Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

raziel88

Kaby Lake - płyta główna, ram + chłodzenie - pomoc w wyborze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do wydania 3300 zł - moim celem jest zakup i7 7700k, chciałbym aby w tej cenie zakupione części były jak najwydajniejsze. Czy ktoś z was mógłby mi pomóc wybrać płytę główną, ram i chłodzenie do procesora? Sam upatrzyłem coś takiego: chłodzenie - Noctua NH-D15 (wejdzie mi do to obudowy Corsair Carbide Series 500R?) , płyta główna - Asus PRIME Z270-K. Zastanawiam się jeszcze nad pamięciami - ma to być 16 GB. I jeszcze jedno takie pytanie - warto brać teraz czy może chwilę zaczekać na unormowanie się cen? Moją obawą jest jedynie to, że taniej jest w tej chwili a potem może być już tylko drożej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że będzie taniej niz teraz jeżeli chodzi o CPU oraz płyty...

 

Sytuacja z RAM jest niejednoznaczna. Cena w dolarach może nadal rosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memek szukaj używanych. da się kupić w miarę normalnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj w klubie :) te same czesci i zakres cenowy.moim ostatnim wyborem jest plyta i w obecnie dostepnych w " srednio rozsadnej" cenui na z270 jest msi tomahawk.ten asus ktorego tez bralem pod uwage ma slabsza sekcje zasilania.

 

yampik w proline sa gigusie, tylko ceny chore ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym asusa za darmo nei chciał... wszystko dobrze dopóki chodzi ;)

msi też nie należą aktualnie do polecanych.

 

 

osobiście na daną chwilę najbardziej cenię gigabyte (z170) tylko że nei widzę jeszcze z270 od nich nigdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili ceny winduje "podatek od nowości" oraz kurs dolara - dzisiaj wynosi on 4,12 zł, w listopadzie było to 3,9 zł, a hurtownie kupowały jeszcze przed świętami po kursie 4,2 zł.

 

Generalnie ciężko powiedzieć jak będzie się kształtował kurs dolara w najbliższych miesiącach - generalnie zapowiedzi podwyżki stóp procentowych przez FED nie nastrajają optymistycznie polskich importerów, jednak musimy pamiętać, że toczy sie obecnie wojna walutowa na gigantyczna skalę i cięzko powiedzieć jakie będą jej skutki. Sam bym obstawiał, że jeśli agencje ratingowe utrzymają oceny polskiej wiarygodności, to kurs dolara ustabilizuje się na obecnym poziomie. Amerykanie jako największy importer na świecie powinni być zainteresowani utrzymaniem stosunkowo mocnego dolara, poza tym chyba skończyli z polityką "luzowania ilościowego" jaką prowadzili przez kilka lat.

 

W tej chwili raj mają Polscy eksporterzy, stąd też mamy nadwyżkę w bilansie handlowym, jednak niestety my, którzy kupujemy zagraniczne produkty mamy bardzo drogo.

 

W każdym razie jeśli nie musicie mieć już Kaby Lake na już, to warto poczekać kilka tygodni na spadki cen. Gorzej będzie z pamięciami - obawiam się, że ich cena na razie nie spadnie i mamy na rynku gigantyczną zmowę cenową albo monopol/oligopol jakiegoś podwykonawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominix1910 - a w jakim sklepie jest dostępny ten Tomahawk?

