości to prędzej grafika czy procesor nie wyrobi niż ram tak mi się wydaję, a wolę go namawiać teraz bądź w przyszłości na dysk ssd ;)

2133Mhz i CL nie większe niż 15. Bierz co będzie najtańsze.

 

Ta, przez ten czas do przyszłej modernizacji będzie się cieszył z duala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde wczoraj zotac mini był za 690 dziś rano jest za 750 :/ ...

 

edit:

te kody rabatowe jeszcze działają dla pclabowiczów?

przesyłka może być darmowa jak zamawiam bez budy i sam będę składał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050 Ti jest mało opłacalną kartą, wg mnie możesz wziąć spokojnie non-Ti.

 

EDIT a 4+8 prawie na pewno będzie działało bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioy szczerze powiedziawszy to w testach jest róznica 5-10fpsów i to wydaję się niewiele - fakt, ale wychodzę z założenia, że jednak te 4gb za 1-2-3lata może się przydać, a nawet jeśli nie to wiesz za 2lata wyjdzie jakaś nowa gra i 30 fps a 40 fps to już zawsze jest jakaś różnica, a 120zł przy ~1800 to można "zaszaleć" ;)

 

Jeśli nawet okażę się, że nie miałem racji to na pewno za 2-3lata nie będę opłakiwał tej stówki ;)

 

4+8 aj właśnie to "prawie"... :P

a sam widziałem testy z moreli jak działają kości w dualu i robi wrażenie, 5-10fpsów od ramów 10 od karty i już mamy te nawet ~15-20 klatek, a ja uważam, że to już coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

te kody rabatowe jeszcze działają dla pclabowiczów?

przesyłka może być darmowa jak zamawiam bez budy i sam będę składał?

Tak pod warunkiem, że przekroczą łączną kwotę 1500 zł.

 

...

EDIT a 4+8 prawie na pewno będzie działało bez problemów.

Ale nie w dualu.

 

...

a sam widziałem testy z moreli jak działają kości w dualu i robi wrażenie, 5-10fpsów od ramów 10 od karty i już mamy te nawet ~15-20 klatek, a ja uważam, że to już coś ;)

2-3 klatki potrafią zrobić różnicę w płynności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności kart jest niewielka. Dopłata do większej pamięci jest coś warta, ale kwestia ceny. Tu przyznaję, ostatnio ktoś linkował Palita za bodaj 530 i mi się tak wryło w pamięć, a tak naprawdę za non-Ti trzeba liczyć 580-600, a za Ti 700 z haczykiem - to jest iedzmy 120 różnicy, a nie 200. To zmienia postać rzeczy. Mimo wszystko - różnica w cenie jest większa, niż w wydajności. I teraz kwestia, na ile wycenisz te dodatkowe 2 GB RAM. Za 700 zł to chyba faktycznie warto, licząc że za non-Ti trzeba dać 600.

 

Kurczę, odpalałem w dualu 2+1, 2+1+1, 3x2, 4+2, 4+8.... na różnych platformach. Nawet działało 3x2 w dualu na AM3 i na 1156 mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;)

 

Komputer dla znajomego, przeznaczenie: różne gry, nie ma ulubionej.

monitor aktualnie 19" ale przerzuci się niedługo na 22, na tv grać nie będzie.

 

Hdd ma ze 4lata, ale nie ma bad sektorów itp, a 500gb mu wystarcza więc póki co myślę, że dysk może zostać taki, obudowa tyle lat ma gdzieś co hdd, ale nada się więc zestaw bez tych dwóch podzespołów.

 

co udało mi się złożyć wyjeżdżając trochę poza budżet

zestaw_1_png_300x300_q85.jpg

Zastanawiam się czy nie lepiej wziąć 1050ti od msi? ale wtedy już extra ~50 zł, a i tak już 90zł przekroczyłem.

Ewentualnie można trochę przyciąć na zasilaczu i kupić 350w czy nie uciągnie takiego zestawu?

Czekam na wszelkie propozycje.

 

Pozdrawiam ;) i z góry dziękuję za pomoc.

0."Ewentualnie można trochę przyciąć na zasilaczu i kupić 350w czy nie uciągnie takiego zestawu?"

 

1.Kup gówniany zasilacz

2a Zastanawiaj się co ze stabilnością, artefaktami i tysiącami różnych dupereli

2b Lataj niepotrzebnie z gwarancją

3.Poczekaj aż ci padnie hdd (dość szybko)

4.Poczekaj aż ci uszkodzi płyte (również szybko)

5.bujaj sie z gwarancją runda2

6.i to wszystko przy założeniu, że ci pc lub chałupy nie spali

 

btw między 1050 a 1050Ti jest spora różnica, nawet nie licząc 4GB to warto dopłacić za Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Kurczę, odpalałem w dualu 2+1, 2+1+1, 3x2, 4+2, 4+8.... na różnych platformach. Nawet działało 3x2 w dualu na AM3 i na 1156 mi.

