Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Freshu137

Nowe GPU i spadek wydajności

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od mojego Setupu

 

MOBO : MSI 970a-G43

CPU : AMD FX-6300 3,5ghz

Cooler : Spartan HE923

GPU : przed obniżoną wydajnością Radeon 5830, Obecnie przy tych spadkach w FPS XFX R9 380 Black Edition

HDD : Western Digital 500gb

PSU : Corsair CX v2 500w

RAM: 2x2gb GoodRam + 1x 4GB (RAMY PRACUJĄ NA RÓŻNYCH CZĘSTOTLIWOŚCIACH ) tak wiem głupie, kupowalem je wtedy jak patrzalem tylko na to ze "wiecej gb"

 

 

Witam, wczoraj zamontowałem nową kartę graficzną XFX R9 380 BlackEdition, wcześniej grałem na Radeonie 5830 od Sapphire'a.

Zawsze w CS:GO miałem średnio koło 120 fps na danej mapie. Na tej samej mapie mam obecnie 40-120 fps Gdzie jak oglądałem jakieś filmy na YT ludzi testujących tą grafikę z tym samym procesorem mieli średnio ~240 fps na fullHD i ustawieniach maksymalnych.

 

Obecnie jestem po wyczyszczeniu całego komputera, zmiany past obudowa całkowicie wyczyszczona itp itd. W obudowie mam 5 wentylatorów + 1CPU , 2GPU i 1PSU także myśle że o temperature nie chodzi.

Czy macie jakiś pomysł ? Skoro wyminiłem kartę wartą~200 zł na karte wartą 800zł to powinno mi wszystko skoczyć a nie obniżać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest świeżo po formacie, sterowniki zgodnie z tym co windows wyszukał online to są najnowsze. Rozmawiam z kumplem i mówi mi że może to być możliwość Memory leaka, system wyszukuje 8 GB a 3,95 GB jest dostępne. Pisze mi też ze te 4.1 GB to "sprzętowa zarezerwowana" szukałem na YT i w ogóle bawiłem się w jakimś regedicie i dalej nic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie daje się karty AMD do procesora AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym sprzęcie:

CS:GO

FPS: ~120 Fps srednio

detale : niskie 1024x768

 

H1z1 FPS : ~30 fps

detale niskie 1440-900

render : 500 jednostek

 

 

Na nowym sprzęcie

CS:GO

FPS - 60-120

detale : niskie 1024x768

H1z1 FPS : ~60 bez Vsynca

Detale High Full HD

Reder : 1500 jednostek

 

nie daje się karty AMD do procesora AMD.

 

Nie pomogłeś mi, a Karte wygrałem wczoraj na LANie w Counter Strike'u także przepraszam ale nie ja wybierałem model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem 2 Ramy (Te o niższej częstotliwości) pisze mi teraz że mam 4GB i wszystko jest dostępne. A sprzętowa rezerwowana to tylko 51 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy procesor nie zrzuca zegarów do 1,4 GHz pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem OCCT 4.4.2 . Procesor pracował cały czas w 100% od 3,50 do 3,54 GH/z

 

 

ale jeszcze jedna ciekawostka którą zauwazylem wczesniej to to, że w grach użycie Dysku twardego to 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie przed zmianą karty graficznej nie miałem nigdy takiego wielkiego zużycia HDD,a teraz jak zmieniłem na te r9 380 to szaleje te zuzycie do 100% i większość procent jest używana przez usługi systemowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po formacie to mogą być nieszczęsne aktualizacje windy. Problem istniał w 7 i 8.1. Spróbuj je wyłączyć. To powinno rozwiązać problem 100% zużycia dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale słuchaj. Ja miałem przed formatem win 10 pro tak jak teraz. Tylko zrobiłem formata bo myślałem że sterowniki ze starej grafiki jakoś się gryzą pomimo usunięcia starych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...