Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

swiatek94

[2500] Podzespoły do Gier (GPU,CPU,MB,RAM) Raty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Dawno tutaj nie zaglądałem, a kuzyn poprosił mnie o dobranie mu procesora, karty, płyty i ramu, więc kieruje tę prośbę do was, bo sam pewnie nic sensownego nie wymyślę.

Przede wszystkim kuzyn chciałby to wszystko wziąć na raty, dlatego potrzebowałbym sklepu 0%, ale to pewnie niemożliwe, więc szukam z jak najniższym procentem i chyba wybiorę morele.net z mniejszą ilością miesięcy.

 

Szukam po prostu najwydajniejszego zestawu do gier za tę kwotę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 6402p 899zł

MSI H110M PRO-D 219zł

Patriot Viper 4 DDR4, 2x8GB, 2133MHz, CL14 444zł

Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB GDDR5 899zł do tego masz za free Mysz Gigabyte Force M7 THOR Black.

Razem 2461zł

Wydajny procek i5, 16gb ram z cl 14, budzetowe mobo, rx 470 i myszkę wartą stówę.

 

Dzięki za propozycje, ale może od razu doprecyzuje.

 

Celuje głównie w GTX'a 1060, żadnych radeonów.

Dlaczego płyta ze standardem micro ATX, a nie z normalnym ATX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest najtańsza. Z 1060 możesz jedynie celować w wersje 3gb z tym budzetem lub zmienić procka na i3 6100 i wtedy rozglądać się za 1060 w wersji 6gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Celuje głównie w GTX'a 1060, żadnych radeonów.

 

 

Dlaczego?

 

Jest opcja na i5-6400, 8gb ram, ta płyta i pseudoreferent gtx1060 6gb jak najtańszy, ale 8gb to już mało a grafika będzie niemiłosiernie hałasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komputroniku do tego gigabyte oprócz myszki dodają pełny sezon hitmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komputroniku do tego gigabyte oprócz myszki dodają pełny sezon hitmana

Które można sprzedać i karta wyjdzie za jakieś 750 zł. A to przy ograniczonym budżecie, jest już niezły deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

 

Jest opcja na i5-6400, 8gb ram, ta płyta i pseudoreferent gtx1060 6gb jak najtańszy, ale 8gb to już mało a grafika będzie niemiłosiernie hałasować

 

Mam z Radeonami złe wspomnienia. Poza tym pamiętam, że jak wychodził GTX 970, którego obecnie posiadam, to był strasznie opłacalny mimo burzy z 3,5GB zamiast deklarowanych 4GB, a radeon nie dość, że był mierny pod względem wydajności, to w dodatku drogi.

Nie wiem jak jest teraz, bo odkąd mam swoją kartę, to przestałem się w tym temacie obracać.

 

Co do zestawu, to skleiłem coś takiego, sklep przede wszystkim mam bliżej, bo w trójmieście (esc.pl), a do tego jest taniej i już stamtąd kupowałem. Nie wiem tylko co z kartą, bo wybrałem pierwszą lepszą szczerze mówiąc.

 

Zostaje kwestia płyty głównej. Poszperałem trochę w innych wątkach i większość proponuje Micro ATX, a w sklepach nie ma w normalnych cenach zwykłego ATX tylko zaczynają się od 450-500zł

Od jakiego czasu nastał taki trend na proponowanie tego standardu? Bo jeszcze rok temu widziałem może jeden dwa tematy na kilkanaście gdzie ktokolwiek proponował mATX.

 

Oczywiście można trochę przekroczyć budżet (150-200zł myślę, że spokojnie)

post-187502-1482083869207_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, a po co ty wymieniasz tego GTX970, przesiadanie się z tego na GTX1060 jest bez sensu imo.

 

Jaką masz resztę podzespołów? i po kiego ci pełne atx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, a po co ty wymieniasz tego GTX970, przesiadanie się z tego na GTX1060 jest bez sensu imo.

 

Jaką masz resztę podzespołów? i po kiego ci pełne atx?

 

Radzę przeczytać pierwszy post kolego. Piszę w pierwszej osobie jakbym to dla siebie kupował, bo nie chce mi się ciągle pisać "kuzyn, dla kuzyna itp."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z Radeonami złe wspomnienia. Poza tym pamiętam, że jak wychodził GTX 970, którego obecnie posiadam, to był strasznie opłacalny mimo burzy z 3,5GB zamiast deklarowanych 4GB, a radeon nie dość, że był mierny pod względem wydajności, to w dodatku drogi.

Nie wiem jak jest teraz, bo odkąd mam swoją kartę, to przestałem się w tym temacie obracać.

...

Zostaje kwestia płyty głównej. Poszperałem trochę w innych wątkach i większość proponuje Micro ATX, a w sklepach nie ma w normalnych cenach zwykłego ATX tylko zaczynają się od 450-500zł

Od jakiego czasu nastał taki trend na proponowanie tego standardu? Bo jeszcze rok temu widziałem może jeden dwa tematy na kilkanaście gdzie ktokolwiek proponował mATX.

 

Oczywiście można trochę przekroczyć budżet (150-200zł myślę, że spokojnie)

Nie przywiązuj się do firmy, bo korpo to wykorzysta ;) Patrzy się na konkretne modele do zastosowań i u AMD, Intela i nVidii.

 

Ludzie nie potrzebują z reguły więcej. Producent oszczędza. Kupujący mają tańszy produkt. Sytuacja win-win.

 

Weź Phoenixa. Znacznie lepsza kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przywiązuj się do firmy, bo korpo to wykorzysta ;) Patrzy się na konkretne modele do zastosowań i u AMD, Intela i nVidii.

 

Ludzie nie potrzebują z reguły więcej. Producent oszczędza. Kupujący mają tańszy produkt. Sytuacja win-win.

 

Weź Phoenixa. Znacznie lepsza kultura pracy.

 

To fakt, ale chyba w tym wypadku sam postawiłbyś na Intela i Geforce'a ;)

 

Tak zrobię, zostaje kwestia płyty. Za 300-350zł jest możliwość kupienia dobrej płyty z normalnym standardem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ale chyba w tym wypadku sam postawiłbyś na Intela i Geforce'a ;)

 

Tak zrobię, zostaje kwestia płyty. Za 300-350zł jest możliwość kupienia dobrej płyty z normalnym standardem?

Jestem cichofilem. Wybrałbym zawsze przyjemniejszy dla ucha zestaw.

 

B150 np. MSI B150M Mortar, ale to też mATX. Bliżej 400 zł masz MSI B150 PC MATE, normalne ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...