 

obecnie w esc go widzialem za 650. ten asus jest za ok 630, wiec chyba lepiej doplacic do msi.

nie wiem jak ze stanem, moze jutro zadzwonie, mozliwe ze jutro kilka sklepow rozszezy oferte pod z270 i bedzie wiekszy wybor.

ja potrzebuje miec do konca nastepnego tygodnia wiec jestem podstawiony pod sciana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być lepiej to na pewno warto dopłacić :) Podpowiedziałby ktoś jeszcze co do ramu? Jakie kości i z jakimi opóźnieniami? Coś takiego - G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 mogłoby być? G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 ewentualnie takiego, bo trochę tańsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doplata z 200zl do tridentow chyba nie jest oplacalna, lepie to przeznaczyc albo na lepsza plyte albo chlodzenie.

ja po sprawdzeniu ze asrock nie wspiera wg listy tycb pamieci co wybralem (ripjaws v) wybiore pewnie tomahawka. jutro zadzwonie chyba ze mi odpisza jak wyglada dostepnosci pojawia sie w innych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie dolacze bede mial troszke mniej bo 3tys do wydania na plyte pamieci i kaby lake.1700 procesor, zostaje 1300 na pamieci i plyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widze jeszcze w żadnych sklepach ani płyt ani samych procków kaby , a ceny są tylko przypuszczalne , sam jestem na kupnie , tyle że budzet mniejszy bo jakieś 2300 . powaznie Kaby Lake będą bez chłodzeń boxowych ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scratchhead.gif

jak nie ma? ludzie juz kupuja 7700k a ty mowisz ze nie ma, plyty dopiero sie pojawily i tez mozna kupowac, tylko troche drogie :D

 

<div><br></div><div>bez boxa bo nie daly by rady wiec trzeba cos konktetnego. kupic</div>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scratchhead.gif

jak nie ma? ludzie juz kupuja 7700k a ty mowisz ze nie ma, plyty dopiero sie pojawily i tez mozna kupowac, tylko troche drogie :D

 

<div><br></div><div>bez boxa bo nie daly by rady wiec trzeba cos konktetnego. kupic</div>

faktycznie pojawiły sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym asusa za darmo nei chciał... wszystko dobrze dopóki chodzi ;)

Tak jest u wszystkich.

 

msi też nie należą aktualnie do polecanych.

A to dlaczego?

 

osobiście na daną chwilę najbardziej cenię gigabyte (z170) tylko że nei widzę jeszcze z270 od nich nigdzie :)

Gigabyte, podobnie jak Asus obsadza tańsze płyty (Twoją też ;)) kiepskimi kondensatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Nie u wszystkich jest tak jak u Asusa. Gigabyte ma serwis i nie odrzuca każdej gwarancji bo zupa była za słona :)

Jak u asusa wywalczysz uznanie reklamacji to Ci "polutują i pospawają" a i tak nie naprawią :)

GL z Asusem jak się coś zepsuje.

 

Co do Msi - problemy z obsługą memek.

 

Co do kondensatorów - to trzeba się z tym liczyć. Moja płyta jest najtańszą produkcją Giga z turbo b-clockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej msi z esc, we wtorek dopiero moga ja wyslac.

pewnie teraz z morele zamowie proca+pamiec+chlodzenie a w poniedzialek plyte i gitara. nie wiem czy dobra, zle nie wyglada ta plyta a ktos to musi przetestowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie asusa nadal nie ma listy wspieranych pamięci QVL :thumbdown: dla hero IX , sugerować się listą producent pamięci ? interesują mnie tridenty 3000mhz cl15 16gb ddr4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że płyta główna wspiera pamięci - inne nie będą na niej działać albo będą mniej wydajne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to pamięci które były przez nich testowane i działały. Ma trochę do tego procesor ale i mi trafiło się po zmianie płyty że pamiątki odmawiały wspópracy na xmp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu zadam jeszcze jedno pytanie, otóż od kiedy podłączyłem swój monitor po wymianie karty na 1080 przez kabel HDMI miewam pewien problem. Od czasu do czasu uruchamiając jakąkolwiek grę obraz zaczyna "falować" po środku ekranu i pomaga na to jedynie wyłączenie i włączenie monitora ponownie. Coś z matrycą? Monitor ma już kilka lat, jest to Samsung SyncMaster T240HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zl za jedną kość, wydajniej i lepiej dwie (dual Chanel) 8gb wyżej taktowane za tą samą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...