Szczerze, to nie odpalałem osobiście, gdyż z góry zakładałem, że informacje o potrzebie parowania tych samych wielkości są prawdziwe.

Na pewno włączał się tryb dual i to w trzech kościach O_o?

 

...

Ewentualnie można trochę przyciąć na zasilaczu i kupić 350w czy nie uciągnie takiego zestawu?

...

Wracając do tej kwestii, skoro znowu została poruszona. Mam zestaw podobnej klasy do której planujesz zamówić. Nie patrzcie na opis sprzętu w profilu, bo jest nieaktualny.

Pobór mocy:

pulpit 30-40 W, XCOM2 fulhd full opcje ~103W, OCCT 130-140W.

Skupiałbym się na jakości samego zasilacza oraz gwarancji przede wszystkim.

 

Nie chodziło o "gówniany", tylko słabszy ale dobry zasilacz. Najtańszy sensowny na tę chwilę to chyba ten? http://www.x-kom.pl/p/117319-zasilacz-do-komputera-corsair-vs350-350w-80plus.html

Trzeba byłoby się zorientować czy nie różni się jakościowo wnętrznościami od wersji 450W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

pulpit 30-40 W, XCOM2 fulhd full opcje ~103W, OCCT 130-140W.

Skupiałbym się na jakości samego zasilacza oraz gwarancji przede wszystkim.

 

 

 

Oooo. Mierzone na gniazdku czy na +12V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo. Mierzone na gniazdku czy na +12V ?

Gniazdko przyrządem o oznaczeniu GB202 Greenblue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RaVen01

Mam tu konto od ponad 9lat i nie mówię, że się super znam, ale te podstawy o zasilaczu już zdążyłem pojąć :P ale dziękuję za radę ;)

 

Nie wiem jak to jest z kościami w dualu, ale i tak zamówię mu jak pisaliśmy wyżej 2x4gb, 8gb moim zdaniem na te 2-3lata wystarczy zwłaszcza, że aktualnie żadna gra nie wymaga więcej, a w przyszłości jak za 3lata wyjdzie dobra gra to prędzej procka i grafiki braknie niż ramów, tak mi się wydaję.

 

teraz jak ten zotac podrożał do 750 to się zastanawiam nad msi za 730? czy brać najtańsze czyli palit, bo bez znaczącej różnicy?

 

muszę poszukać jakiś temat z porównaniem tych wszystkich 1050ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

teraz jak ten zotac podrożał do 750 to się zastanawiam nad msi za 730? czy brać najtańsze czyli palit, bo bez znaczącej różnicy?

 

muszę poszukać jakiś temat z porównaniem tych wszystkich 1050ti

Zotaca można dla przedłużonej gwarancji wziąć. A tak to bierz najtańszą. Jak chcesz z trybem półpasywnym, to już drożej i dwuwentylatorowe konstrukcje.

 

Nie ma czegoś takiego. Nikt wszystkich nie przetestował :D Wiem, bo sam ostatnio kupowałem 1050 Ti i szukałem wszystkiego na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać, że 5letnia gwarancja pod warunkiem, że się zarejestruje się produkt na ich stronie robi wrażenie :o

znam minimum z 7 przypadków gdzie karty graficzne padały właśnie po ~3-4latach, a tu 5lat spokoju :D !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać, że 5letnia gwarancja pod warunkiem, że się zarejestruje się produkt na ich stronie robi wrażenie :o

znam minimum z 7 przypadków gdzie karty graficzne padały właśnie po ~3-4latach, a tu 5lat spokoju :D !

Sorki, 3 lata. Pomyliłem z niektórymi EVGA :P . No to w sumie Zotac odpada, bo robią łaskę z 24 na 36 miesięcy, a 3 lata są praktycznie już w standardzie. W każdym razie energooszczędne karty się nie psują tak często jak prądożerne potwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to musieli coś zmienić, bo ZOTAC dawał 5 lat po rejestracji. Ale chyba tak jest dalej, bo z tego co zalinkowałeś ...

 

"The warranty policies detailed within this page only apply to ZOTAC products purchased within North America (United States and Canada). For purchases from other regions, please consult the ZOTAC Global warranty page"

 

O mam https://www.zotac.com/pl/page/product-warranty-policy

 

Jest 5 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...